dinos_and_clams_wide

Tak tam se fosilie dinosaurů nečekaly

pavelkabrtCelosvětová Potopa Napsat komentář

Brian Thomas, PhD.

Článek byl uveřejněn 14. dubna 2011 v publikaci ICR. Z www.icr.org/article/6056/ přeložil M. T. – 4/2011. (Image credit: National Park Service)

Pracovníci kanadské energetické společnosti Suncor odkryli při těžbě roponosných písků blízko Fort McMurray v Albertě zbytky ankylosaura. Kostra čtyřnohého suchozemského tvora nebyla rozdrcena, jak tomu bývá u mnoha fosilizovaných obratlovců. Nejpodivnější na celém nálezu je ovšem fakt, že byl učiněn v oblasti známé zkamenělinami mořských tvorů.

Dřívější fosilie obratlovců nalezené v těchto ropných píscích představovali mořští plazi jako ichtyosaurus a plesiosaurus. Mezi typické fosilie ve zmíněné oblasti patří mořští bezobratlí jako třeba mlži a amoniti, takže vědci „nepředpokládali, že zrovna tam najdou velkého suchozemského ankylosaura“ (1).

Jenže k nálezům fosilizovaných mořských a suchozemských tvorů společně dochází poměrně často. Například slavné dinosauří vrstvy v Morrisonově útvaru v Národním památníku dinosaurů obsahují kmeny stromů, mlže, plže i savce (2).

A přední vědci Institutu pro výzkum Stvoření informovali o nálezu mladého hadrosaura z útvaru Two Medicine Formation – pískovcového útvaru táhnoucího se od východního úbočí Skalistých hor východním směrem ke kanadskému Edmontonu – který zkameněl spolu s mořskými mlži a plži, jakož i ptáky, savci a dalšími dinosaury.

Lékař Carl Werner dokonce použil fosilie jako kritérium spolehlivosti evoluční teorie (2). Předpokládal, že je-li tato teorie pravdivá a dinosauři skutečně žili v jedinečném „věku plazů“, a pokud byly za jejich fosilizaci odpovědné každodenní přirozené procesy, pak by s fosiliemi dinosaurů neměly být smíchány fosilie tvorů z jiných „věků“ – například tvorů, kteří se ještě nevyvinuli.

Werner však zjistil, že typickým úkazem jsou směsi fosilií velmi odlišných druhů organizmů. Řekl časopisu Creation:

Paleontologové našli ve vrstvách s dinosaury 432 druhů savců…Kde však tyto fosilie jsou? Navštívili jsme 60 muzeí, ale v žádném z nich jsme neviděli vystavenou ani jedinou úplnou kostru savce z dinosauřích vrstev (3).

Werner také zjistil, že vrstvy hornin obsahující dinosaury vykazují „fosilizované zástupce všech hlavních dnes žijících kmenů bezobratlých živočichů“ a že jsou dinosauři promícháni s různými rybami, obojživelníky, „papoušky, sovami, tučňáky, kachnami, alkami, albatrosy, kormorány, pisíky, tenkozobci atd.“ (3).

Pozn. Pavla Kábrta: Kdyby muzea vystavila tyto reálné fosilie místo zbožných výjevů dinosaurů s peřím, pak by se evoluční historka o tom, jak se „z dinosaurů vyvinuli ptáci“, rychle ukázala jako smyšlenka – tedy to, čím skutečně je (4).

Existuje mnoho dalších příkladů, kdy jsou fosilie suchozemských dinosaurů smíchány s fosiliemi tvorů mořských (5). Takovou situaci musíme očekávat, pokud jsou zničující vody celosvětové potopy odpovědné za většinu světových zkamenělin, dinosaurů a ostatních, když uvážíme, že „vody na zemi převelice zmohutněly až přikryly všecky vysoké pahorky, které byly pod nebesy“. (6)

Odkazy

  1. Gordon, J. Rare dinosaur found in Canada’s oil sands. Reuters, March 25, 2011.
  2. Werner, C. 2008. Living Fossils. Evolution: The Grand Experiment, vol. 2. Green Forest, AR: New Leaf Press.
  3. Batten, D. 2011. Living Fossils: a powerful argument for creation. Creation. 33 (2): 22. Emphasis in original.
  4. Thomas, B. Fixed Bird Thigh Nixes Dino-to-bird Development. ICR News. Posted on icr.org June 22, 2009, accessed April 13, 2011.
  5. Thomas, B. Canadian ‘Mega’ Dinosaur Bonebed Formed by Watery Catastrophe. ICR News. Posted on icr.org July 13, 2010, accessed April 6, 2011.
  6. Genesis 7:19.
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments