same-sex

Šok z výzkumu vlivu homosexuálních rodičů na děti

pavelkabrtOstatní, různé Napsat komentář

Fokus: Zprávy a názory o stvoření

(Z časopisu Creation 35(1), str. 7, přeložil M. T. – 01/2013, autor neuveden. Translation granted by Creation.com – Přeloženo s povolením od Creation.com.)

Nedávný výzkum zasadil ránu často opakovaným tvrzením sociologů, že homosexuální rodiče jsou úplně stejní – či dokonce lepší – než ostatní tradičně oddaní rodiče otec a matka.

Mark Regnerus, profesor sociologie na Texaské univerzitě v Austinu, zkoumal životy téměř 3 000 dospělých Američanů (ve věku 18-39 let) vychovávaných v různých typech „rodinného uspořádání“. Jak vyplynulo z výsledků, ukázalo se mimo jiné, že lidé vychovávaní „rodiči téhož pohlaví“ vydělávali méně, měli chatrnější tělesné i duševní zdraví a snadněji selhávali v mezilidských vztazích než lidé vychovávaní v „nenarušené biologicky přirozené rodině“.

Opíraje se o tato data „odporující dnešním vžitým představám“ Regnerus napsal, že „taková vžitá tvrzení o tom, že neexistují žádné podstatné rozdíly mezi oběma skupinami zkoumaných osob, nemají žádné opodstatnění“. Naopak jeho studie New Family Structures „jasně odhaluje, že děti se jeví být v dospělosti nejúspěšnější – v převážném počtu a napříč různými věkovými skupinami – tehdy, pokud celé své dětství tráví v tradiční rodině s matkou a otcem, a zejména tehdy, vydrží-li takové manželství po celý život.“

Odkazy

  • Study: Children fare better in traditional mom-dad families, washingtontimes.com, 10 June 2012.
  • How different are the adult children of parents who have same-sex relationships? Findings from the New Family Structures Study, Social Science Research 41:752–770, 2012.
  • Studies challenge widely held assumptions about same-sex parenting, deseretnews. com, 9 June 2012.
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments