cmi

Seznamte se s CMI a Dr. Carl Wielandem

pavelkabrtOstatní, různé Napsat komentář

(Z creation.com/dr-carl-wieland a creation.com/who-we-are přeložil Pavel Kábrt – 12/2012).

Creation Ministries International – CMI (Mezinárodní služba stvoření) má svoje pobočky v Austrálii, Kanadě, Novém Zélandu, Jižní Africe, Velké Británii a USA.

Níže uvedení lidé jsou takovou “veřejnou tváří” Creation Ministries International (jen z australské pobočky). Ale mnoho dalších pracuje „za oponou“ (včetně některých předních). Jsou to jak dobrovolníci, tak i placené kapacity, abychom byli schopni pokrýt naši službu ve všech oblastech.

V tomto článku představujeme stručně ředitele CMI, Dr. Carl Wielanda, který vede tým australské pobočky CMI. Pokud se chcete seznámit se životopisy dalších členů týmu (v angličtině), i v jiných pobočkách na světě, klikněte na původní článek v angličtině: creation.com/who-we-are a poté na jednotlivá jména na webové stránce.

Dr. Carl Wieland je výkonným ředitelem Creation Ministries International (CMI) v Austrálii od r. 1987 a je zakládajícím redaktorem časopisu Creation magazine, který má dnes předplatitele ve více jak 100 zemích.

Carl Wieland

Carl Wieland

Původním povoláním je lékař v oboru chirurgie a vykonával post prezidenta Křesťanského lékařského svazu v Jižní Austrálii. Medicínu již nepraktikuje, protože se naplno věnuje službě v CMI. Je velmi žádaným řečníkem na téma Stvoření/Potopa ve vztahu ke křesťanství. Je schopen oslovit akademicky vzdělané i laické publikum, jeho přednášky se konaly ve velmi intenzivní míře v Austrálii i po celém světě a má za sebou řadu veřejných debat s prominentními evolucionisty.

Dr. Wieland je spoluautorem několika kreacionistických knih, včetně The Creation Answers Book (Kniha odpovědí ohledně Stvoření). Sám je autorem knihy Dragons of the Deep: Ocean Monsters Past and Present a Stones and Bones.

K jeho dalším titulům patří Beyond the Shadows: making sense of personal tragedy a One Human Family: the Bible, science, race and culture. Také je autorem nesčetných článků v časopise Creation a Journal of Creation.

Australská pobočka CMI

Vědci/přednášející:

*

**

***

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments