hadrosaur-mummy

Senzace o hadrosaurově kůži

pavelkabrtEvoluce organizmů Napsat komentář

(Hadrosaur Skin Flick)

Creation Matters, roč. 12, č. 6, listopad-prosinec 2007, str. 11, z reationresearch.org přeložil M. T. – 03/2008.

Média se přeháněla v publikacích článku o mumifikovaném hadrosaurovi nalezeném v Severní Dakotě s kůží a fosilizovanými měkkými tkáněmi (1, 2). Jelikož byla nepoškozená mumifikovaná fosilie jménem „Dakota“ nalezena roku 1999, zdá se, že oznámení je činěno nyní především proto, že o ní National Geographic napsal článek.

Mimořádně zachovalý exemplář dovolil paleontologům pochopit více podrobností o kresbě kůže, svalstvu, a tělesných proporcích hadrosaura, a vydedukovat něco o rychlosti, kterou běhali. Zajímavé, a mimo tyto detaily opakované ve všech zprávách v médiích, je to, co říká dokument National Geographic o zachování měkkých tkání. Poté, co zaznamenává, že tým Mary Schweitzerové na počátku roku 2007 hlásil důkazy pro nefosilizovaný kolagen v kosti T. rex, dokument NG konstatuje, že začala honba za zachovanými makromolekulami v Dakotě. Pokud se již našly, nikdo o nich nemluví do té doby, než je o nich uveřejněn článek v prestižním časopise. Jeden člen týmu však připustil, že „Máme celou řadu technik chemické analýzy, kterou aplikujeme na organizmus – a nejen na kůži.“ Jakékoli budoucí oznámení o zachovaných proteinech či nukleových kyselinách může být největší zprávou vedle již i tak dost velké novinky.

Evoluční paleontologové vědí, že kreacionisté jim budou vyčítat jakýkoli objev měkkých tkání a biomolekul, a tak se nemusíme divit, že váhají s odhalením toho, co nalézají. Doufejme jen, že vzrušení z takového nálezu, a cena vědecké objektivity, zabrání tutlání takových nálezů. Takové zprávy by byly těžkou ranou víře, že tyto vzorky jsou 65+ miliónů let staré, a jakmile je jednou důvěra v milióny let otřesena, celý evoluční rodokmen bude podminován.

Pomyslete na to, jak dlouho krmí Darwinova parta veřejnost předpoklady o dlouhých věcích. Vědí, že veřejnost se bude těžko smiřovat s faktem, že měkká tkáň a DNA či proteiny by mohly ležet nepoškozené desítky miliónů let. A tak když je toho tolik v sázce, a Darwinův kult má čelit masovému exodu, povědí evolucionisté celou pravdu? Snad budou zapotřebí kreacionistické expedice, aby provedly originální průzkum v této oblasti a zjistili fakta. Budou muset zajistit spolehlivou dokumentaci a technickou přesnost, aby vyloučili jakékoli námitky o kontaminaci.

Počkejme si a uvidíme, co prestižní časopis napíše. Kreacionisté neztratí tvář, pokud se měkká tkáň nenajde, protože jde o velmi křehký materiál (a to i u tkání pohřbených ve známé minulosti). Pokud se něco takového však opět najde, bylo by přijatelnější věřit, že tato tkáň byla zachována jen tisíce let, ne desítky miliónů.

Odkazy

  1. Schmid, R.E. 2007. Dino mummy unlocks Jurassic secrets. The Associated
    Press (4 December).
    www.msnbc.msn.com/id/22068363/
  2. Anonymous. 2007. Mummified dinosaur unveiled. National Geographic News (3 December). http://news.nationalgeographic.com/news/2007/12/photogalleries/dinosaurp…
    index.html
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments