konference2

Radioaktivní uhlík v kostech dinosaurů

pavelkabrtStáří Země a vesmíru Napsat komentář

Výsledky mezinárodní konference byly cenzurovány

Carl Wieland

Z creation.com/c14-dinos přeložil Pavel Kábrt – 07/2013. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením Creation.com.

13. až 17. srpna 2012 vystoupil v Singapuru vědecký tým na Srazu geofyziků Západního Pacifiku. Zde prezentovali výsledky datování pomocí C14 mnoha vzorků kostí z osmi dinosauřích jedinců. Všechny výsledky byly v intervalu od 22 000 do 39 000 let, tedy hodnoty predikované kreacionisty. (1) Pokud by dinosauři byli skutečně milióny let staří, tyto kosti by neměly obsahovat ani jeden atom C14.

„Dva spoluautoři fyziků … apelují na své kolegy, aby si udělali svůj vlastní výzkum uhlíkového datování dinosauřích kostí.”

Toto byl společný výzkum Americké geofyzikální unie (AGU) a Geovědecké společnosti Asijské Oceánie (AOGS). Je patrné, že vědci přistoupili k tomuto úkolu s velkou profesionalitou a pečlivostí vyloučit jakýkoliv možný podnět pro znečištění vzorků kostí moderním uhlíkem C14. Vedoucím projektu byl Dr Thomas Seiler, německý fyzik, který obdržel PhD na Technické univerzitě v Mnichově. Video s jeho prezentací je na YouTube právě ve chvíli, kdy je psána tato zpráva.

Vypadá to, že tito vědci jsou v spojení se skupinami katolických kreacionistů, kteří o konferenci podali zprávu dřív a s mnohem větším ohlasem než to udělali evangeličtí kreacionisté. Jedna z těchto zpráv také informuje, že poté „byl celý obsah odstraněn z webových stránek konference dvěma předsedy, protože neunesli tyto výsledky. Nebyli ochotni otevřeně napadnout zjištěné závěry výzkumu, ale jen prostě vymazali tyto informace, aby nebyly veřejnosti přístupné, aniž by o tom alespoň řekli autorům či představitelům AOGS před nějakým dalším prověřením těchto výsledků. Vymazaný text už nebude obnoven.“ (2)

Každý však může vidět on-line zachycené snímky programu. Půjdete-li ale na oficiální webové stránky konference, diskuze je tam zcela jasně odstraněna. (Jděte na: Wednesday, room Leo 2, klikněte dvakrát na BGO2, zde je oddíl s prezentací. Čísla jsou od 4 do 6, vynechaná je 5, což byla právě prezentace o C14 v kostech dinosaurů). Chtěli jsme zde tímto informovat o údajné vědecké otevřenosti vůči faktům. Každý může jasně vidět, jakou sílu má dogma.

Dva spoluautoři fyziků, kteří studii uvedli, Profesor Dr Robert Bennett a Dr. Jean de Pontcharra, který byl až donedávna ve francouzské komisi výzkumného centra pro atomovou energii v Grenoblu, apelují na svoje kolegy, aby si udělali svůj vlastní výzkum uhlíkového datování dinosauřích kostí. Říkají, že media by měla na podobných konferencích povzbuzovat vědce k této práci a prezentovat výsledky otevřeně a čestně. Mělo by to být v zájmu vědecké pravdy – zvláště poté, co jsou v dinosauřích kostech znovu a znovu nalézány měkké tkáně, a dokonce nyní už naprosto potvrzená DNA ve vzorcích dinosauřích jedinců. (3) Veřejnost má právo znát skutečné datování dinosaurů a pravdivou historii Země.

„Veřejnost má právo znát skutečné datování dinosaurů a pravdivou historii Země.”

Počítejte s tím, že lidé, které znáte, většinou nikdy neslyšeli tuto šokující informaci z regulérních zdrojů. My sami jsme znovu a znovu překvapeni, když cestujeme a sloužíme lidem poznat pravdu, jak málo lidí ví třeba i jen o tom, že běžní vědci nalézají měkké tkáně v dinosauřích kostech. Žijeme ve skutečně velmi vzrušující době pro kreacionismus, a to jak proto, že tyto informace lze vůbec získávat, tak i proto, že je můžeme předávat dál. Proto je tak důležité být nejen fanouškem, ale aktivním podporovatelem kreacionistických organizací, ne těch, které se zabývají senzacemi, ale těch organizací, které mají svoje renomé a zabývají se právě těmito důležitými úkoly. Prosíme, podporujte nás bránit a vyhlašovat skutečnou historii, jak ji líčí Bible, protože na ní závisí dokonce i samotná důvěryhodnost evangelia.

Informace o nálezech krve a měkkých tkání v kostech T. rex:

Další příklady zachovalé měkké tkáně ve fosiliích:

Odkazy

  1. U vzorku, který podporuje fakt, že pochází z období Potopy, nemusíme nutně očekávat „radiouhlíkové stáří“ kolem 5000 let, ale naopak spíše kolem 20000 až 50000 let. To je totiž naprosto konzistentní i s tím, co nalézáme u vzorků ropy, plynu a fosilního dřeva z vrstev údajně starých „milióny let“. Tím důvodem je toto: radiokarbonové datování předpokládá, že současný poměr 14C/12C, který je kolem jedné biliontiny (už po korekci s přihlédnutím k průmyslové revoluci), byl také tím poměrem, se kterým se má počítat u předmětů, které jsou datovány. Jenže před Potopou byl tento poměr o mnoho nižší, protože událost Potopy odstranila téměř všechen uhlík v žijících organizmech z biosféry tím, že tyto organizmy pohřbila. Protože předměty před a při Potopě začaly s počátečním poměrem 14C/12C mnohem nižším, tím pádem naměřené množství, které změříme dnes, bude též nižší, a bude chybně interpretováno jako vyšší stáří. Podívejte se na 4. kapitolu A co uhlíkové datování? z knihy Odpovědi na otáhky stvoření.
  2. Tisková zpráva „Dinosauří kosti daly pomocí C14 méně jak 40000 let stáří – Cenzurovaná zpráva mezinárodní konference“ a další informace, newgeology.us/presentation48.html, z 27 prosince 2012.
  3. Viz Sarfati, J., 11. prosinec 2012, DNA and bone cells found in dinosaur bone, a seznam souvisejících článků dole pod článkem.
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments