abortion wayfaringvegans-1

Případ Roe vs. Wade

Jakob Haver Důsledky evoluční ideologie 9 Komentářů

Kdy začíná lidský život?

Napsal Jakob Haver – 02/2018. Čerpáno z několika zahraničních veřejně dostupných médií, včetně Wikipedie.

Tímto článkem bych rád připomněl jednu z událostí, která také patří k velmi smutným důsledkům darwinistické ideologie dvacátého století – miliony zabitých nenarozených dětí.

V únoru tohoto roku uplynulo 45. let od zásadní události, všeobecně známé jako případ Roe versus Wade – soudní proces z roku 1973 ve věci legalizace potratů v USA. Pro srovnání:

  • Od roku 1973 do roku 2016 bylo v USA zabito více než 58,5 milionů nenarozených dětí
  • Počet obětí holokaustu se uvádí mezi 11 až 17 miliony lidí
  • Počet obětí Stalinovy vlády se uvádí minimálně 20 milionů lidí

Norma McCorveyová (vlevo) Zdroj: Daily News

Jeden z nejznámějších případů amerického soudnictví se začal odvíjet již v roce 1970. Zákony v Texasu tehdy nepovolovaly potrat, vyjímkou bylo pouze ohrožení života matky, znásilnění či incest. A právě toho chtěla využít k legálnímu potratu Norma McCorveyová, celým jménem Norma Leah McCorvey (roz. Nelson, 22. září 1947 – 18. února 2017), známější pod pseudonymem Jane Roe. Tvrdila totiž, že byla znásilněna.

Případ se dostal před soud a poté před Nejvyšší soud USA. Stát Texas zastupoval v tomto sporu prokurátor Henry Wade.

22. ledna 1973 učinil Nejvyšší soud v USA rozhodnutí, které se později stalo jedním z nejdiskutovanějších v celé americké historii: Bylo rozhodnuto, že americké státy nemají právo zcela zakázat potrat, neboť zákazem potratů se porušuje právo ženy na svobodné rozhodnutí v rámci rodinné volby.

Tehdy 25letá Norma McCorveyová poprvé podala žalobu na stát Texas v roce 1969, kdy čekala své třetí dítě, ale neuspěla. Obě strany se nakonec tak dlouho odvolávaly, až přišel na řadu Nejvyšší soud USA, který po více než roce nakonec rozhodl ve prospěch Normy McCorveyové a to poměrem hlasů 7:2.

Zákaz potratů údajně narušoval právo na soukromí a svobodu ženy, a od roku 1973 se tedy potraty v USA začaly provádět, a to již v prvním trimestru těhotenství, bez jakékoli medicínské indikace pouze na přání ženy, v duchu hesel moje tělo, moje právo, můj život, moje volba.

V následujících letech ale hnutí Pro-life získává v různých státech přece jen svou ztracenou půdu postupně zpět.

  • Například v roce 1980 Nejvyšší soud zakázal využívat k provádění potratů státní fondy, s výjimkou bezprostředního ohrožení života ženy.
  • V roce 1989 začal platit zákon, který jednotlivým státům umožňuje zakázat provádění potratů na státních klinikách státem placenými zaměstnanci.
  • Po roce 2000 podepsal George Bush zákon, který je rovněž chápán jako vítězství hnutí Pro-life: Vrah, který zabije těhotnou ženu, bude souzen jako dvojnásobný vrah.

Norma McCorveyová zemřela ve věku 69 let 18. února 2017 ve Spojených státech. Krátký souhrn tohoto případu můžete shlédnout na videu níže.

Dovětek

V roce 1987 Norma McCorveyová uvěřila v Boha, nechala se pokřtít a stala se členkou křesťanského hnutí. Veřejně vyznala, že své znásilnění si tehdy vymyslela a že to považuje za svou největší chybu svého života. Až do své smrti se v rámci hnutí Pro-life aktivně zapojovala do boje proti potratům.

 

9
Můžete přidat komentář

Please Login to comment
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
pavelkabrtjhk - vlastaadminfiloušVáclav Dostál Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
pavelkabrt

Admin – jhk – vlasta Jednu věc chci zopakovat: na straně stvoření a existence Boha stojí dvě věci: zápis věrohodných očitých svědků (lidí chodících v duchu svatém, který u stvoření přímo byl a jeho průběh jim sdělil – to jsou lidé čestnější než Darwin a většina jeho ctitelů), a to druhé, experimentální věda, to je to druhé, co stojí na straně stvoření – laboratoř a tvrdá věda neznají žádnou evoluci, čili samosebe samovolně se vytvářející složitost z jednodušších prvků. Proto trojnásobný doktor přírodních věd Wilder Smith napsal knihu “Přírodní vědy… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Pavel Kábrt. I pro celý hangár raketoplánů evoluční ideologické oddělení vymyslí příběh, jak k tomu mohlo dojít, aby evoluce obstála dál – pravda pane Kábrt. Evoluce je přeci o tom – jak k tomu asi mohlo dojít? – nikoli o tom, jak k tomu tedy došlo. V tomto případě je záznam Bible jasný. Začíná velmi jasně a nepochybně – na počátku Bůh učinil nebe a zemi. Nic nejasného, nic vyfantazírovaného, nic domnělého, nic předpokládaného. Ale velmi jasně – Bůh učinil. – Bez pochybností – bez dalších doplňujících údajů.… Číst vice »

admin
admin

I pro celý hangár raketoplánů evoluční ideologické oddělení vymyslí příběh

Ano, jediné, co mají skutečně vymakané, jsou BÁJNÉ PŘÍBĚHY (že by LSD?)… A pak taky svou Bezpečnostní síť, která permanentně sleduje, co se kde na kreacionismu šustne… 🙂
_
https://kreacionismus.cz/sites/default/files/pictures/shedding-light-on-evolution.jpg

pavelkabrt

jhk – vlasta píše: …chtělo by to vykopat nějaký ten raketoplán z doby kamenné… Chacha, evolucionistu nepřesvědčí ani hangár deseti raketoplánů nalezený v prvohorách, vůbec nic – když ho nepřesvědčí stovky nálezů lidských výrobků od prekambria až po čtvrtohory, když ho nepřesvědčí pohled na lidské tělo a jeho složité orgány, když ho nepřesvědčí pohled na kolibříka visícího ve vzduchu jak helikoptéra a sajícího nektar či prozkoumání genetického kódu – nepřesvědčí ho vůbec nic. I pro celý hangár raketoplánů evoluční ideologické oddělení vymyslí příběh, jak k tomu mohlo dojít, aby evoluce… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Kreacionismus ukazuje, jaké příšerné evolucionistické hlouposti způsobily ukrutné trpení lidstvu, jako jsou potraty, jako je důsledek evoluční víry – mám zä to, že mnozí evolucionisté nevěří tomu, že by za těmito problémy stála právě evoluční teorie. Mají za to, že člověk stále zůstal člověkem a zvíře zvířetem – tedy samozřejmě od určitého okamžiku – když se dle nich zvíře začalo chovat jako člověk. Kdy to bylo nikdo neví – protože nejsou dost jasné záznamy. Žádné záznamy o tom, že by se člověk někdy choval jako zvíře – nemáme. Což samozřejmě… Číst vice »

pavelkabrt

Filouš se ptá: jak tohle souvisí s kreacionismem? Kábrt se ptá: Jak by bylo možné, aby toto s kreacionismem nesouviselo? V článku je na to i odpověď, že potraty byly a jsou obhajovány evoluční lží, konkrétně nesmyslem, že lidský plod prochází stadii zvířat, např. ryby, což bylo v embryologii dávno vyvráceno (viz např. kniha embryologa dr. Blechschmidta “Zachování individuality“). Kreacionismus ukazuje, jaké příšerné evolucionistické hlouposti způsobily ukrutné trpení lidstvu, jako jsou potraty, jako je důsledek evoluční víry u Hitlera a nacistů, Marxe, Engelse a Stalina a komunistů a dalších darwinistických… Číst vice »

filouš
filouš

jak tohle souvisí s kreacionismem?

admin
admin

Václav Dostál
…protože nejde o vlastní tělo, ale jde o tělíčko jiného lidského tvora

Určitě souhlasím, a proto mě v této podivné době přijde až skoro jako neskutečný ten zákon, že zabije-li někdo těhotnou ženu, bude to řešeno jako zločin na dvou osobách. Ač se to zdá být zcela a naprosto logické, přesto tomu dokázala evoluční propaganda tak dlouho bránit…

Václav Dostál

Právo ženy vs. právo dítěte Hnutí pro život vyzvedává právo nenarozeného dítěte na život. Když se trestá zabití dítěte po porodu, poněvadž se považuje za vraždu, proč se tak neděje už během prenatálního života? Protože v prvním trimestru prenatálního života údajně nejde o člověka, ale o evoluční stav jeho raných předchůdců, tj. zvířat. Jenže i podle ET se zanedlouho z tohoto “předchůdce” stane člověk! To dítě, které se v matčině děloze vyvíjí prudkou rychlostí a po narození pomaleji, má pořád stejná práva, nezávisle na etičnosti početí. Po porodu může dítě,… Číst vice »