bubik_rudolf

Příběh biskupa Rudolfa Bubika

pavelkabrtOstatní, různé Napsat komentář

Pořad ČT2 Cesty víry

Životní příběh prvního biskupa Apoštolské církve Rudolfa Bubika.

Rudolf Bubik

Biskup Rudolf Bubik

Rudolf Bubik je člověk, který by někoho mohl iritovat už jen svým vzhledem. Menší, šilhavý a nedoslýchavý člověk s brýlemi, který navíc velmi často užívá sousloví: „Bůh mi řekl.“ Vyučený soustružník štval nejen své kolegy v dílně na šachtě, ale také estébáky.

V důchodovém věku psal knížky o své cestě víry. Vlastně je diktoval „sekretářce“, manželce jednoho z jeho čtyř synů, který vlastní vydavatelství. „Bratr Rudek“ měl na co vzpomínat. Když jako teenager prožíval Boží doteky a kontakt s nově se rodícím letničním hnutím na Těšínsku, zřejmě netušil, že v důchodu bude mít za sebou asi dvacetiletou dráhu biskupa řádně registrované Apoštolské církve.

Televizní pořad můžete shlédnout zde.

Oficiální vyjádření Rudolfa Bubika k problematice kreace versus evoluce:

Milovaní bratři a milované sestry v Kristu,

byl jsem lidmi z portálu kreacionismus.cz vyzván, abych vyjádřil své mínění ohledně kreacionismu, tedy světonázoru, který hájí biblické podání o Stvoření světa v sedmi dnech proti bludné Darwinově evoluční teorii.

Rozhodně se přikláním k verzi, kterou nám sděluje Bůh ve svém Slovu – v Bibli, tu můžeme přijímat doslovně. Darwinovu teorii považuji za snůšku spekulací neznabohů, kteří touto formou odvádí lidi od Pravdy k zatracení. Ó kéž nás Hospodin upevní v přesvědčení, že jen On je Stvořitelem všeho viditelného a neviditelného. Amen.

Rudolf Bubik

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments