Pavouci byli vždy pavouci

pavelkabrtEvoluce organizmů Napsat komentář

Frank Sherwin, M.A.

(Z www.icr.org přeložil Pavel Kábrt – 03/2015. Článek vyšel na stránkách ICR.)

Postgraduální studentka na univerzitě v kalifornské Berkley objevila v australském jihovýchodním Queensladnu dva nádherné nové druhy pavouka pavího.1 Studentka Magdaléna Girard pojmenovala tyto dva barevné tvory „Sparklemuffin“ [sladká jiskřička] a „Skeletorus“ [kostřička], oba patří do rodu Maratus. Jsou pozoruhodní svými vyumělkovanými pářícími tanečky, které se mnoha pozorovatelům jeví jako zábavné. Jsou tito úžasní tvorečkové vysoce vyvinutými druhy, nebo byli pavouci vždy pavouky?

Všichni pavouci byli vyprojektováni jako tvorové se čtyřmi páry funkčních nohou. Během svých sofistikovaných námluvních tanečků zvedne paví sameček jednu nožičku a ukáže ji své samičce. Není vůbec divné, že byli tito tvorové pojmenováni paví pavouci, s černým, červeným a modrým zabarvením samečků. Mají také stvořené bílé chloupky, které umí srolovat. Tyto barevné prvky dávají na odiv při svých námluvách.

Zpráva na LiveScience.com cituje evolučního entomologa, jak říká, že skupina pavouků pavích je různorodější než se dřív myslelo. Antidarwinisté naprosto souhlasí – uvnitř stvořeného druhu pavouků existuje mnohem širší variabilita. Pavouci paví byli objeveni poprvé v 18. století, ale celých sto let tuto skupinu ze třídy pavoukovců (Arachnida) nikdo pořádně nezkoumal. Jsou opravdu velmi maličcí, kolem 3 až 7 milimetrů dlouzí.

“Tančící” pavoučci paví z rodu Maratus.

Jejich zraková ostrost je skutečně neuvěřitelná. Na rozdíl od savců mají pavoučci paví citlivé UV fotoreceptory a zcela jednoznačně vidí barvy lépe než my. Navíc ještě,

  • …členové této čeledi mají nejvyšší zrakovou ostrost ze všech členovců, i pro svoji citlivost na barvy a rovinu polarizovaného světla. 2

Materialističtí zoologové hodně debatují o původu pavouků. Nic nevědí o nějakých nejbližších předcích pavouků. Dva evolucionisté v souvislosti s původem pavouků prohlásili:

  • “Většina zoologů věří, že pavoukovci (Arachnida) povstali z kyjonožců (Eurypterida) a stali se časnými obyvateli pevniny.” 3

V roce 2014 jeden evolucionista vysvětlil, že „Genetická studie pavouků odkrývá zašmodrchanou evoluci.“4

Ano, to souhlasí – je to zašmodrchané. Kreacionisté tvrdí, že pavouci byli stvořeni jako pavouci, protože to tak odpovídá Písmu i vědě. Tak například první zkamenělé pavouky máme z období devonu, které dle evolucionistického datování trvalo mezi 400-350 milióny let před námi.5,6 Zkamenělin pavouků je málo, celosvětově se našlo pouze kolem jednoho tisíce zkamenělých druhů, ale pokud byly nalezeny, mají vždy osm končetin, pozoruhodný zrak a jsou to – jak kreacionisté předem očekávají – 100 % pavouci.

Odkazy

  1. Meet 2 New Spider Species: ‘Skeletorus’ & ‘Sparklemuffin.’ LiveScience. Posted on LiveScience.com February 26, 2015, accessed March 2, 2015.
  2. Allaby, M. 2014. Oxford Dictionary of Zoology, 4th ed. Oxford, New York: Oxford University Press. 550.
  3. Miller, S., and J. Harley. 2013. Zoology, 9th ed. New York: McGraw-Hill. 244.
  4. Callaway, E. 2014. Spider gene study reveals tangled evolution. Nature. DOI:10.1038/nature.2014.15578
  5. Thomas, B. 2011. Jurassic Spider: What’s in a Name? Creation Science Update. Posted on icr.org April 28, 2011, accessed March 11, 2015.
  6. Thomas, B. 2009. Amber-Trapped Spider Web Too Old for Evolution. Creation Science Update. Posted on icr.org November 20, 2009, accessed March 11, 2015.
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments