lake-eyre

Nejstarší slané jezero na světě je staré jen několik tisíc let

pavelkabrtStáří Země a vesmíru Napsat komentář

Alexander R. Williams

Z Creation.com přeložil Pavel Kábrt – 08/2017. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com. Článek vyšel v časopise Creation 17(2):51-51.

V roce 1984 změřili vědci množství soli, které se nahromadilo v největším australském slaném jezeře—jezeře Eyre na jihu Austrálie. Zjistili, že by to trvalo asi 73 000 let, než by se tato sůl naakumulovala za předpokladu, že k záplavám docházelo každých 50 let.1

Celé jezero Eyre pokrývá plochu kolem 9 500 km2. Foto: Phanly, wikimedia commons

Jenže v roce 1991 Jihoaustralské sdružení národních parků a Služba pro ochranu přírody uvedla , že “téměř celá tato oblast je pravidelně zatopena v průměru každých 8 let.”2 To zredukovalo časové období pro akumulaci soli na pohých 12 000 let. Toto však musí být maximální doba, protože z fosilních důkazů lze vyčíst, že vnitrozemí Austrálie bylo v minulosti o hodně vlhčí; bylo pokryto deštnými lesy během třetihor, kdy se mělo toto jezero začít tvořit. Při každoročních záplavách, jak k tomu mohlo v minulosti docházet, by minimální doba pro akumulaci soli byla 1 500 let.

Evolucionisté datují třetihory do doby před 2 až 65 milióny let. I kdyby se jezero Eyre vytvořilo před dvěma milióny let, a my bychom předpokládali záplavy každých osm let, stejně by ještě chybělo 99,4 procenta očekávané soli. Pokud bychom předpokládali vyšší stáří a vzali v úvahu vyšší klimatickou vlhkost v minulosti, problém se ještě zhorší, a bude nám chybět až 99,99 procenta množství očekávané soli.

Vědci, kteří prováděli dané výzkumy, byli touto neshodou zmateni a nedokázali najít žádné vysvětlení, kam ta (předpokládaná) sůl mohla zmizet.

Kdyby však uběhlo jen několik tisíc let od celosvětové Noemovy Potopy, jak uvádí Bible, pak je zjevně všechna sůl na svém místě.

Odkazy a poznámky

  1. The estimated store of soluble salts in the Lake Eyre catchment in Queensland and their possible transport in streamflow to the lake, Gunn, R.H., and Fleming, P.M., Aust. J. Soil Res. 22(2):119–134, 1984 | http://dx.doi.org/10.1071/SR9840119. Zpět.
  2. Parkabout, National Parks and Wildlife Service of South Australia, Vol.1 No.6, 1991. Zpět.

 

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments