nas-je-vic

Nás je víc

pavelkabrtDůsledky evoluční ideologie Napsat komentář

Alergie na kreacionismus

Pavel Kábrt

Občas vedu s někým diskuze, zda jsou či nejsou kreacionisté pronásledováni. Tvrdím, že sice nejsou upalováni, ale pronásledováni jsou. Jednou mi profesor Jan Zrzavý napsal větu „a nás je stejně víc”, myslel tím samozřejmě nás evolucionistů. A skutečně, tato přesila v počtu (ne v důkazech) působí evolucionistům značné sebevědomí a aroganci vůči těm, kteří by si chtěli dovolit něco namítnout.

S dovolením svého přítele zde přetiskuji email, který mi dne 22. 10. 2009 poslal:

Ahoj Pavle,

nevím, jestli jsem ti říkal, že teď studuji na univerzitě angličtinu. Jako jeden z nepovinných předmětů pro tento rok jsem si vybral Sociologii pro nesociology. Trochu jsem váhal, jestli tam mám jít, ale jen co jsem vkročil dovnitř, tak mi bylo jasné, že to může být docela zajímavé. Z učitelské „kazatelny” hřímal hlas:

„A proto podle Darwinovy evoluční teorie docházelo k postupnému výběru silnějších jedinců…bla, bla, bla…”

V klidu jsem poslouchal, ale když to zdůrazňoval pořád znovu, protože na tom zřejmě dosti stavěl, tak jsem se ho v jedné pauze mezi řečí zeptal, co kdyby se Darwin zmýlil a evoluční teorie nebyla pravdivá. Jeho reakce mě šokovala.

Asi před padesáti studenty odvětil, že na akademické půdě se o nějaké kreacionistické teorii nebude vůbec ani bavit. Když jsem mu řekl, že právě velká skupina vzdělaných akademiků na celém světě tuto teorii zastává, tak ho to nakoplo natolik, že mi začal vyhrožovat, že s takovým názorem ať na jeho zkoušku ani nechodím. A když jsem mu na to řekl, že mu na zkoušce klidně zopakuji jeho názor, i když ten můj je odlišný, tak už to nevydržel a normálně mi řekl, abych odešel z přednášky. Málokdy vidím až tak přehnaně podrážděnou reakci, jakoby byl celý posedlý. Přál bych ti ho vidět.

Celé mě to natolik překvapilo, že ještě toho dne jsem napsal jeho nadřízené, děkance fakulty, která mě velice mile překvapila. Odepsala mi, že je moc ráda, že jsem jí to sdělil a že vše důkladně prošetří, protože jí jde o dobré jméno naší fakulty. Jsem tedy moc zvědavý, jak to ještě celé dopadne.

Ahoj, Tom

Tak uvidíme, jak se k tomu postaví paní děkanka, jestli podle zásady „a nás je stejně víc”, nebo zvolí jiný přístup k hledání pravdy.

(zvýraznění je od Pavla Kábrta)

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments