Mount_Rushmore_National_Memorial

Mount Rushmore… svědectví o designu

Jakob HaverFakta pro stvoření Napsat komentář

Paula Weston

Z creation.com přeložil Jakob Haver – 02/2019. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com.

Úvodní foto: Mount Rushmore: projev inteligence, nikoli eroze slepých přírodních sil. Prezidenti zleva: George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt a Abraham Lincoln. (Dean Franklin, wikimedia commons)

Mount Rushmore v Black Hills, Jižní Dakota, USA, je velkolepým památníkem čtyř prezidentů Spojených států: George Washingtona, Thomase Jeffersona, Abrahama Lincolna a Theodora Roosevelta.

Památník je vytesaný do mohutného žulového štítu a rozkládá se na ploše asi pěti čtverečních kilometrů, přičemž každá hlava měří od shora dolů asi 18 metrů, takže jednotlivé sochy jsou dvakrát tak vyšší, než je hlava Velké Sfingy v egyptské Gíze.

Bylo by samozřejmě absurdní tvrdit, že se takové dílo objevilo na žulové stěně vlivem působení milionů let deště, větru a mrazu. Je nemyslitelné, že by tyto rozpoznatelné podobizny čtyř velkých amerických vůdců byly pouhým dílem náhody, bez ohledu na čas, potřebný pro takový proces.

borglum

Gutzon Borglum. (ourstory.info)

Když v letech 1927–1941 proslulý americký sochař Gutzon Borglum a jeho pracovníci pečlivě vytesávali hlavy, z okraje Mount Rushmore musely být ve skutečnosti odstřeleny a odsekány stovky tisíc tun horniny.

Je tedy očividné, že Národní památník Mount Rushmore je dílem inteligentního designéra, a stejně tak že toto dílo svědčí o designerovi?

Jak je potom možné že ti, kteří se upsali evoluční teorii zde umí uvěřit tomu, že samotný památník byl záměrně navržen, přestože právě ti lidé, na jejichž počest byl zbudován, již nežili?

Nebudou říkat o životě oněch lidí – a existenci zvěčněných prezidentů na skále v Mount Rushmore – že nejsou ničím víc než výsledkem řady prapodivných, chaotických, biologických událostí, které se zcela náhodně odehrály v nějakém prostředí!

“Je nemyslitelné, že by tyto rozpoznatelné podobizny čtyř velkých amerických vůdců byly pouhým dílem náhody.”

O tom, že památník je dílem inteligentního designéra, nikdo nepochybuje – a přesto mnozí lidé věří, že veškerou rozmanitost života vytvořila evoluce bez inteligence nebo plánu a přehlížejí nebo ignorují tak mnohem úžasnější design a zákony vesmíru.

To nemá žádnou logiku.

Historie nám říká, že designérem Národního památníku Mount Rushmore byl Gutzon Borglum; Bible nám říká, že Projektantem vesmíru je Bůh a člověk byl vytvořen (vyprojektován) podle Jeho obrazu (Genesis 1:26).

 

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments