refuting-evolution-1

Jonathan Sarfati, PhD., F.M.

Autor knihy Vyvrácení evoluce – příručky pro studenty, rodiče a učitele, kteří čelí aktuálním argumentům evoluce

Z creation.com přeložil Pavel Akrman – 11/2020. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com.

Dr. Sarfati se narodil v Austrálii a později studoval na Novém Zélandu, na sekulární univerzitě Victoria University ve Wellingtonu, kde získal v roce 1995 akademické vzdělání PhD. v oboru fyzikální chemie. V roce 2019 se stal také americkým občanem. Dr. Sarfati od svých 22 let psal články jako spoluautor v běžných vědeckých časopisech, včetně jednoho o vysokoteplotních supravodičích, publikovaném v časopise Nature.

Jonathan byl spoluzakladatelem křesťanské společnosti Apologetics Society na Novém Zélandu, poté v roce 1996 začal působit v australské kanceláři společnosti Creation Ministries International. V roce 2010 přešel on i jeho manželka (Američanka) z australské kanceláře do kanceláře v USA poblíž Atlanty.

sarfati-jonathanDr. Sarfati je autorem nejpopulárnějších a nejpůsobivějších knih o otázkách původu, je energickým zastáncem biblického stvoření („mladé Země“) a vyvrací i ty nejsilnější argumenty evoluce a milionů let. Jeho první kniha Refuting Evolution (Vyvrácení evoluce) se dočkala více než půl milionu prodaných výtisků, čímž se stala nejprodávanější kreacionistickou knihou všech dob (kromě Bible!). Jeho nejnovější a nejdůležitější kniha nese název The Genesis Account (Poselství knihy Genesis), důkladný 800stránkový teologický a vědecký komentář k textu Genesis 1-11.

Jonathan je také mistrem šachu, je bývalým novozélandským šachovým šampionem a také hrál s bývalým mistrem světa Borisem Spasskym. Jednou z jeho zálib je simultánní šachová hra, někdy i „se zavázanýma očima“, tedy z paměti.