dinos_and_others

Ještě více důkazů, že dinosauři žili s “pozdějšími” tvory

pavelkabrtStáří Země a vesmíru Napsat komentář

Brian Thomas, PhD.

(Z www.icr.org přeložil Pavel Kábrt – 06/2011)

Z hlediska evoluce žili dinosauři v době, kdy ptáci a neplazí suchozemští tvorové byli přítomni jen buď v nějaké nepočetné „primitivní“ formě anebo vůbec. Jenže v nedávném rozhovoru, vysílaném on-line na National Geographic, byl uveden přehled fosilních nálezů z dinosauří vrstvy na Madagaskaru. A tak jako většina dinosauřích nánosů – na rozdíl od toho, co ukazují o dinosaurech muzea – bylo i toto ložisko bohatě naplněné spoustou nedinosauřích zkamenělin.

Celá ta věc o tom, zda dinosauři koexistovali s širokou plejádou dalších tvorů, je kritická, protože evolucionistická verze historie dinosaurů přímo protiřečí historické zprávě doložené v Bibli. Podle evoluce dinosauři vládli určitým „obdobím“ před milióny let. Jenže podle Písma, všechna zvířata i rostliny byly stvořeny na konci šestého /stvořitelského/ dne. Pokud je pravdou ta evoluční verze, tak by dinosauří pozůstatky měly být nacházeny především jen osamocené. Pokud je pravdou ta verze biblická, pak by dinosauří ostatky měly být nacházeny promíchány s ostatky ptáků, savců a se všemi různými druhy rostlin.

Lékař Carl Werner podrobil evoluci rozsáhlému výzkumu. Výsledky jsou publikovány v četných knihách a videích. Svoje prognózy ohledně dinosauřích vrstev a zkamenělin vysvětlil na videu s názvem Evoluce: velkolepý experiment, Episoda 2, Živé fosilie:

Není-li evoluce pravdou, a jestli se zvířata během času nemění, pak budu schopen najít rostliny moderního vzezření a moderně vypadající zvířata v dinosauřích horninových vrstvách. A to je ve skutečnosti to, co jsem našel. (1)

Aby však tohle našel, nemohl se probírat tím, jak tyto exponáty vystavují muzea, která to pomíjejí, ale pustit se do vědecké literatury. V rozhovoru pro časopis Creation Werner řekl, že horniny s dinosaury obsahovaly „zkamenělé příklady ze všech velkých současně žijících kmenů bezobratlých“ a „chrupavčitých ryb…kostnatých ryb…bezčelistnatých ryb“, stejně jako „moderně vyhlížející žáby a mloky.“ S dinosaury jsou také promíchány „všechny dnešní skupiny plazů“ a „papoušků, sýčků, tučňáků, kachen, potáplic, albatrosů, kormoránů, jespáků, křivozobek atd.“ (2)

David Krause z Univerzity Stony Brook v New Yorku prováděl více jak deset let vykopávky zkamenělin v křídových ložiskách na Madagaskaru. Ve svém rozhovoru pro National Geographic vyzdvihl svoje „nejzajímavější a nejdůležitější nálezy“, a tento přehled jeho objevů koresponduje s nálezy Wernera – spousta ne-dinosauřích druhů, které se nacházejí v dinosauřích horninových vrstvách. (3)

Nálezy obsahovaly spolu s dinosaury také vyhynulého ptáka Rahonavise, tvora krátkého těla podobného krokodýlu se jménem Simosuchus, a ropuchu, kterou Krause a jeho kolegové pojmenovali Beelzebufo. Liší se od současných největších žab jen tím, že je dvakrát tak velká a váží kolem 5 kg, jinak je stejná jako moderní žába.

Nic z těchto nalezených zkamenělin nevykazovalo ani nejmenší náznak nějakého přechodu od jedné formy k jiné, jak předpokládá darwinismus, ale namísto toho to jsou všechno plně kompletní formy. A kdo ví, jaké ještě další ptáky a obojživelníky a asi i savce nám přinesou další, dosud nezveřejněné nálezy týmu z Madagaskaru.

Vrstvy dinosauřích hornin obsahují všechny možné tvory ze všech různých prostředí, jak suchozemských tak mořských. (4). Evoluce pro tyto nálezy nemá žádné vysvětlení. Dá se to však zcela očekávat, pokud všichni tito tvorové byli stvořeni společně a uloženi katastrofickými nánosy a energií jeden rok trvající potopy s následnými post-potopními účinky.

Odkazy

  1. Werner, C. 2011. Evolution: The Grand Experiment, Episode 2, Living Fossils. DVD. AVC Films. A video clip from this DVD is available at thegrandexperiment.com.
  2. Batten, D. 2011. Living fossils: a powerful argument for creation. Creation. 33 (2): 20-23.
  3. Moffet, B. S. 2011. Unearthing the Story of Madagascar, Fossil by Fossil. National Geographic Daily News. Posted on newswatch.nationalgeographic.com May 17, 2011, accessed May 24, 2011.
  4. Hoesch, W. A. and S. A. Austin. 2004. Dinosaur National Monument: Jurassic Park or Jurassic Jumble? Acts & Facts. 33 (4).
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments