peruvian-mummy

Je peruánská mumie obřím batoletem?

pavelkabrtOstatní, různé Napsat komentář

Brian Thomas, M. S.

Z www.icr.org přeložil Pavel Kábrt – 06/2012.

Někdo říká, že představy o obrech jsou příliš fantastické na to, aby odpovídaly skutečnosti, a že biblické zprávy o nich jsou pouhým výmyslem.

Existenci obrů však potvrzuje i mnoho mimobiblických zpráv, včetně střízlivých líčení dávných cestovatelů jako byl Magellan, i prastarých textů jakými jsou babylónský Epos o Gilgamešovi, hebrejské Henochovy knihy a Kniha obrů.

Tedy v Peru se našla mumifikovaná kostra, která vypadá jako obří batole. Je-li jím skutečně, pak to dodává na váze myšlence, že obři opravdu existovali.

Badatelé našli zmíněnou mumii blízko města Cuzco. V současné době je uložena v muzeu Ritos Andinos nalézajícím se ve vzdálené oblasti jihovýchodně od Limy. Otvor v lebce mumie svědčí o tom, že měla fontanelu (lupínek), což je vazivová destička mezi lebečními kostmi novorozenců a malých dětí, kterou později nahradí srůstající lebeční kosti. Podobně jako u moderních batolat je lebka větší než zbytek těla. Nejpodivnějším znakem však je skutečnost, že lebka měří půl metru, což je více než činí délka běžné lebky dospělého člověka.

Antropolog z Limy Pablo Bayabar mumii prozkoumal a sdělil čínskému zpravodajskému kanálu New Tang Dynasty Television:

  • „Hlavy dětí jsou svými proporcemi větší než jejich těla. Tato lebka vykazuje dva důležité znaky. Za prvé, fontanela je otevřená; přitom se obvykle ve věku 31 měsíců uzavírá. A v lebce jsou stoličky, které se obvykle objevují [sic] zhruba mezi 13. a 19. měsícem života. Máme tedy co činit s dítětem mladším dvou let s obrovskou hlavou (1)”.

Kdyby tenhle mladý jedinec dosáhl plné dospělosti, byl by z něho obr. Nalezená kostra má ještě další jedinečné znaky včetně velkých očních důlků, jedinečné struktury stoliček a neobvyklého hřebenu na bradě. Ředitel muzea Ritos Andinos Renato Davila konstatoval, „Lebka měří padesát centimetrů, což nezapadá do proporcí obvyklých u lidí“ (1). Někteří antropologové váhají, zda ji vůbec zařadit mezi ostatky lidí (2).

Evolucionisté tvrdí, že se lidé vyvinuli z menších pitekoidních předků. Podle Bible byli však lidé stvořeni k obrazu Božímu, a jsou tedy potomky Adama (3). Bible rovněž učí, že obři existovali, což opět odporuje standardním evolucionistickým představám o historii lidstva.

V knize Numeri se píše, že hrstka Izraelitů pod Mojžíšovým vedením prozkoumala Kenaanskou zemi a podala o tom tuto zprávu:

  • „Pomluvami pohaněli Izraelcům zemi, kterou prozkoumali: ‚Země, kterou jsme při průzkumu prošli, je země, která požírá své obyvatele, a všechen lid, který jsme v ní spatřili, jsou muži obrovité postavy. Zrůdy jsme tam viděli – Anákovci patří ke zrůdám – a zdálo se nám, že jsme nepatrní jako kobylky, vskutku jsme v jejich očích takoví byli‘“ (4).

Jelikož Bible hovoří o obrech, je nasnadě, že jejich existenci potvrdí rovněž i další historické záznamy a artefakty (5). A vypadá to, že mumie obřího batolete je právě takovým artefaktem potvrzujícím, že údaje uvedené v Písmu jsou spolehlivé.

Odkazy

  1.  Giant Mummy Discovered in Peru. NTD Television. Posted on english.ntdtv.com November 19, 2011, accessed January 28, 2012.
  2. Milligan, P. http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2063486/Alien-skull-Peru-…. Daily Mail Online. Posted on dailymail.co.uk November 24, 2011, accessed January 30, 2012.
  3. Genesis 5:3.
  4. Numbers 13:32-33.
  5. For example, the 2006 discovery of a pottery shard in Gath (Goliath’s home town) and dated from the tenth century B.C. has two inscriptions that use Hebrew-like letters to spell Philistine words. Both are phonetically close to the name “Goliath.” See New Finds: Gath Inscription Evidences Philistine Assimilation. 2006. Biblical Archaeology Review. 32: 02.
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments