genesis_quiz

Genesis 2018 – výsledky průzkumu

Jakob Haver Úvahy o kreacionismu, stvoření ad. 12 Komentářů

Redakce

Ke dni 31. října 2018 byl uzavřen dotazníkový průzkum Genesis 2018. Před několika týdny jsme na těchto stránkách požádali vás křesťany bez ohledu na vaši denominaci o malou spolupráci – v jednoduchém dotazníku jsme formulovali těchto sedm otázek z knihy Genesis:

  1. g-18-logoJe vesmír starý zhruba 13,7 miliardy let, jak říká dnešní sekulární věda?
  2. Trvaly dny stvoření v knize Genesis skutečných 24 hodin?
  3. Byl Adam historicky prvním člověkem na Zemi?
  4. Existovala na Zemi smrt před Adamem?
  5. Nastala za dnů Noe skutečně celosvětová Potopa?
  6. Myslíte si, že 1. a 2. kapitola Genesis si vzájemně odporují?
  7. Je kniha Genesis skutečným, historickým popisem událostí?

Naším záměrem bylo alespoň přibližně zjistit, jak tyto zásadní otázky z knihy Genesis vnímají křesťané v České republice a o čem to všechno vypovídá. A proč právě Genesis? Protože tato kniha je dnes pod největší palbou útoků ze všech možných stran. Je to snaha rozbít celistvost Bible, protože jednotlivé „malé“ knihy se napadají snáze. A Genesis se v době celkového odpadání od Boha, globální evoluční propagandy a současně liberálního křesťanstva hodí nejlépe. Tento vliv křesťany jednak obecně paralyzuje a na druhé straně brání jiným lidem porozumět skutečnému evangeliu.

Celkem se nám vrátilo 274 vyplněných dotazníků, z toho jsme 11 vyřadili – jejich autoři se místo konkrétní církve (což byla osmá, doplňující otázka) hlásí ke zcela jinému vyznání, jako např. přátelé historických vozidel, pastafariáni, ateisté, agnostici a podobně. Tato akce byla určena výhradně křesťanům, což bylo v názvu zřetelně uvedeno. Platných dotazníků je tedy 263.

Odpovědí u pěti otázek vypovídají o drtivé převaze postoje PRO Genesis (více než 75 %), dále odpovědí na otázku č.2 a víceméně i č.1 mluví naopak o velké nejistotě a zmatku (více než 25 %). Zde vidíme značný posun v důsledku neustálé a masivní propagandy ateistického vlivu. Mnoho křesťanů upouští od toho, čemu věřili naši předkové. Budeme se proto snažit postupně zohlednit tyto otázky v našich dalších článcích. Těm, kteří nám poslali vyplněný dotazník, ale i všem hledajícím Boží stvořitelské mistrovství přejeme vedení Duchem Svatým a jasnou mysl při čtení Písma.

CELKOVÉ VÝSLEDKY

Velice děkujeme všem, kteří s námi v tomto spolupracovali!

Redakce kreacionismus.cz

 

 

Subscribe
Upozornit na
12 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta

RE: – Admin –
A s léty ten údiv nejen neubývá, ale naopak stále roste! Přeji také požehnané dny! – naprosto souhlasím. Děkuji za přání. ))) V.S.

Biostroj

Ide o to, že od kresťanov, ktorých poznám osobne, by ste dostali celkom odlišnú štatistiku. Ak by ste vyšli do ulíc a pýtali sa do radu všetkých ľudí – či sa považujú viac za kresťanov ako ateistov, a ak áno, aký je ich postoj k týmto otázkam – odpovede by boli k Biblii viac skeptické ako keď na otázky odpovedajú len kresťania (pravidelne, či nepravidelne) navštevujúci silne prokresťanskú stránku. Myslím, že môj komentár bol úplne jednoducho logický a príde mi špekulatívne považovať ho za „číru špekuláciu“. Inak som netvrdil, že… Číst vice »

admin

poukazuji na to, že Bůh tento svět vede tak přímo – že by se nám o tom, jak něco takového vést – a ani se nezadrhnout – mohlo pouze a jen maximálně zdát a ani tak bychom tomu nevěřili, že je něco takového možné

🙂 Ano, tak to je, a nelze než souhlasit i s tím, co píšete dál. Kdo se jednou rozhodne přijmout Boha do svého srdce, od té doby se nestačí divit. A s léty ten údiv nejen neubývá, ale naopak stále roste! Přeji také požehnané dny!

jhk - vlasta

každý křesťan už ze zkušenosti ví, jak cesty Boží jsou nevyzpytatelné… – cesty Boží jsou tak přímé, že jakákoli přímka sestrojená člověkem – je proti tomu „hadr“. Tím ale nepopírám Vaše tvrzení Admine – pouze poukazuji na to, že Bůh tento svět vede tak přímo – že by se nám o tom, jak něco takového vést – a ani se nezadrhnout – mohlo pouze a jen maximálně zdát a ani tak bychom tomu nevěřili, že je něco takového možné. Člověk znalý Božích cest před Bohem pouze dle mého bude pouze… Číst vice »

admin

Skutečnost sama o sobě není závislá na tom, co si oní někdo myslí

Přesně tak. Chtěli jsme získat přibližnou informaci, jakýsi vzorek, a to jsme dostali – vzorek o něčem vypovídá, a to nejen nám, ale mluví to také zvlášť ke každému, kdo si výsledky přečte. A to bylo jistě také součástí záměru – každý křesťan už ze zkušenosti ví, jak cesty Boží jsou nevyzpytatelné…

jhk - vlasta

Maximálně můžete vědět o těch, kteří se tu projeví komentářem, ale to je asi tak všechno. Nevíte, zda dotazníky vyplnili ti, kteří nás navštěvují pravidelně nebo to byli úplně odjinud, nevíte, jaká je každého víra a k čemu ho motivuje a k čemu nikoli, atd. – tak ani tak to na realitě nic nemění. Je to pouze informací o tom, co si někteří lidé myslí, jaká je skutečnost, či jaká byla skutečnost. Skutečnost sama o sobě není závislá na tom, co si oní někdo myslí, či nemyslí. Tzn. skutečnost se… Číst vice »

admin

Biostroj
Nepíšete sice o komentářích, ale psal jste o těch, „ktorých viera nie je tak silná, aby sa jej venovali natoľko, aby navštevovali tieto stránky„. To ale nemůžete vědět, to je čirá spekulace. Maximálně můžete vědět o těch, kteří se tu projeví komentářem, ale to je asi tak všechno. Nevíte, zda dotazníky vyplnili ti, kteří nás navštěvují pravidelně nebo to byli úplně odjinud, nevíte, jaká je každého víra a k čemu ho motivuje a k čemu nikoli, atd.

Biostroj

Admin, čo tu píšem o komentároch?
Len som sa vyjadril, že kresťania, ktorí pravidelne navštevujú tieto stránky – a teda aj odpovedali na tie otázky – majú silnejšie prokresťanské názory, než tí kresťania, ktorí túto stránku nenavštevujú, čiže sa nejedná o priemernú mienku ľudí, ktorí sa považujú za kresťanov, ale priemernú mienku „skalnejších“ kresťanov.

admin

Biostroj
…vrátane tých, ktorých viera nie je tak silná, aby sa jej venovali natoľko, aby navštevovali tieto stránky

Vy toho zase víte. Už jsem to tu psal několikrát – něřítkem návštěvnosti stránek NENÍ počet komentářů. Tyto stránky průměrně navštíví cca 230 lidí denně, ti čerpají různé informace bez potřeby něco komentovat.

Biostroj

„Docela jsem čekal, že to bude horší…“

Bolo by to „horší“, ak by sa jednalo o prieskum priemerných kresťanov, vrátane tých, ktorých viera nie je tak silná, aby sa jej venovali natoľko, aby navštevovali tieto stránky.

Byl Adam historicky prvním člověkem na Zemi?
ANO (90%)
Existovala na Zemi smrt před Adamem?
NE (82%)
Racionalita v troskách.
Trvaly dny stvoření v knize Genesis skutečných 24 hodin?
ANO (59%)
Aspoň niekde sa zhodnem s väčšinou, aj keď práve pri tejto otázke je najmenšia.

Václav Dostál

Výsledky jsou poučné. Po jejich zveřejnění se mohou nad nimi respondenti zamyslet. Např. proč částečně nesouhlasí výsledky bodu 3 (reálná existence Adama) s bodem 1 (Např. Byl Adam stvořen ve věku přibližně 20 let nebo asi 20 milionů let?)

Jiří Zelinka

Docela jsem čekal, že to bude horší – ale toxické dílo ateistického vlivu evoluce je jasně patrné, zejména v té druhé otázce. Takže to sice ještě zatím vypadá jako docela „pěkné jablíčko“, ale uvnitř už páchá své zkázonosné dílo červ evoluce.

„z toho jsme 11 vyřadili“
😀 11 neznabohů (a myslím že nejsem dalek od pravdy když řeknu, že možná všichni to byli žlučí prosáklí tejkalovci 😀 ) zkrátka nedokázali potlačit své přirozené pudy a museli se trapně vnutit někam, kde nebyli zváni.