genesis_quiz

Genesis 2018 – průzkum mezi křesťany

Jakob Haver Úvahy o kreacionismu, stvoření ad. 7 Komentářů

Redakce

V současné době nejvíce zpochybňovanou biblickou knihou je Genesis.  Zejména světští odborníci říkají křesťanům, jak mají číst Bibli – v duchu pravidla „stokrát opakovaná lež se stává pravdou“ se nám říká, že Genesis je potřeba vnímat jen jako poezii, že jsou to pouze alegorické obrazy, které nelze brát doslovně. Často také slyšíme argument, že bychom se neměli zabývat nepodstatnými věcmi v knize Genesis a měli bychom věřit vědě – vždyť Bible a evoluce přece nestojí proti sobě.

Jenže Genesis je základem celé Bible, tedy i křesťanského učení. Jestliže pochybujeme o Genesis, pak pochybujeme i o ostatních částech Bible. Ruku v ruce s neustálou záplavou výuky evoluce přichází stále větší zmatek a sílící nejistota křesťanů ohledně věrohodnosti Bible. Trhliny v chápání Genesis nakonec narušily celé základy křesťanské víry.

Dnešní rozmanitost názorů v tomto ohledu si uvědomujeme, a proto jsme se rozhodli udělat malý průzkum. Rádi bychom poprosili všechny křesťany o spolupráci. Navrhli jsme anonymní dotazník se sedmi jednoduchými otázkami z knihy Genesis.

Naším záměrem je alespoň přibližně zjistit, jak tyto zásadní otázky vnímají křesťané v České republice. Děkujeme Vám za čas, který nám v této věci věnujete!

Termín ukončení akce:

31. října 2018 do půlnoci

 

CELKOVÉ VÝSLEDKY

Redakce kreacionismus.cz

 

Subscribe
Upozornit na
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Průběžné výsledky

Do této chvíle bylo vyplněno 203 dotazníků, termín ukončení je 31. října. Výsledky jsou sice jen kapkou z celkového počtu lidí, kteří se hlásí ke křesťanství, ale určitou výpovědní hodnotu to má.

Jednoznačně nejrozporuplnější je podle dotazovaných otázka č.2, týkající se délky Stvořitelských dnů. Ale podívejte se sami, odkaz na dosavadní průběžné výsledky je přidán výše v textu.

admin

Dnes v poledne dorazil stý dotazník (tj. za 24 hodin), od té doby už jen dva – první vlna je tedy za námi, uvidíme ještě příští týden, potom tu vyvěsím celkové výsledky.

Jiří Zelinka

admin
Děkujeme několika hlasujícím, kteří nás upozornili na chybu v textu první otázcky

Já to v dotazníku chápal tak nějak všeobecně, protože darwinisti se bez dlouhých věků ani ne***ou, takže mi to ani tak jako chyba nepřišlo, ale je fakt, že přesné to nebylo, proto jsem to tam raději uvedl – díky za rychlou reakci!

admin

Oprava první otázky dotazníku

Děkujeme několika hlasujícím, kteří nás upozornili na chybu v textu první otázcky – o miliardách let stáří vesmíru skutečně nemluví Darwinova teorie, jak bylo původně bezmyšlenkovitě uvedeno, ale říká to sekulární věda. Již je to opraveno a děkujeme!

jhk - vlasta

RE:- Admin. Ok. Sdělil jsem pouze to, jak to na mě zapůsobilo. ))) a možná byste se divil, že v celé té křesťanské rozmanitosti to vůbec není menšina zanedbatelná. – což by měl tedy následně dotazník nějak přesněji vyspecifikovat, neboli jednoduše česky ukázat. Možná to bude tedy opravdu zajímavé, že ten evolucionismus v církvích v tom ateistickém duchu – zas tak dobrou živnou půdu přeci jen nenalezl. Což by zase nebylo vůbec k zahození. Od toho se přeci jen dá myslím mnohem lépe odrazit tím správným směrem. Přeji požehnanou neděli.… Číst vice »

admin

jhk-vlasta Vlasto, také v tom nejpřátelštějším duchu – myslím že tu vidíte trávu růst 🙂 V dotazníku je: „Odpovězte prosím podle Vašeho skutečného vnitřního přesvědčení“ a Vy navrhujete „zatrhněte odpověď o které si myslíte, že je správným vyjádřením…“ Já v tom tedy jednak vůbec žádný rozdíl nevidím, a potom to rozšíření Vašeho vyjádření, tedy „vyjádřením toho, co sdělují člověku kapitoly Genesis“ je jen vata, která zbytečně zamlžuje sdělení, protože celý dotazník je přece o knize Genesis, ba jeho název zní „Genesis 2018“ A k té zmínce o tom, že by… Číst vice »

jhk - vlasta

Vyplnil jsem a odeslal. Mám však připomínku. Myslím, že správnější by bylo – kdyby se dotaz koncipoval ve smyslu – zatrhněte odpověď o které si myslíte, že je správným vyjádřením toho, co sdělují člověku kapitoly Genesis. To, že neodpovídejte tak, jak by „měl“ odpovídat křesťan – je dle mého spíše zavádějící – dle mého totiž neexistuje nic takového „jak má odpovídat křesťan“ – alespoň si tedy nemyslím, že by něco takového existovalo v protestantských kruzích. Možná tak v některých starších církvích – kde se ono „co verše ve skutečnosti znamenají“… Číst vice »