genesis_quiz

Genesis 2018 – průzkum mezi křesťany

Jakob HaverÚvahy o kreacionismu, stvoření ad. Napsat komentář

Redakce

V současné době nejvíce zpochybňovanou biblickou knihou je Genesis.  Zejména světští odborníci říkají křesťanům, jak mají číst Bibli – v duchu pravidla “stokrát opakovaná lež se stává pravdou” se nám říká, že Genesis je potřeba vnímat jen jako poezii, že jsou to pouze alegorické obrazy, které nelze brát doslovně. Často také slyšíme argument, že bychom se neměli zabývat nepodstatnými věcmi v knize Genesis a měli bychom věřit vědě – vždyť Bible a evoluce přece nestojí proti sobě.

Jenže Genesis je základem celé Bible, tedy i křesťanského učení. Jestliže pochybujeme o Genesis, pak pochybujeme i o ostatních částech Bible. Ruku v ruce s neustálou záplavou výuky evoluce přichází stále větší zmatek a sílící nejistota křesťanů ohledně věrohodnosti Bible. Trhliny v chápání Genesis nakonec narušily celé základy křesťanské víry.

Dnešní rozmanitost názorů v tomto ohledu si uvědomujeme, a proto jsme se rozhodli udělat malý průzkum. Rádi bychom poprosili všechny křesťany o spolupráci. Navrhli jsme anonymní dotazník se sedmi jednoduchými otázkami z knihy Genesis.

Naším záměrem je alespoň přibližně zjistit, jak tyto zásadní otázky vnímají křesťané v České republice. Děkujeme Vám za čas, který nám v této věci věnujete!

Termín ukončení akce:

31. října 2018 do půlnoci

 

CELKOVÉ VÝSLEDKY

Redakce kreacionismus.cz

 

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments