racism

Evoluce je rasistická už svou podstatou

Jakob Haver Důsledky evoluční ideologie 7 Komentářů

Tas Walker

Z creation.com přeložil Jakob Haver – 05/2020. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com.

hobbits

Photo www.smh.com.au

Darwin považoval australské domorodce za nepříliš vyvinuté z „lidoopů“ a tedy za primitivní. Nazýval je „divošskými rasami“ a prorokoval, že podle pravidla přežití nejzdatnějších vyhynou a budou nahrazeny evolučně vyspělými „civilizovanými“ rasami.1 Tou vyspělostí samozřejmě odkazoval na svou vlastní evropskou, bělošskou „rasu“.

Díky evolučnímu učení je dnes tato myšlenka, tedy že lidé s tmavou kůží jsou primitivní, hluboce prosáklá v podvědomí každého člověka.2

Tento názor způsobuje, že Evropané se cítí být nadřazení a původní obyvatelé jsou považováni za podřadné. To má jistě vliv – samozřejmě negativní – na celkové postoje, chování a vládní politiku.

Evoluční víru neustále posilují rasistické stereotypy publikované ve zprávách, v televizi a v učebnicích našich dětí.

Všimněte si také podprahových signálů, které se znovu objevily se zprávami o Homo floresiensis.3 Jeho kosti byly objeveny v Indonésii v roce 2003, dostal přezdívku Hobit a tvrdilo se o něm, že to byl podřadný lidský druh.

„Možná si nevzpomenete na velká jména, ale obrázky vám zůstanou po celý život. Ujistí vás o evoluci dřív, než vaše mysl stačí vůbec něco namítnout.“

Grafické znázornění tohoto předchůdce člověka, takzvaného hominida bylo hojně publikováno na internetu (stačí když na Google zadáte „Hobit“, a najdete spoustu takových obrázků). Všimněte si, že všechna tato vyobrazení představují Hobita jako … nahého, primitivního a černého. Samozřejmě – černý je proto, že je předchůdcem člověka.

Kolik čtenářů si uvědomí, že tyto kresby jsou pouhou fikcí, že jediným důkazem tohoto nálezu bylo jen pár kostí? Kde jsou fosilní důkazy, které by podpořily umělecké ztvárnění Hobita a jeho délku vlasů, barvu kůže nebo oděvu?

Proč tedy evoluční antropologové nezobrazili své evolučně primitivní předchůdce lidí jako světlovlasé bělochy evropského typu? Protože blonďatí tvorové světlé pleti se nehodí do zavedeného stereotypu.

Evoluční propaganda je rafinovaná a mocná. Možná si nevzpomenete na velká jména, ale obrázky vám zůstanou po celý život. Ujistí vás o evoluci dřív než vaše mysl stačí vůbec něco namítnout. Přijmete ji a neuvědomíte si, že chybí vědecké důkazy. (Viz například: Anthropology and Apemen Questions and Answers (Antropologie a otázky a odpovědi ohledně opočlověka).

twins-3

Photo by Gary Roberts

Evoluční obrazy ovlivňují způsob, jak přemýšlíte o jiných lidech, dokonce i když sám považujete myšlenku rasismu za odpornou. Ovlivňují vás, aniž si to uvědomujete, a vy tak automaticky spojujete lidi s tmavou pletí se zvířaty.

Proto jsou lidé ohromeni reálnými obrázky skutečných lidí, jako jsou např. dvoubarevná dvojčata narozená ve Velké Británii v dubnu 2005. Tyto dvě krásné holčičky jsou dvojčata, ale jedna je „bílá“ a druhá „černá“. Osobně mám za to, že výrazy „bílá“ a „černá“ jsou v tomto ohledu zavádějící a měly by být vyřazeny. Raději používám „tmavá“ a „světlá“.

twins-4

Photo by Gary Roberts

Tento jednoduchý, faktický obrázek boří evoluční stereotyp. Už není dále možné spojovat barvu pleti s pojmy „primitivní“ nebo „vyspělý“. Je to jednoduše otázka genetiky – ne evoluce.

Obě holčičky jsou plně lidské – obě jsou učiněny k obrazu Božímu.

Je na čase, aby evoluce byla rozpoznána ve své skutečné podobě – je to ponižující, rasistická filozofie, která není podložena vědeckými důkazy, ale jen vychytralými uměleckými výtvory. Nedovolte, aby z vás podvědomě udělala rasisty svými rafinovanými evolučními kresbami.

Odkazy

  1. Darwin, C., The Descent of Man and Selection in Relation to Sex, 2nd ed., John Murray, London, p. 188, 1887.
  2. Úvodník NewScientist (Rasismus je stále hluboko v nás: I ti dobře smýšlející liberálové mohou v sobě chovat skryté předsudky, NewScientist 197(2643):5, 16 February 2008) uvádí, že vykreslování raných stádií evoluce s primitivními rysy afričanů tmavé pleti způsobuje, že Američané „nevědomky ponižují své černé spoluobčany tím, že je spojují s opicemi“.
  3. Smith, D., Dwarf cretins or new human species: two academic tribes go to war, Sydney Morning Herald, 5 March 2008.
Subscribe
Upozornit na
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Re: Koroslav

Přestaňte se tu předvádět Koroslave, svými (scestnými) názory jste už za tu dlouhou dobu, co tu působíte, dostatečně prokázal své postoje a my jsme vám k tomu dokonce poskytli prostor. To by vám mělo stačit.

Last edited 2 let před by admin
Mira K

Mimochodem já Vám také nepodsouvám tento citát od jednoho z nejhorších lidí v historii lidstva jako důkaz toho, že kreacionismus je špatný:

Věřím dnes, že jednám v duchu všemohoucího Stvořitele: tím, že se bráním Židovi, bojuji za dílo Pána.

Prosím zachovejte se stejně korektně a nepodsouvejte mi citáty jiných.

Mira K

Re: Admin Obávám se, že je tomu naopak. Teorii evoluce spíše nechcete porozumět Vy. Přijal jste za vlastní předpoklad, že evoluce je rasistická a jako jako podpůrný argument si berete citáty rasistů, kteří přijali teorii evoluce. Samozřejmě při tom ignorujete všechny, kteří považují teorii evoluce za platnou, ale nejsou rasisté. Tomu se v angličtině říká confirmation bias. Je to tak, že někteří lidé jsou rasisté – běloši, černoši, asiaté, arabové, židé, … A tito lidé si hledají pro svůj rasismus záminky. Pro některé je to teorie evoluce, pro jiné je… Číst vice »

admin

Re: Koroslav

Neočekával jsem, že mé reakci porozumíte. Je to stejné, jako vysvětlovat popírači Holocaustu zrůdnost jednání jeho vykonavatelů. Tudíž pokud vy nevidíte rasismus v samé podstatě evoluce, pak toho o evoluci ještě hodně nevíte.

Mira K

Re: Admin

Vážený admine, Tři z mých údajných učitelů vůbec neznám. A se všemi čtyřmi si dovoluji nesouhlasit.

Celý Váš příspěvek je bohužel pouze argumentační faul a útok ad hominem.

Já se narozdíl od Vás nesnažm svým názorovým oponentům přiřadit zlé úmysly, prostě jenom nesouhlasím s něčím názorem.

Škoda, že se místo věcné diskuze uchylujete k takovýmto útokům, mohli bychom si hezky popovídat. Přeji Vám hezký den.

admin

Re: Koroslav Obě vaše poznámky svědčí o tom, že jste stále stejně slepý a fanatický evolucionista bez známek ochoty přemýšlet. Proto uvedu jen několik citátů od podobných evolučních fanatiků, kteří byli vašimi učiteli: „V nějaké budoucí době, ne příliš vzdálené, měřeno stoletími, civilizované lidské rasy zcela jistě vyhladí po celém světě rasy divochů a nahradí je.“ Charles Darwin, O původu člověka „Vyhlazovací válka… je přírodním zákonem; bez kterého organický svět… nemůže v žádném případě pokračovat ve své existenci.“ Zoolog Gustav Jaeger (1870) „Stejně, jako je tomu v přírodě, je boj… Číst vice »

Last edited 2 let před by admin
Mira K

Dvě poznámky: 1) To, že spousta lidí si vzala evoluční teorii jako zdůvodnění rasismu není důvod pro to, aby evoluční teorie neplatila. Obzvláště pro to, že netvrdí nic o tom, že jedna lidská rasa je lepší než jiná. Lidé jsou jeden druh. Navíc, teorie nadřazenosti a podřazenosti ras je čirý nesmysl. Dokonce ani při srovnání druhů nejde říct, že jeden druh je nadřazený nebo podřazený jinému. Teorie evoluce je založena pouze na schopnosti přežít a rozmnožit se. Proto není z pohledu evoluce virus lepší než bakterie, pes lepší než lenochod… Číst vice »