dinosaurs_header

Dinosauři: Vyhynuli před 65 miliony lety?

Jakob HaverEvoluce organizmů Napsat komentář

Creation.com

Překlad a grafické zpracování Jakob Haver – 07/2019. Translation granted by Creation.com – Přeloženo s povolením od Creation.com.

Přední strana letákuDinosauři: Vyhynuli před 65 miliony lety?

Leták v češtině ke stažení a k tisku (PDF)

Stáhnout leták

Vydavatelem tohoto i dalších letáků je společnost Creation Ministries International (CMI) a zdarma je poskytuje lidem i církvím, které chtějí pomoci šířit dobré zprávy.

Ne, dinosauři nevyhynuli před milióny lety! Předkládáme silné důkazy o tom, že lidé se v minulosti s dinosaury setkali, a že jejich zkameněliny jsou mladé.

Výběr ohromujících důkazů o tom, že dinosauři nevyhynuli miliony let před lidmi, ale ve skutečnosti žili souběžně ve stejné době. Příklady jsou nalézány po celém světě, jsou zobrazeny v řezbářství, leptech, kresbách, tapisériích, kamenictví, keramice atd.

Dinosauři žili s lidmi docela nedávno

dinos-tract-00V Mezopotámii (1500 př. Kristem nebo dříve) byly široce používané pečetní válečky jako osobní podpis na dokumentu nebo balíčku. Váleček výše ukazuje zvláštní zvířata stojící na čtyřech nohách, která mají dlouhé krky a dlouhé ocasy. Jsou pozoruhodně podobné rekonstrukcím plazů Tanystropheus, jejichž zkameněliny jsou z hornin triasu.

„Kniha hodinek“ (asi 1440 po Kristu) z Nizozemska má obrázek sv. Jiří bojujícího s drakem, který byl v té době nejspíš dobře známý. Všimněte si velikosti a tvaru draka ve srovnání s koněm. Tomuto zobrazení jsou podobné rekonstrukce zkamenělin dinosaura Coelophysis bauri.

dinos-tract-01Tyrkysový drak (zobrazený výše vlevo), z kultury Hongshan v Číně pochází z doby před více než 4000 lety. Číňané zobrazovali mnoho různých druhů draků. Jejich vzhled se nápadně podobá rekonstrukcím různých dinosaurů. Tyrkysový drak se od dnešních zvířat liší, ale kupodivu ho lze dobře přirovnat k jednorohému centrosaurovi.

dinos-tract-02Královský zámek v Blois ve Francii má množství vyobrazených draků na různých místech křídla Františka I. Jedno místo vynikající tapisérie z 16. stol. ukazuje draka (nahoře, vlevo), který vypadá přesně jako mladý dinosaurus z čeledi hadrosaurů, jako je Maiasaura peeblesorum (rekonstrukce výše, vpravo). Mají podobné velké zadní nohy, nosní otvory, kožní vzorování, tvar dolní čelisti a umístění ucha.

V roce 1995 objevila Mary Schweitzerová v kostech dinosaurů červené krvinky a v roce 2005 v jiných kostech více krvinek (výše) a měkkou tkáň, která byla poddajná a pružná. Uhlíkové datování ukazuje pro fosilie dinosaurů jen pár tisíc let. To je neklamným důkazem toho, že dinosauři nejsou staří miliony let.

Měkká tkáň v dinosauří kosti

Cévy měkkých tkání a dobře zachovalých buněk z Tyrannosaura rex. Mary H. Schweitzer, Jennifer L. Wittmeyer, John R. Horner and John K. Toporski.

dinos-tract-03Biskup Bell byl v roce 1496 uložen do hrobky pod podlahou katedrály v Carlisle v severní Anglii. Mosazné lemování, které zdobí jeho hrobku, zobrazuje mnoho známých zvířat, jako je netopýr, psi, ryby a ptáci (viz obrázky níže). Na mosazném lemování jsou také vyryta dvě neobvyklá zvířata, s dlouhými propletenými krky a dlouhými ocasy. Mnozí si všimli, že se podobají sauropodním dinosaurům. Zvláště Shunosaurus je velmi podobný, už jen těmi bodci na ocase.

dinos-tract-04Chrám Angkor v Kambodži zdobí kamenné řezby, zobrazující aspekty každodenního života, včetně obrazů zvířat a lidí. Jsou staré 800 let. Třetí řezba odspodu „sloupu“ však znázorňuje zvíře, které se od dnes známých zvířat liší. Ale i děti by neměly problém rozpoznat v něm Stegosaura. O tomto dinosaurovi vědci říkají, že, vyhynul před miliony lety – dávno předtím, než po zemi chodili lidé. Je zjevné, že dinosauři kdysi žili současně s lidmi, jak to říká Bible (Genesis 1:24–28, 6:19–20, 8:15–19; Job 40:15–19), a také to objasňuje, jak dávní lidé v Angkoru znali podobu Stegosaura.

Přemýšlejte o tom

Tato publikace představuje pouze malý výběr silných důkazů o tom, že dinosauři nevyhynuli miliony let před lidmi, ale ve skutečnosti s nimi žili ve stejné době. Příklady se nalézají po celém světě. Všechny druhy dinosaurů jsou zobrazeny v nejrůznějších formách: v řezbářství, leptech, kresbách, tapisériích, kamenictví, keramice atd. Podobnost s rekonstrukcemi fosilních dinosaurů je ohromující. Budete-li cestovat a číst, objevíte další příklady. O dinosaurech nám říká Bible a dává také smysl našemu životu – proč jsme tady a kam směřujeme.

Tento leták připravila společnost Creation Ministries International a dává ho k dispozici jednotlivcům a církvím, které chtějí pomoci šířit poselství této informace. CMI zaměstnává řadu vědců a výzkumníků s akademickým vzděláním Ph.D. Je vydavatelem časopisu Creation, který má odběratele ve více než 110 zemích světa.

Pro více informací o dracích a dinosaurech navštivte creation.com/dinos nebo zkuste knihu Dire Dragons (Hrozní draci), která je bohatým zdrojem informací.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments