dinos-2

Dinosauři v historickém kontextu

Pavel AkrmanEvoluce organizmů 1 Komentář

Co se v Jurském parku pokazilo aneb mýty a pravda v historii dinosaurů

Pavel Akrman

Média, vzdělávací zdroje a filmy jako např. Jurský park neustále propagují evoluční tvrzení, že dinosauři ovládali planetu Zemi před stovkami milionů let. V evolučním paradigmatu se tehdy lidstvo ještě nevyvinulo a před 65 miliony let byli savci jen v podobě malých hlodavců, kteří se vyhýbali vládnoucím dinosaurům.

Zatímco filmový magnát Steven Spielberg počátkem roku 1993 připravoval za 50 milionů dolarů premiéru svého dinosauřího megafilmu Jurský park, z celého světa přesto neutichaly různé velkolepé zprávy týkající se dinosaurů.

Mohli by dnes žít skuteční dinosauři? Jestliže vymřeli před více než 60 miliony let, jak se domnívají evolucionisté, pak nemohou existovat žádné přesvědčivé důkazy o jejich životě dnes, ba ani v nedávné době. Přesto se nalézá stále více nezkamenělých kosti dinosaurů, a dokonce včetně měkkých tkání.

Historický příběh Genesis jasně zaznamenává, že Bůh stvořil všechna suchozemská zvířata a lidské bytosti šestého dne stvoření před asi 6 000 lety. Podle Bible, dinosauři, savci a lidé koexistovali od počátku stvoření. To je samozřejmě v přímém rozporu s evolučními představami modelu o historii Země.

Následující prezentace uvádí stručný souhrn informací v historickém kontextu.

Dinosauři v historickém kontextu

Dinosauři v historickém kontextu

Video (26 min.) Dinosauři v historickém kontextu.

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Václav Dostál

Moc pěkné a velmi poučné!
Všiml jsem si např. nepřesnosti v termínech. Sám jsem se při studiu různých textů přesvědčil o nepřesném a tedy nesprávném překladu slova “matter”. Také jsem zjistil přímo obrovsky veliké důsledky. Jsou – bohužel – až děsivě zavádějící. // Tvá poučná přednáška podává svědectví o termínu “dinosaurus”, který sám o sobě dovoluje naprosto falešnou historii. Myslím, že se Ti podařilo tuto faleš napravit a uvést fakta, že “všechno bylo úplně jinak” než “hlásají” zastánci “standardního” evolucionismu.