Snímek1

Antibiotická resistence

Pavel AkrmanGenetika-teorie informace Napsat komentář

… a proč to rozhodně není důkazem evoluce

Pavel Akrman

Video-prezentace, 24 minut. Čerpáno z odborných materiálů společnosti CMI.

Často se jako důkaz probíhající evoluce „přímo před našima očima” uvádí získaná odolnost bakterií vůči antibiotikům či pesticidům. A pokud někdo tyto věci zpochybňuje, patří mezi náboženské fanatiky nebo přinejmenším mezi vědecky negramotné.

Téma odolnosti vůči antibiotikům je jednou z mnoha příležitostí k zesměšňování kreacionistů, a jak sami uvidíte, i velmi nevybíravým způsobem. V pořadu Rozstřel na portálu iDnes poskytl rozhovor nedávno zesnulý známý paleontolog Richard Leakey, pokračovatel v badatelské činnosti svých rodičů Mary a Louise Leakeyových.

Na otázku moderátora, co si jako ateista myslí o mnohých pochybovačích evoluce na celém světě, odpověděl Richard Leakey docela svérázným, byť nepřekvapivým způsobem, že „v době DNA musí být každý takový pochybovač naprostý blázen“.

Ale je opravdu všechno tak jasné? Jsou mutační změny genetického kódu opravdu tím druhem změn, které bychom od evoluce očekávali? Odpověď zní jednoznačně: vědci dosud nenašli takové druhy změn, které jsou nutné pro evoluci, a to uznává i stále větší počet evolučních vědců.

Video (24 min.): Antibiotická rezistence

Snímek1

 

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments