Přinesli život na Zemi mimozemšťané?

pavelkabrt Vesmír, astronomie 15 Komentářů

Krátký výňatek z připravované knihy Achillovy paty evoluce, jejíž český překlad již netrpělivě očekává na své první vydání

Chemická evoluce nefunguje, záchrana přichází z vesmíru

Snad aby evolucionisté ještě více zdůraznili zoufalství všech těch teorií o chemické evoluci, někteří badatelé tvrdí, že život začal v kosmickém prostoru. Tato myšlenka se nazývá panspermie, z řekého πάν (pan, vše) a σπέρμα (sperma, semeno), čili, že semena života jsou všude ve vesmíru.

Klasický myšlenkový proud panspermických teorií má za to, že semena přišla na zem přirozeně, asi na kometách. Jenže tohle skutečně nic neřeší a jen to daný problém vrhá někam jinam. Problémy s chemií a informací se tím nezmění. Kromě nepravděpodobného přežití miliónů let putování přes chladný, vzduchoprázdný prostor a cesty k našemu slunci s jeho sterilizujícími účinky radiace, nedávný výzkum ukazuje, že mikrobi by nepřežili extrémní teplotu způsobenou třením se zemskou atmosférou – to je ono teplo, které způsobuje efekt ´meteoru´.

Nová verze této teorie se nazývá řízená panspermie, která tvrdí, že život na tuto zem nasadili cizinci. Zastánci této teorie se opírají o jednoho ze spoluobjevitelů dvoušroubovice DNA, Francise Cricka (1916-2004), a také o Leslie Orgela.110 Zvláště Cricka deptala frustrace z teorií o chemické evoluci:

  • Čestný člověk, vyzbrojený veškerým dnes dostupným poznáním, může říct jen to, že se původ života dnes v jistém smyslu jeví téměř jako zázrak, neboť aby k tomu došlo, muselo by být uspokojeno velké množství podmínek. Pokaždé, když píšu článek o vzniku života, zapřísahám se, že už nikdy žádný nenapíšu, protože existuje příliš mnoho spekulací, které vycházejí z příliš malého množství faktů.

Ještě jednou – toto jen posouvá problém o krok zpět; oni musejí věřit, že tito hypotetičtí cizinci nejprve vznikli chemickou evolucí.112 Člověk žasne, jak může někdo napadat Stvoření jako ´nevědecké´ jen proto, že předpokládá nepozorovatelného Stvořitele, ale za ´vědu´ považuje řízenou panspermii navzdory ad hoc teoriím o nepozorovatelných cizincích! Všimněte si také, že panspermie se opírá o argument založený na ´mezerách v evoluci´ a řízená panspermie se odvolává na projekt (design).

Snad se dočkáme

Kniha Achillovy paty evoluce jak doufáme určitě vyjde, zde si můžete oživit její obsah. Na české verzi knihy Achillovy paty evoluce, věřte nevěřte, se stále pracuje (např. na DVD, které je její součástí).

15
Můžete přidat komentář

Please Login to comment
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
filoušTrevisoJoelJiří Zelinkajhk - vlasta Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pokaždé, když píšu článek o vzniku života, zapřísahám se, že už nikdy žádný nenapíšu, protože existuje příliš mnoho spekulací, které vycházejí z příliš malého množství faktů. – ono lze jen těžko ta fakta, která ukazují na Stvořitele – vykládat jiným způsobem – jako např. schopnost neživé hmoty a neživých přírodních procesů – které jsou projevem oné neživé hmoty. Krystalizace není živý proces – ačkoli v něm dochází k nějaké “tvorbě” – to ale není ona “životodárná tvorba” – to je pouze přeměna neživé hmoty na neživou hmotu jiné formy. Usazování… Číst vice »

filouš
filouš

Jak by mohli přinést život na zem mimozemšťané, jak by se tam dostali.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Treviso
Vždyť vy jste nic nepochopil. Nikdo mu přece nebere jeho přínos v operační vědě. Ale co z toho, když při své genialitě nenašel to nejdůležitější – cestu k Bohu. Zařadil se tak do velké řady hlupáků, a vy po stejné cestě jdete taky.

Zadruhé, kreacionisté v žádném případě nemají přání zanechávat tu stopu, to jen pyšný a namyšlený člověk si staví pomník. To je stará věc, začalo to v Babylonu.

Zatřetí, nikdo tu nemá z jeho smrti radost, to jste si vymyslel ve své namyšlenosti a ateistické zaujatosti.

Treviso
Treviso

Dnes zemřel Hawking, jeden z čelních fyziků a ateistických nekonečných hlupáků. PK

A tento hlupák zanechal v historii a vědě daleko hlubší stopu než všichni současní kreacionističtí chytráci dohromady.

Ale hlavně, že máte radost.

Joel
Joel

“Nová verze této teorie se nazývá řízená panspermie, která tvrdí, že život na tuto zem nasadili cizinci.” Tak ja nevím ale mně ta teorie, přijde spíše jako špatný vtip, nedává mi moc smysl: – pokud by sem přiletěli nějací marťani, museli by být, z řady důvodů, na “neuvěřitelné” technické a biologické úrovni. A takoví borci by rovnou vytvořili klony sebe, a určitě by sem nepřiletěli aby tady “pohodili” buňky. Jejich bytost, kterou by zde stvořili, by byla na jejich úrovni – podobala by se jim. I naše chymera cesty na… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Dnes zemřel Hawking

– všiml jsem si na MSN – že se o něm mluví. Nás každého to také čeká – a potom nás čeká setkání s Kristem a samotným Bohem. Myslím, že dobře se na to připravit – je podle rozumné a moudré. Proto je třeba poznat Boha dříve, a to co nejlépe, abych věděl – ke komu vlastně v životě jdu.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

“Všimněte si také, že panspermie se opírá o argument založený na ´mezerách v evoluci´ a řízená panspermie se odvolává na projekt (design)” Tohle je další důkaz toho, že evolucionisté jsou ochotni uvěřit úplně všemu, kromě biblickému Bohu. A vůbec nevadí, že neřízená a řízená panspermie jsou dvě opačná a protichůdná tvrzení: neřízená pansperrmie je jen náhodná, bez jakéhokoliv smyslu řízená panspermie počítá s inteligentními bytostmi V tom případě musí VĚDECKY VĚŘIT, že inteligentní mimozemšťané se NĚKDE NĚKDY museli vyvinout – z čeho? Opět ze starého známého blýskání, ozařování, polévání mrtvých… Číst vice »

Václav Dostál

Když evolucionisté tvrdí, že život mohli přinést mimozemšťané, odporují svému vlastnímu tvrzení, že tělesa (tedy i případné planety, na nichž by mohli tito “cizinci” žít) jsou mladší než Země a to přímo úměrně se vzdáleností od ní. Poněvadž v blízkosti Země takové oživené planety nebyly zjištěny, měli ti mimozemšťané pocházet z míst hodně “starých”, kde podle nich (tj. evolucionistů ) by mohly probíhat snad jen rané fáze rozvoje života nebo dokonce kde by docházelo k formování těch planet. A když už předpokládají tak chytré mimozemšťany, schopné dalekých kosmických letů, proč… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Tohle (závěr článku) bych snad dal zarámovat!

Člověk žasne, jak může někdo napadat Stvoření jako ´nevědecké´ jen proto, že předpokládá nepozorovatelného Stvořitele, ale za ´vědu´ považuje řízenou panspermii navzdory ad hoc teoriím o nepozorovatelných cizincích!

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ohledně knihy Achillovy paty evoluce – nemám nic jiného – než že je třeba být trpělivý. Pravda je, že nečekám tak intenzivně jako např. pan Kábrt. Připravuji se však vehementně na to, že jakmile přijde do knihkupectví – tak ji skoupím co budu mít odvahy a budu ji rozdávat a mluvit o ní s tolika lidmi, na kolik budu mít odvahu a trpělivost. Tzn. i já čekám – někdy netrpělivě – někdy s vděčností, že ještě není na trhu, protože shraňuji i čas. Nic se neděje bez důvodu – a… Číst vice »

O M E N
O M E N

Představa o tom, že život na Zemi přinesl již existující život odjinud, bude pravděpodobně a taky i pochopitelně postupem času nabývat na váze a to asi vůbec nejvíce ze všech ostatních představ o tom, jak se na Zemi objevil život. To přesvědčení o tom bude nabývat na vážnosti tím více, čím déle budou lidé neschopni tvořit život s neživého, čili že nebudou schopni potvrdit pravdivost abiogeneze. Navíc přesvědčení, že naší Zemi navštívili mimozemské bytosti podporují a budou podporovat i různé artefakty z dob dávno minulých, které jsou dochované v různých… Číst vice »

Václav Dostál

Kniha podává hlavní odlišnosti od tzv,.standardního přístupu k faktům v několika různých oborech lidského poznání a mohla by vyrovnat, ovšem malinko, jednostrannost toho “většinového” pohledu. Je dost podivné, že adventisté, kteří dávají velký důraz na stvoření v šesti doslovných dnech, s vydáním knihy jaksi otálejí. Nebo se setkávají s velkým odporem odjinud?
Tak se zatím, po nedefinovanou dobu, musíme spokojit s články na tomto webu, popřípadě na jiných českých kreacionistických stránkách, z anglických webů sem tam něco přeložit, popřípadě troufale napsat pár vlastních článků.