Přinesli život na Zemi mimozemšťané?

pavelkabrtVesmír, astronomie Napsat komentář

Chemická evoluce nefunguje, záchrana přichází z vesmíru

Krátký výňatek z připravované knihy Achillovy paty evoluce, jejíž český překlad již netrpělivě očekává na své první vydání.

Snad aby evolucionisté ještě více zdůraznili zoufalství všech těch teorií o chemické evoluci, někteří badatelé tvrdí, že život začal v kosmickém prostoru. Tato myšlenka se nazývá panspermie, z řekého πάν (pan, vše) a σπέρμα (sperma, semeno), čili, že semena života jsou všude ve vesmíru.

Klasický myšlenkový proud panspermických teorií má za to, že semena přišla na zem přirozeně, asi na kometách. Jenže tohle skutečně nic neřeší a jen to daný problém vrhá někam jinam. Problémy s chemií a informací se tím nezmění. Kromě nepravděpodobného přežití miliónů let putování přes chladný, vzduchoprázdný prostor a cesty k našemu slunci s jeho sterilizujícími účinky radiace, nedávný výzkum ukazuje, že mikrobi by nepřežili extrémní teplotu způsobenou třením se zemskou atmosférou – to je ono teplo, které způsobuje efekt ´meteoru´.

Nová verze této teorie se nazývá řízená panspermie, která tvrdí, že život na tuto zem nasadili cizinci. Zastánci této teorie se opírají o jednoho ze spoluobjevitelů dvoušroubovice DNA, Francise Cricka (1916-2004), a také o Leslie Orgela.110 Zvláště Cricka deptala frustrace z teorií o chemické evoluci:

Čestný člověk, vyzbrojený veškerým dnes dostupným poznáním, může říct jen to, že se původ života dnes v jistém smyslu jeví téměř jako zázrak, neboť aby k tomu došlo, muselo by být uspokojeno velké množství podmínek. Pokaždé, když píšu článek o vzniku života, zapřísahám se, že už nikdy žádný nenapíšu, protože existuje příliš mnoho spekulací, které vycházejí z příliš malého množství faktů.

Ještě jednou – toto jen posouvá problém o krok zpět; oni musejí věřit, že tito hypotetičtí cizinci nejprve vznikli chemickou evolucí.112 Člověk žasne, jak může někdo napadat Stvoření jako ´nevědecké´ jen proto, že předpokládá nepozorovatelného Stvořitele, ale za ´vědu´ považuje řízenou panspermii navzdory ad hoc teoriím o nepozorovatelných cizincích! Všimněte si také, že panspermie se opírá o argument založený na ´mezerách v evoluci´ a řízená panspermie se odvolává na projekt (design).

Snad se dočkáme

Kniha Achillovy paty evoluce jak doufáme určitě vyjde, zde si můžete oživit její obsah. Na české verzi knihy Achillovy paty evoluce, věřte nevěřte, se stále pracuje (např. na DVD, které je její součástí).

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments