Řád pro diskuze

1. Pod jednotlivé články vkládejte, prosím, jen příspěvky týkající se obsahu článku, na "Přidat komentář" nebo na "komentáře" pod článkem, nebo na "odpovědět" pod diskusním příspěvkem. Pod články není dovoleno vkládat nic jiného než co se týká věcného obsahu článku, ani reakce na jiné diskutující pod článkem, které se netýkají přímo věcného obsahu článku, nejsou přípustné (čili např. hodnocení úrovně příspěvku diskutujícího) - to vše můžete praktikovat na obecné diskuzi.
2. Obecnou diskuzi veďte, prosím, jen na tomto obecném diskuzním fóru, které se jmenuje "Diskuze". To je to tlačítko "Diskuze" nahoře v liště .
3. Registrace na těchto stránkách není (zatím) povinná, jen doporučená, pro snadnější vkládání diskuzních příspěvků.
4. Může se stát, že diskuze pod článkem Vám sklouzne do obecné roviny. Pak se, prosím, ukázněte a přejděte s pokračováním v diskuzi na toto obecné diskuzní fórum ("Diskuze"), aby prostor pod články nebyl zaplevelen jinými tématy. Pokud bude pod články delší diskuze nesouvisející s článkem, je pravděpodobné, že ji smažu. Omlouvám se.
5. Uvědomte si, prosím, že jste na stránkách, které mají být oslavou Boha Stvořitele a Spasitele Ježíše Krista. A jste zde vítaní hosté, pokud nebudete urážet Boha. I když jej urážíme všichni denně svým chováním, mluvením i smýšlením, a je tedy obtížné stanovit nějakou jasnou definici urážky a hranici, jedno možné je: dbejte, prosím, napomenutí redaktorů, pokud byste něco z tohoto řádu překročili.
6. Pokud někoho pro porušování těchto pravidel zabanuji (zablokuji), považuji za slušné, že všichni ostatní hosté těchto stránek to budou respektovat a na případné komentáře takového člověka, který sem vleze přes zákaz, nebudou reagovat. V opačném případě budu postupovat individuálně, mazat takové reakce a při stálém opakování též takového člověka blokovat. Někteří lidé totiž nemají v hlavě srovnané kompetence: Pan Kábrt je majitelem těchto stránek a platí za ně značné peníze (máme už hodně velký objem koupené paměti) ani nemluvě o spoustě času, který k jejich udržování věnuji. Všichni ostatní, kromě dvou kolegů s přístupovými právy, jsou zde HOSTÉ a musejí dodržovat ta pravidla, která majitel těchto stránek kreacionismus.cz stanoví. Někteří nezvaní "hosté" se však chovají podle nedávného prohlášení islamistů v České republice: "Češi, pokud se vám islám nelíbí, tak se z České republiky odstěhujte pryč". Tak tento postoj a styl myšlení ("já pán ty pán") zde NIKOMU trpět nebudu.

Chce-li někdo odbanovat, pak je třeba napsat do veřejné diskuze omluvu a žádost o odbanování a nadále se pak chovat vzorně - případně mne ještě navíc upozornit emailem, nečtu všechny příspěvky.

Seznam banovaných osob:

Anonym, Drsoňman, Oberon, KTE, Jura, Tonda, Artex (zablokován na vlastní žádost),

(samozřejmě sem mohou tito lidé vlézt pod různými jinými jmény a mutacemi, občas to však jde rozpoznat dle stylu jejich příspěvků - i když si papoušek vleze do klece s nápisem Chameleoni, na ještěra se nezmění)

Děkuji, že budete tento řád respektovat!
Pavel Kábrt

Obrázek uživatele Šriber

Václav Dostál

Ta tvořivost (tvůrčí činnost) je ze všech živých tvorů dána jen člověku. Tato tvůrčí schopnost je tedy do člověka vložena.

Z toho, že jen člověk disponuje tvořivostí (což je diskutabilní), nevyplývá, že byla do člověka vložena. A jestli tě napadne odvětit mi, že z toho nevyplývá ani to, že do něj vložena nebyla, dej si facku...

Ufmadgvar vɛrut noɦrult gyd ufgurvgnuxo og ufnotklɛso.

Telesto

Je možné myšlení bez hmotné neuronové sítě? Pokud ano, tak jak?
Možné to je, ale asi nikdo neví jak:
Podle https://cs.wikipedia.org/wiki/My%C5%A1len%C3%AD: „Myšlení od jednotlivých vjemů a zkušeností postupuje k obecným pojmům a jejich prostřednictvím k praktickému i teoretickému zvládání světa. Navazuje tak na smyslové vnímání, využívá paměti a tvořivosti, se svými obsahy však zachází soustavným a více méně pravidelným způsobem. Tento specifický způsob spojování, rozlišování, porovnávání a souzení podstatně souvisí s řečí,“
Za důležité pokládám, že myšlení využívá tvořivosti. Ta tvořivost (tvůrčí činnost) je ze všech živých tvorů dána jen člověku. Tato tvůrčí schopnost je tedy do člověka vložena. Člověk ji může (i svým učením) rozvíjet nebo nechat zakrnět.
Wiki pokračuje:“ Člověk nejprve formuluje problém nebo cíl, čímž si ho zpřesní a představí tak, že může začít hledat postupy jednání a řešení. Na to bezprostředně navazuje souzení a hodnocení, které posuzuje a porovnává dosažený stav s cílovým, zkušenost s představou.“ To souzní s mým zdejším uvažováním
Problém původu myšlenky (jež se stane informací) tím neposunete od hmoty. Jde o velmi specifickou hmotu ve formě mozku. Zatímco výše popsané činnosti žádné zvíře nedokáže, člověku jsou dány. Takže nejen, že myšlenky (informace) neprodukuje neživá hmota, ale v případě tvůrčích myšlenek ani žádné zvíře. Tedy otázka zda může existovat (tvůrčí) myšlenka nebo informace bez mozku by měla být upřesněna „bez lidského mozku“
Myslím, že lze akceptovat http://www.demiurg.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=328&Item... „Britský neurolog Dr. John Lorber (1915–1996) se během své lékařské praxe setkává s hraničními případy, kdy pacienti, ačkoliv by již neměli být schopni ani plynulé řeči, vykazují stejnou kvalitu mentálních schopností jako každý jiný zdravý člověk. Toto zjištění Lorbera natolik fascinuje, že v dětské nemocnici v Sheffieldu (Velká Británie) provede vlastní studii s více než šesti stovkami pacientů. Asi u desetiny zkoumaných subjektů přitom zjišťuje, že až 95 procent lebky mají naplněno tekutinou. Podle lékařské definice tito pacienti již nemají jakkoliv zjistitelný mozek, a přesto má nejméně polovina z nich IQ vyšší než 100!“ Dále: „Až neuvěřitelně může působit případ jistého mladíka z univerzity v Sheffieldu, kterého za doktorem Lorberem posílá jeden z jeho kolegů neurologů. Poté, co ho doktor Lorber vyšetří, s údivem zjistí, že se v jeho dutině lebeční nachází pouze milimetrová vrstva mozkových buněk a zbytek tvoří voda! Takto postižený mladý muž má přitom ve škole vynikající známky z matematiky a jeho inteligenční kvocient (IQ) je 126.“
Pokud tohle akceptujeme, můžeme z toho vyvodit, že myšlení bez mozku možné je! problém bud s tím přijetím. Asi to pro Vás přijatelné nebude. Není jasné, kdo je vlastníkem stránek, z nichž cituji. Kdo je to „Gepe“, který tohle píše?
Text se co smyslu shoduje s:http://tn.nova.cz/clanek/urednik-44-zil-cely-zivot-bez-mozku-nikdo-si-toho-nevsiml.html., http://www.eccentricclub.cz/2016/07/pripad-muze-bez-mozku-ktery-bori-ved..., http://all-is-magic.blog.cz/1511/dokaze-clovek-prezit-bez-mozku. To všechno můžete považovat za bláboly nebo mystifikace. Ale opravdu jsou?

Obrázek uživatele Telesto

Re: - Telestův problém.

No tak chápu - materialista má problém. Já jakožto křes´tan problém nemám

Ale já také nemám jako materialista problém. Protože vím, že informace může vznikat i jinak než jen myšlením. Může vznikat bez inteligence...

Tudíž právě Vy musíte věřit tomu, že se v té prvotní "hmotě" musela ukrývat veškerá "informace" pro celý vesmír.

Ano. Ale tu informaci nemusel nikdo vytvářet. Informace může vznikat i bez inteligence.

„Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.“
– Jan Werich

Obrázek uživatele Telesto

Re: Informace

Programátor, který vytváří nějaký program pro počítač, jej nejprve vymyslí.

Jasně... vymyslí. Problém je stále stejný. Myšlení bez hmotné neurnonové sítě prostě není možné.

Asi vážně nemá smysl další debata. Snad jen kdybyste chtěl mi odpovědět na následující otázky:

Je možné myšlení bez hmotné neuronové sítě? Pokud ano, tak jak? Pokud ne, tak jsme tam kde jsme byli - v patové situaci.

„Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.“
– Jan Werich

Telesto

Opravuji se:
Proces myšlení zjistelný fyzikálně JE. Nelze však měřit samotné myšlenky

Obrázek uživatele Šriber

Vlasta

Ne

Jo...

Stále nerozumíte

To ty jsi ten, kdo nerozumí, drzoune...

Informace může pocházet ze spolupráce ducha a mozku - ale je na mozku naprosto nezávislá.

Je to mozek. Bez něj příslušná informace nevznikne. Můžeš dokázat, že duch vůbec existuje? Řečnická otázka. Nemůžeš...

Žijete v určité iluzi Sribere.

Ty žiješ v iluzi. V iluzi, že je jakýsi duch...

Ufmadgvar vɛrut noɦrult gyd ufgurvgnuxo og ufnotklɛso.

Obrázek uživatele JHK

Re: - Telestův problém.

Inteligence bez hmoty je nemůže existovat. Inteligence je dána složitostí a strukturou neouronové sítě - hmotné neuronové sítě. Bez neuronové sítě není inteligence. Jak z toho ven?

No tak chápu - materialista má problém. Já jakožto křes´tan problém nemám - protože vím, že hmota bez toho, aby někdo hmotu "udělal" - nebude existovat. Krom toho - máte velký třesk, tudíž by Jste to měl pochopit, že na počátku hmota jak ji známe nebyla. Tudíž právě Vy musíte věřit tomu, že se v té prvotní "hmotě" musela ukrývat veškerá "informace" pro celý vesmír. V.S.

Obrázek uživatele JHK

Re: - Sriber.

Pokud je ta informace vytvořena hmotným mozkem, tak není nezávislá na hmotě. Rozumíš?

Ne. Není závislá na hmotě. Stále nerozumíte. Informace může pocházet ze spolupráce ducha a mozku - ale je na mozku naprosto nezávislá.

Žijete v určité iluzi Sribere. Chtělo by to opustit tyto iluze. V.S.

Je na Vás, zdali to budete chtít pochopit.

Re: Informace

Programátor, který vytváří nějaký program pro počítač, jej nejprve vymyslí. To vymýšlení probíhá v jeho mysli A NENÍ VIDITEKNÉ a dokonce ani fyzikálně měřitelné. Vy budete tvrdir, že ten program "vyrábí" neuronová síť (mozek) programátora. Přesto, že k tomu potřebuje informace odjinud. přesto, že proces učení je umožněn cizím programem (cizí soustavou informací).
Je mi jasné, že si neumíte představit informaci bez jejího "vzniku" jen pomocí mozku. Ačkoliv ten mozek musí mít vložený program, který to umožňuje. Podobně samotné hardware počítače bude k ničemu, jestliže nevložíme programy.
Informace je abstraktní pojem, ale také "hmota" je abstraktní pojem. Pojmy ve fyzice a jiných přírodních však odpovídají realitě, jsou měřitelné. Mezi nimi vztahy EXISTUJÍ. Např. existuje vztah mezi Energií a hmotností. Že by NEMUSEL existovat?
A o "inteligenci" jsem Vám už psal. NEBUDU to opakovat
Obávám se, že další diskuze postrádá smysl.

Obrázek uživatele Telesto

Re: Hmota vs. informace.

Tzn. pro jejich vznik je třeba inteligence, která umí něčemu dát smysluplnou informaci.

Inteligence bez hmoty je nemůže existovat. Inteligence je dána složitostí a strukturou neouronové sítě - hmotné neuronové sítě. Bez neuronové sítě není inteligence. Jak z toho ven?

„Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.“
– Jan Werich

Customize This