Evoluční vědci stahují převratné výsledky a nechávají v teorii díru

pavelkabrtOstatní, různé Napsat komentář

Adam E. Berkowitz

Přeložil Pavel Kábrt – 12/2017, vyšlo na stránkách BREAKINGISRAELNEWS.

  • Bible říká v Genesis:I řekl Bůh: „Vydej země rozmanité druhy živočichů, dobytek, plazy a rozmanité druhy zemské zvěře!“ A stalo se tak. (Genesis 1:24)

Harvardský biolog zveřejnil studii, ve které se distancuje od předchozího článku a přiznává, že to byla jeho předpojatá víra, co ho vedlo ke špatným závěrům, a že tedy stále zůstává mezera v poznání, kterou současná evoluční teorie není schopna vysvětlit.

V roce 2016 uveřejnil v Nature Chemistry Jack Szostak, nositel Nobelovy ceny a profesor genetiky na Harvardově lékařské škole, svůj objev, který označil jako „synthetic tour de force“ [husarský kousek syntézy]. Tvrdil, že objevil způsob, jakým se ribonukleová kyselina (RNA) sama replikuje. Jeho objev byl mocným nástrojem evolučního modelu vzniku života.

Ribonukleová kyselina (RNA) je nutná pro vznik enzymů, takže je podstatným faktorem pro všechny formy života. Evoluční teorie tvrdí, že RNA byla mezi prvními molekulami, které vznikly, a že RNA musela existovat, aby existoval život. RNA tak, jak ji dnes nalézáme v buňkách, je velmi složitá a nestabilní molekula, vyžadující svoje vlastní enzymy ke svojí vlastní reprodukci. Aby se první RNA vyvinula v prebiotickém stavu během dějin světa, musela by se sama reprodukovat, ale bez těchto enzymů.

Vyřešením tohoto tajemství RNA, což se dá nazvat záhadou „co bylo dřív, kuře nebo vejce?“, je pro evolucionistický model tak základním problémem, že na něm vědci pracují už přes 50 let.

Szostak tvrdil, že umožnil RNA její vlastní reprodukci ve své laboratoři bez těchto enzymů, a tak prokázal, že se RNA hodí do evolucionistického modelu a nevzniká spontánně. V jeho experimentu se propojovaly prvky, o kterých věřil, že existovaly v prostředí dávné země, včetně vřící vody a fosfátů a ozařování produktů. Tyto laboratorní podmínky jsou pojaty tak, aby se podobaly představám Charlese Darwina o dávných „horkých jezírkách“, ve kterých vznikal život. Darwin teoretizoval, že jezírko „se odpařilo, zahřálo, a pak zalilo dešťovou vodou za svitu sluníčka.“

K tomu řekl organický chemik John Sutherland z univerzity v Manchesteru, sám spoluautor původní studie, že „Ribonukleotidy jsou prostě jen vyjádřením základních principů organické chemie“.  „Dělají to bezděčně. Instrukce, aby toto dělaly, jsou ve struktuře předchozího základního materiálu. A když se mohou samy od sebe tak snadno zorganizovat, nemělo by se zřejmě na ně nahlížet jako na složité.“

Ukazuje se, že původ života na zemi je o dost složitější, než badatelé věřili. Na začátku tohoto měsíce Tivoli Olsen, kolega, usiloval zopakovat Szostakovy výsledky, ale nešlo to. Szostak připustil, že jeho výsledky jsou neprůkazné.

„Podíváme-li se nazpět, byli jsme úplně oslepeni naší vírou [v naše objevy] … nebyli jsme dostatečně obezřetní a precizní, jak bychom měli být (a jak byl Tivoli), když jsme interpretovali tyto pokusy,“ řekl Szostak Retraction Watch.

Bez možnosti vytvořit RNA v laboratoři bez nutných enzymů žádná teorie o ´malých horkých jezírcích´, ve kterých vznikal život, nefunguje. Ve skutečnosti chemické procesy produkované laboratoří žádné stavební kameny, nutné pro život, nevytvářejí.

Článek v angličtině pokračuje zde.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments