„Nejvíce tvůrčí a nejvlivnější mikrobiolog ve Francii“ je otevřeným zpochybňovačem Darwinových myšlenek
(Z www.evolutionnews.org přeložil M. T. – 03/2012.)
V biologii a ostatních oborech je rozsah antidarwinovských názorů velmi podhodnocen, protože se pozornost soustřeďuje jen na hnutí Inteligentního plánu (ID). Jenže také existuje značný počet badatelů, kteří odmítají konvenční evoluční učení, přestože odmítají i ID. Podíváme-li se do vydání Science z 2. března 2012, tak zjistíme, že „nejvíce tvůrčí a nejvlivnější mikrobiolog ve Francii“, Didier Raoult z univerzity v Aix-Marseille, je zuřivým pochybovačem o Darwinovi.
- Kontroverzní přímočarý Raoult zveřejnil minulý rok populárněvědeckou knihu, která bez obalu prohlašuje, že Darwinova evoluční teorie je chybná.
Kniha se jmenuje Dépasser Darwin (Přežitý Darwin):
- „Darwin byl knězem“, říká Raoult, a tvrdí, že koncepce stromu života, kterou Darwin navrhl, je inspirována Biblí. „Je stejně tak zjednodušující“. Raoult zpochybňuje také některé další principy moderní evoluční teorie včetně důležitosti přírodního výběru. Konstatuje, že moderní objevy v genetice ukazují, jak dochází k výměně genů nejen mezi různými druhy mikroorganizmů, nýbrž i mezi mikroby a složitými organizmy, například v lidském střevě. Raoult tvrdí, že to znamená, že stvoření zcela nových druhů de novo je možné, a že by měl být Darwinův rodokmen života nahrazen sítí vzájemně propojených druhů.
Jeden jeho kritický kolega má strach, že Raoult dává „střelivo kreacionistům“, zatímco jinde je citován zarážející názor Eugene Koonina, že Raoult „zachází poněkud příliš daleko“. Jak to zjistíte? Protože „Darwinova teorie platí, ale není úplná. Nevztahuje se na evoluci mikroorganizmů.“
Ale mikroorganizmy jsou po většinu dějin převládající formou života na zemi. Prohlášení o tom, že darwinizmus neumí vysvětlit jejich evoluci, z úst evolucionisty, to je přiznání, které vám bere dech.
Není tedy divu, že se o Raoultových názorech pochybuje. To jenom v Americe se Bratrstvu darwinistů tak skvěle daří vynucovat si vnější jednotu vyjadřovaných názorů, takže pochyby si lidé sdělují většinou sotto voce (tlumeným hlasem) či v přísně profesionálních kontextech, kdy, jak se předpokládá, veřejnost neposlouchá. V naší zemi (míněno USA, pozn. edit.) vládne Bratrstvo tak, že rozsévá strach a vyvolává pocity viny, sdruží-li se lidé za účelem kritiky Darwina, ale – – počkat. Může tohle opravdu pokračovat donekonečna? Zdá se, že nikoli. Přinejmenším ve Francii nezmůže Bratrstvo tolik jako v USA, a tak se setkáváme se situací, kdy je přední mikrobiolog země zároveň Darwinovým kritikem.
Kdysi jsme si mysleli, že do konce života nezažijeme pád Sovětského svazu. Jeden kolega se právě vrátil z výletu na Kubu a vypráví o předzvěstech změny i tam.
Co to vypovídá o vyhlídkách inteligentního plánu, není jasné, ale pro evolucionistickou ortodoxii to každopádně nevěstí nic dobrého.