royal_fern_wide

Chromozomy fosilních rostlin vypadají moderně

pavelkabrtEvoluce organizmů Napsat komentář

Brian Thomas, M.S.

(Z www.icr.org přeložil M. T. – 04/2014. Článek byl publikován na stránkách ICR)

Jelikož jde o pouhé zlomky, prozrazuje nám většina fosilií jen náznaky dávných forem života, jako třeba jediný segment ze stopky lilijice či izolovaný hadrosauří zub. Ale na fosilizovaném kmenu stromové kapradiny, objeveném ve Švédsku, jsou patrné všechny podrobnosti, což do značné míry vypovídá o jeho původu.

V článku v časopisu Science popsali tři autoři ze Švédska výborně zachovanou (včetně struktur uvnitř buněk) podezřeň královskou (jde o kapradinu – pozn. edit.) v jurské hornině1. Voda bohatá na minerály infiltrovala její pletiva rychleji, než se vůbec mohla začít rozkládat.

Tým nařezal fosilii na tenké plátky a umístil je pod mikroskop; v buňkách kapradiny byla patrná „cytoplazma vázaná na membránu, granule cytosolu (a) možná i amyloplasty“. Stejně vzácný byl nález buněčných jader „s jasně zřetelnými jadérky“, drobnými strukturami ve všech jádrech.

Našli dokonce chromozomy strnulé v různých fázích buněčného dělení včetně profáze, telofáze, metafáze a možná anafáze.

Badatelé srovnali fosilní chromozomy s chromozomy současně žijících kapradin podezřeně královské a nenašli žádné rozdíly. „Přinášíme zde přímé paleontologické důkazy o dlouhodobé genomické stasi v této čeledi, patrné ze zvápenatělého rhizomu (drobná kořenová struktura) podezřeňovité rostliny ze švédské spodní jury, s dobře zachovaným původním buněčným obsahem, včetně jader a chromozomů“1.

Jak je to jen možné, že po údajných 180 milionech let evolučního kouzlení, neodarwinistický motor přírodního výběru prospěšných mutací nezpůsobil u této kapradiny žádné změny? Světe div se, tato rostlina zůstává stejná.

Během téhož údajného období prodělal prý nějaký chlupatý malý savec dlouhou cestu vývoje až k člověku – příběh z oblasti evoluční sci-fi, počítající se zásadní reorganizací desítek bytostně specifických tělesných orgánů – , zatímco u podezřeně královské se nezměnil ani jediný chromozom.

Autoři studie napsali, že tento fosilní nález „představuje pozoruhodný příklad evoluční stase mezi rostlinami“1. Místo slova „pozoruhodný“ snad měli použít slovo „nemožný“.

Navíc, není „evoluční stáze“ protimluvem? Evoluce by měla znamenat „stálou změnu“, zatímco „stáze“ znamená „žádná změna“. Vypadá to, že se ve vědci, který vykládá totální nedostatek evoluce evolucí, odehrává něco nevědeckého.

Podobnost mezi živou podezření královskou a jejím fosilním protějškem zřetelně demaskuje problém evolučních milionů let. Proč jsou si tyhle kapradiny tak podobné? Protože jejich předky byly kapradiny, stvořené Bohem před pouhými několika tisíci lety, podle svého vlastního autentického svědectví2.

Odkazy

  1. Bomfleur, B., S. McLaughlin, and V. Vajda. 2014. Fosilized Nuclei and Chromosomes Reveal 180 Million Years of Genomic Stasis in Royal Ferns. Science. 343 (6177): 1376-1377.
    2. Genesis 1:12.
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments