22
Komentujte

Please Login to comment
22 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Václav Dostálpavelkabrtvitasjhk - vlasta Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Václav Dostál

Vitasovi – doplnění
Omlouvám se za chybu v minulém příspěvku: Místo 3D jsem měl (v závorkách) napsat 2D

Václav Dostál

Vitasovi Teď – na rozdíl od předchozího – bych to vzal ze zcela jiné strany. Poněvadž vidím vaši snahu se nějak se mnou dorozumět, dovolím si nabídnout několik vět, na nichž se pravděpodobně shodujeme. Nejprve uvedu část textu výše uvedeného článku: Badatelé odhadují, že existuje nejméně 170 miliard galaxií v našem pozorovatelném vesmíru. A každá ta galaxie je tvořena miliardami nebo trilióny hvězd. Počet hvězd v našem vesmíru bere dech. Jedním takovým typem galaxie, na který se dnes chceme zaměřit, se nazývá spirální galaxie. Naše vlastní galaxie, Mléčná dráha, je… Číst vice »

Václav Dostál

Vitasovi Máte pravdu, že času mám málo, Nic takového jsem netvrdil. Myslím si něco jiného: Když máte čas se mnou celkem zbytečně debatovat, máte čas na hlubší studium předložených textů – byť mnou. Nevím co nazýváte kličkováním. ŽE jde o Vaše kličkování jsem usoudil ze znovu přečteného souhrnu mých+ Vašich diskuzních příspěvků (na něž jsem odkázal). … zcela marně …abych Vám vysvětlil jak funguje fyzika. Vy jste se pokoušel mně vysvětlit např. že součet úhlů v trojúhelníku nemusí být vždy 180 st…. apod., čemuž já ale rozumím. Jenže já jsem… Číst vice »

vitas
vitas

Zdravím Václava Dostála, Sice jste po tom toužil, ale budete to řádně (do hloubky) číst? Ano, přečetl jsem si vaše komentáře a jeden odkaz. Zatím to z mé klasifikace nijak nevybočuje. Máte pravdu, že času mám málo, ale na druhou stranu mě to hodně zajímá, rád bych se k tomu dostal. Po letech se ukazuje, že mi nerozumíte a myslím, že ani nechcete. Nevím co nazýváte kličkováním. Mrzí mě, že mě podezíráte z nekalých úmyslů Vy, po té co jsem několikrát opakovaně a zjevně zcela marně vložil tolik energie do… Číst vice »

Václav Dostál

Vitasovi
Jak vidíte, uvedl jsem Vám celou řadu odkazů. Sice jste po tom toužil, ale budete to řádně (do hloubky) číst? Já si myslím, že ne.
Doplňuji: Svého času jsem do svých webových stránek uložil Diskuzi mezi námi dvěma z května 2015 (http://vaclavdostal.8u.cz/diskuze.htm). Je to poučné čtení, z něhož se potvrzuje, že jste velký mistr v kličkování – jak jste to znovu ukázal v nedávné diskuzi. Některé spory se týkaly gravitačních vln a prostoru. Po letech se ukazuje, že mi nerozumíte a myslím, že ani nechcete.

Václav Dostál

Vitasovi – další pokračování: J.G.Hartnett ve svém článku „Přemýšlení o rudém posuvu ve stvořeném vesmíru“ (https://biblescienceforum.com/2015/02/13/speculation-on-redshift-in-a-created-universe/) píše: „Kosmický tvůrčí proces V kosmu vidíme procesy od 4. tvůrčího dne jen 6000 let po stvoření, jestliže všechny objekty ve vesmíru jsou 6000 let staré. Galaxie a hvězdy, např. naše Slunce, jsou 6000let staré. Za podmínek Einsteinovy konvence soudobosti (ESC) (Hartnett, J.G., How do we see distant galaxies in a 6000 year old universe?) cestovní čas světla o konstantě c může být nad mnoho miliard tvůrčího týdne.let, ale všechno světlo původně dolétlo k… Číst vice »

Václav Dostál

Vitasovi – pokračování: Uvedený citát (z článku R. Grigga) dokládá odlišný přístup od mého. K němu jsem poznamenal mj.): Nepřijatelnost stvoření světla současně s jeho zdrojem kvůli dlouhému času pro dopad tohoto světla od dalekého zdroje, vyvěrá z utkvělé představy, že „světlo“ (tj. celé EM záření) nemůže existovat bez svého zdroje. Typickým příkladem existence EM záření bez zdroje, z něhož by vycházelo, je CMB (mikrovlnné záření kosmického pozadí, CIB (infračervené záření kosmického pozadí) a další druhy záření kosmického pozadí. CMB i CIB má charakter záření černého tělesa. Poněvadž CIB není… Číst vice »

Václav Dostál

Vitasovi k otázce doletu světla z velmi vzdálených objektů: Russell Grigg ve svém článku „Světlo před Sluncem?“ (http://creation.com/morning-has-broken-but-when) píše: „Mohly být v mladém vesmíru hvězdy vzdáleny miliardy světelných let? I když naše omezené myšlení nemůže vypracovat definitivní odpověď na tuto otázku, neznamená to, že vesmír musí být miliardy let starý. Odpověď na tuto záhadu je, že pravděpodobně Bůh nestvořil světlo „na jeho cestě“, kdy bychom viděli věci, které se nikdy reálně neudály (např. hvězdu explodující před miliony lety). A možná, že světlo údajně nemělo v minulosti klesající rychlost, a někteří,… Číst vice »

vitas
vitas

Zdravím Václava Dostála,

děkuji za odkaz. Přidám si do sbírky.

S pozdravem

vitas
@;;

vitas
vitas

Zdravím Pavla Kábrta,

… prostě na vše říkáme „to tak udělal Bůh, to Bůh“. Tenhle nesmysl evolucionisté opakují už léta

naposledy jste ho opakoval Vy (citací rozhovoru kreacionistických vědců) pod článkem o černých dírách.

S pozdravem

vitas
@;;

pavelkabrt

Jak my kreacionisté víme, evolucionisté dělají mnohé chyby v logice a myšlení. Například směšují podmínky nutné pro udržitelnost života s podmínkami nutnými pro vznik života, to je až směšné: “je tam teploučko a vodička, tak tam mohl VZNIKNOUT život”, chacha. Teploučko a vodička jsou dobré pro UDRŽENÍ života, ne však dostačující podmínky pro jeho vznik, pro vznik buňky. Podobně zde mudrc Vitas, ale to není jen jeho umanutost, ale obecně evolucionistická, směšuje podmínky pro původ nějaké složité soustavy, živé či neživé, s podmínkami umožňujícími zkoumání této soustavy: pokud se na… Číst vice »

Václav Dostál

Vitasovi- doplnění
Chcete odkazy . V kapitole https://kreacionismus.cz/category/vesmir-astronomie/ jsem zatím našel https://kreacionismus.cz/gravitacni-vlny-velky-tresk-kreacionismus/. je to jiný pohled než můj. při letmém hledání v té kapitole jsem úmyslně vynechal své články. Pochybuji, že odkázaný článek budete řádně číst.

Václav Dostál

Vitasovi-doplnění
Chcete odkazy. Zatím jsem našel: https://kreacionismus.cz/gravitacni-vlny-velky-tresk-kreacionismus/

jhk - vlasta
jhk - vlasta

ale vůbec neříká o tom jestli platí nebo neplatí ‚tak to Bůh chtěl‘.

To je sice hezké Viťasi – ukažte mi ale jakéhokoli fundamentálního evolucionistu – který stoje na tomto tvrzení – přijal Boží existenci.

Kdyby každý prorok čekal na to, že mu Bůh nějak potvrdí “vědecky” slovo, které od Boha přijal – asi bychom se také daleko od Adama nedostali….

Václav Dostál

Vitas
Nedá mi to. Přesto, že jsem před chvílí napsal diskusní příspěvky pod svůj článek, dovoluji si uvést shodné Pavlovo hodnocení s mým : nerozlišujete původ soustavy od její funkce. Éto vsjo róvno. Naneštěstí pro Vás je pravdivé, i když já jsem místo “soustavy” uváděl “gravitační vlny” a místo “funkce” jsem uváděl nefunkčnost – fyzikální neovlivňování. Nijak se z toho neraduji. Naopak jsem se snažil z takového ztotožňování vyvést.

pavelkabrt

Zdravím Vitase Franta má nakřivo knoflíček u saka… Kličkujete hezky, jako typický evolucionista. Já napsal jasně, že jste se ve svém prvním komentáři ani prstíčkem nedotkl tří argumentů článku, pod kterým si nyní píšeme a stočil jste řeč jinam. Vy neumíte číst, anebo nesnášíte pravdu? Tipuji to druhé. Děkuji za zajímavou informaci, já netušil, že když nějaký inteligentní konstruktér něco vytvoří, už pak ten výrobek nejde zkoumat, jedině za předpokladu, že se ten výrobek udělal sám. To je zajímavá myšlenka, že kreacionista nemůže v mikroskopu zkoumat buňku, protože věří, že… Číst vice »

vitas
vitas

Zdravím Pavla Kábrta, Nedávno jsem tu psal o klamavém výroku (uzenáči). Když někdo třeba řekne „Franta je nepoctivec“ a tatínek Franty řekne „Ale Jarda je také nepoctivec“, tak tím samozřejmě ten první výrok potvrdil. No spíš je to, že kreacionisté řeší, že Franta má nakřivo knoflíček u saka, a já tvrdím, že Franta je nahý. O času doletu světla ze vzdálených hvězd, …, pojednávají jiné články na tomto webu. Opravdu není v mých silách číst všechny články, ale tohle mě opravdu hodně zajímá. Vím, že v tom opět vidět úskok,… Číst vice »

pavelkabrt

– kreacionisté si zase ale nevymýšlejí temnou hmotu. Tedy já aspoň tedy o žádném takovém nevím.

Dobrá poznámka! Kdybychom měli vyjmenovat, co všechno si kreacionisté nevymýšlejí oproti evolucionistům, tak by to bylo na objemnou knihu (nic bouchlo, inflace atd.). Ono totiž vymýšlet, jak se nejsložitěji uspořádaná hmota sama zkonstruovala bez konstruktéra – uf – to dá fušku a hodně fantazie. PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta

A je to ještě horší! Světlo z libovolné galaxie (jiné než ta naše) k nám putovalo mnohokrát déle, než kolik je podle kreacionistů stáří vesmíru! A je to ještě horší: kreacionisté neví co s tím. Při pohledu na hvězdy se kreacionismus rozpadá jako domeček z karet.

– kreacionisté si zase ale nevymýšlejí temnou hmotu. Tedy já aspoň tedy o žádném takovém nevím.

pavelkabrt

Vitas Článek, pod kterým zde diskutujeme, nadhodil tři námitky proti vysokému stáří vesmíru: 1. rychlé svinování spirálních galaxií 2. nulová evoluce starých galaxií vůči mladým 3. existence modrých hvězd Tím, že jste ve svém komentáři obrátil pozornost jinam, jste potvrdil pravdivost článku. Za to samozřejmě děkuji, byť to nebyl Váš úmysl. Nedávno jsem tu psal o klamavém výroku (uzenáči). Když někdo třeba řekne “Franta je nepoctivec” a tatínek Franty řekne “Ale Jarda je také nepoctivec”, tak tím samozřejmě ten první výrok potvrdil. A je to skutečně ještě horší, je ještě… Číst vice »

vitas
vitas

A je to ještě horší! Světlo z libovolné galaxie (jiné než ta naše) k nám putovalo mnohokrát déle, než kolik je podle kreacionistů stáří vesmíru! A je to ještě horší: kreacionisté neví co s tím. Při pohledu na hvězdy se kreacionismus rozpadá jako domeček z karet.

Ale je to ještě horší: kreacionisté neváhají argumentovat galaxiemi, které jsou 10 miliard světelných let daleko. To je opravdu absurdní.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

A je to ještě horší! Dobře viditelná ramena spirálních galaxií obsahují mnoho modrých hvězd. Modré hvězdy jsou jasně zářivé a horké a má se za to, že svoje palivo spotřebují relativně rychle. Pokud je však vesmír starý miliardy let, jak mohou modré hvězdy existovat všude, kam se jen podíváme? – možná by mohl někdo namítnout – no jo, jenomže problém je v čase. Ty modré hvězdy v miliardy let vzdálených galaxiích – jsou stále mladé, protože je to pouze “ozvěna”. A ta k nám přišla prostě po miliardách letech. Tzn.… Číst vice »