Subscribe
Upozornit na
31 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta

RE: Viťas – thank you. která by k různým katastrofickým věcem (vypaření všech oceánů, oblaky prachu po celé planetě po několik desítek let, a tak dále – nemyslím si úplně takto, že by to muselo být tak energeticky náročné. Je sice psáno, že Archa spočinula na pohoří Araratu, je sice psáno, že vody potopy přikryly vrcholky všech hor až do výše několika stovek stop – tzn. nějaké hory musely tedy existovat i před potopou, ale že by to muselo ohřát oceány tak, že by se musely úplně vypařit? K horotvorné… Číst vice »

vitas

Zdravím Vlastu, já bych byl rád za něco z toho videa, co tedy dokladuje, proč by to nemělo být součástí celosvětové potopy. Já např. anglicky neumím. Děkuji. Tak třeba hned ten první: Kreacionisté předpokládají (stejně jako věda) existenci super-kontinentu Pangea (kde všechny současné kontinenty byly velmi tak blízko, že se dalo z jednoho na druhý přejít suchou nohou), rozdíl je samozřejmě v tom, že podle vědců Pangea byla na zemi před 300 miliony lety, kdežto podle kreacionistů před 4000 lety. Kontinenty se od sebe rozjeli během potopy (a tady se… Číst vice »

vitas

Zdravím Admina, Jste zatím pořád dogmatický ateista s klapkami na očích a uších – co víc vám můžu říct. Je jasné, že já to vidím jinak. Sám si připadám, že jsem otevřený diskuzi, ale druhá strana pro mě má pouze slova plná opovržení a označování za zatvrzelého dogmatika. Zajímalo by mě, kdyby si tuto diskuzi přečetl někdo nestranný, komu by dal za pravdu. A nemyslím v to tak, že by rozsoudil jestli má pravdu kreacionismus nebo nekreacionismus, ale kdo z nás má více klapky na očích. Když já přehlédnu video,… Číst vice »

Václav Dostál

Viťasi, tak se mi jeví, že s Vámi není možná debata vůbec o ničem! Kvůli Vaší bohorovnosti. Úmysly lidí (ted i Vaše) mohou být skryty v podvědomí. Jenže nakonec se projeví i navenek! Buďte tak laskav a odmlčte se. Bude to prospěšné i pro Vás! * Odjinud: Dovoluji si Vás upozornit na článek http://www.cosmosandhistory.org/index.php/journal/article/viewFile/735/1215. Přečtěte si jej bez zaujatosti. K některým tvrzením lze mít výhrady, ale je vždy dobré na věci pohlížet jako na celek, s nadhledem. I když autorem nejsem, nehodlám se o něm s Vámi bavit – ledaže… Číst vice »

vitas

Zdravím Admina, Seznam publikací? Co ten může dokazovat? Vy víte, co v jaké publikaci píše? Zda v ní obhajuje či vyvrací? Nenechte se vysmát. Jsou to články do časopisu Creation Ex Nihilo Technical Journal. Archiv je dostupný na webu. Zde je článek z roku 1984. Snelling, Andrew A; Mackay, John (1984). „Coal, Volcanism And Noah’s Flood“. Ex Nihilo Tech. J. 1: 11–29. Snelling, A.A.; MacKay, J.B. (1985). „Evidence for catastrophic deposition of coal seams and sediments of the Newcastle Coal Measures“. In Moelle, Konrad H.R. (ed.). Advances in the study… Číst vice »

vitas

Zdravím Admina, Dotyčný řečník na videu ale připisuje dr. Snellingovi vědomé podvodné a pokrytecké jednání – měl údajně současně obhajovat jak miliony let, tak i 6000 let. Ano, taky jsem to tak pochopil. A vskutku, když se podíváte na seznam publikací uvedených na wikipedii vypadá to tak. …aby jen zobrazil objevitele těch fosilíí s informací kde a kdy je objevil. A Aaron zobrazil Dr. Snellinga, aby diváci viděli, jak vypadá. Na tom opravdu nic manipulativního není. Já nevím, podívejte se na libovolné zprávy, moderátor čte text a za ním běží… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Viťas –

Pokud opravdu o nějaký stojíte, klidně uvedu. – já bych byl rád za něco z toho videa, co tedy dokladuje, proč by to nemělo být součástí celosvětové potopy. Já např. anglicky neumím. Děkuji.

Václav Dostál

Viťas
Je mi líto, že ve Vás tohoto pocitu dosahuji. Rozhodně to není mým cílem.
Takové věty jste mi během našich diskuzí napsal mnohokrát a jen zpočátku (na začátcích naší drébaty) jste byl schopen vzít i část viny na sebe! Omluva až po výzvě také nesvědčí o takové schopnosti či o skromnosti.

vitas

Zdravím Admina, Pokud řečník na videu mluví o dr. Snellingovi, že říká to a to, ale ničím to nedoloží a zároveň k tomu pustí na pozadí dr. Snellinga bez zvuku jak něco říká, pak je to hojně používaná, klasická manipulativní technika. Kdyby tam měl jen fotku, je to podobné, ale ta má daleko menší účinek než video. Ale to video na pozadí je prostě ilustrativní video z přednášky. Aaron ho tím videem nijak nezesměšňuje. Pouze konstatuje, že pan doktor napsal článek do peer-review časopisů o miliardách let starých formacích, a… Číst vice »

Václav Dostál

Viťasi, slušný člověk, který by poznal, že neprávem (svým přehlédnutím) něco vytkl jinému by se omluvil. Místo toho na J.Z. útočíte dál. Před deseti lety byste se omluvil, ale teď jste veden k horšímu způsobu. Čím nebo kým – to zkuste rozebrat sám. Navíc jste přehlédl, že Vám J.Z. napsal, že s Vámi končí. Myslíte si, že jej svou „taktikou“ k debatě vyprovokujete? Zkuste si myšleně přehodit role! Ve svém rozloučení jsem nevyloučil své poznámky Vám netýkající se Fyziky. Výše nejde o nějakou radu, ale o můj pohled. Můžete na… Číst vice »

vitas

Zdravím Jiřího Zelinku,

Pokud se ten týpek do někoho naváží a nechá si přitom na pozadí pouštět řeč např. dr.Snellinga bez zvuku, co to je? Ubohost.

Přijde mi to nastejno, jako by tam měl fotku dr. Snellinga. To by byla taky ubohost? Vážně nechápu v čem je ta ubohost.

Ten důvod sám citujete níže – celých deset minut videa je snůška drbů a prázdných keců, geologické důkazy veškeré žádné.

Říkejme tomu úvod. Pak je tu dalších deset minut, kde je geologických důkazů plno.

S pozdravem

vitas
@;;

vitas

Zdravím Admina,

Takže – kdybyste si to video prohlédl, nemohl byste vypustit do éteru tenhle nesmysl

Ano, máte pravdu. Na mobilu se mi to nezobrazovalo. Děkuji za upozornění.

S pozdravem

vitas
@;;

Jiří Zelinka

Re vitas: A co jste asi tak čekal na vaši jizlivou, zesměšňující a ironickou poznámku? Reaguji vždy tak, jak si to dotyčný zaslouží. A vy tu jste už natolik dlouho že byste měl vědět, že takovéto hloupé kecy tu živnou půdu nenajdou. Pokud uvedete proč si to o něm myslíte (třeba jen odkaz na nějaké video), asi se nechám poučit. Ten důvod sám citujete níže – celých deset minut videa je snůška drbů a prázdných keců, geologické důkazy veškeré žádné. Je něco co Aaron o Dr. Snelligovi uvedl nepravdivé? Pokud… Číst vice »

vitas

Zdravím Jiřího Zelinku, To už na tom Viťasi musíte být hodně špatně, pokud na nás vytáhnete tohohle totálně profláknutého Baziliška Nepřipadám si, že bych na tom byl špatně. Zato Vy jste vyletěl jako čertík i když jindy celkem debatujete konstruktivně. Očekával jsem, že mě někdo odbude tím, že není čas se dívat na dlouhá nudná videa. Tento argument bych vzal. Ale označil jste autora za Baziliška (asi to má být spíše negativní než roztomilé označení) a profláknutého, aniž byste uvedl proč. Pokud uvedete proč si to o něm myslíte (třeba… Číst vice »

Václav Dostál

Rada Viťasovi podruhé
Chcete-li setrvat ve svém „trendu“, pokuste se zapomenout, že existuje tento web a nezkoušejte nějakými svými „argumenty“ přesvědčovat kreacionisty, o nichž přece „musíte“ předpokládat, že to není možné.
Lepší by ovšem bylo, kdybyste se změnil, čili kdybyste se stal kreacionistou. Na to by stačila „kapka“ pokání.

Jiří Zelinka

Re: Viťas To už na tom Viťasi musíte být hodně špatně, pokud na nás vytáhnete tohohle totálně profláknutého Baziliška. Z dvacetininutového videa se tenhle prolhaný týpek věnuje nejprve celých 10 minut pustým drbům a plácáním do vody. Manipulativně si na pozadí pouští rádoby vědecky se tvářící kulisy, jen k tomu jaksi zapoměl pustit zvuk – hlavně pokud se tam naváží do Dr. Snellinga, který se tím pádem nemůže ani bránit. Viťasi, byl jste mi sice podezřelý vždycky, už jen proto, že hájíte darwinovy darebáky, ale tímhle jste se u mě… Číst vice »

vitas

Zdravím,

Pokud někdo něco neumí v geologii něco řádně vysvětlit, tak to je kreacionismus: How Geology Disproves Noah’s Flood.

Ale chápu, stačí pořádně zavřít oči před argumenty.

S pozdravem

vitas
@;;

jhk - vlasta

Zdravím AdmineP – „Vysvětlení evoluční party je vždy “neřádné“.

– Ano – když se musí nějak odbýt pravda – je to vždy neřádné. Bez řádu. Možná to někdy je chytré, možná spíše vychytralé, a mnohdy myslím naivní.

jhk - vlasta

Tak nějak mi leží na mysli – zdali George neodletěl do Ameriky zkoumat historii Aztéků, než aby „šel za lepším“. Možná ho tam něco více zaujalo, co se mu zdá „divné“:

jhk - vlasta

RE:. – AminP – To je čiré blouznění a spřádání pohádek na dobrou noc. Ano, Vaše otázky Vlasto nikdo z evoluční party neumí ani nemůže pořádně vysvětlit. – může Admine může a dělá to. Onou odpovědí bude ale velmi často – zatím nevíme úplně přesně, ale zjistíme to. Nemusíme na to říkat „To bůh….“. A zrovna v tomto případě my takového nic neříkáme – my dle záznamů v Bibli víme, že to učinila celosvětová potopa. Máme tedy zaznamenaný jasný poznatek, velmi zřetelné a jasné svědectví, doložený fakt. Nic takového říká… Číst vice »

jhk - vlasta

Jen se zeptám – co by měly způsobit ony „lokální záplavy“ na kterých lpí evolucionisté? A hlavně – mají dost dobře doloženo – odkud se vzalo vždy tolik vody, a kde se vzala ona ohraničená oblast – že se voda neroztekla nikam jinam? Na to by měli mít spousty potvrzujících důkazů, nemýlím- li se.