28. OMYL

Mnozí dnes věří, že živé organizmy vznikly jeden z druhého a člověk už je také brzy vyrobí. Ve skutečnosti i ten nejjednodušší živý organizmus je tak extrémně složitý komplex neživých stavebních kamenů, že jeho přeměna (transformace) i na velmi blízce podobný organizmus je zcela vyloučena. Podobnost mezi organizmy je umožněna pouze podobností jejich stavebních programů v genech anebo skutečnou historickou příbuzností. Program (genotyp) i jeho realizace (fenotyp) představuje stabilní konfiguraci atomů a molekul a víra v jejich dlouhodobou transformaci v jiné, smysluplné a hlavně životaschopné uspořádání je čiré blouznění. Pomatení materialisté vycházejí z toho, že hodinky a holinky se zas tak moc od sebe neliší, obojí se přece natahuje. Tak i šimpanz má prý kolem 98% genomu shodného s člověkem. (Banány prý mají 50% podobnost genomu s lidským! U člověka se však nepočítají stovky tisíc tzv. pseudogenů, protože se o nich nic neví.) Nechápu, proč si nějaký ten evolucionista nevezme za ženu třeba šimpanzici, když jsme tak stejní. Nebo proč nežije s celou svou rodinou v ZOO, když se lidé od opic tak moc neliší.

Evolucionisté srovnávají sekvence aminokyselin a nukleotidů a hlásají, jaká úžasná podobnost tu je. A ta podobnost svědčí o čem? Když kunsthistorik pozná z podobnosti “rukopisu” určitého obrazu autora, má to být snad důkaz, že malíř svůj předchozí obraz přemaloval na tento? Nesvědčí podobnost výrobků o jednom výrobci spíše než o nějaké evoluci jednoho výrobku z druhého?

Co je snazší: předělat starou Škodovku na Fabii nebo tu starou roztavit a ze surového materiálu – tak, jak se to skutečně dnes dělá - udělat nový typ auta? Nebo je snazší motor umístěný vzadu přesunout dopředu, každou jeho část předělat, každý kousek karoserie, sedadla, řízení, kola, brzdy, elektrické rozvody a vše přestavět na nové auto? I lidé většinou tvoří tak, že ze surového materiálu vyrábějí nové věci, které se pak sobě navzájem podobají, ať už v časové (historické) řadě, nebo typově. To vyplývá ze získaných poznatků (tedy z duchovní oblasti), a ne z transformace těch samotných výrobků (hardwaru). Vznikly snad současné moderní hodiny tak, že lidé přestavěli kdysi dávno sluneční hodiny na přesýpací, přesýpací na kolečkové a ty potom na digitální? Podle evoluční biologie se právě toto dělo miliony let v organickém světě (transformace sobě podobných, tzv. homologických orgánů). Z ploutve vznikaly končetiny a z končetin křídla! Z ryb obojživelníci a z opic lidi. A důkazy? Morfologická, fyziologická a molekulární podobnost – tu však nalézají evoluční snílci jen tu a tam, a tak si ji vybírají, kde se to hodí. Zachraň se, kdo můžeš...............Více o tom v Komentáři


Na předchozí omyl     Zpět     Na další omyl