vyvracenievoluce2-kap06

Vyvrácení evoluce 2 – kapitola 6

Pavel Akrman Knihy a brožury Napsat komentář

Argument: Společný design ukazuje na společného předka

Pokračování knihy Vyvrácení evoluce, která potírá nejnovější argumenty na podporu evoluce (jak je uvádějí PBS a Scientific American)

Jonathan Sarfati, PhD., a Michael Matthews

Z creation.com přeložil Pavel Akrman – 03/2022. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com.

cover-smallEvolucionisté říkají: „Studie objevily udivující podobnosti v DNA a biologických systémech – to je spolehlivý důkaz toho, že život na Zemi má společného předka.“ Není tedy pochyb o tom, že zastánci evoluce ve své argumentaci předpokládají, že společné fyzické rysy, jako např. pět prstů u opic i lidí, ukazují na společného předka v dávné minulosti.

Šestá kapitola knihy Vyvrácení evoluce 2 však vysvětluje tyto podobnosti společným Designerem, což dává mnohem větší smysl díky nálezům současných genetiků. Ti zjistili, že i přes mnohé vnější podobnosti anatomických struktur, které viděl Darwin, je často velmi rozdílný jejich genetický plán.

Není to však právě mnoho, co evolucionisté používají na podporu svého tvrzení. Jednou z metod je tzv. srovnávání DNA. Problém je v tom, že i zde záleží na interpretaci, kterých může být víc než jedna. Srovnávání DNA jsou jen podmnožinou argumentu o homologii, která však dává stejný smysl i v biblickém rámci.

Mezi další argumentační „výzbroj“ patří molekulární hodiny. S těmi je to ale ještě horší a přinášejí evolucionistům řadu problémů. Kromě jiného např. nepodporují klasickou postupnou evoluci, ale umožňují vytváření odlišných typů i v rámci jednotlivých skupin. Na to poukazují už i samotní evolucinisté.

Nyní čtenářům nabízíme v češtině šestou kapitolu knihy Vyvrácení evoluce 2.

Pokud se chcete podívat na celý obsah knihy včetně přehledu jednotlivých kapitol, naleznete jej na tomto odkazu.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments