vyvracenievoluce2-kap05

Vyvrácení evoluce 2 – kapitola 5

Pavel Akrman Knihy a brožury Napsat komentář

Argument: Některé mutace jsou prospěšné

Pokračování knihy Vyvrácení evoluce, která potírá nejnovější argumenty na podporu evoluce (jak je uvádějí PBS a Scientific American)

Jonathan Sarfati, PhD., a Michael Matthews

Z creation.com přeložil Pavel Akrman – 02/2022. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com.

cover-smallEvolucionisté říkají: „Bylo pozorováno, že mutace a další biologické mechanismy vytvářejí v organismech nové rysy.“ Ale i oni dobře vědí, že přírodní výběr sám o sobě nemůže vysvětlit vznik nových genetických informací, vkládají tedy svou víru v mutace.

Pátá kapitola knihy Vyvrácení evoluce 2 představuje hlavní argumenty evolučního tábora ohledně vzniku nových složitých struktur, a zároveň k tomu uvádí kreacionistické argumenty. Tato kapitola se na první pohled může zdát odborně poněkud složitější, ale pozorný čtenář i tak dobře porozumí.

Jako nástroj evoluce je snaha použít tzv. genové spínače, autor knihy však nenechává nikoho na pochybách, že jde opět jen o marnou snahu zdůvodnit nesmírně rozmanitý design v živé přírodě.

Neobstojí ani tvrzení, že molekulární biologie již našla mechanismy, díky kterým údajně vznikají nové, složité rysy živých organismů. Autor knihy však jasně tento klam vyvrací a samozřejmě dokládá příslušnými argumenty. Jednou větou – „technicky“ zvýšené množství DNA vůbec neznamená navýšení funkcí, jak by si v duchu přáli evolucionisté.

Ty zmíněné „mechanismy“, které mají prokázat evoluční pokrok a na které se evolucionisté upínají, jsou například duplikace genů. Jak bude ukázáno, v konečném důsledku jde opět jen o ztrátu informací, nikoli o tolik pro evoluci potřebný nárůst funkčních celků.

S přibývajícími znalostmi molekulárních základů biologických funkcí došlo k rychlé expanzi dosud známého genetického „informačního prostoru“, a tak mutace a přírodní výběr – ať už s nebo bez duplikace genů či jakéhokoli jiného známého přírodního procesu – nemohou vysvětlit neredukovatelně komplexní povahu živých systémů.

Nyní čtenářům nabízíme v češtině pátou kapitolu knihy Vyvrácení evoluce 2.

Pokud se chcete podívat na celý obsah knihy včetně přehledu jednotlivých kapitol, naleznete jej na tomto odkazu.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments