Všeobecná diskuse 2

Chcete-li si prohlédnout starší komentáře,
klikněte prosím na Starší diskuse)

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Subscribe
Upozornit na
46 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Zelinka

jhk-vlasta Ať to beru z jakékoli strany, tak evolucionismus mi vždy vyjde jako ideologie ateismu. To je do puntíku pravda. Ateisté a jejich odnože (agnostici…) ve své pýše a nadutosti s měnící se dobou zoufale potřebovali něčím nahradit vše, co i jen připomínalo něco s Bohem a stvořením. A proto s otevřenou náručí přijali moderní víru, „vědecky“ podloženou, kterou by mohli uctívat. Hodili do jednoho hrnce experimentální vědu s nejbujnějšími slátaninami svých vybájených příběhů, položili si pod nohy červený koberec a – „zvítězili“ 😀 Objektivně vzato, mnohým se člověk moc… Číst vice »

jhk - vlasta

https://www.youtube.com/watch?v=IqB3LxS2luQ – výsledek evoluce? Je snad o tom onen pořad? Nikoli. Pouze se o tom tak nějak „programově“ jednou větou řekne na začátku dokumentu. Bobr je „výsledkem evoluce“. Pořad však pokračuje dál – bez toho, aby se s touto skutečností nějak zásadně pracovalo dále. Dále totiž už to pokračuje bez „evoluce“. Kdyby se na začátku pořadu řeklo – zázrak stvoření – nejspíše by pořad také poračoval dále a vůbec nic by se nedělo. – anebo dělo? Každopádně vřele doporučuji k prohlédnutí – protože to je skvělý dokument o živočichu a… Číst vice »

jhk - vlasta

Ať to beru z jakékoli strany, tak evolucionismus mi vždy vyjde jako ideologie ateismu.

jhk - vlasta

https://www.novinky.cz/koktejl/480363-mravenci-postavili-ukazkovy-most-aby-mohli-vyplenit-vosi-hnizdo.html Základem je jednoduchý reflex – naštěstí o tom reflexu mravenec příliš hluboko nepřemýšlí, zdali to vše úsilí má vůbec nějakou cenu – proto může vytvořit takovýto velký most až k hnízdu. Jek tento reflex vlastně vznikal? Nu to se nedovíme – ale dovíme se něco jiného. Určitě v tom budou hrát roli nějaké vývojové předpoklady – aneb „pomocí milionů let k správnému reflexivnímu chování mravence“. Nuže pojďme na to …… Jenže mravenci nevědí, kolik jich je, aby mohli určit, kolik se jich vyplatí použít ke stavbě mostu. A tady… Číst vice »

jhk - vlasta

Pro sledování úkazu není třeba žádný dalekohled – meteory se objevují náhodně po celé obloze – jakým způsobem pracuje věda s náhodou? Podobně jako v tomto článku? Pokud podobně jako v tomto článku – či stejně – pak ona „náhoda“ je velmi dobře vysvětlitelná – jako neznalost – či tzv. ignorace. Kvůli tomu, abych pro to nemusel vynakládat příliš mnoho sil – označím něco za náhodné – abych si tzv. „ušetřil“ práci. Náhodné to však není – prostě není……. https://www.novinky.cz/veda-skoly/479851-pohledte-vzhuru-nastava-noc-perseid.html – pokud by měli být vědci skutečně pravdiví – měli… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Admin – Bylo by však poctivější použít termín „víra“ namísto „teorie“. – čím dál tím více jsem přesně o tomto přesvědčován, že člověk /v tomto případě lidé stojící u základů oněch „věd“/ si nakonfigurovali vědu tak – aby odpovídala jejich světonázoru – místo toho, aby odpovídala opravdu tomu, jaký život skutečně je a jaký skutečně i byl.

jhk - vlasta

No řekněte – nezní to skvěle? – když se řekne, že něco je „miliony“ let staré? Už jenom proto, co to v člověku může vyvolávat – ty miliony let jsou třeba. Protože co kdyby se řeklo pouze 4000 let? 4000 let nezní tolik skvěle. http://www.msn.com/en-xl/australasia/australasia-tech-science/rare-teeth-from-ancient-mega-shark-found-on-australia-beach/ar-BBLJtH5?li=BBJDXDP&ocid=mailsignout Ale 25 milionů let………….. ty brďo – tolik let staré – to si lze těžko představit ne? Když je něco tolik milionů let staré – tak to je prostě mnohem zajímavější než kdyby se řeklo, že to je několik tisíc let staré. Tisíce let tolik… Číst vice »

jhk - vlasta

Ateismus evolucionisty – snažím se nějak vstřebat důvody vedoucí k ateismu – a pořád se motám okolo jedné věci – ateismus evolucionisty vychází z důvodu materialismu – přírodní procesy nejsou nikým řízeny tak, aby se dalo říci – toto je řízeno „vidíte to“? Důvodem je tedy to, že se vše „chová“ – jako kdyby to řízeno nikým nebylo. Je však proto toto „zjištění“ opravdu dostatečným důvodem pro tvrzení – že se v přírodě „inteligentní“ účinek a projev – vůbec/nikterak/ neprojevuje? – Je tedy opravdu DNA výsledkem pouhého přírodního procesu –… Číst vice »

Jiří Zelinka

… Limax Billialis kauflandia… 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Já zase slyšel, že on to prý nějak jen přepísknul s plastickými operacemi, ale je to jinak původní druh Limax… 😀

jhk - vlasta

„Museli jsme z domova odejít, protože tam nebyla žádná voda. Všechny studny a prameny vyschly,“ říká jeden z uprchlíků. – jsou ale větší problémy – např. sucho. Na Moravě by asi mohli už vyprávět. A asi už i jinde v čechách. Nedávno jsem byl v Praze – a horko těžko jsem z toho „šutru/vyschlé půdy“ botou vyškrabával kousek půdy. Tak byla vyschlá. Byla tam studna – kde už nebyla voda – v 9 metrech. Někdy tam asi i tekl potok – ve vyschlém korytě. Ale stromy zatím plody měly a… Číst vice »

jhk - vlasta

proti terorismu musíme bojovat nesmlouvavě. – a co takhle nechat je – ať si to tam udělají podle sebe jak sami budou chtít? To je špatný názor?

jhk - vlasta

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/on-line-islamiste-zabil-tri-ceske-vojaky-podobnym-tragedim-by-mohly-zabranit-bezpilotni-letouny-53370?dop-ab-variant=2&seq-no=2&source=hp

– jak velmi rychle se rozšíří nějaký názor – když se „jde za svým cílem“. A jiný názor – jiný pohled je nepřijatelný – a přitom je mnohem lepší – např. ten – co kdyby odtud všichni vojáci šli pryč a starali se o své problémy doma?

Ano vím – pitomý názor – co by potom ten voják vlastně měl doma dělat že? Zde přeci válka není – musel by změnit svoje zaměstnání.

jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka. si v tom pořadu všiml, jak se Orko Vácha úzkostlivě, nápadně vyhýbal – a to opakovaně!!! – komentáři na otázku spoléhání se na Boží spásu při umírání. Měl jsem z toho silný dojem, že ač je to velmi vzdělaný muž, navíc katolický kněz, tak hluboko uvnitř ve svém nitru se duchovně zmítá v obrovské nejistotě až strachu, mírně řečeno – já z něho necítím vůbec nic milý Jiří. Pouze u něho vidím jednu jedinou obyčejnou věc. Marek Orko Vácha je v podstatě něco podobného jako Dawkins… Číst vice »

Jiří Zelinka

Pro jhk-vlasta – zdá se, že jste sledoval v TV pořad na toto téma s Orko Váchou na ČT24 🙂 , taky jsem na to chvíli koukal. To co říkáte, asi tak je – nikdo si za normálních podmínek většinou smrt nepřeje. Já si v tom pořadu všiml, jak se Orko Vácha úzkostlivě, nápadně vyhýbal – a to opakovaně!!! – komentáři na otázku spoléhání se na Boží spásu při umírání. Měl jsem z toho silný dojem, že ač je to velmi vzdělaný muž, navíc katolický kněz, tak hluboko uvnitř ve… Číst vice »

jhk - vlasta

Co je zajímavé v tomto světě je to – že do smrti – pokud se člověku daří – a není nemocen, nemá žádnou vývojovou chybu, či ho nenutí něco jiného – se člověk vůbec nežene. Tzn. – nepovažuje smrt za něco dobrého. K tomu, aby člověk považoval smrt za něco lepšího než život – musí být něčím/někým přesvědčen. Sám od sebe zemřít nebude chtít. Pouze jak jsem říkal – pouze když bude někým a to klidně i sám sebou – přesvědčen, že smrt je lepší než život.

jhk - vlasta

Dnes jsem přemýšlel znovu nad tím, že hřích Adama způsobil naprostý kolaps ve vztazích mezi organizmy. Když byl Adam a Eva ještě bez hříchu – panoval na zemi a v celém vesmíru řád ve smyslu bylo to ideální. Bůh měl přímý a svobodný přístup k Bohu – Stvořiteli – a v celém tvorstvu panoval soulad. Veškerý ekosystém/biosystém na Zemi byl naprosto geniálně a mistrovsky vyladěn – aby fungoval jako oslava Boží moci, moudrosti a síly. Myslím že evolucionista by řekl – ale kdeže. Nic takového nikde nevidíme. Já však tvrdím,… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: Admin Vzpomeňme jen třeba na monstrózní záležitost „Bathybius haeckelii“ (dokonce to nadutě dostalo i název po Haeckelovi ), – omlouvám se AdmineP, ale nejsem tak starý, – tudíž nepamatuji. Slyším o tom od vás poprvé. A myslím, že se není ani co divit – takových pokusů bylo více. Zatím je jasné – že se někteří lidé pořád snaží poukazovat na to že tu jsou věci neživé a živé – a rozdíl mezi nim je pouze v tom, že se to musí „nějak“ poskládat. Samozřejmě v případě skalních evolucionistů –… Číst vice »

jhk - vlasta

Další podmínkou pro vznik života (a vlastně i pro relativně svižný průběh chemických reakcí, které ke vzniku života vedou) je dostatečné množství energie.
Zdroj: https://danatenzler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=672880

Hmmmm. Vidím, že se to bere jako docela běžný fakt, že z pár neživých substancí – jak na „běžícím pásu“ vznikají organizmy jeden za druhým.

Co takhle to podepřít nějakým experimentem? Byl by nějaký? Anebo se spíše bere za fakt, že co člověk si usmyslí – to se také i stane? – trochu sebereflexe by asi nejen v tomto případě neuškodilo.

jhk - vlasta

Zijeme v dualite a stejne tak jako dobre rozeznate svetlo a tmu, odlisite dobre a zle.

– Což proč ne. Otázkou je – co je to ona „dualita“. Já bych spíše řekl, že žijeme v „trialitě“.

Ale i v nem jde nalezt smysl. Treba konani dobra

– dejme tomu – klidně ano. Smyslem života může být – a mnohdy zajisté i tomu tak je – konání dobra. Jenomže jak rozlišíte ve světě biologie dobro a zlo?

Milivoj

PRO Jiri ZELINKA:
Krestansky fundamentalista zadtreli pred interrupcni klinikou doktora. Kona dobro ci zlo?

Milivoj

Vy snad nepoznate, co je dobre a co zle?

Jiří Zelinka

Milivoj – kolosální blábol, víc slov k tomu nemám.

Milivoj

Zijeme v dualite a stejne tak jako dobre rozeznate svetlo a tmu, odlisite dobre a zle.

Jiří Zelinka

Milivoj Ale i v nem jde nalezt smysl. Treba konani dobra.

A co je podle těch vašich samozplozených bytostí z hloupých atomů DOBRO?

Podle generála von Trotha bylo dobré vybít, vyhubit komplet celý národ Hererů.

Podle Hitlera bylo to nejlepší, co mohl udělat, vyhladit všechny Židy a další podle něj podřadné národy.

Podle Mao Ce-tunga bylo dobré masové zabíjení zase jiných lidí.

Tak tu neplácejte nesmysly.

Milivoj

Ale i v nem jde nalezt smysl. Treba konani dobra.

jhk - vlasta

Teda abiogenezi a evolucni teorii.

– přesně tak.

Milivoj

– mám tím na mysli postupný vývoj všeho živého z neživé hmoty.

Teda abiogenezi a evolucni teorii.

jhk - vlasta

V evolucionismu? Tomu nejak nerozumim. Myslite tu sociologickou skolu?

– mám tím na mysli postupný vývoj všeho živého z neživé hmoty.

Milivoj

V evolucionismu? Tomu nejak nerozumim. Myslite tu sociologickou skolu?

jhk - vlasta

Svet nepostrada smysl, jeho smyslem je hledat smysl

– to ano. Pouze ho nelze najít v evolucionismu – který je koncipován „bez Boha“ – kdyby evolucionismus takto koncipován nebyl – pak by proti Bohu nikdo nic neměl.

Milivoj

Svet nepostrada smysl, jeho smyslem je hledat smysl

jhk - vlasta

Svět bez Boha postrádá smysl a všechno v něm – to, co se v něm – proč, kdy a jak – děje – význam. Svět bez počáteční informace – co jak a proč má být – je nemyslitelný. Svět který nemá dost dobrý důvod svého vzniku – nemá ani dobrý důvod k víře. Protože tu však víra je – je to jasným znamením, že tento svět takové předpoklady má – a že se v tomto světě dají nalézt. Evolucionismus však v přístupu k takovýmto zjištěním – nefiguruje svojí podstatou. Vše… Číst vice »

jhk - vlasta

https://www.novinky.cz/veda-skoly/477838-migrena-bolest-hlavy-ktera-prisla-s-chladem.html – může za to gen? Za co všechno mohou geny? I za naše myšlení? Geny mohou mít ve spojitosti s působením počasí vliv na to, zdali bude člověk náchylný na změny tlaku – či popřípadě ještě ne jiné vlivy – možná zatím nezjištěné – ale ta podstatná část tady dle mého chybí. Geny nemohou za to, že se při této změně a vlivu počasí cítím špatně. Pocit, který mě tíží je pouze pocit – ale to, že mě to ovlivňuje v mém myšlení je už jiný soudek – Maximálně… Číst vice »

Jiří Zelinka

🙂 Když podtrhneme to, co řekl Hawking jako velký odpůrce stvoření, tedy že od (údajného) big-bangu všechno jen upadá a eroduje, pak obzvlášť zvesela vynikne nekonečná bájivost evoluční party a její z prstu vycucané teorie, že je to naopak – že z chaosu se postupně samo utváří něco složitějšího a složitějšího, až vzniknul tak komplexní systém jako je živá buňka. 😀 😀 😀

Jiří Zelinka

Polsko si křesťanství až překvapivě drželo vlastně asi nejdéle, ale nikdo, kdo aspoň trochu čte Bibli, si nemyslí, že úpadek biblické víry je něco překvapivého. Je to právě naopak, je to očekáváno. Je v tom úměra – o to víc se zase šíří jiné náboženství: ateismus se svými odnožemi (evoluční partaj, teističtí eskamontéři, Huxleyovi agnostici…). No co už. Od samého začátku si to lidé přáli, být nezávislí, „svobodní“ a Boha se chtěli zbavit – tak jim to je nyní umožněno. V Bibli je napsáno, že nakonec zůstane jen hrstka věrných… Číst vice »

Foton

Ludek

Mládež na celém světě je stále méně pobožná

Jedna z príčin je masívne rozširovanie bludov Evolučnej Teórie v masmédiách. …..Menej pobožný = (v drvivej väčšine prípadov) viac morálne skazený.

jhk - vlasta

https://www.novinky.cz/koktejl/478004-american-vytvari-hypnotizujici-pohyblive-sochy-z-oceli.html – moc hezké. Tvořivý člověk….. A co tohle? – a tohle? – a tohle? – a ještě např. tohle? …… a našlo by se mnohem více…… i fotek z neživé přírody, hory, scenérie, fotky vesmíru, atd. atd. atd. ….. – když si vezmu, že ony „pohyblivé útvary z nerezu“ – byly učiněny jen tak – že to člověka baví – ačkoli to je pro život samotný v podstatě k ničemu – není snad při pohledu na ten nerez tak trochu vidět – že ty ostatní fotky – poukazují také… Číst vice »