Všeobecná diskuse 2

Chcete-li si prohlédnout starší komentáře,
klikněte prosím na Starší diskuse)

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

833
Můžete přidat komentář

Please Login to comment
797 Comment threads
36 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
adminJiří Zelinkajhk - vlastaMilivojFoton Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

jhk-vlasta Ať to beru z jakékoli strany, tak evolucionismus mi vždy vyjde jako ideologie ateismu. To je do puntíku pravda. Ateisté a jejich odnože (agnostici…) ve své pýše a nadutosti s měnící se dobou zoufale potřebovali něčím nahradit vše, co i jen připomínalo něco s Bohem a stvořením. A proto s otevřenou náručí přijali moderní víru, “vědecky” podloženou, kterou by mohli uctívat. Hodili do jednoho hrnce experimentální vědu s nejbujnějšími slátaninami svých vybájených příběhů, položili si pod nohy červený koberec a – “zvítězili” 😀 Objektivně vzato, mnohým se člověk moc… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.youtube.com/watch?v=IqB3LxS2luQ – výsledek evoluce? Je snad o tom onen pořad? Nikoli. Pouze se o tom tak nějak “programově” jednou větou řekne na začátku dokumentu. Bobr je “výsledkem evoluce”. Pořad však pokračuje dál – bez toho, aby se s touto skutečností nějak zásadně pracovalo dále. Dále totiž už to pokračuje bez “evoluce”. Kdyby se na začátku pořadu řeklo – zázrak stvoření – nejspíše by pořad také poračoval dále a vůbec nic by se nedělo. – anebo dělo? Každopádně vřele doporučuji k prohlédnutí – protože to je skvělý dokument o živočichu a… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ať to beru z jakékoli strany, tak evolucionismus mi vždy vyjde jako ideologie ateismu.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.novinky.cz/koktejl/480363-mravenci-postavili-ukazkovy-most-aby-mohli-vyplenit-vosi-hnizdo.html Základem je jednoduchý reflex – naštěstí o tom reflexu mravenec příliš hluboko nepřemýšlí, zdali to vše úsilí má vůbec nějakou cenu – proto může vytvořit takovýto velký most až k hnízdu. Jek tento reflex vlastně vznikal? Nu to se nedovíme – ale dovíme se něco jiného. Určitě v tom budou hrát roli nějaké vývojové předpoklady – aneb “pomocí milionů let k správnému reflexivnímu chování mravence”. Nuže pojďme na to …… Jenže mravenci nevědí, kolik jich je, aby mohli určit, kolik se jich vyplatí použít ke stavbě mostu. A tady… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pro sledování úkazu není třeba žádný dalekohled – meteory se objevují náhodně po celé obloze – jakým způsobem pracuje věda s náhodou? Podobně jako v tomto článku? Pokud podobně jako v tomto článku – či stejně – pak ona “náhoda” je velmi dobře vysvětlitelná – jako neznalost – či tzv. ignorace. Kvůli tomu, abych pro to nemusel vynakládat příliš mnoho sil – označím něco za náhodné – abych si tzv. “ušetřil” práci. Náhodné to však není – prostě není……. https://www.novinky.cz/veda-skoly/479851-pohledte-vzhuru-nastava-noc-perseid.html – pokud by měli být vědci skutečně pravdiví – měli… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin – Bylo by však poctivější použít termín „víra“ namísto „teorie“. – čím dál tím více jsem přesně o tomto přesvědčován, že člověk /v tomto případě lidé stojící u základů oněch “věd”/ si nakonfigurovali vědu tak – aby odpovídala jejich světonázoru – místo toho, aby odpovídala opravdu tomu, jaký život skutečně je a jaký skutečně i byl.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

No řekněte – nezní to skvěle? – když se řekne, že něco je “miliony” let staré? Už jenom proto, co to v člověku může vyvolávat – ty miliony let jsou třeba. Protože co kdyby se řeklo pouze 4000 let? 4000 let nezní tolik skvěle. http://www.msn.com/en-xl/australasia/australasia-tech-science/rare-teeth-from-ancient-mega-shark-found-on-australia-beach/ar-BBLJtH5?li=BBJDXDP&ocid=mailsignout Ale 25 milionů let………….. ty brďo – tolik let staré – to si lze těžko představit ne? Když je něco tolik milionů let staré – tak to je prostě mnohem zajímavější než kdyby se řeklo, že to je několik tisíc let staré. Tisíce let tolik… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ateismus evolucionisty – snažím se nějak vstřebat důvody vedoucí k ateismu – a pořád se motám okolo jedné věci – ateismus evolucionisty vychází z důvodu materialismu – přírodní procesy nejsou nikým řízeny tak, aby se dalo říci – toto je řízeno “vidíte to”? Důvodem je tedy to, že se vše “chová” – jako kdyby to řízeno nikým nebylo. Je však proto toto “zjištění” opravdu dostatečným důvodem pro tvrzení – že se v přírodě “inteligentní” účinek a projev – vůbec/nikterak/ neprojevuje? – Je tedy opravdu DNA výsledkem pouhého přírodního procesu –… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

… Limax Billialis kauflandia… 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Já zase slyšel, že on to prý nějak jen přepísknul s plastickými operacemi, ale je to jinak původní druh Limax… 😀

jhk - vlasta
jhk - vlasta

„Museli jsme z domova odejít, protože tam nebyla žádná voda. Všechny studny a prameny vyschly,“ říká jeden z uprchlíků. – jsou ale větší problémy – např. sucho. Na Moravě by asi mohli už vyprávět. A asi už i jinde v čechách. Nedávno jsem byl v Praze – a horko těžko jsem z toho “šutru/vyschlé půdy” botou vyškrabával kousek půdy. Tak byla vyschlá. Byla tam studna – kde už nebyla voda – v 9 metrech. Někdy tam asi i tekl potok – ve vyschlém korytě. Ale stromy zatím plody měly a… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

proti terorismu musíme bojovat nesmlouvavě. – a co takhle nechat je – ať si to tam udělají podle sebe jak sami budou chtít? To je špatný názor?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/on-line-islamiste-zabil-tri-ceske-vojaky-podobnym-tragedim-by-mohly-zabranit-bezpilotni-letouny-53370?dop-ab-variant=2&seq-no=2&source=hp

– jak velmi rychle se rozšíří nějaký názor – když se “jde za svým cílem”. A jiný názor – jiný pohled je nepřijatelný – a přitom je mnohem lepší – např. ten – co kdyby odtud všichni vojáci šli pryč a starali se o své problémy doma?

Ano vím – pitomý názor – co by potom ten voják vlastně měl doma dělat že? Zde přeci válka není – musel by změnit svoje zaměstnání.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka. si v tom pořadu všiml, jak se Orko Vácha úzkostlivě, nápadně vyhýbal – a to opakovaně!!! – komentáři na otázku spoléhání se na Boží spásu při umírání. Měl jsem z toho silný dojem, že ač je to velmi vzdělaný muž, navíc katolický kněz, tak hluboko uvnitř ve svém nitru se duchovně zmítá v obrovské nejistotě až strachu, mírně řečeno – já z něho necítím vůbec nic milý Jiří. Pouze u něho vidím jednu jedinou obyčejnou věc. Marek Orko Vácha je v podstatě něco podobného jako Dawkins… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Pro jhk-vlasta – zdá se, že jste sledoval v TV pořad na toto téma s Orko Váchou na ČT24 🙂 , taky jsem na to chvíli koukal. To co říkáte, asi tak je – nikdo si za normálních podmínek většinou smrt nepřeje. Já si v tom pořadu všiml, jak se Orko Vácha úzkostlivě, nápadně vyhýbal – a to opakovaně!!! – komentáři na otázku spoléhání se na Boží spásu při umírání. Měl jsem z toho silný dojem, že ač je to velmi vzdělaný muž, navíc katolický kněz, tak hluboko uvnitř ve… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Co je zajímavé v tomto světě je to – že do smrti – pokud se člověku daří – a není nemocen, nemá žádnou vývojovou chybu, či ho nenutí něco jiného – se člověk vůbec nežene. Tzn. – nepovažuje smrt za něco dobrého. K tomu, aby člověk považoval smrt za něco lepšího než život – musí být něčím/někým přesvědčen. Sám od sebe zemřít nebude chtít. Pouze jak jsem říkal – pouze když bude někým a to klidně i sám sebou – přesvědčen, že smrt je lepší než život.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Dnes jsem přemýšlel znovu nad tím, že hřích Adama způsobil naprostý kolaps ve vztazích mezi organizmy. Když byl Adam a Eva ještě bez hříchu – panoval na zemi a v celém vesmíru řád ve smyslu bylo to ideální. Bůh měl přímý a svobodný přístup k Bohu – Stvořiteli – a v celém tvorstvu panoval soulad. Veškerý ekosystém/biosystém na Zemi byl naprosto geniálně a mistrovsky vyladěn – aby fungoval jako oslava Boží moci, moudrosti a síly. Myslím že evolucionista by řekl – ale kdeže. Nic takového nikde nevidíme. Já však tvrdím,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: Admin Vzpomeňme jen třeba na monstrózní záležitost „Bathybius haeckelii“ (dokonce to nadutě dostalo i název po Haeckelovi ), – omlouvám se AdmineP, ale nejsem tak starý, – tudíž nepamatuji. Slyším o tom od vás poprvé. A myslím, že se není ani co divit – takových pokusů bylo více. Zatím je jasné – že se někteří lidé pořád snaží poukazovat na to že tu jsou věci neživé a živé – a rozdíl mezi nim je pouze v tom, že se to musí “nějak” poskládat. Samozřejmě v případě skalních evolucionistů –… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Další podmínkou pro vznik života (a vlastně i pro relativně svižný průběh chemických reakcí, které ke vzniku života vedou) je dostatečné množství energie.
Zdroj: https://danatenzler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=672880

Hmmmm. Vidím, že se to bere jako docela běžný fakt, že z pár neživých substancí – jak na “běžícím pásu” vznikají organizmy jeden za druhým.

Co takhle to podepřít nějakým experimentem? Byl by nějaký? Anebo se spíše bere za fakt, že co člověk si usmyslí – to se také i stane? – trochu sebereflexe by asi nejen v tomto případě neuškodilo.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Zijeme v dualite a stejne tak jako dobre rozeznate svetlo a tmu, odlisite dobre a zle.

– Což proč ne. Otázkou je – co je to ona “dualita”. Já bych spíše řekl, že žijeme v “trialitě”.

Ale i v nem jde nalezt smysl. Treba konani dobra

– dejme tomu – klidně ano. Smyslem života může být – a mnohdy zajisté i tomu tak je – konání dobra. Jenomže jak rozlišíte ve světě biologie dobro a zlo?

Milivoj
Milivoj

PRO Jiri ZELINKA:
Krestansky fundamentalista zadtreli pred interrupcni klinikou doktora. Kona dobro ci zlo?

Milivoj
Milivoj

Vy snad nepoznate, co je dobre a co zle?

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Milivoj – kolosální blábol, víc slov k tomu nemám.

Milivoj
Milivoj

Zijeme v dualite a stejne tak jako dobre rozeznate svetlo a tmu, odlisite dobre a zle.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Milivoj Ale i v nem jde nalezt smysl. Treba konani dobra.

A co je podle těch vašich samozplozených bytostí z hloupých atomů DOBRO?

Podle generála von Trotha bylo dobré vybít, vyhubit komplet celý národ Hererů.

Podle Hitlera bylo to nejlepší, co mohl udělat, vyhladit všechny Židy a další podle něj podřadné národy.

Podle Mao Ce-tunga bylo dobré masové zabíjení zase jiných lidí.

Tak tu neplácejte nesmysly.

Milivoj
Milivoj

Ale i v nem jde nalezt smysl. Treba konani dobra.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Teda abiogenezi a evolucni teorii.

– přesně tak.

Milivoj
Milivoj

– mám tím na mysli postupný vývoj všeho živého z neživé hmoty.

Teda abiogenezi a evolucni teorii.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

V evolucionismu? Tomu nejak nerozumim. Myslite tu sociologickou skolu?

– mám tím na mysli postupný vývoj všeho živého z neživé hmoty.