Trump děkuje Bohu – toto slovo Obama odmítal

pavelkabrt Ostatní, různé 5 Komentářů

Autor: Davis

  1. listopadu 2017

Z CONSERVATIVE TRIBUNE přeložil Pavel Kábrt-11/2017

Svátek Den díkůvzdání (Thanksgiving Day) je jeden z nejoblíbenějších státních svátků v USA, peče se krocan, podává dýňový koláč a rodina tráví čas pospolu. Jde vlastně o jakousi obdobu dožínek, poděkování za úrodu čtvrtý čtvrtek v listopadu.

*****

Po mnoho let mohli lidé v USA při svátku Díkůvzdání vidět svého prezidenta, jak sedí a přednáší svoje prohlášení k této příležitosti. Ani tento rok nebyl žádnou výjimkou. Prezident Donald Trump přednesl svůj projev ke Dni díkůvzdání, a přesto mezi jeho projevem a projevem prezidenta Baracka Obamy v roce 2016 byl velký rozdíl, jak uvádí Myra Adams v BizPac Review.

Trumpův projev zmínil slovo “Bůh” pětkrát (jednou šlo o citaci). V Obamově projevu na Den díkůvzdání v roce 2016 nezaznělo slovo Bůh ani jednou. (Obama slovo Bůh použil při těchto projevech v dřívějších letech, což je o to pozoruhodnější, že toto slovo vynechal ve svém posledním prohlášení ke Dni díkůvzdání.)

Trumpovo použití slova Bůh nemůže nechat nikoho na pochybách, prezident Trump nic nezakrývá a nebere si servítky, jak to myslí:

“Na Den díkůvzdání, který slavíme téměř čtyři století, vzdávají Američané dík Všemohoucímu Bohu za naše přehojné požehnání,” tak zněla první věta Trumpova projevu. A dále uvedl:

“Jako jeden lid hledáme Boží ochranu, vedení a moudrost, tak, jak tu stojíme v pokoře hojnosti našeho velkého Národa a před požehnáními svobody, rodiny a víry.”

Celý článek si můžete přečíst v angličtině zde. V článku je ještě uvedeno, že “Trump uvedl zcela jasně, že se nebude obávat stavět se za křesťanství a oslavovat Boha.”

5
Komentujte

Please Přihlásit to comment
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Václav DostálpavelkabrtRoute 66 Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Václav Dostál

Přejme Trumpovi hojné Boží požehnání, protože je ve velmi zodpovědné pozici. I maličkou osobní pýchou by mohl způsobit celosvětovou katastrofu a proto jeho podřízení se Božímu vedení má obrovský dosah!

Route 66
Route 66

On ten Obama se snad neměl narodit na území USA. A to prezident musí. A ten Trump, no když jsem viděl tu vlnu nenávisti, co po jeho vyhře ve volbách byla proti němu vyvolána…..

Route 66
Route 66

Díky za článek. Obama byl podle mnohých “lžiprezident” a neomarxista.
A Trump je zase podle jiných velkým krokem zpět!(odkud?)
Držím panu Trumpovi palce a přeji mu a věřím , že svůj mandát přežije bez vážnější újmy.