Šok z výzkumu vlivu rodičů stejného pohlaví na děti

pavelkabrt Ostatní, různé Napsat komentář

Fokus: zprávy a názory o stvoření

(Z časopisu Creation 35(1), str. 7, přeložil M. T. – 1/2013. Autor neuveden.)

*Nedávný výzkum zasadil ránu často slýchaným tvrzením sociologů, že homosexuální rodiče jsou úplně stejní – či dokonce lepší, než tradiční rodina řádně oddaného otce a matky.

Mark Regnerus, profesor sociologie na Texaské univerzitě v Austinu, zkoumal životy téměř 3000 dospělých Američanů (ve věku 18-39 let) vychovávaných v různých typech „rodinného uspořádání“. Jak vyplynulo z výsledků, ukázalo se mimo jiné, že lidé vychovávaní „rodiči téhož pohlaví“ vydělávali méně, měli chatrnější tělesné i duševní zdraví a snadněji selhávali v mezilidských vztazích než lidé vychovávaní v „nenarušené biologicky přirozené rodině“.

Opíraje se o tato data „odporující vžitým dnešním představám“ napsal Regnerus, že „takto berou za své empirická tvrzení o tom, že neexistují žádné podstatné rozdíly mezi oběma skupinami zkoumaných osob“. Ze studie New Family Structures „naopak jasně vyplývá, že v převážné míře výsledků a v mnoha oblastech života se dospělým, vzešlým z dětství, které strávili celé v tradiční rodině sezdaného otce a matky, a zejména tehdy, vydrží-li takové manželství celý život, daří mnohem lépe“.

Odkazy

  • Study: Children fare better in traditional mom-dad families, washingtontimes.com, 10 June 2012.
  • How different are the adult children of parents who have same-sex relationships? Findings from the New Family Structures Study, Social Science Research 41:752–770, 2012.
  • Studies challenge widely held assumptions about same-sex parenting, deseretnews. com, 9 June 2012.

Komentujte

Please Přihlásit to comment
  Subscribe  
Upozornit na