creation-evolution_02

Úvodní slovo

Proč kreacionismus

Pavel Kábrt, zakladatel tohoto portálu říká: “Hlavní příčinu mnoha bolestí v našem národě vidím v jeho neblahém prvenství: jsme jeden z nejateističtějších národů na světě. Ateismus vidím jako vážné selhání rozumu a logiky, něco jako rakovinu duše.”

brochureTato rakovina ateismem a materialismem dnes metastázuje do celého světa. Je to infekce, které se v Bibli říká hřích, jehož konečným stadiem je smrt. Ne pouze a nutně smrt v pekle, ale už tady, v tomto světě: smrt předčasná, zbytečná, smrt z blbosti a hlupácké životní filozofie, smrt, které předchází mnoho trápení a bolestí, v rodinách, osobních životech, ve vztazích jak doma, tak i venku.

Patnáct otázek, které závažně zpochybňují evoluční teorii, jsou shrnuty v letáku (v češtině) na tomto odkazu. Leták je možné si vytisknout (formát PDF) a volně ho použít pro distribuci svým přátelům, ve škole, na pracovništi, v církvi apod.

Toto je tedy odpověď na otázku, proč se zabývat kreacionismem, proč chceme ostatním vysvětlit, že ateismus jako rakovina duše souvisí s velkým nepochopením smyslu života, s neznalostí faktů, neporozumění vědě a často i leností hledat pravdu.

Chceme pomoci k pochopení, že základní podpora ateismu, evoluční teorie, je jen nevědecká pohádka na hodně špatnou noc, byť by ji vyznávali profesoři a doktoři po celém světě. Chceme ukázat, proč v současné době stále více sílí hnutí přírodovědců (kreacionistů) proti evoluční teorii a myšlenkám Charlese Darwina, a proti materialistické životní filozofii.

Poslání tohoto webu

Tyto stránky nemají být, řečeno obrazně, stánkami s lacinými lahůdkami. Tedy ne pro lidi, kteří kdysi, jako staří Řekové, stále chtěli slyšet něco nového (Skutky 17:21) – ale byli vesměs zcela povrchní a pravdu vlastně ani nehledali, jen duchovní laskominy a senzace. Chtěli něco, co jim polechtá uši a zbaví je nudy, jak to popisuje Bible.

Tyto stránky tedy nemají představovat stánek s lacinými lahůdkami, ale spíše velkosklad trvanlivých potravin, a to zdarma. V nabídce tématických okruhů si každý může vybrat to, co hledá, co jej trápí z oblasti původu světa a života a argumentů pro existenci Stvořitele, a kde dosud marně hledal odpověď a nedařilo se mu skloubit třeba to, co se učí ve škole s četbou Bible. Tyto webové stránky slouží lidem, kteří upřímně hledají smysl života, ať jsou ateisté, agnostici nebo věřící, a trápí je, jak to je s tou evolucí, darwinismem, Biblí a stvořením. Zde mohou najít odpovědi na svoje otázky.

Co je důležité

Jádrem ani bohatstvím tohoto webu tedy určitě není diskuzní fórum. Největší hodnotou těchto stránek je právě souhrn všech článků podle svých témat.

Mnozí hledají jen nové a nové senzace a ptají se na otázky, které už tu dávno leží zodpovězeny v některých starších článcích. Chtějí rozptýlení z nudy. Takovým se omlouváme, ale to, co hledají, tu nenajdou, nebo aspoň ne v té míře, která by jim vyhovovala.

Web kreacionismus.cz je jeden z mála v České republice, který prezentuje vědecký kreacionismus pro lidi, kteří nehovoří anglicky ani jiným světovým jazykem. Budeme vděčni, pokud se za tento web budete modlit a děkovat Bohu, že může existovat, protože už mnoha lidem pomohl upevnit svůj pohled na Stvořitele a Jeho stvoření, na Krista a Boží slovo, Bibli.

Jak můžete pomoci i Vy

Tento web provozujeme ve svém volném čase a ze svého skromného příjmu. Pomoc však nemusí mít jen podobu finanční – pomoci se dá třeba i tím, že odkaz na tento web – https://kreacionismus.cz/ – umístíte na svoje webové stránky, přidáte jej do svých emailů nebo o jeho umístění na jiné webové stránky požádáte někoho, kdo to může udělat. Pomoci můžete i s překlady článků nebo s jejich financováním. Více v sekci “Pro dárce”. Děkujeme!