whycreationism

Úvodní slovo

Proč kreacionismus

Zakladatel tohoto portálu Pavel Kábrt říká: „Hlavní příčinu mnoha bolestí v našem národě vidím v jeho neblahém prvenství: jsme jeden z nejateističtějších národů na světě. Ateismus vidím jako vážné selhání rozumu a logiky, něco jako rakovinu duše.“ A to samozřejmě souvisí s tím, čemu věříme.

brochureTato rakovina ateismem a materialismem dnes metastázuje do celého světa. Je to infekce, které se v Bibli říká hřích, jehož konečným stadiem je smrt. Ne pouze a nutně smrt v pekle, ale už tady, v tomto světě: smrt předčasná, zbytečná, smrt z blbosti a hlupácké životní filozofie, smrt, které předchází mnoho trápení a bolestí, v rodinách, osobních životech, ve vztazích jak doma, tak i venku.

Patnáct otázek, které závažně zpochybňují evoluční teorii, jsou shrnuty v letáku (v češtině) na tomto odkazu. Leták je možné si vytisknout (formát PDF) a volně ho použít pro distribuci svým přátelům, ve škole, na pracovništi, v církvi apod.

Toto je tedy odpověď na otázku, proč se zabývat kreacionismem, proč chceme ostatním vysvětlit, že ateismus jako rakovina duše souvisí s velkým nepochopením smyslu života, s neznalostí faktů, neporozumění vědě a často i leností hledat pravdu.

Chceme pomoci k pochopení, že základní podpora ateismu, evoluční teorie, je jen nevědecká pohádka na hodně špatnou noc, byť by ji vyznávali profesoři a doktoři po celém světě. Chceme ukázat, proč v současné době stále více sílí hnutí přírodovědců (kreacionistů) proti evoluční teorii a myšlenkám Charlese Darwina, a proti materialistické životní filozofii.

Poslání tohoto webu

Tyto stránky nemají být, řečeno obrazně, stánkami s lacinými lahůdkami. Tedy ne pro lidi, kteří kdysi, jako staří Řekové, stále chtěli slyšet něco nového (Skutky 17:21) – ale byli vesměs zcela povrchní a pravdu vlastně ani nehledali, jen duchovní laskominy a senzace. Chtěli něco, co jim polechtá uši a zbaví je nudy, jak to popisuje Bible.

Tyto stránky tedy nemají představovat stánek s lacinými lahůdkami, ale spíše velkosklad trvanlivých potravin, a to zdarma. V nabídce tématických okruhů si každý může vybrat to, co hledá, co jej trápí z oblasti původu světa a života a argumentů pro existenci Stvořitele, a kde dosud marně hledal odpověď a nedařilo se mu skloubit třeba to, co se učí ve škole s četbou Bible. Tyto webové stránky slouží lidem, kteří upřímně hledají smysl života, ať jsou ateisté, agnostici nebo věřící, a trápí je, jak to je s tou evolucí, darwinismem, Biblí a stvořením. Zde mohou najít odpovědi na svoje otázky.

Web kreacionismus.cz je jedním z mála v České republice, který prezentuje vědecký kreacionismus pro lidi, kteří nehovoří anglicky ani jiným světovým jazykem. Budeme vděčni, pokud se za tento web budete modlit a děkovat Bohu, že může existovat, protože už mnoha lidem pomohl upevnit svůj pohled na Stvořitele a Jeho stvoření, na Krista a Boží slovo, Bibli.

Jak můžete pomoci i Vy

Tento web provozujeme ve svém volném čase a ze svého skromného příjmu. Pomoc však nemusí mít podobu jen finanční. Přispět můžete například i tím, že si stáhnete náš leták (vpravo) a představíte naši práci ve své církvi, svým známým a blízkým.

Nebo také umístíte odkaz tohoto webu – https://kreacionismus.cz/ – na svoje webové stránky, přidáte jej do svých emailů nebo požádáte o jeho umístění na jiné webové stránky někoho, kdo to může a je ochoten to udělat.

Přivítáme i pomoc s překlady článků nebo s jejich financováním. Více na stránce „Pro dárce“. Děkujeme!