Odpověď na diskuzní příspěvek

pavelkabrtOstatní, různé Napsat komentář

Pavel Kábrt

Zcela nestandardně sem zařazuji příspěvek do diskuze ve formě článku, který mi dnes poslal Václav Dostál. Upozorňuji, že je to spíše vyjímečné, abych zde uveřejňoval delší diskuzní příspěvky či odpovědi na ně. Děkuji za pochopení.

Odpověď Regulovi a jiným

Václav Dostál
(3. 5. 2012)

Uživatel Regul napsal:

“Ak bola velka potopa ako je opisovana v biblii, urcite to bola nejaka lokalna potopa mozno na strednom vychode. Treba si uvedomit ze ludia v tych casoch nemali ani len ponatia ze nejake ine svetadiely existuju nie to este to ze zem je gulata.”

Někteří věřící si také myslí, že biblická potopa byla lokální událost v Mezopotámii a říkají, že v biblickém příběhu jde hlavně o (morální) ponaučení. Avšak jak si vysvětlit indiánskou pověst o globální potopě, se kterou se bílí lidé po objevení Ameriky setkali? Ledaže by ji přivezli Vikingové, kteří ovšem o tom neměli svou zprávu a setkali se jen s obyvateli Kanady, kdežto Španělé a Angličané po Kolumbově objevu s Indiány Střední a Jižní Ameriky?

Jevy jako kaňony je možné vysvětlit pomalou erozí, ale také náhlou obrovskou potopou. Kdo zažil záplavy na Moravě v r. 1997, pozoroval co voda umí: Ve vyšších polohách zmizely dlouhé úseky silnic; železniční tratě byly “rozřezané” napříč na asi 30m úseky jakoby podle pravítka, zmizely mosty i s velkými betonovými podpěrami, atd. A to pršelo jemně (a nepřetržitě) pouhé tři dny a dvě noci! Jaké obrovské tsunami musely vznikat po nepřetržitém biblickém lijáku!! “Tvář” Země se změnila k nepoznání!

“Reliktne ziarenie, rychlost akou sa od seba galaxie pohybuju, Rozlozenie temnej hmoty… toto vsetko hovori o veku minimalne 14mld rokov. Su to “rock solid” dokazy, tak ako vieme ze zem je gulata a to plati aj o veku zeme.”

Podle jen několik desetiletí “pozorovaného” “rozpínání vesmíru” se zpětnou extrapolací usuzuje na stejný jev (přímou úměrnost) po dobu několika miliard let. Je to totéž, jako kdybychom milimetrovou úsečku prodloužili na “přímku” (vlastně také úsečku) dlouhou několik kilometrů. Přímá úměrnost (která je graficky znázorněna přímkou) extrapolovaná z kratičkého úseku (intervalu) vůbec neplyne! Navíc se zjistilo, že ono “rozpínání” je zrychlené – že tedy jde o nelineární (nepřímkovou) závislost! Opakuji: tato závislost se sleduje jen několik desetiletí – extrapolace na miliardy let může vést k parabole, hyperbole, nebo čemukoliv jinému. Dokonce k sinusoidě: což by ovšem znamenalo jistou periodičnost změn “velikosti” vesmíru – a to jak prostorově, tak časově! Jinak řečeno, prostoročas se mohl měnit periodicky – samozřejmě že podle složité (modulované) sinusoidy!

Dále: mikrovlnné záření kosmického pozadí (zvané také “reliktní”) nebude pozůstatkem, reliktem Velkého třesku, protože kosmické “pozadí” září i na jiných kmitočtech – na rozhlasových, infračervených, ultrafialových, rentgenových a gama. Tato záření se nedají vysvětlit jako relikt Velkého třesku, ale jako druhy záření, které “vysílá” samotný vesmírný “prostor”! Jsou to sice “jemná” (málo intenzivní) záření, která zachycujeme a měříme s velkými potížemi a pomocí nejmodernějších přístrojů, ale existují! (Pozor: nejde o gama záblesky ani o infračervené záření galaxií!).

“Kontinenty sa pohybuju, ich pohyb vieme zmerat EMPIRICKY (to co kreacionisti stale pozaduju). Z ich pohybu vieme ze afrika a juzna amerika boli kedysi spojene. Z rychlosti pohybu vieme ze boli spojene pred cca 300 milionmi rokov.”

Jde rovněž o příliš smělou aproximaci pohybů zemských (litosférických) desek. Podle rychlostí pohybů, měřených jen několik desetiletí se usuzuje, že se pohybovaly téměř stálou rychlostí, tedy podle lineární závislosti – po dobu stovek milionů let! Jde o poněkud kratší “prodloužení” kratičké úsečky na dlouhatánskou přímku. Existuje tedy možnost, že vzdalování kontinentů bylo nejprve velmi prudké a díky tření zemských desek o podkladní “astenosféru” tj. o žhavou vrstvu magmatu (lávy) se pohyb zpomaloval, tedy rychlost vzdalování pevnin klesala. Zda rovnoměrně – s nějakým konstantním zrychlením (vlastně zpomalením) nebo zda nerovnoměrně, to nikdo dosud neví a jen těžko lze předpokládat, že to lidstvo v budoucnu nějak naměří! Vždyť tento pohyb probíhal hodně dávno – jak může být měřen v budoucnosti?

“Z fosilnych nalezov vieme ze na vychodnom pobrezi J.ameriky sa nasli rovnake fosilie aj na zapadnom pobrezi afriky.”

Byly však nalezeny fosílie stejných zvířat jak na Jižní Americe, tak na Antarktidě! Ty nasvědčují tomu, že tento “zmrzlý” kontinent byl kdysi v subtropické oblasti! Antarktida a Jižní Amerika se ovšem od sebe vzdalovaly přibližně severojižně, kdežto Ameriky a Euroasie západovýchodně! Pozor: Ovšem podle dnešní polohy a dnešních směrů pohybů! Celý původní kontinent (zvaný Pangea), který do dnešních dnů můžeme “poskládat” ze současných pevnin, vůbec nemusel mít stále tutéž orientaci (jako např. mají Americké kontinenty dnes – tj. severojižně) a už vůbec ne po dobu několika stovek milionů let! Rozštěpení původního kontinentu na ty dnešní nastalo spíše prudkou a energeticky vydatnou příčinou než pomalým tlakem hypotetických kondukčních proudů v zemském plášti: někde “vířících” v severojižní rovině, jinde v západovýchodní rovině! Touto příčinou byl možná dopad velkého meteoritu. Nebo by to dokonce mohla být příčina umělá. Představa, že to způsobili lidé, je ovšem pro evolucionisty absurdní. Copak před miliardami let žili lidé s vyšší vědeckotechnickou úrovní než dnes? Jenže podle kreacionistů to bylo před několika tisíci roky, kdy lidé sice měli vysokou technickou úroveň, zato však velmi nízkou morálku! Čím je větší rozpor mezi těmito dvěma oblastmi, tím horší katastrofa může nastat! Také že nastala a také že nám hrozí v blízké budoucnosti. Tu první katastrofu popisuje kniha Genesis. Tu budoucí Apokalypsa (Janovo zjevení). Záleží i na nás, kdy k tomu dojde. Jestliže bude lidstvo pokračovat v současném běsnění minimálně stejným tempem jako v poslední době, katastrofu (jakoukoliv!) tím uspíší.

“A nie len fosilie, aj zlozenie zeme a druhy zemin to dokazuju. Vek tychto vrstiev radiometricky a ako student je tiez jasny cca 300m rokov.” (Zde má asi být velké M, tedy 300M roků, kde to M = mega neboli milion. Malé m označuje „mili“ čili tisícinu).

Cituji z: www.creationtruthoutreach.org/creator.pdf:

“Uhlík 14 v ropě, uhlí a diamantech. Evolucionisté rádi tvrdí, že radiometrické datování podporuje evoluční teorii. Uhlík 14 ovšem tomu odporuje. Uhlík 14 má poločas rozpadu 5700 let. To znamená, že každých 5700 let množství uhlíku 14 v čistém uhlíkovém vzorku je zmenšeno na polovinu své původní porce. Po několika stovkách tisíců let veškerý uhlík 14 v jakémkoli vzorku v měřitelné velikosti by měl úplně zmizel. Takže, jestliže uhlí a ropa byly vlastně vytvářeny aspoň před 150 miliony let a diamanty před miliardami let, neexistoval by žádný uhlík 14 v jakémkoli jejich vzorku.

Je nemožné najít vzorek ropy, uhlí nebo diamantů nebo něčeho jiného někde na Zemi bez obsahu nějakého měřitelného množství uhlíku 14. Ve skutečnosti většina vzorků vykazuje věk menší než 50 000 let.

Tak tomu je, shodně s chronologií založené na existenci uhlíku 14, v podstatě u všech sedimentů uhlí a ropy; karbonové uhlí bylo tvořeno méně než před 50 000 lety, ne před 300 miliony lety, jak tvrdí evolucionisté. Jurské ropné sedimenty (mohou být) datovány zpětně méně než 50 000 let, ne konvenčních 150 milionů let požadovaných-uplatňovaných evolucionisty. Problémem ovšem je, že období kratší než 50 000 let neposkytuje dostatek času potřebného pro celou evoluci, údajně probíhající po minulých 300 milionů let.”

“Ale mladozemsky kreacionismus je jednoducho rovnake tvrdenie ze zem je rovna doska.”

Není! Tvrzení kreacionistů vizte výše – a také vizte jiné články tohoto webu! Na konec uvedu část sloky jedné „zbožné“ písně: „Zkus Slovo Boží vážně brát – člověkem se stát!“

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments