dna

Může chemická evoluce vytvořit DNA?

Jakob Haver Vznik života - chemická evoluce 1 Komentář

ArchivZ dopisů čtenářů 2019

Z creation.com/dna-chemical-evolution přeložil Jakob Haver – 07/2019. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com.

creating-life-from-nothing

Vytvořením života ve zkumavce nelze prokázat, že život mohl vzniknout sám, bez zapojení inteligence.

Tazatel se ptá na nedávný humbuk (květen 2019, pozn. překl.)3 týkající se tvrzení, že stavební bloky DNA se mohou tvořit náhodnou, neřízenou chemií. Dr. Jonathan Sarfati, chemik s akademickým vzděláním Ph.D. odpovídá obecnou radou jak ohledně tvrzení o chemické evoluci, tak na některá specifika tohoto posledního tvrzení.

Erin C. píše:

Ti ateisté se už zase opakují. Myslí si, že objevili novou cestu ke vzniku samovolného života bez Boha.

Uveďte prosím dobrou odpověď, která to vyvrací. [Odkaz byl smazán podle pravidel zpětné vazby.]

Díky

Dr. Sarfati odpovídá:

Milý Erine,

Děkujeme Vám, že jste se obrátil na CMI.

Zpravidla nemůžeme běžně zaručit odpověď na články nebo YouTube online videa, protože to bychom nemohli dělat vůbec nic jiného!

Ale jak se ukázalo, vědci z CMI se s tímto dokumentem již seznámili a neformálně o něm diskutovali. Všimněte si, že každý údajně nový dokument o chemické evoluci je tichým přiznáním, že jiné scénáře nefungují. Máme také k dispozici jeden článek, který vám poradí v tom, jak by se měl posuzovat každý nový dokument.1 Ale podívejme se teď na tento poslední.

  • „Podle Trappa je základním rysem nové cesty to, že cukr není spojen s bází v jediném kroku. Místo toho je vytvořen na předem připravené bázi krátkými sekvencemi reakčních kroků, zahrnujících jednoduché organické molekuly, jako je acetaldehyd a glyceraldehyd.“2,3
„Každý zdánlivě nový dokument o chemické evoluci je tichým přiznáním, že jiné scénáře nefungují.“

To znamená, že výzkumníci nesyntetizovali žádnou ze čtyř bází DNA, ale předpokládali je. To nepřekvapuje především proto, že neexistuje žádná dobrá prebiotická cesta k cytosinu, a ostatní jsou nestabilní. A jak je pěkné, že k vytvoření cukrů použili čistá, nekontaminovaná činidla, místo zředěného a hrubě kontaminovaného bláta, které bylo produktem experimentů typu Miller – Urey. O reakci formózy (nebo Butlerovově reakci, pojmenované po významném ruském chemikovi 19. století Alexandru Michailoviči Butlerovovi) na výrobu cukrů z jednoduchých aldehydů v alkalických podmínkách už víme dlouho. Abychom však získali potřebné množství, musíme tuto reakci v pravý čas zastavit, jinak by je zničila Cannizzarova reakce a karamelizace.4

„Takže co bude následovat po nalezení chemické cesty pro přidání (jednoduché) cukerné složky do existujícího nukleotidu? Jak tento produkt vezmeme a polymerizujeme ho?“

Takže co bude následovat po nalezení chemické cesty pro přidání (jednoduché) cukerné složky do existujícího nukleotidu? Jak tento produkt vezmeme a polymerizujeme ho (aby se vytvořila skutečná DNA)? Jak se přesvědčit, že přidané cukry jsou homochirální? A potom, jak náhodná chemie přidá informace (řečeno podle termodynamiky, jak sníží konfigurační entropii)? Jak tohle všechno udělali ještě předtím, než se DNA rozpadne, vzhledem k její známé nestabilitě? Také si všimněte, že RNA je ještě více nestabilní, což samo hodně vypovídá, díky další hydroxyskupině na ribóze.

To by vyžadovalo mnohem víc, než co říká ten dokument, i v našem přehledném článku o chemické evoluci jsme se toho dotkli jen lehce.5 Stručně řečeno, ta tvrzení jsou nafukována až k prasknutí.

Související média

Původ života? Bez Stvořitelovy inteligence NE.

Nenechte se oklamat nafouknutým humbukem, že materialisté jsou k vysvětlení původu života blíž než kdykoli jindy. Oni dosud odmítají vzít v úvahu ten jediný známý pozorovatelný zdroj, kterým lze vytvořit informační kód– a tím je inteligentní tvůrčí mysl. A my víme, že to byla stejná Mysl, která stvořila celý vesmír, Zemi a všechno co je na ní – včetně života.

Video z produkce Discovery Science. Překlad a české znění Jakob Haver.

Odkazy a poznámky

  1. Doyle, S., Reading ‘origin of life’ research: How to read the secular literature on chemical evolution (i.e. ‘abiogenesis’) critically, creation.com/origin-of-life-research, 12 Sep 2017.
  2. Ludwig-Maximilians-Universität München, Origin of life: A prebiotic route to DNA, sciencedaily.com, 18 Jun 2019.
  3. Original paper: Trapp, O., Teichert, J., and Kruse, F., Direct prebiotic pathway to DNA Nucleosides, Angewandte Chemie [Applied Chemistry] Int. Edn, 26 May 2019 | doi:10.1002/anie.201903400.
  4. Tour, J., The Mystery of the Origin of Life, youtube.com, 18 Mar 2019, at 16:31. Dr Tour is a leading synthetic organic chemist and nanotechnologist as well as a Messianic Jew, but not a biblical (‘young earth’) creationist. See also Bergman, J., James Tour—leading scientist and Darwin skeptic, J. Creation 26(2):70–72, 2012; creation.com/james-tour-darwin-skeptic.
  5. Batten, D., Origin of life: An explanation of what is needed for abiogenesis (or biopoiesis), creation.com/origin-of-life, 17 May 2018.

 

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Frantisek7777777

Vědci dělali pokusy s uměle vytvořenou praatmosférou na Zemi, která obsahovala vodu, vodík, oxid uhličitý, sulfan, amoniak, dusík, fosfan, kyanovodík, … a pouštěli do ní výboje vysokého napětí. Začaly se vytvářet sekvence DNA ve stejném početním poměru 1:1 levo a pravotočivé. Na naší Zemi jsou téměř všechny pravotočivé. Od sekvencí DNA ke vzniku buňky je ale pravděpodobnost obrazně řečeno, jako kdyby se urvalo kus skály a dopadl by z toho hrad. Viz
https://ulozto.net/!9EYzTa4Ea/tajny-svet-cesta-do-nitra-bunky-tv-rip-zkousec-h264-mp3-mp4?showDialog=1&_fid=76ls