Senzace o hadrosaurově kůži

(Hadrosaur Skin Flick)

Creation Matters, roč. 12, č. 6, listopad-prosinec 2007, str. 11

http://www.creationresearch.org/creation_matters/pdf/2007/CM12%2006%20low%20res.pdf

Přeložil M. T. – 3/2008

 

Noviny jsou plné historky o mumifikovaném hadrosaurovi nalezeném v Severní Dakotě s kůží a fosilizovanými měkkými tkáněmi (1, 2). Jelikož byla nepoškozená mumifikovaná fosilie jménem „Dakota“  nalezena roku 1999, zdá se, že oznámení je činěno nyní především proto, že o ní National Geographic napsal článek.

 

Mimořádně zachovalý exemplář dovolil paleontologům pochopit více podrobností o kresbě kůže, svalstvu, a tělesných proporcích hadrosaura, a vydedukovat něco o rychlosti, kterou běhali. Zajímavé, a mimo tyto detaily opakované ve všech zprávách v médiích, je to, co říká dokument National Geographic o zachování měkkých tkání. Poté, co zaznamenává, že tým Mary Schweitzerové na počátku roku 2007 hlásil důkazy pro nefosilizovaný kolagen v kosti T. rex, dokument NG konstatuje, že začala honba za zachovanými makromolekulami v Dakotě. Pokud se již našly, nikdo o nich nemluví do té doby, než je o nich uveřejněn článek v prestižním časopise. Jeden člen týmu však  připustil, že „Máme celou řadu technik chemické analýzy, kterou aplikujeme na organizmus – a nejen na kůži.“ Jakékoli budoucí oznámení o zachovaných proteinech či nukleových kyselinách může být největší zprávou vedle již i tak dost velké novinky.

 

Evoluční paleontologové vědí, že kreacionisté jim budou vyčítat jakýkoli objev měkkých tkání a biomolekul, a tak se nemusíme divit, že váhají s odhalením toho, co nalézají. Doufejme jen, že vzrušení z takového nálezu, a cena vědecké objektivity, zabrání tutlání takových nálezů. Takové zprávy by byly těžkou ranou víře, že tyto vzorky jsou 65+ miliónů let staré, a jakmile je jednou důvěra v milióny let otřesena, celý evoluční rodokmen bude podminován.

 

Pomyslete na to, jak dlouho krmí Darwinova parta veřejnost předpoklady o dlouhých věcích. Vědí, že veřejnost se bude těžko smiřovat s faktem, že měkká tkáň a DNA či proteiny by mohly ležet nepoškozené desítky miliónů let. A tak když je toho tolik v sázce, a Darwinův kult má čelit masovému exodu, povědí evolucionisté celou pravdu? Snad budou zapotřebí kreacionistické expedice, aby provedly originální průzkum v této oblasti a zjistili fakta. Budou muset zajistit spolehlivou dokumentaci a technickou přesnost, aby vyloučili jakékoli námitky o kontaminaci.

 

Počkejme si a uvidíme, co prestižní časopis napíše. Kreacionisté neztratí tvář, pokud se měkká tkáň nenajde, protože jde o velmi křehký materiál (a to i u tkání pohřbených ve známé minulosti). Pokud se něco takového však opět najde, bylo by přijatelnější věřit, že tato tkáň  byla zachována jen tisíce let, ne desítky miliónů.

 

Odkazy:

 

1. Schmid, R.E. 2007. Dino mummy unlocks Jurassic secrets. The Associated

Press (4 December).

www.msnbc.msn.com/id/22068363/

2. Anonymous. 2007. Mummified dinosaur unveiled. National Geographic News

(3 December).

http://news.nationalgeographic.com/news/2007/12/photogalleries/dinosaurpictures/index.html

Zpět