Evoluce – věda zmatku

admin Původ člověka 5 Komentářů

David Rives
The Evolution Song – Evolution, The Science of Confusion
(Píseň o evoluci -Evoluce, věda zmatku)

Zdroj: davidrives.com, David Rives Ministries – Evolution, The Science of Confusion

Všude, kam se dnes jen podíváme, jsme nepřetržitě bombardováni evoluční teorií. Ať už z učebnic nebo vzdělávacích pořadů TV se naše děti od malička učí, že nejsou ničím víc než opicemi. I když je toto v zásadě velice vážná věc, někdy může onu směšnou povahu všeho kolem této teorie nejlépe vyjádřit právě zábavná forma a hudba. Text písně jsme nepřekládali, video je dostatečně názorné. Ale kdyby přece – tak jeho stručný obsah je převyprávěný níže.

Přejeme Vám požehnaný Nový rok 2019 – a všem hledajícím, aby našli tu správnou cestu ke svému Stvořiteli!

David Rives zpívá o buňce jménem Protozoa, která sice lituje, že nemůže prokázat svou totožnost, ale zase až tak moc jí to netrápí. Za to si o sobě pamatuje spoustu věcí – a to od chvíle, kdy jen tak vybafla ze země na svět jako první živá buňka a po nějaké době se z toho kousku rosolu stal člověk.

Celá staletí byla tato buňka celkem spokojená, ale pak dostala nápad – bylo by moc fajn mít kamarády. Uběhlo zase pár tisíc let a dostala jiný nápad – chtěla by mít čtyři nohy, a to byl její cíl! Ta naděje jí nedala spát, a tak se po celá staletí, krůček za krůčkem snažila, a snažila, a snažila… až najednou se z ní stal – pulec.

Refrén:

  • Evoluce, věda zmatku, kouskům řetězu pořád něco chybí a nejdou spojit. Evoluce, to je neuvěřitelný blud – říká se nám, že jsme vzešli z jakéhosi kusu rosolu!

Náš milý pulec se 14 milionů let jen tak vrtěl a svým ocáskem se trápil, až mu pojednou začaly pučet ploutve, nebo počkat – nejsou to náhodou nohy? To jeden neví, protože evoluce je evoluce a nikdy nevíš, kam tě dotlačí.

Miliony let běžely jeden za druhým, pulec tedy léta tiše čekal, potom pojídal ovoce, až se změnil v opicí – paráda! Dostal zuby, krásný kožich, a strašně ho bavilo houpat se na ocasu a louskání blech v kožichu.

Ale Darwin se nechal opět slyšet, že ocas už není to, co chceme – a opravdu, nakonec skutečně odpadl, a hele, taky kožich strašně prořídl a opice najednou vypadala podezřele jako člověk!

Je to k nevíře, ale všechno to začalo kouskem rosolu a pulcem, pak z ryby v ptáka a pak v opici a nakonec je z toho člověk! Je to zvláštní a podivná představa – pravda je však méně složitá. Pokud budeš naslouchat a hledat, najdeš nakonec celou pravdu, kde sice není nic o rosolu, zato je tam více slávy, neboť:

  • „Bůh stvořil člověka ke svému obrazu.“ Genesis 1:27

5
Komentujte

Please Login to comment
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Václav Dostáljhk - vlasta Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Z učebnice biologie. – Genotyp jedince zde vzniká náhodným namixováním alel od obou rodičů a díky tomu se potomci od svých rodičů i mezi sebou navzájem liší. I kdyby se paraziti dokázali (vzhledem ke své kratší generační době) adaptovat na genotypy hostitelského organizmu, v následující generaci by se museli začít přizpůsobovat novým genotypům zase od začátku. Pohlavní rozmnožování by mohlo představovat způsob obrany před parazity. – proč je na konci tohoto odstavce slovo “mohlo”? Protože to je správné pojmenování pro jisté vývody, které tu z věty zaznívají. Neboli – evolucionismus… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Evoluce se snaží vysvětlovat “i” lidské jednání. Problém je v tom – že lidské chování a jednání je už nějakých hezkých 6000 let – “pořád” stejné – a vůbec se ani v nejmenším nezměnilo. Ani v jedné jediné “nejtitěrnější” maličkosti – se lidské chování a jednání – ani o jediný malilinkatý kousek – nad kterým by se mohlo konečně “zajásat” a říci – to je ona “evoluční” změna – vůbec nic takového – ani zmínka, ani náznak. Ale bylo by to určitě pro evolucionisty velmi zásadní – kdyby se potvrdilo,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

hlavním důvodem pro ženské „dělání drahot“ je ubezpečit se o vážnosti úmyslů dvořícího se muže čili o jeho trvalém zájmu. Tento genetický rys se vyvinul jako protiopatření k mužské sexuální strategii „ošustit a opustit“. Po tisíciletí u paleolitických ohňů znamenalo pro ženu těhotenství s mužem, který ji i s potomstvem nehodlal zaopatřovat, vysoce pravděpodobnou smrt. Vlastnost „dělání drahot“ se proto u žen vyšlechtila relativně rychle. A cizelovala se – spolu s eskalací rafinovanosti mužských triků – i nadále. Vždyť přestože v posledních staletích těhotenství nesezdané ženy už k přímé záhubě… Číst vice »

Václav Dostál

Všem.
Požehnaný začátek roku 2019, dávaný Tím, který je počátkem / na počátku všeho.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Na počátku prvního roku stvořil Bůh všechny věci. Na počátku tohoto nastávajícího roku buďme ve víře rozhodní a přijímejme vše tak, jak nám to On sám zanechal ve Svém Slově – to také. A dále přeji pevnost. Tzn. buďte ve víře pevní. V jakém slova smyslu? V tom smyslu, jak byli pevní i v Beroji, protože zkoumali to, co jim ap. Pavel zvěstoval, zdali je to tak, jak jim říkal. Tzn. když jim někdo začal říkat o něčem v Bibli – šli do Bible a hledali tam, zdali je to… Číst vice »