Dopis Evropskému parlamentu

pavelkabrt Ostatní, různé Napsat komentář

Nejsme politickými stránkami, ale občas neškodí přečíst si něco vtipného a pravdivého z politiky. Když jsem četl tento dopis polského biskupa Meringa předsedovi Evropského parlamentu Martinu Schulzovi, napadlo mne, jak se obsah dobře hodí na evolucionisty a jejich mylné hodnocení reality. PK

Polský biskup Wiesław Mering píše předsedovi EP Martinu Schulzovi (Němec):

S velkým údivem a rozhořčením jsem si přečetl Váš názor o údajném převratu v Polsku.

Skutečně znám svou zemi lépe než Vy; žiji zde už sedmdesát let a ujišťuji Vás, že prezidentské a parlamentní volby nejsou dokladem absence demokracie. Volby pouze ukázaly, že většina běžných obyvatel mé země touží po změnách.

Problém tkví v tom, že ti, kteří dosud vládli, názorem obyvatel vládu ztrácejí; a proto se odmítají podřídit výsledkům voleb a k uskutečnění svých zájmů zneužívají rovněž Evropský parlament.

Váš parlament je jistě přetížen řešením velmi důležitých otázek, jako například délkou plamene svíčky či povoleným množstvím vody ve splachovací nádrži.

Dnes již v Bruselu nevidím politiky s vysokou úrovní, lidi prahnoucí po společném dobru států tvořících Unii. Politická korektnost ruku v ruce s řešením malicherností nepřispívá k moudrosti. Je škoda, že jste – jak řekl jednou prezident Chirac – „přišel o příležitost mlčet“.

Vím, že nezměníte své stanovisko a Polákům se neomluvíte. K tomu, abyste uznal svou chybu, potřebujete přece většinu.

A proto v době „svátků zimy“ (jak nazýváte svátky Božího narození) Vám přeji rozvahu, moudrost a větší fantazii.

Wiesław Mering
Biskup Włocławski

(Děkuji Nosotondovi, že mi tento dopis zaslal. PK)

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments