Delegáti FEBC odsouhlasili protievoluční prohlášení

pavelkabrt Ostatní, různé Napsat komentář

(Z mennoworld.org přeložil Pavel Kábrt – 10/2014. Zpráva vyšla na stránkách Mennonite World Review 13. října 2014. Mennonité jsou součástí křesťanského hnutí novokřtěnců /anabaptistů/, kteří si původně říkali švýcarští bratři.)

LANGHAM, Sask. – Společenství biblických evangelikálních církví novelizovalo věroučné prohlášení, ve kterém se říká, že prvních 11 kapitol Genese jsou doslovnou historií.

Toto nové prohlášení je „prohlášením antievolučním, nikoli antivědeckým“, řekl Blaine Donaldson, prezident FEBC, jak napsal časopis Fellowship Focus.

17 –20. října delegáti na svém shromáždění naprosto drtivě toto prohlášení schválili.

„Kapitoly 1-11 knihy Genesis se správně chápou jako přesná, doslovná historie, jak to potvrzuje Ježíš a Nový zákon,“ říká toto prohlášení. „Bůh stvořil vesmír a vše, co ve vesmíru je, svojí přímou a okamžitou aktivitou bez použití makroevolučních procesů.“

Chuck Tschetter, pastor Biblického společenství v Omaze (Nebraska, USA) řekl, že způsob, jakým se pastoři dívají na zprávu o stvoření v Genesis „ovlivňuje jejich postoj i ke zbytku Božího slova a to, jak o něm přemýšlí.“

Ve Fellowship Focus Donaldson píše: „Jestliže tato generace zpochybňuje stvoření v evangelické církvi, pak stejnými způsoby a pravidly bude v další generaci zpochybňováno i vzkříšení. To je přesně to, co se stalo v hlavním církevním mainstreamu.

FEBC se skládá ze 44 kongregací – 24 v Kanadě, 19 v USA a jedna v Paraguayi. Jde o předchozí společenství Evangelických bratří Mennonitů, a některé sbory dosud toto pojmenování (EMB) užívají.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments