dalsi evolucni fantazmagorie o puvodu cloveka

Další evoluční fantazmagorie o původu člověka

pavelkabrt Původ člověka Napsat komentář

Jak všichni dobře víme, evoluční teorie se skládá z mytologických příběhů vymýšlených Darwinovou partou, často pod vlivem alkoholu, jak nám jeden z těchto mýtotvorců přiznal. Po několika pivech tyto lidi napadají “úžasné vědecké myšlenky”, třeba o dávné historii lidstva, no a pak už se to jen vytiskne do školních učebnic a náš původ je “přírodovědecky podložen”, ovšem jen do doby, než jiný evoluční mytolog přijde s jiným příběhem, na základě dalšího nálezu v terénu. To se pak ve jménu pokroku vědy staré příběhy změní, jako třeba nyní, po desetiletí tradovaného evolučního antropologického mýtu o původu člověka z Afriky.

Děkuji Ing. G. S., která mne upozornila na následující článek:

Původ lidí se určuje podle nálezů zkamenělin. Nejstarší, které se datují k rozdělení vývojových větví prvních lidí a opic před sedmi milióny lety, pocházejí ze střední Afriky. Nový objev ale ukazuje, že k rozdělení došlo nejen jinde než v Africe, ale také dříve. V oblasti Bulharska a Řecka se totiž předchůdci člověka nacházeli již před 7,2 milióny lety.

Náš prapředek dostal jméno Graecopithecus freybergi a přezdívku El Graeco. Našly se, respektive z tohoto druhu, jen dva fragmenty: dolní čelist v řecké obci Pyrgos Vasilissis jižně od Atén a horní stoličky v oblasti Čirpan ve středním Bulharsku.
Mohli žít na mnoha místech

„Učinili jsme objev, který mění místo a čas zrodu evoluční linie, která vede k hominidům až k dnešnímu lidstvu. Předpokládalo se, že evoluční historie lidí vychází z Afriky, konkrétně rovníkové. První kroky lidstva se ale nejspíše odehrály ve východním Středomoří,” uvedl pro agenturu AP Nikolaj Spassov z Bulharské akademie věd, jeden z vedoucích výzkumu. Hominidé je skupina spojující orangutany, gorily, šimpanze a lidi.

Článek pokračuje zde.

Komentujte

Please Login to comment
  Subscribe  
Upozornit na