fossil-plant

Zkamenělá měkká rostlinná tkáň se nevyvinula

pavelkabrtStáří Země a vesmíru Napsat komentář

Z creationresearch.org. přeložil M. T. – 06/2014. Článek vyšel v Creation Matters, svazek 19, čís. 3, vydání: květen/červen 2014, str. 8. Úvodní ilustrační foto: Quora.com.

plant-fossilV jedné zkamenělině byl zjištěn původní materiál, tentokrát z listu, který je totožný s listy moderními, navzdory jeho údajným 50 milionům let stáří.1

Nemělo by to evolucionisty překvapit? Podle tiskové zprávy manchesterské univerzity byl fosilní list, který zkoumali rentgenem, totožný s listy moderními. Byly na něm patrné dokonce vyžrané chodbičky housenek, jako by se na něm pásly včera. A obsahoval dokonce původní materiál z živé rostliny. Přesto se předpokládá, že tento list, nalezený ve formaci Green River ve Wyomingu, je starý 50 milionů let.

Autoři zprávy ani okem nemrkli. Každopádně je starý miliony let, podle jejich zprávy. Když ale na něj posvítili světlem o intenzitě „milionu sluncí“, totiž rentgenovými paprsky, našli původní měď, zinek i nikl a jiné prvotní materiály. Podrobnosti byly krásně zřetelné – a zcela běžně známé:

„Z té práce vyplývá, že rozložení mědi, zinku a niklu ve fosilních listech bylo téměř totožné s rozložením těchto prvků v moderních listech. Každý prvek byl soustředěn v charakteristických biologických strukturách jako jsou žilky a okraje listových čepelí a způsob, kterým byly tyto stopové prvky a síra vázány s ostatními prvky, byl velmi podobný způsobu, který pozorujeme u moderních listů a rostlinného materiálu v půdách…”

„V jednom překrásném vzorku byl list částečně nahlodán prehistorickými housenkami – stejně tak, jako se živí housenky moderní – a chodbičky, které housenky vyhlodaly, jsou v listu zachovány. Chemické složení těchto fosilních chodbiček je stále pozoruhodně podobné chemickému složení listu, na kterém se housenky pásly.“

Jak by se mohl tento list tak dobře zachovat po tak dlouhou dobu? Autoři článku si vyfantazírovali „způsob, jak se tyto vzorky mohly tak krásně zachovat po miliony let“ – „měď je přirozený pesticid, který konzervuje původní tkáně listu.“ Člověk se diví, proč nenavrhli, aby muzea poprášila všechny své exponáty měděným práškem. A to se podle jejich vlastního pozorování tato rostlina ani housenka, která ji žrala, během 50 milionů let, vůbec nevyvíjely.

Odkazy a poznámky

  1. Milion sluncí zasvítilo na fosilizovanou rostlinu. Vědci použili jedno z nejjasnějších světel ve vesmíru k tomu, aby vystavili biochemickou strukturu 50 milionů let staré (samozřejmě údajně, pozn. překl.) fosilní rostliny senzačnímu vizuálnímu efektu. Univerzita Manchester. Převzato 14. dubna 2014 z www.manchester.ac.uk
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments