Vyloučen: Žádná inteligence není povolena

Jakob Haver Audio - Video Napsat komentář

Dokumenární film

Režie: Nathan Frankowski

Z článku podle Andrew Hallowaye na creation.com vybral a přeložil Jakob Haver – 08/2017. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com.

Obecně byly mediální reakce na film Vyloučen velmi nepříznivé. Americká asociace pro pokrok ve vědě popisuje film jako propagandu, jejímž cílem je zavedení náboženské myšlenky do škol.

My se naopak domníváme, že film byl vynikajícím způsobem velice objektivně zpracován, což potvrdil nebývalý zájem veřejnosti. Bohužel ČT jej v ČR ignoruje a do vysílání nezařadila.

Ožehavý film Expelled: No Intelligence Allowed (Vyloučen: Žádná inteligence není povolena) odhaluje, jak darwinistická hierarchie brojí proti vzestupu hnutí inteligentního designu – teorii, která odmítá evoluci a říká, že za vznik života je zodpovědný inteligentní návrhář a nikoli bezduchá náhoda. Někteří přední vědci pro své vyjádření disidentských názorů na původ života ztratili svou práci.

Film ukazuje, že v této oblasti je věda na míle daleko od svobodného a otevřeného zkoumání pravdy a ve skutečnosti je věda uzavřena do ideologického rámce své doby.

Dokument Vyloučen odhaluje pronásledování pedagogů a vědců, kterým je v některých případech odmítáno působení v jejich oboru, a v některých případech byli dokonce i propuštěni za jejich víru v důkazy o inteligentním plánu v přírodě, čímž zpochybňují myšlenku, že život je výsledkem náhodných změn a evoluce.

Film je brainstorming softwarového vývojáře Walt Ruloff, který také film financoval. Prostředky na to získal prodejem softwaru společnosti Microsoft na počátku devadesátých let. Pak objevil inteligentní diskusi o designu. Říká, že byl ohromen „arogancí a brutalitou darwinistické organizace, a nedostatkem pevných vědeckých důkazů pro jejich názory.“

Film již získal potvrzení od významných křesťanských osobností jako Luis Palau, Charles Colson, Michael Medved a J.I. Packer. Režiséři, společnost Premise Media, plánují používat virální marketing, aby zajistili, že film Vyloučen bude přístupný studentům.

Ben Stein

Průvodcem filmu je populární hollywoodský herec Ben Stein.

Na rozdíl od mnoha dokumentárních filmů, film Vyloučen nemluví jen s lidmi, kteří představují pouze jednu stranu příběhu. Film je konfrontován s evolucionisty, jako je Richard Dawkins, autor knihy The God Delusion (Boží blud), vlivný biolog a ateista blogger PZ Myers a Eugenie Scott, hlava antikreacionistické lobby National Center for Science Education. Tvůrci filmu Vyloučen cestovali během dvou let po celém světě a uskutečňovali rozhovory s mnoha vědci, lékaři, filozofy a politiky. Výsledkem bylo překvapivé odhalení způsobu, jakým bylo svobodné myšlení a svoboda kladení otázek vyloučeno ze středních škol, univerzit a výzkumných institucí.

Průvodcem filmu je populární hollywoodský herec Ben Stein, který je také právníkem, ekonomem, bývalým prezidentským mluvčím, autorem a sociálním komentátorem. Ve filmu vyhledává a oslovuje biology, astronomy, chemiky a filozofy, jejichž dobré jméno bylo pošpiněno a jejich kariéra zničena vědeckou institucí, která netoleruje absolutně žádné námitky proti evoluci.

Odkazy

  1. Latin for ‘On the word of no-one’
  2. „Ben Stein: No argument allowed“. Chicago Sun-Times. Blogs.suntimes.com One spokesman comes close to articulating a thought about Intelligent Design: „If you define evolution precisely, though, to mean the common descent of all life on earth from a single ancestor via undirected mutation and natural selection — that’s a textbook definition of neo-Darwinism — biologists of the first rank have real questions… „Intelligent Design is the study of patterns in nature that are best explained as a result of intelligence.“

Komentujte

Please Přihlásit to comment
  Subscribe  
Upozornit na