Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tohoto webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Komentujte

2772 Komentáře zapnuto "Všeobecná diskuse"

Upozornit na
Kristův učedník

Jarek Podle Mt 25,31-46 bys mohl i Ježíše prohlásit za skutkaře, Vlastíku.

To beru jako důkaz Jarkova farizejství.

Kristův učedník

jhk – vlasta: Apoštol Pavel byl farizeus – který dával „dobrozdání“ k popravám lidí vyznávajících „jiného učení“ než které hlásali farizeové.

Tady bych zdůraznil pro někoho neznalého, že to dělal před svým obrácením, když ještě nebyl apoštol.

Jarek

Podle Mt 25,31-46 bys mohl i Ježíše prohlásit za skutkaře, Vlastíku. Dobrou noc i tobě.

Kristův učedník

Jarku,
já nevím proč to říkal a jak to myslel. Nemusel lhát. Podle vás učení farizejů je stejné jako biblických křesťanů?

jhk - vlasta
K čemu to všechno je Georgi? Chceš se snad stát křesťanem? —– Vždyť král to všechno zná, a proto také k němu mluvím otevřeně. Jsem přesvědčen, že mu nic z toho není neznámo. Vždyť se to neudálo někde v ústraní. Věříš, králi Agrippo, prorokům? Vím, že věříš.“ Agrippa odpověděl Pavlovi: „Málem bys mě přesvědčil, abych se stal křesťanem.“ A Pavel řekl: „Kéž by dal Bůh, aby ses nejen ty, nýbrž i všichni, kdo mě slyší, stali dříve nebo později tím, čím jsem já – kromě těchto pout.“ – pokud to… Číst vice »
jhk - vlasta
Apoštol Pavel byl farizeus – který dával „dobrozdání“ k popravám lidí vyznávajících „jiného učení“ než které hlásali farizeové. Farizeové byli prostě skutkaři – měli za to, že těmi „dobrými skutky“ dle „zákona“ bude člověk přijat v nebi a zachráněn od smrti. Po obrácení se Saul stal apoštolem – ve Skutkách byl poté označován za Pavla. Taková je Bible. Zdali to má či nemá nějakou souvislost s tím, když se Saul setkal s Kristem, to teď nevím přesně. Je to docela dobře možné. Může to být podobné jako si někdo dává… Číst vice »
Jarek

Pro mne za mne ho považujte za lháře, když říká „Bratří, já jsem farizeus“. Tady je to zvykem nazývat kdekoho lhářem a darebákem. Dobrou noc.

Kristův učedník

Jarku,
vy raději už neblbněte. Podle vás učení farizejů je stejné jako biblických křesťanů?

Jarek

Zdroj jsem uvedl, Sk 23,6. Farizeové byli takoví věřící v Hospodina, kteří byli přesvědčeni o zmrtvýchvstání, proto dotyčný nepřestal být farizejem (ani se k tomu nepřestal hlásit) ani poté, co uvěřil, že Ježíš je mesiáš, Kristus. Blbněte si tady dál s tím svým „farizej Saul -> apoštol Pavel“ pro mne za mne. Škoda času.

Kristův učedník

George: To trochu vyzniva jako bys tvrdil, ze po obraceni to jmeno nejak „ztratil“.

To jsem nenapsal.

Kristův učedník

Jarek Sám dotyčný se za farizeje považoval i po svém vyznání Ježíše za Krista: „Bratří, já jsem farizeus, syn farizeův. Jsem souzen pro naději ve zmrtvýchvstání.“

Když už citujete mohl byste aspoň uvést zdroj Skutky 26,6 a nevytrhávat z kontextu. Domnívám se, že fakticky farizejem nebyl, protože kázal jiné učení. Kromě toho slovo farizej má i jiný význam, můžete to být třeba vy. Když napíšu apoštol, nepíšu nic o tom jestli se hlásil k farizejům.

George
George

Kristuv ucednik: Znáte nějakého apoštola Saula?

To trochu vyzniva jako bys tvrdil, ze po obraceni to jmeno nejak „ztratil“.

George
Jako že se někdo naštve na minulý režim tak, že se z trucu obrátí? To ne, spis ze pokud nejaky rezim zneuziva urcitym zpusobem nejakou vedeckou teorii, treba za ucelem propagace tvrzeni o neexistenci Boha, tak se lidem v te dobe zijicim tyto veci mohou jaksi „spojit“. A kdyz se tedy pozdeji z nejakeho duvodu obrati a zacnou verit, tak uz jim toto brani v rozumnem pristupu k te problematice. A casto se ve svych argumentech pak odvolavaji prave na onen rezim a na to, co tvrdil/delal. Lze jej pouze… Číst vice »
Jarek

Vy jste psal „farizej Saul -> apoštol Pavel“

Sám dotyčný se za farizeje považoval i po svém vyznání Ježíše za Krista: „Bratří, já jsem farizeus, syn farizeův. Jsem souzen pro naději ve zmrtvýchvstání.“ Sk 23,6

Kristův učedník

Jarku,

vždyť o tom jménu jste začal polemizovat vy. Já jsem jen psal, že Saul se obrátil na apošola Pavla. Nic víc, nic míň.

Jarek

Zdá se, že vám záleží na hloupostech. Jeho hebrejským jménem se mu říkalo v židovském prostředí a druhým jménem mimo toto prostředí – přikládat tomu nějaký hluboký význam bezprostředně související s obrácením je jen romantika.

Kristův učedník

Jarek: Byl to prostě Saul, kterému říkali také Pavel (Sk 13,9), ale důvodem nebylo obrácení.

Když napíšu, že jméno nabylo významu, tak to znamená co? Že existovalo i předtím. Pochopil?

Jarek

Byl to prostě Saul, kterému říkali také Pavel (Sk 13,9), ale důvodem nebylo obrácení.

Kristův učedník

Jarek: To je sice pozdější omyl inspirovaný mýtem o změně jména z Abrama na Abrahama, ale mezi všemi těmi omyly je to omyl celkem nepodstatný.

Co to píšete? To není omyl. Znáte nějakého apoštola Saula?

Jarek

Jméno Paulos nabylo významu po obrácení.

To je sice pozdější omyl inspirovaný mýtem o změně jména z Abrama na Abrahama, ale mezi všemi těmi omyly je to omyl celkem nepodstatný.

Kristův učedník

George: A o cem maji svedcit? Vsak tu nikdo nepsal, ze to bylo/ je predstirane – jen bych upozornil, ze takovych pripadu najdes hromadu v prakticky kazdem nabozenstvi.

O čem mají svědčit obrácení ke Kristu? Zamyslete se nad tím trochu. Člověk, který je pronásledovatelem křesťanů a změní svůj charakter o 180 stupňů stane se kazatelem lásky a člověkem ochotným položit život pro Krista. Jaké proto máte vysvětlení jiné než v Bibli?
Domnívám se, že v jiných náboženstvích konverze není taková změna charakteru, jako obrácení ke Kristu a znovuzrození.

Kristův učedník

Jarek: Podle bible byl Pavel (Saul bylo jeho židovské jméno, Paul si říkal jako římský občan) věřícím kreacionistou už před cestou do Damašku coby pronásledovatel těch, kteří přestupovali Hospodinovy příkazy.

To je jedno, že byl kreacionistou. Obrátil se ke Kristu, který se mu zjevil. Jiné obrácení není důležité. Jméno Paulos nabylo významu po obrácení.

George
admin: Ano, nechal jsem se také chlácholit těmi nejrůznějšími báchorkami z dílny evolučních mistrů. Takze asi prece jen nejake ty filosoficke implikace. Kazdopadne si trochu rikam, jestli ten odpor vuci evolucni teorii u mnohych „obracenych“ nemuze souviset prave s tim, ze vyrustali a studovali behem minuleho rezimu. V podstate je to podobna uvaha, jakou jste aplikoval v kontextu s „pohotovostni sadou vybaveni“. Ze si to pak ti verici propoji s jinymi vecmi (treba vyukou v ateistickem duchu, prestoze evolucni teorie samozrejme souvisi s ateismem tak, ze nijak) a to se… Číst vice »
George

Kristuv ucednik: Ty obrácení o něčem svědčí. Těžko by to někdo předstíral.

A o cem maji svedcit? Vsak tu nikdo nepsal, ze to bylo/ je predstirane – jen bych upozornil, ze takovych pripadu najdes hromadu v prakticky kazdem nabozenstvi.

Jarek

Podle bible byl Pavel (Saul bylo jeho židovské jméno, Paul si říkal jako římský občan) věřícím kreacionistou už před cestou do Damašku coby pronásledovatel těch, kteří přestupovali Hospodinovy příkazy. Při té své nehodě na cestě vlastně jen navíc uvěřil, že ten Hospodin, který přikázal kdekoho kamenovat, je v nějakém slova smyslu Ježíšův Otec na nebesích a že Ježíš je zmrtvýchvstalý spasitel, který podle evangelisty Jana Hospodinův příkaz kdekoho kamenovat zrelativizoval výzvou, aby první házeli kamenem ti, kteří jsou bez hříchu.

Kristův učedník

Jeden příklad obrácení:
pronásledovatel křesťanů farizej Saul -> apoštol Pavel

Ty obrácení o něčem svědčí. Těžko by to někdo předstíral.

George

nic vrozeného není…

Podle teto logiky neexistuji napriklad zadne geneticky ci hormonalne podminene zmeny osobnosti.

George
admin: „ja se naopak domnivam, ze vy jste prozil diametralne jiny postoj“ – toto se prosim tykalo pouze vaseho drivejsiho postoje k mozne existenci Boha a nabozenske vire, ktery jste zde nekolikrat popisoval (a az nyni to ponekud „zmekcil“). Jelikoz me je takovy postoj zcela cizi, tak ten vas drivejsi a muj soucasny se logicky nemohou potkavat. Mj. jsem pri cteni tech prispevku hned premyslel o tom, jak se vlastne ateista muze zpupne stavet proti necemu, v co vubec neveri (to je takovy pekny priklad te iracionality, o ktere jsem… Číst vice »
jhk - vlasta

To je špatně. –

Jenze i tady pisete o vecech, ktere jsou do vyznamne miry ovlivnovany vrozenymi vlastnostmi, povahovymi rysy.

– nic vrozeného není. Pouze tu je jistá „vrozenost“ že člověk bude člověkem v jistých ohledech…..

George
Daleko mocnější motivací je kompletní soubor okolností, ve kterých dotyčný vyrůstal, řešil svoje problémy, prožíval své lásky, prohry, vítězství… Jenze i tady pisete o vecech, ktere jsou do vyznamne miry ovlivnovany vrozenymi vlastnostmi, povahovymi rysy. Napriklad pokud jde o vliv okoli, tak ruzni lide jsou na nej ruzne citlivi – nektere lze ovlivnovat hodne, jine naopak skoro vubec. A i to „prozivani“ se u ruznych lidi lisi – jiste neprozivame vsichni vsechno stejne, tzn. tytez prozitky kazdeho z nas ovlivni jinak. Nekdo se kvuli nestastne lasce klidne zastreli, jiny… jiste… Číst vice »
George
admin: ja se naopak domnivam, ze vy jste prozil diametralne jiny postoj. A usuzuji tak napriklad z tohoto vyroku: Svého času jsem se tak zpupně stavěl proti Bohu, že rýhy po mých proti nastavených patách byly hlubší než poctivě vyorané řádky pro brambory. jakozto i z dalsich veci, ktere jste tu uvedl o svem chovani v minulosti. Ono je to totiz tak, ze ani ateista – myslim „normalni“ (neni to zrovna vyraz se kterym bych spokojen, ale ted snad postaci) – nema z meho pohledu zadny racionalni duvod k tomu,… Číst vice »
George
admin: Prvotní opoziční pohnutky proti kreacionismu pochází, byť často jen podvědomě, právě z této „pohotovostní sady vybavení“. Ja bych rekl, ze tohle jsou podobne vytacky, jako kdyz jsou mi kreacionisty opakovane podsouvany me zcela cizi motivace, pohnutky apod. Realne je totiz situace takova, ze kreacionismus odmitaji vsichni lide, kteri do dane problematiky jen trochu vidi a soucasne jsou schopni pristupovat k ni rozumne – bez ohledu na to, zda jde o ateisty, krestany nebo treba judaisty. Problem tedy spociva v tom, ze urciti lide nejsou schopni zaujmout k urcitym tematum… Číst vice »
pavelkabrt
Včerejší rozhovor v Teplicích: Sedli jsme si v teplickém parnu u zmrzlinového krámku před OBI s mojí známou a lízali zmrzlinu. Slečně od zmrzliny jsem dal svoji brožurku Jak se nezbláznit, usmála se a poděkovala, a dovolil jsem se cyklisty ve středním věku, jestli si můžeme přisednout. Optal jsem se ho později svoji klasickou otázku: Promiňte, že ruším, ale že člověk nepochází z opice, že je to blbost? Pán se na mne zadíval a řekl: mně je to jedno, já mám v nohách právě 100 km a z čeho člověk… Číst vice »
Route 66

Blbými otázkami zdůrazňuji nesmyslnost kreacionistických argumentů

éééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

to tvrdim furt! thc je svinstvo
jestliže tohleto není provokace tak to opravdu nevim……………

Treviso

Rád bych uvedl věc na pravou míru. Admin mi nevyhrožuje kartou kvůli komentáři:

Blbými otázkami zdůrazňuji nesmyslnost kreacionistických argumentů.

Ale kvůli příspěvku:

Ta otázka není ani tak blbá, jako pro vás nepříjemná

Jak dokazuje jeho vkusné vyjádření:

Treviso, pro vás může být nepříjemná zase jiná otázka – víte, co je to žlutá karta? Vzpamatujte se rychle z toho rauše, nebo vám ty vaše plky budu mazat.

jhk - vlasta

Anebo správná věda pouze nemůže připustit „byť jen malé promile“ jistých „názorů“ – že vznik života je bez „jisté“ příčiny /v tomto případě inteligentní/ – nemožná záležitost? Snaží se snad věda o dokázání „že to jaksi samo“? Tzn. „dogma vědy“?

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Když bych to měl vzít tak nějak obecně, tak nevím, proč si zde někdo stěžuje na to, že je blokován – že to je nespravedlivé, nesprávné, nedobré – co potom tito? To potom také nebylo správné že je propustili z práce jen proto, že se pouhými pár slovy zmínili o ID – https://vimeo.com/62630837 ? – dle některých nespokojených zde nejspíše ano. Anebo by tito nespokojenci přeci jen byli na straně tvrdé „pěsti vědy“ – že co není správně „vědecké“ a zmínilo by se jen slůvkem o tom, že by také… Číst vice »
Route 66
Jeden z převažujících problémů s některými sem přicházejícími „diskutéry“ by se dal vyjádřit příslovim „o jednom, co si šel pro vlnu a vrátil se ostříhaný“ Čili, že zde bylo raněno mnohých mohutným zbytněním postižené jejich EGO a jejich pýcha . Tímto postižení nešťastníci sem přicházejí vybaveni protikřesťanskou propagandou, která v tomto státě atakuje a zžírá mysl všech lidí po desítky a desítky let, ze všech stran už od jejich kolébky . Těžko se potom divit nešťastníku, který při kontaktu s realitou a zjištění, že ON NENÍ NĚCO VÍC, NEŽ jím… Číst vice »
George
admin: Josu tu dvě věci – o nedostupnosti mluvil jako první KTE, a pokud říká, že mu to skočí na memento, tak to vidím spíš na nějaký nepořádek v jeho prohlížeči, našeptávač historie nebo tak něco. Jestli jsem to pochopil spravne ja, tak ho to presmerovava na Memento take jen z nejake konkretni IP adresy (193.165.227.210.). Pokud by vsak tato IP byla zabanovana, tak by to samozrejme melo tez hlasit ono „YOU ARE BANNED“ a nikoliv nekam presmerovavat. Takze tady bych asi hledal problem jinde – uprimne, on ten stary… Číst vice »
George
admin: ja mam dojem, ze si moc nerozumite (a jak se tak divam… i v jinych ohledech, nez je jen tento). Rec je o konkretnich IP adresach, ktere se na drivejsi verzi webu zrejme ocitly na BAN listu – a tedy o tom, jak se stara verze webu zachova, pokud se pokusite ji nacist z nejake z techto konkretnich IP adres. Coz samozrejme nemuzete zjistit, pokud ji nacitate z IP adres, ktere zabanovany nebyly. Cili je mozne, ze tvrzeni „na stránky se dostane NAPROSTO KAŽDÝ“ plne neodpovida skutecnosti, nebot po… Číst vice »
Route 66

Tak jsem tam nakouk. DDD
KTO-SSMšrejbrsuctou lament parta tam pláče opravdu fest, dlouho a – pořádně falešně
Jim při těch jejich výšinách ani v nejmenším není dáno pochopit, proč vlastně byli zablokováni. Vůbec nechápou, že „světonázor“ s tím nemá co dělat.

Treviso

Admin:
rozumím, nic takového neexistuje.

Treviso

otázka pro admina: co by musel kreacionista napsat, aby jste smazal jeho příspěvek? aby jste zablokoval jeho účet? Upřímně by mě to zajímalo.

jhk - vlasta

KTE není stejná osoba jako SSK, kreacionistický admin trpí utkvělou představou. Rád bych diskutoval na webu, kde admin nebude příspěvky selektovat podle světonázoru přispívatelů

– podle světonázoru asi ne. Jak si každý může zde přečíst – zástupci tu jsou od každé strany…….

jhk - vlasta

Pláč Tejkalův? To mi připomnělo jiný Pláč – Jeremjášův. Akorát že Jeremjáš byl prorok a znal důvěrně Boha.

George
admin: a jeste k tomuto… Hned po spuštění tohoto webu jsem jim jasně a několikrát říkal, že prioritou tohoto webu nejsou diskuse, ale svobodná prezentace článků, u kterých je pouze UMOŽNĚNO vést diskusi. Osobne se domnivam, ze zakopany pes je spis v tom na co jsou uzivatele dlouhodobe zvykli. V tomto pripade velmi dlouhodobe (prave jiz od dob Planetopie, prvniho webu PK a nasledne jeho dalsich verzi). A rozhodne ted nemyslim pouze uzivatele z rad ateistu ci agnostiku, ale to predpokladam nemusim rikat. Tedy stejne tak svobodna prezentace nazoru. Takove… Číst vice »
George
admin: Náhody mohou být kolikrát velmi úsměvné, ale také k zamyšlení – neboli kreativní okénko SSK-KTE Jestli se k tomuto muzu vyjadrit, tak predpokladam, ze nebudete rozporovat, ze Karel Tejkal a Frantisek Zedek jsou dve ruzne osoby. Uvadim plne jmeno i v druhem pripade, protoze jakozto „pametnik“ jsem si vedom toho, ze minimalne v roce 2012 tento uzivatel jeste prispival prave pod nickem „Frantisek Zedek“, tzn. nijak se tim netajil. K tomu vsak soucasne musim dodat, ze opravdu netusim jak to bylo s ucty SSK a KTE ted na nove… Číst vice »
Queek
Queek

Admine, co takhle tedy alespoň uvést do řádu pro diskuzi seznam banovaných nicků a seznam nicků, jejichž příspěvky nebudou uveřejněny bez vašeho předchozího schválení (já mezi ně patřím již dlouho).

Případně proč tohle není možné (např. na tohle tedy rozhodně nemáte na to čas…)

Route 66

Tejkalův pláč
Že by něco takového? :
https://www.youtube.com/watch?v=Z-Y6sy-CxG0
DDD

No, asi ne

Route 66

clovece,co to zase motate?
to s holakaustem jsem uvedl jako priklad „diskuze“ z vasi pulky hriste!
o planetopii, ci jak se ten pasqil jmenuje jsem v tom prispevku nenapsal ani carku!!!
opravdu nemam slov!
vzdycky, cela leta jsem se zde zastaval tech, kterym byl ac OPRAVNENE dan ban , no nevim, ale takovou se stupnujici prolhanou stoku , jakou predstavujete vy a vam podobni, asi jinak uz by zvladnout neslo.

George
Route 66: co se tyce udajne cenzury, tak eliminovat lzi, sproste utoky , prekrucovani az nadavky – NENI CENZUROU Asi jsi jen nezaznamenal, ze je rec spis o ponekud… jednostranne… „eliminaci lzi, sprostych utoku a prekrucovani az nadavek“ (pod coz mimochodem spada napriklad i tve narknuti me osoby z vytvoreni jiste kompilace, kterou jsi doted nedolozil). Mimochodem, kdyz uz je rec o Planetopii, tak prave holocaust – resp. jeho rozsah – tam nenapadne zpochybnoval tvuj bratr ve vire Nosotonda. A nemazali jsme mu to. Doted tam ty jeho vyznamne narazky… Číst vice »
George
admin: Jak prozřetelné až osvícené, že jste zvolil za svůj domov mnohem dynamčtější stanici – Planetopii. K tomu bych se jakozto spoluspravce diskuse na Planetopii asi mel vyjadrit, proste a krasne se tam debatovalo dokud PK nespustil svuj web a pak se diskuse postupne presunula na nej. A ano, postupem casu se taky znacne zhorsila jeji uroven – ruku v ruce s tim, jak se neustale zhorsovala retorika PK a soucasne se zapojovali jedinci, kteri na to reagovali v podobnem duchu. Kdyz jsme u toho srovnavani, tak na Planetopii jsem… Číst vice »
Route 66

koukam, ze se uvedomely súuh rafael ve sve dalsi ponekud svetlejsi chvilce opet nejak „rozpovidal“
ovsem opet pomlel pate pres devate s vysledkem ne nepodobnym tejkalovu kompasomereni. kuprikladu jeho blaboleni o vice nez 90% podilu nabozenskych valek na svetovych valecnych konfliktech neni schopny dokazat ani po pul roce DDD

rafael
rafael
admin som rad, ze ste nesklamal, moj prispevok sa tykal tejto stranky, To , ze tu prispieva pat a pol cloveka posledny rok, z toho Vlastik a route svoj potencial vycerpali uz svojim prvym prispevkom a odvtedy nic seriozne nenapisali, je znama vec. Foton a jeho stranka je pomaly evergreenom vsetkych diskusii, nie kvoli faktom ,ale kvoli neuveritelnej hluposti jeho autora. To, ze sem obcas na par dni vtrhne a na mesiace sa odmlci, je jedina dobra vec z jeho strany. Ak sem niekto obcas zavita v presvedceni najdenia alternativy… Číst vice »
rafael
rafael
admin som rad, ze som sa nemylil ,a nemyli sa ani Tejkal, uz som vam pred mesiacom pisal, ze je to nevyhnutny dosledok toho, ako sa spravate k tym, ktori nezdielaju vase vnimanie sveta. Animzoita na zaklade indoktrinacie je tu ocividna, nemoznost, ci skor neschopnost z vasej strany pocut kritiku na adresu hlasania vasich dogiem, prave toto sposobi postupny zanik tejto stranky. Ja si myslim, ze na prospech veci by bolo ,ak by ste kritiku prijali a otvorene a cestne sa k nej vyjadrili. Uz som vam pisal, ze v… Číst vice »
Route 66
Ne-krecionisté nebudou zbytečně ztrácet čas vkládáním příspěvků a i vám zbyde více času… atd éééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé Nejsem kreacionista. takze opet jenom zvastas , sproste utocis a lzes. proste charakter. zano DDD co se tyce udajne cenzury, tak eliminovat lzi, sproste utoky , prekrucovani az nadavky – NENI CENZUROU. zkus v této demokratické spolecnosti kuprikladu podobnym zpusobem jakym napadas existenci Boha a ty, kteri v nej veri, napadnout existenci holokaustu. uvidis , jak velice, velice rychle skoncis…..DDD je vice nez zrejme ze ty a individua tobe podobna pri te vasi proslule yntelygenci… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – Admin Ale je fakt, že se v evoluci tak nějak „veze“, a možná ne až tak vědomě do této břečky zatahuje nepopsané listy mladých studentů… – člověk/evolucionista neví, co pro člověka může znamenat, když vše přisoudí „vývoji/evoluci“, podobně jako křesťan také neví, co pro člověka by mohlo znamenat, kdyby tvrdil něco, co si myslí, že je zvěstí Písma, ale nebylo by to zvěstí Písma. Ten příměr bych mohl napsat trochu jinak, ale to by asi nebylo pro některé tak jasné. K tomu se vhodně vztahuje verš – „kdo… Číst vice »
jhk - vlasta
https://youtu.be/yPT7P6tVjfw?t=246 – pokud je tam aktuální čas – 4:06 – tak to je dobře zkopírované, pokud ne – tak raději trochu dříve – aspoň 3:30 – mluví tam tento člověk o tom, že se hledá nějaký – jakýkoli – morfologický rozdíl – i třeba jen „malý chloupek“ – – oproti nějakému podobnému organizmu, který žil před miliardami let…… -už pouze tato představa je hloupá – že se hledá něco – co by bylo rozdílné od něčeho před 4 000 000 000 let – už toto číslo je neuvěřitelné, pokud nad… Číst vice »
jhk - vlasta
1. Korintským 7,31 v kontextu 28 Ale i když se oženíš, nezhřešíš. A vdá-li se dívka, nezhřeší. Dolehne však na ně tíseň tohoto času. Toho vás chci ušetřit. 29 Chci říci, bratří, toto: Lhůta je krátká. Proto ti, kdo mají ženy, ať jsou, jako by je neměli, 30 a kdo pláčou, jako by neplakali, a kdo jsou veselí, jako by nebyli, a kdo kupují, jako by nevlastnili, 31 a kdo užívají věcí tohoto světa, jako by neužívali; neboť podoba tohoto světa pomíjí. 32 Já bych však chtěl, abyste neměli starosti.… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – George.

Teda, clovek je chvili v divocine a tady se najednou deji veci…. Mozna jsem radeji mel zustat v tropech.

– nazdar Georgi. Kdes byl – na dovolené? Myslel jsem si, že už sem přispívat nic nebudeš – vzhledem k tomu, že ses musel zaregistrovat……

George

Teda, clovek je chvili v divocine a tady se najednou deji veci…. Mozna jsem radeji mel zustat v tropech. 🙂

rafael
rafael

ale ak ET je nevedecka, teda podla vasich skromnych vedomosti, vysvetlite mi, co je akakolvek viera v boha?
Hadam ludia spred Krista mali menej dokazov na svojich bohov?

rafael
rafael

nechut bavit sa admin s niekym je znakom ,ze oponent ma vacsie trumfy ako vy, staci si to priznat, ale nevedcka bachorka je termin, ktory v titulku vasej stranky vzdy cloveka, ktory tomu aspon trochu rozumie, musi pobavit.

Queek
Queek

Ono stačí vážený admine uvést skutečný stav – přidat do řádu pro diskuzi například:

„v této diskuzi jsou vítáni jen kreacionisté nebo zastánci inteligentního designu, pokud zde bude odhalen nějaký ne-kreacionista, nebude jeho příspěvek uveřejněn“.

Ne-krecionisté nebudou zbytečně ztrácet čas vkládáním příspěvků a i vám zbyde více času…

Queek
Queek

Nenechte se admine uchlácholit svými současnými úspěchy, pořád se nějaký ne-kreacionista většinou rafinovaně převlečený – vetře do diskuze, to je třeba – ještě nejlépe pomocí zdokonalení cenzury zlepšit.

Nicméně vaše úspěchy nelze přehlédnout – stačí porovnat množství přispěvatelů a příspěvků do diskuze na webu minulém a nynějším…

Odpůrce kreacionismu je zde třeba zcela vymýtit, později se to jistě podaří i jinde…

Queek
Queek

tip na výlet pro admina:

http://muzeumkomunismu.cz/cs/

Dozví se zde mimo jiné i to, co je cenzura a jak ji třeba ještě lépe aplikovat pro své zájmy…

KTE

Vykám zpravidla lidem, ke kterým chovám úctu. Ještě jednou připomínám, že jsem byl zabanován pod falešnou záminkou. Neměl bych se omluvit také Kábrtovi, který mě na potkání nazývá lhářem prolhaným?

KTE

Admine, když už zmiňuješ mé jméno, je elementární slušností umožnit mi obranu. To ty ale ve svém zanícení nechápeš. Jako spoustu dalších věcí.

Route 66
„To jako když jsem se narodil v tzv. křesťanské Evropě, tak proto mám být křesťanem?“ (a to mi bylo už hodně přes 30 🙂 ) ——————————————————————————————– Já se přiznám , že už v 15 jsem měl vychozenou nejen základku, ale i kostel. Díky různým těm artexům, tejkalům, úctařům a jejich vymývání mozků. Jenomže jsem měl veliké štěstí. Mmj. i v tom , že bratr mojí mámy byl katolickým knězem a bezkonkurenčně nejlepším člověkem, kterého jsem v životě poznal! Mnohdy jsme později vedli spolu , s tátou i jinými rozsáhlé diskuze… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – Admin – – rafael a mnozí další úplně opomíjejí jednu věc – že jsme všichni zde byli ateisté, či Boha odporující lidé – podle toho, v jaké rodině jsme se narodili. Já jsem byl ateista, protože i mí rodiče byli a jsou ateisté. Rafael poukazuje na to, že kdybychom byli v Sýrii, mlátili bychom hlavou o zem…….zapomněl na to, že to právě my jsme ti, kteří změnili svoje „světonázory“ – ne on. On je stále tím, který právě „mlátí hlavou o zem“ jako evolucionista – jeho příměr je… Číst vice »
jhk - vlasta

admin ja budem umanuty aj keby som sa narodil v inej kulture,

– konečně Jste správně popsal Vaší situaci ohledně i dalších věcí – např. toho, že Jste umanutý evolucionista. Už už jsem si říkal, že na to snad nikdy řeč nepřijde. Výborně – v tom případě bych doporučil začít úplně na začátku – jestli má umanutost není znakem vzpoury – vzpoury před Bohem, který žádá z mého pohledu příliš mnoho po člověku. Tam bych tedy začal.

Kristův učedník

Promiňte, vlastně to jméno znamená „Bůh uzdravuje“.

Kristův učedník

„Bůh zachraňuje“ napsal: admin ja budem umanuty aj keby som sa narodil v inej kulture

A proč se třeba z ateistů stávají v dospělosti křesťané a to i v naší zemi?

rafael
rafael

vlasto nie je rozdiel medzi nimi, existuje vzacna paralela, su to fiktivne postavy

rafael
rafael

admin ja budem umanuty aj keby som sa narodil v inej kulture, vy keby ste mali otca Abdulaha, matku Fatimu, narodiac sa trebars v Iraku budete nenavidiet vsetkych neveriaciach, ci veriacich v ineho boha a 5 krat denne by ste sa mlatili o kobercek, takze nie s vami by som dvojdom nebral.

Route 66

Admin:
S vámi bych chtěl mít dvojdomek 😀

…………………………………………………………………….

I vy masochisto jeden….D

jhk - vlasta

Kauza viera,, ci Kauza Kristus od Strobela som napr. cital v domneni, ze aspon niekto erudovanejsi v tejto otazke ako vy vsetci na tejto stranke mi zodpovie pre vas tak nezmyselnu otazku, a tiez som sa nic nedozvedel. Historicita Krista je rovnako znama, ako historicita Dia, ci Artusa, alebo Marduka.

– porovnávat Krista s Diem a Mardukem – je vskutku obdivuhodné. To už i ten Artuš je mnohem přijatelnější, nebo i tedy Bruncvík, nebo Bivoj.

rafael
rafael
admin o historicite Krista ozaj nepochybuje nikto… Domnienky nie su fakty…. Toto tvrdenie je ovela nestastnejsie ako moje, ktory vzdy na rovnaku otazku, ktory historik z hypotetickeho obdobia zivota Krista napisal o nom aspon jeden riadok, dostane zoznam historikov, ktori zili o niekolko desatroci, alebo dokonca storoci neskor. Ale to neznamena, ze akakolvek moja otazka vami nikdy nezodpovedana je zodpovedana vetou, ze som vam hodil takuto perlu. Kauza viera,, ci Kauza Kristus od Strobela som napr. cital v domneni, ze aspon niekto erudovanejsi v tejto otazke ako vy vsetci na… Číst vice »
jhk - vlasta

Mimochodom aki by boli vdacni vyznavaci akehokolvek nabozenstva za take mnozstvo verifikacii ,aku ma napr. ET.

Jste na špatném místě rafaeli – kreacionizmus není náboženství.

rafael
rafael

admin som dlhorocny abstinent, to len na okraj, ale ocakaval som aspon nejaky argument, nie ubohy bonmot, tato stranka sa z dost neseriozneho nadpisu stava coraz viac trapnejsia tragikomedia.
Ked vas ale uspokojuje spinit jednu z mnohych vedeckych teorii len preto ,ze nezodpoveda vasej indoktrinacii zalozenej na ziadnom dokaze, to je len dokazom vasej zaujatosti.
Mimochodom aki by boli vdacni vyznavaci akehokolvek nabozenstva za take mnozstvo verifikacii ,aku ma napr. ET.

Kristův učedník

Vlasto, to je poetické podobenství, které jsi napsal.

Já jsem chtěl upozornit, že mohou být nějaké květy i jedovaté či masožravé, které na první pohled vypadají krásně.
Určitě někdo vidět nějaký význam, jiný to může více upřesnit a nemusí to být v rozporu.
Přeji také všem požehnané dny v blízkosti Božího Syna Ježíše Krista.

jhk - vlasta
RE: – Kristův učedník Ten volnější překlad/výklad může někdy pomoci, ale i někdy uškodit. Myslím, že kdo se bude chovat láskyplně ke svému bratru, nemá se čeho bát. – každý překlad – či v překladu upřesňující, či doplňující poznámka – má nějaký svůj „důraz“. Podobně jako květy nevydávají jen jednu vůni, ale každý květ má svojí vlastní vůni, avšak stále je to pouze „květ“. Podobně i tak to já beru, že podobenství v Bibli – je také pouze jedno – ale skrze různé pohledy/důrazy – můžeme přijmout z Božího slova… Číst vice »
jhk - vlasta
Už jen přání se pokládá za totožné s provedeným činem. Pocity, fantazie, myšlenky člověka se berou stejně vážně jako realita vnější. Nepíšu „RE: – admin,“ protože tuto odpověď beru spíše obecně – nechci toto téma zde nějak více rozebírat, nechci říci, že by to bylo škoda, ale jen chci říci, že souhlasím s tímto „pohledem“. – nu a te´d jsem dočetl až sem (Toto téma si zaslouží ale mnohem více času a prostoru), takže je můj pohled stejný – že by si to zasloužilo právě i více prostoru a i… Číst vice »
Kristův učedník

Pro doplnění ještě asi přesnější studijní překlad, Matouš 21,22:
„Slyšeli jste, že bylo řečeno předkům: ‚ Nezavraždíš.‘ Kdo by zavraždil, propadne soudu. Já vám však pravím, že , soudu propadne každý, kdo se bez příčiny hněvá na svého bratra. Kdo by svému bratru řekl: ‚Raka ‘, propadne veleradě. Kdo by mu řekl: ‚Blázne‘, propadne ohnivé Gehenně.“

Ten volnější překlad/výklad může někdy pomoci, ale i někdy uškodit.
Myslím, že kdo se bude chovat láskyplně ke svému bratru, nemá se čeho bát.

jhk - vlasta
Ok. Vlasto, souhlasím. Ono to vypadalo jako, že se v tom neshodujeme. možná by mohl být problém s tím, zdali to v Bibli je tak, jak říkám já a zdali tam není přeci jen to, co zmiňoval Tomáš, že stačí říci svému bratru „blázne“. Ovšem tak i tak si nemyslím, že by s tím musel být nějaký těžký problém, ono totiž porovnávat slova dnes a v té době – je trochu nebezpečné. Není totiž to samé, když my v dnešní době řekneme někomu, že je blázen a když to řekl… Číst vice »
rafael
rafael
a ja som si myslel, ze v tom mate jasno, ako vidim nemate, uz prave sposob falzifikacie zostavil tuto teoriu za vedecku, o rozpravkach viem, jedna je, ze sa narodil ten, ktoreho historicitu nikto dokazat nevie, vstal z mrtvych a stal sa bohom, to je rozpravka, ale teoria, ktora ma okrem uz spominanej falzifikacie aj verifikacie, ta je vedecka, preto nemoze byt terminus technicus nevedecka bachorka v suvislosti mnou spomenutou vedeckou teoriu, ale len to, ze nejaky Zid ,ktoreho existenciu nikto nikdy nedokazal, je boh. Preto v zahlavi vasej stranky… Číst vice »
Kristův učedník

Vlasto, souhlasím. Ono to vypadalo jako, že se v tom neshodujeme.

rafael
rafael

mam otazku na admina, ak je toto o nevedeckej bachorke, ci existuje aj vedecka, a ako dokazali urobit z tej vedeckej teorie nevedecku, ked nedokazali splnit ani jednu falzifikaciu.

jhk - vlasta

RE: – Kristův učedník.

Vlasto,
a miluje?

– když někoho mám rád, nevím, proč bych ho měl proklínat. Bez příčiny přeci není žádný určitý následek.

Kristův učedník

Vlasto,
a miluje?

jhk - vlasta

RE: – tomáš – Kristův učedník.

Já si zase myslím, že Kristus mluví o případu, kdy někdo svého bratra zatracuje. Zatracení už je podle mě případ – kdy svolávám na svého blízkého jedno z nejhorších zel – které můžeme někomu přát.

Kristův učedník

Tomáši,
domnívám se, že Ježíš mluví o případě, kdy bratr bratra nemiluje.

tomas12345

Brat moze mat svojho brata rad a napriek tomu mu moze pri hadke povedat ze je hlupak a blazon .

Kristův učedník

Tomáši,

miluje svého bratra ten, kdo se na něj hněvá a nazývá ho hlupákem a bláznem?

tomas12345

Kristuv ucednik nechapem tomu co si mi poslal, nechapem ako to odpoveda tej mojej otazke ?

Kristův učedník

tomas12345: To akoze fakt ked dakto povie bratovi ze je blazon teraz bude musiet ist do pekla ?

Jan 13, 34-35: „Dávám vám nové přikázání, abyste se navzájem milovali; jako já miluji vás, abyste se i vy navzájem milovali. Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít lásku jedni k druhým.“

Kristův učedník

Vlasta,
přesně. Samovolně evolučně se vyvinula kniha, které samovolnou evoluci popírá a stala se evolučně nejúspěšnější knihou. Tady něco evolučního nehraje.

rafael
rafael

no aj Pascalova stavka je len utechou, hadam toto vysvetlenie musi stacit

jhk - vlasta

RE: – rafael.

peklo si vymysleli snazivci az ovela neskor….

– nu pokud je vše evoluce – pak jaký význam že to má onen „výmysl“? Jak to pomáhá přežít?

rafael
rafael

peklo si vymysleli snazivci az ovela neskor….

tomas12345

Mat 5:23

Ale ja vám hovorím: Každý, kto sa hnevá na brata, musí ísť pred súd. Kto by povedal bratovi: Hlupák, musí ísť pred veľradu. Kto by povedal: Blázon, musí ísť do ohnivého pekla

To akoze fakt ked dakto povie bratovi ze je blazon teraz bude musiet ist do pekla ?

Kristův učedník

Vlasto,

„sporná místa“ – já bych řekl pro ty, kteří Bibli dobře neznají nebo nepochopili.

Na Potopu věřím.

jhk - vlasta
Když jsme narazili na to, že jsou v Bibli „sporná místa“, jedno sporné místo v něm podle mě vůbec není. Když se kdekoli mluví o celosvětové potopě – nikde není jediná zmínka, že by to nebyla 1 – celosvětová potopa 2 – potopa, která „zničila“ veškerý život na zemi krom Noeho a těch, kteří s ním pluli v Arše 3 – že by to nebyl Boží soud nad lidským hříchem/ potažmo nad hříšnými lidmi 4 – že by to nebylo obrazem pro poslední časy, kdy bude vše zničeno ohněm 5… Číst vice »
jhk - vlasta
RE. – Kristův učedník na to jsem také nenarazil, ale už jsem narazil na místa, která po doplnění s jinými místy mohou dát jiný význam než samostatně. – to se stát jistě může a i stává. Možná ne v tomto případě, ale v jiných. To už je holt osud – osud toho, co už bylo – to beze zbytku vyřeší až to, co přijde. Až Bůh vše ukončí, bude všem pak zjevné a zřejmé – čeho se jak a jakým způsobem něco týkalo. Pokorný a bohabojný člověk vzdá chválu Bohu… Číst vice »
Kristův učedník

jhk -vlasta,

na to jsem také nenarazil, ale už jsem narazil na místa, která po doplnění s jinými místy mohou dát jiný význam než samostatně.

jhk - vlasta

RE:- Kristův učedník.

Já jsem to myslel tak, že může být nějaká část Písma, která to vysvětluje jinak o které nevím.

– To je možné. Zatím jsem o žádném takovém místě neslyšel, kde by se říkalo, že vědomé odmítání Kristovy nabídky odpuštění by nebylo hříchem proti Duchu Svatému. Ale třeba někdo někdy na takové místo narazí – aby se nemusel před Bohem přiznávat, že je hříšník a Krista naopak potřebuje.

Vlastně…… no ale, však každý vidí, co a jak se děje ve světě…….

Kristův učedník

jhk -vlasta: Nemusí nikdo být „nějaký velký znalec Písma“ – aby věděl o co v podstatě jde.

Já jsem to myslel tak, že může být nějaká část Písma, která to vysvětluje jinak o které nevím.

jhk - vlasta
Já nejsem nějaký velký znalec Písma Svatého. Najděte si různé výklady a udělejte si svůj názor. Nemusí nikdo být „nějaký velký znalec Písma“ – aby věděl o co v podstatě jde. Což podle mě víš. Bůh nezná žádné „velké znalce Písma“ – Bůh pouze ví – jak kdo je na tom s chápáním, vnímáním a rozumem. O nic více v životě člověka nejde. Bůh na počátku nepostavil Karlovu univerzitu – ale stvořil člověka a dal mu rozum, aby mohl to, co Bůh stvořil poznávat. Nic více – nic méně. Pro… Číst vice »
Kristův učedník
tomas12345: Aky to je hriech proti Duchu Svätému ? To je složitější na vysvětlení a pochopení. Je třeba prostudovat kontext, který je v Markovi 3:22-30 a v Matouši 12:22-32, ale i v dalším Písmu. Hlavně však je třeba poprosit ve jménu Ježíše Krista Božího Syna o moudrost a pochopení Písma Svatého. Nejde Písmo Svaté do hloubky pochopit bez pomoci Ducha Svatého. Já to chápu tak, že zde se jedná o rouhání se, znevažování Ducha Svatého v situaci, kdy je naprosto zřejmé, že se jedná o dílo Boží, ale farizejové označují… Číst vice »
Jarek

Aky to je hriech proti Duchu Svätému?

Evoluční teorie.

tomas12345

Kristov ucednik dakujem za vysvetlenie .Este by som poprosil vysvetlenie tohto versu .
(“Z tohoto dôvodu vám hovorím: ľuďom môže byť odpustený každý hriech a každá urážka, ktorú vyslovia; ale urážka Svätého Ducha nebude ľuďom odpustené. Ktokoľvek povie slovo proti Synovi Človeka, bude mu odpustené: ale ktokoľvek povie niečo proti Svätému Duchu, nebude mu odpustené nikdy”.) Aky to je hriech proti Duchu Svätému ?)

Kristův učedník
tomas12345: Znamena to ze ked milujem otca matku viac nez Ježiša tak niesom Ježiša hodný ? Samozřejmě, ale to neznamená nemilovat otce a matku. Ctít je. Když zhřešíte, můžete učinit pokání, změnit se, napravit se a odsoudit svůj hřích. Té ženě z Kanaanu Ježíš pomohl, viz další verše, přestože patřila k pohanskému lidu páchajícího špatnosti a uctívajícího falešné bohy, modly. Bůh chtěl tento lid vyhladit. Pokořila se a prokázala víru v pravého Boha. Po svém vzkříšení Ježíš říká, Matouš 28, 18-20: „Byla mi dána veškerá pravomoc na nebi i na… Číst vice »
rafael
rafael

ano tomas, mas pravdu a preto je to pre inych zvratene, pre neindoktrinovanych zle a desive

tomas12345
(Vysvetlil by si mi prosim ta nasledujuce verse z biblie ? (Matúš 10: 37, 38, Kristus hovorí:) (“Ktokoľvek miluje otca a matku viac ako mňa, nie je mňa hodný: ktokoľvek miluje svojho syna a dcéru viac ako mňa, nie je mňa hodný. Ktokoľvek, kto nevezme svoj kríž a nenasleduje mňa, nie je mňa hodný”.) Znamena to ze ked milujem otca matku viac nez Ježiša tak niesom Ježiša hodný ? (“Z tohoto dôvodu vám hovorím: ľuďom môže byť odpustený každý hriech a každá urážka, ktorú vyslovia; ale urážka Svätého Ducha nebude… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – Pacák. To snad mělo být pro mne: Kdybych kdejakou vědeckou hypotézu lakoval religiózním nátěrem, dopadnu jako zdejší zbigotnělý troll. (Obdivuji ho, jak se rychle poznal) – může být, ale odepisoval jsem rafaelovi. Asi se mu příliš nelíbí, že mu obrazové materiály toho, co je ve Vesmíru – přináší světlo. Pro nás je to celkem jasné, protože víme, že Bůh je světlo /dovolil bych si ale upozornit, že to je pouze přirovnání, které by měl dle mého každý křesťan, který ví, co je napsané v Bibli pochopit/. Pro rafaela… Číst vice »
Pacak
Pacak

jhk – vlasta
RE: – rafael.

„Pro nás Vesmír končí tam kam dohlédneme, tam je naše konečná. Jiný pozorovatel na jiném místě má konec Vesmíru jinde
– opravdu tam dohlédnete? Není to spíše tak, že tam – „kam je nám dáno dohlédnout“? Co rafaeli?“

To snad mělo být pro mne: Kdybych kdejakou vědeckou hypotézu lakoval religiózním nátěrem, dopadnu jako zdejší zbigotnělý troll. (Obdivuji ho, jak se rychle poznal)

rafael
rafael

ja viem ,aj keby si chcel

jhk - vlasta

nápodobně….

rafael
rafael

vlastiku debata s tebou mi hned zlepsi naladu, nechcem a nemozem a nebudem nikdy rozmyslat ako ty

rafael
rafael

ale obejde

jhk - vlasta

RE: – rafael….

děkuji. To mi úplně stačí.

jhk - vlasta

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/poslete-sve-deti-studovat-do-sveta-radi-mlady-muz-ktery-si-koupil-vlastni-gymnazium-33791?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

mám sice takovou menší averzi na mladé šikovné a akční, ale dejme tomu, že se spoustou věcí z těchto názorů souhlasím. Jenomže problém je systémový/ideologický. Přesto všechno – ono to prostě nějak bude. A bude to tak i tak dobře. Bez víry se člověk prostě tak i tak neobejde.

rafael
rafael

vlastiku a co to ma spolocne s tym, ze nechapes, co je kruh?

rafael
rafael

a pritom Pacaku aspon stacilo verifikovat Beheho nezmysly

rafael
rafael

kde niet argumentov, niet ani dialogu ,vsak<

Pacak
Pacak

Trolle: Poslední množina vámi generovaných písmenek znamená, že sice zpozdile pozdě chápu: diskuze s vámi je jenom ztráta mého času.

jhk - vlasta

RE: – rafael.

Pro nás Vesmír končí tam kam dohlédneme, tam je naše konečná. Jiný pozorovatel na jiném místě má konec Vesmíru jinde

– opravdu tam dohlédnete? Není to spíše tak, že tam – „kam je nám dáno dohlédnout“? Co rafaeli?

jhk - vlasta
Vlasto si pribrzdeny, ved ty si napisal, ze Zem je kruh, napisal som ti, kedy si to napisal, vysvetlil som ti, ze kruh je dvojrozmerny utvar, co si dovtedy nechapal a preto nemyslim, ze tvoja reakcia je adekvatna,ale vsetci vieme, ze ak Vlasta na nieco reaguje, tak asi vzdy takto. Ono v podstate ste evolucne kreacionisti vyvinuti asi rovnako, neomylni, a ak niekto poukaze, ze sa mylite, tak reagujete ako male deti. – ano, to jsem psal, ovšem asi Jste nepochopil, že to bylo v kontextu mého přemýšlení o určitém… Číst vice »
rafael
rafael

Preto dufam, ze vsetci okrem teba Pacaku pochopili, ze tzv. tvoja neredukova zlozotost je podobna kazdej inej dogme, preto akykolvek pokus ju falzifikovat je nemozny.
A ten co toto vie, vie teda aj to, ze to nikdy nebude vedecka teoria, ani fakt.

rafael
rafael

Preto este raz, sud, ktory prebehol, jednoznacne dosvedcil, ze Behe nevie nic dokazat, nevie nic verifikovat a nevie podat tuto svoju dogmu ani ako hypotezu.

rafael
rafael

Platnost ci neplatnost neredukovanej zlozitosti nezavisi ani na mne ani na tebe Pacaku, lebo aj ked si to este nepostrehol je zakl. mantrou ID, dokazy aj ked neberies, ze boli, ci neboli, podane proti neboli a ani byt nemohli, lebo sa nikdy nejednalo a nebude jednat ani o vedecku teoriu, ani teoriu, a stazka ani hypotezu.

Preto tzv, nezjednodusena zlozitost nikdy nebude vedecka, lebo okrem toho, ze neexistuju namietky voci nej, neexistuje ani jedna verifikacia.

Pacak
Pacak

Poznámka k neredukovatelné složitosti: Její platnost nebyla zdejšími diskutéry vyvrácena. Nebyly předložený žádné důkazy o její neplatnosti. Anebo to ještě nějaký opozdilec, nejenom Rafael, stihne?

Neřeším ID nebo ET. To, jakou má platnost Beheho principu důsledky pro oba názory nijak neřeším. To nechť si každý provede sám.

rafael
rafael

Vlasto si pribrzdeny, ved ty si napisal, ze Zem je kruh, napisal som ti, kedy si to napisal, vysvetlil som ti, ze kruh je dvojrozmerny utvar, co si dovtedy nechapal a preto nemyslim, ze tvoja reakcia je adekvatna,ale vsetci vieme, ze ak Vlasta na nieco reaguje, tak asi vzdy takto.
Ono v podstate ste evolucne kreacionisti vyvinuti asi rovnako, neomylni, a ak niekto poukaze, ze sa mylite, tak reagujete ako male deti.

Pacak
Pacak

jhk – vlasta:
„Proč by měl být Vesmír nekonečný – potažmo tedy věčný? Je to snad nějak podepřeno nějakými výzkumy?“
Pro nás Vesmír končí tam kam dohlédneme, tam je naše konečná. Jiný pozorovatel na jiném místě má konec Vesmíru jinde. Proto „konečně nekonečný“. Může být elektron na dvou místech současně? Pokud ano, není to oxymóron? Anebo elektromagnetické záření, nejsou jeho vlastnosti také oxymóron?

jhk - vlasta

Děkuji rafaeli – vidím, že odpověď buď neznáte, nebo nechcete, nebo neumíte. Popřípadě další možnosti, ze kterých Jste si zatím vybral – poukázáním na další Vaše příspěvky či poukázáním na mou neschopnost. Bravo – gratuluji.

rafael
rafael

aha, uz som to pochopil ,ty vlastne nechapes, ze kruh je rovinny utvar, prepac, ja som myslel, ze tomu rozumies.

rafael
rafael

Vlastiku posun sa o par riadkov dalej a zistis, ze si to napisal, ale aby som ti to ulahcil, je to zo vcera o 21:17

jhk - vlasta

rafaeli……..

Vlastiku odkedy je Zem dvojrozmerny utvar?

– kde jsem psal, že země je dvojrozměrná?

umíte odpovědět jednoduše na jednoduchou otázku, kde jsem psal, že země je dvourozměrná? Děkuji.

rafael
rafael

Vesmír – má konec? Víme, že Země konec nemá, protože to je kruh

jhk - vlasta

Trumanova Show – může existovat svět uprostřed „světa“ – může. Proč by nemohl existovat Vesmír „uprostřed“ věčné existence? Je to snad nemožné?

jhk - vlasta

RE: – rafael….

Vlastiku odkedy je Zem dvojrozmerny utvar?

– kde jsem psal, že země je dvojrozměrná?

rafael
rafael

Vlastiku odkedy je Zem dvojrozmerny utvar?

rafael
rafael

*Pacaku , vidim ale ze niektori to doteraz nepochopili

jhk - vlasta
RE: – Pacák. Vesmír je „konečně nekonečný“. Platí něco, jako Huychensův princip. Každý bod Vesmíru je zdrojem pozorovatelné oblasti – konečně nekonečný je oxymóron. Buď je Vesmír nekonečný, nebo je konečný. Zahalovat se do hávu – „mnoha dalších vesmírů“ – je odsouvání problému na další stranu. Neexistuje hmota bez hranic. Vesmír je hmota, tudíž hranice má také. Problém je v tom, že nikdo neví jaké a kde přesně. Uvažovat o nekonečném vesmíru je podle toho, co zatím vím, nesmysl. Proč by měl být Vesmír nekonečný – potažmo tedy věčný? Je… Číst vice »
Pacak
Pacak

jhk – vlasta: Olbersův paradox ukazuje, že jsou vzdálené oblasti Vesmíru s nimiž nemáme spojení, žádná informace k nám odtud ještě nedorazila, tudíž pro nás tyto končiny v podstatě neexistují a jsou našim „koncem“ Vesmíru (pozorovatelného).

Pacak
Pacak

Rafael: „Ale mna skor zaujala ina vec, voci kritike veku vesmiru by ma zaujimalo, ci pri tom mnozstve hviezd by sme nemali mat vysvietenu oblohu tak, ze by nikdy nebola noc….“

Olbersův paradox. Popsal jej již Jan Kepler. Takže spravedlivěji Keplerův paradox.

Pacak
Pacak

„Jak je to ale s Vesmírem? Má nějaký „konec“? Pokud ano – jakože si myslím že ano – pak co je „dále“?“ Vesmír je „konečně nekonečný“. Platí něco, jako Huychensův princip. Každý bod Vesmíru je zdrojem pozorovatelné oblasti. Konec námi pozorovatelného Vesmíru je pro pozorovatele jsoucího na této hranici zdrojem další pozorovatelné oblasti a tak dále, až do nekonečna.

Pacak
Pacak

jhk – vlasta
„Evolucionisti boli vždy nepoctiví…“ Křivdíš jim a zbytečně hrotíš. Zažil jsem „svaté“ parchanty ve vysokých církevních pozicích. Přesto si nemyslím, že všichni věřící jsou darebáci.

jhk - vlasta
Vesmír – má konec? Víme, že Země konec nemá, protože to je kruh. Má ale rozhraní mezi samotnou zemí a vzduchem a vesmírným prostorem. Tam hranice jsou a jsou velmi dobře poznatelné i měřitelné. Jak je to ale s Vesmírem? Má nějaký „konec“? Pokud ano – jakože si myslím že ano – pak co je „dále“? Je něco dalšího dále? Co by to mohlo být? Anebo tam není „nic“? Aby tam mohlo být nic – je nesmysl. Jak tedy pojmout tento koncept ve slově „Vesmír“? Jak ho pojmout svými smysly?… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – Pavel Kábrt – jhk – vlasta Ledaže bych Vám zajel někdy vyměnit plenku, jako svému příteli a napudrovat zadek. Tak to jsem se zasmál, Vlastiku – ano pane Kábrt, to bylo přesně tím účelem mého příspěvku/reakce na Váš komentář. Aby Jste se zasmál. Když to rozvedu dále – – není účelem přírody ten, aby se člověk zamyslel nad tím, jaké to je a díky tomu pak zapřemýšlel, odkud se to všechno vzalo? Já myslím, že ano. Tento svět okolo nás i s Vesmírem, vykazuje u mnoha lidí právě… Číst vice »
rafael
rafael

Ale mna skor zaujala ina vec, voci kritike veku vesmiru by ma zaujimalo, ci pri tom mnozstve hviezd by sme nemali mat vysvietenu oblohu tak, ze by nikdy nebola noc….

rafael
rafael

Vlastiku odporucujem video s Kulhankom, tam sa aj ty potom dozvies, ze otazky, ci priklad s papieroom nemaju az taku vypovednu hodnotu, ako si si povodne myslel

Jarek
I ja mám 5 nickov, ale hlasoval som iba jedným. Já mám na těchto stránkách jeden jediný funkční účet – tak jak je to normální (přihlašovací jméno Anonymous Two převedené ze starých stránek, zobrazovaný nick Jarek) To, že anketa působila dojmem nezapočítání mého prvního hlasu, bylo způsobeno jejím chybným nastavením. Pravděpodobně nebyly hlasy vázány na účet, ale pouze na IP adresu, což je chyba, protože je naprosto normální používat účet doma i například někde v kavárně. K identifikaci má sloužit účet, nikoliv IP adresa. Tu lze použít k zabránění hlasování… Číst vice »
Jarek

Čekal jsem od administrátora spíše sebereflexi a uvědomění si chybného nastavení ankety uvádějícího uživatele v omyl, ale co se dá dělat. Budiž vám odpuštěno.

jhk - vlasta
RE: – Admin – Evolucionisti boli vždy nepoctiví. I ja mám 5 nickov, ale hlasoval som iba jedným. Týmto. Darmo by sme očakávali poctivosť od evomluvkov. Sú to proste len vychytralí podvodníci – ako o nich Pavel už veľa krát povedal – a znovu sa to len potvrdilo. – ano vím, Vy Jste to nepsal, psal to Foton. Já jen chtěl podotknout, že samozřejmě mám také možnosti se připojovat minimálně ze dvou míst, zatím jsem nezkoušel mobil, to ještě nevím, jestli to funguje, ale po pravdě v případě palců jsem… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – jednadvatřičtyři….. Mame papier o velkosti A4 a na nom do stredu polozim dva magnety s rovnakymi polmi par centimetrov od seba.Tieto dva magnety sa zacnu od seba odpudzovat -vzdalovat. Magnety sa od seba vzdaluju bez toho aby sa ZVECSOVAL PAPIER !! – hezké. Dejme tomu, že vesmír je pouze ten papír. Co udělají galaxie, až se dostanou na hranu „papíru“? Nenamítám to jen tak pro nic za nic. Také bych rád měl ten poznatek, jestli je Vesmír ohraničený, nebo není, nebo jak vlastně ten Vesmír vypadá tzv. „zvenka“.… Číst vice »
Jarek

Uvědomte si, že anketa byla nastavena tak, aby se aktuální stav hlasování zobrazil jen tomu, kdo v ní již hlasoval.

Když se někdo později svým jedinečným účtem příhlásil na jiném počítači (což je zcela běžná situace), zjistil, že o stavu ankety nic nezjistí – jakoby systém vůbec nezaregistroval hlas jeho účtu. Teprve, když v této systémově divně řešené situaci disciplinovaně svůj hlas odevzdal, zobrazil mu systém aktuální stav hlasování v dané anketě.

Route 66

Máte v tom trochu zmatek, ale to neznamená, že bych vás kvůli tomu měl nutně považovat za gaunery.

éééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

co se tyce moji malickosti, i ja nepovazuju zmatkare za gaunery a domnivam se , ze zde nikdo. pochopitelne nahled na toho , kdo zmatek predstira z duvodu vlastniho prospechu, podvodu , ci podvudku, zlodejiny, nebo trolovani se jiste muze lisit . none?

Jarek

Máte v tom trochu zmatek, ale to neznamená, že bych vás kvůli tomu měl nutně považovat za gaunery.

pavelkabrt

Jarek
To není bojovná nálada, to je disciplína.
Jasně, disciplinu mají i gauneři. A krádež není zlodějna, ale jen přemisťování věcí. Hezky to píše Route. PK

Jarek

To není bojovná nálada, to je disciplína. Pro účast v diskuzi a v anketách se identifikuji jedinečným účtem – právě proto, abych nebyl považován za dvě různé osoby, přihlašuji-li se na různých počítačích. Předpokládám, že to administrátor zohledňuje a že je tomu přizpůsobeno nastavení anket, takže kdykoliv je pro můj účet anketa ve stavu vybízejícím k hlasování, disciplinovaně se tomu podřizuji.

pavelkabrt

Jarkovi připomínám svoji prosbu z minulosti:

[Odbornost] se na těchto stránkách rozpozná podle čeho? – ptá se Jarek

Budu Vám vděčen, Jarku, když mi sem dáte odkaz na Vaše webové stránky, abych se z nich poučil, jak má vypadat správný odborný web. Váš web bude pro mne jistě velmi cennou školou, lepší než Vaše stálá ironie. Děkuji. PK

Route 66

Hlasuji pokaždé, když mne administrátor svým vlastním nastavením systému k hlasování vybídne.

éééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

to ja znal jednoho, co kradl auta pokazde, kdyz jej majitele jejich neuzamcením (svym nastavenim systemu) k tomu vybidli.

jak napsal Jan Amos Komenský. Příležitost nedělá zloděje. Jen ukáže charakter. Dáme-li papír k ohni, shoří. Kámen nikoliv.
zano

Route 66

Darmo by sme očakávali poctivosť od evomluvkov. Sú to proste len vychytralí podvodníci – ako o nich Pavel už veľa krát povedal – a znovu sa to len potvrdilo. 😉

…………………………………………………………………………………………………..

A přitom v podstatě vůbec o nic důležitého nešlo.