308
Komentujte

Please Přihlásit to comment
280 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
Oliverjhk - vlastaVáclav DostáladminJarek Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Oliver
Oliver

Pokud žijeme v prostoru, který není statický – je to důkazem pro to, že tento prostor se „zvětšuje – zmenšuje“? Pokud to srovnám se svým obývákem – tak to důkazem není. Ten prostor tam rozhodně není statický, ale se nezvětšuje ani nezmenšuje. Ovšem může se tak jevit, pokud v něm obědvá deset lidí – prostor se zmenšil a když tam člověk sám čte, tak se zvětšuje, aniž by tam docházelo k nějakému zakřivování. 🙂 Můj názor je, že zatím je celá kosmologie fyziků je samý blábol. Jako by south bord… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Žijeme v prostoru – který není statický. Pokud žijeme v prostoru, který není statický – je to důkazem pro to, že tento prostor se „zvětšuje – zmenšuje“? A je to důležité proč to vědět? Kvůli tomu, abychom mohli dokazovat velký třesk a tzv. vznik nejen hmoty, ale i samotného prostoru? Pokud ano – proč by to mělo být tak významné? Pokud ale ne – tak kde je potom „chyba ve výpočtu“?

Václav Dostál

I laik např. ví, že 4D prostor, který má v jedné souřadnici zahrnutu imaginární jednotku, nemůžeme fyzikálně pozorovat, že je to prostor matematický = fiktivní. Ví, že 3D prostor, jehož jsou naše těla součástí, se od toho prvního liší svou reálností a hmotností. Přesto o absolutně „sbaleném“ 4D prostoru – který se nazývá „černá díra“ – bude zastánce tvrdit, že reálně existuje. Uvede, že 3D objekt téhož názvu v jisté galaxii je vidět na fotce, kterou překládá. Po dlouholetých debatách se svými oponenty o velkém třesku, rozpínání vesmíru, černých děrách… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jasné, vo vede založenej na evolučnom konsenze, sa vznik všetkého snažia vysvetľovať prírodnými silami. – to by ještě dle mého neměl být vůbec žádný problém pro „biblický“ kreacionizmus. Jako kreacionista samozřejmě předpokládám, že v tomto světě se naprosto přirozeně bude projevovat Boží moc právě skrze nějaké to „silové“ působení. To dle mého není vůbec nic proti ničemu. Kreacionizmus je tu dle mého právě pro ono podstatné a zajisté naprosto nezbytné a v podstatě nutné doplnění toho nedostatečného materialistického přístupu – na vznik vesmíru není Bůh potřeba. Bůh ale v jakém… Číst vice »

Václav Dostál

Jhk-vlasta
Děkuji za zprávu o V. Královi. Mám jeho knížku „Život – náhoda nebo záměr?“ a jednou jsem byl osobně na jeho přednášce.ve sboru CASD, kam mě pozval můj přítel adventista. Obojího si velmi cením!

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Dnes jsem se z facebooku dozvěděl, že zemřel Vladmír Král. Nevím, jestli to také už víte…. https://www.biocev.eu/cs/o-nas/aktuality/zemrel-prof-vladimir-kral.178?fbclid=IwAR01MGrmxcoQNmOW8U844ozoVMaPBc1zV5kepFuR0kKALYM1tnWPpibjqes

Václav Dostál

Vědci objevili v Číně nový druh dinosaura. Měl podivná křídla a vypadal jako netopýr https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/podivne-vypadajici-dinosauri-veverka-vedci-objevili-dinosaur/r~5e597024728811e9b38a0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-2&utm_campaign=Aktualne Citát: „Archeologové na zkamenělině našli zápěstní kůstky a měkkou tkáň pokrývající trup a končetiny. Živočich měl křídla pokrytá tenkou kůží, připomínající taková, jaká měli před 230 miliony lety ptakoještěři nebo jaká mají posledních 50 milionů let netopýři, Fosilii vědci nalezli v zachovalém stavu, nechybělo opeření či obsah žaludku, měla i křídla z měkkých tkání.“ Navíc: „dinosauři s membránovitými křídly tvořili pozoruhodnou slepou vývojovou větev v evoluci ptáků.“ Závěr: Opeření, křídla z měkkých tkání a obsah… Číst vice »