Všeobecná diskuse

Chcete-li si prohlédnout starší komentáře,
klikněte prosím na Starší diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

311
Komentujte

Please Login to comment
304 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
jhk - vlastaVáclav DostálFotonStouraJiří Zelinka Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Stoura Spíš je zajímavé, jak jste mi rezolutně bez rozpaků přiřkl řadu konkrétních výroků, aniž byste měl podloženo, že jsem je skutečně pronesl. Jak jste prosím přišel na znění těch výroků, jež jste mi připsal? – to není příliš zajímavé – zajímavé je spíše to, že se tak rezolutně proti tomu ohražujete, jako kdybych to řekl? Já jsem to ale myslel všeobecně jakožto o evolucionistech, říkal jsem to z pohledu na evolucionisty všeobecně. To o tom spáleném masu jsem to řekl k Vám. Je zvláštní, že se Vás… Číst vice »

Stoura
Stoura

ad někdy je třeba také i ten sedmý den. …….. Nerozumím v jakém kontextu. Pokud jsou dny číslovány od jedničky tak, aby každé další číslo bylo o jednu vyšší a těch dnů je více více než šest, tak samozřejmě je sedmý den třeba, má-li číslování pokračovat. ad jinak stačilo přeci říci, že Jste nikdy netvrdil, že potopa tak, jak je v Bibli popsána – neproběhla. Nevím, jestli jsem to nikdy netvrdil. V některých kontextech jsem to tvrdit mohl. (například „podle názoru této skupiny Potopa …“, za těch a těch okolností… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Stoura

– někdy je třeba také i ten sedmý den. ……..

– jinak stačilo přeci říci, že Jste nikdy netvrdil, že potopa tak, jak je v Bibli popsána – neproběhla. Někteří Vám podobní už to tak řekli – a neměli s tím vůbec žádný problém.

Se zázraky se v Bibli počítá – zázraky však nejsou proti přírodním procesům ani proti přírodě – naopak jsou s ní zcela v souladu. Věřit tomu nemusíte.

Stoura
Stoura

pro jhk – Vlasta: ad tvrdíte že … Můžete prosím uvést odkazy na pět mých údajných nepodmíněných tvrzení, jež jste vypsal? Na ta tvrzení, která jste si jen vymyslel, odkazy samozřejmě neuvádějte. Myslím si totiž, že něco z toho, co mi připisujete, jsem netvrdil vůbec a jiné části jste si mírně uptravil. Ale odkazy na má konkrétní tvrzení nebo jejich doslovnou citací to jistě uvedete na pravou míru. Já si totiž naopak myslím, že ve světě, do jehož fungování zasahují zázraky, není nic nemožného. Pomocí zázraků lze vysvětlit jakýkoliv průběh… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Stoura –

– tvrdíte, že celosvětová potopa za dob Noeho se nemohla konat. Proč ne?
– tvrdíte, že lidé se nemohli dožívat několika stovek let. Proč ne?
– tvrdíte, že ke stvoření v 7 dnech nemohlo dojít tak, jak je v Genesis popsáno. Proč ne?
– tvrdíte, že Bible není přesný záznam o skutečnostech, které se tak, jak jsou tam popsány skutečně tak staly. Proč by se tak stát nemohly?
– tvrdíte, že Bůh miluje puch spáleného masa? Proč si myslíte, že Váš výklad je ten správný?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Stoura – – pouze tvrdím to, že ve světě se dějí některé věci jako např. uzdravení z choroby, která jistě vede ke smrti, nebo uzdravení uťatého ucha během okamžiku, – obávám se, že uťaté ucho přišít nepozorovaně během půl minutky – je vzhledem k několika desítkám svědků – v podstatě nemožné, aby si někdo během té doby nevšiml, že by Kristus vzal nit a jehlu a to ucho přišil…… myslím, že je spousty věcí, které jsou běžně nemyslitelné a přesto se stávají – – Vy po mě chcete, abych Vám… Číst vice »

Stoura
Stoura

pro jhk – Vlasta ad Právě proto je to přeci odlišitelné ne? Pro co? Nevím, jak ve světě s výskytem zázraků odlišit, jestli otevření nebeských průduchů je zázrak nebo normální přírodní jev. Nevím, jak ve světě s výskytem zázraků odlišit, jestli je výbuch sopky zázrak nebo normální přírodní jev. Nevím, jak ve světě s výskytem zázraků odlišit, jestli vyléčení z nachlazení nebo z nějaké jiné choroby je zázrak nebo normální přírodní jev. Nevím, jak ve světě s výskytem zázraků odlišit, jestli padnutí chleba namazanou stranou nahoru je zázrak nebo normální… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Stoura

ad – ad 3 – to, že by to bylo obojí – na to Jste nepomyslel?
Pomyslel. Jenže si myslím, že jakmile se do příběhu zapojí zázraky, je pak prakticky neodlišitelné, co je co. jak píšete v příspěvku o relativitě zázraků: každý v tom vidí něco jiného.

– proč si myslíte, že je neodlišitelné, když se někde budou dít zázraky? Právě proto je to přeci odlišitelné ne?

Stoura
Stoura

ad – ad 3 – to, že by to bylo obojí – na to Jste nepomyslel? Pomyslel. Jenže si myslím, že jakmile se do příběhu zapojí zázraky, je pak prakticky neodlišitelné, co je co. jak píšete v příspěvku o relativitě zázraků: každý v tom vidí něco jiného. ad Ne zase tak často, ale dějí. Nevím, jakou frekvenci zastupuje ve Vašem pojmosloví pojem „tak často“ , takže netuším, jakou horní hranici počtu zázraků za jednotku času jste stanovil. ad Z pohledu každého člověka může být některá věc zázrakem, zatímco pro jiného… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

3. Je Potopa čistě přírodním jevem – neboli něčím, co je pouze důsledkem přírodních zákonů bez přímého působení čehokoliv či kohokoliv jiného než přírody samé? Nebo je Potopa zázrakem – neboli něčím, co se vymyká působení přírodních zákonů a přírody samé, nečím, co mimo rámec běžného fungování přírody způsobil přímo Bůh? Nebo je nějaká další možnost?

– ad 3 – to, že by to bylo obojí – na to Jste nepomyslel?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pokud bude někdo chtít tvrdit, že se vrátil z jiné dimenze a viděl tam marťany, pak si zajisté může tvrdit, že viděl marťany – no problemo. Ale to zázrakem zajisté asi nebude. Zázrakem by spíše bylo – kdyby takový člověk pak řekl, že si pouze vymýšlel pro svou zábavu. Zázrakem je tudíž něco – co je nad naše schopnosti – či mimo naši moc. A těch věcí je jistě spousty. Uzdravení z různých nemocí – zmvrtvýchvstání, všelijaké mocné činy ….. a to vše musí mít ještě nějaký smysl a účel… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Další….. Stoura – Možná by se bylo třeba dohodnout na několika předpokladech: 1. Dějí se zázraky? 2. Jsou zázraky něčím nebo nějak omezené? 3. Je Potopa čistě přírodním jevem – neboli něčím, co je pouze důsledkem přírodních zákonů bez přímého působení čehokoliv či kohokoliv jiného než přírody samé? Nebo je Potopa zázrakem – neboli něčím, co se vymyká působení přírodních zákonů a přírody samé, nečím, co mimo rámec běžného fungování přírody způsobil přímo Bůh? Nebo je nějaká další možnost? Pokud je odpověď na otázku 1. kladná, pak i… Číst vice »

Stoura
Stoura

Když budete o něčem pochybovat, ale přesto to budete používat – pak to musíte dělat na základě víry.
Jaké víry? Prostě využívám toho, co mám v daný okamžik k diospozici a co mi v ten okamžik přijde nejméně špatné. S vědomím toho, že mé rozhodnutí, založené vždy na omezené množině potenciálně mylných znalostí, nemusí být z jiného úhlu či času pohledu vůbec to nejlepší.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Stoura –

Pochybuji do jisté míry o všem, co vím.

– potom tedy musíte spoustě skutečnostem ale věřit. Když budete o něčem pochybovat, ale přesto to budete používat – pak to musíte dělat na základě víry.

Stoura
Stoura

pro jhk – Vlasta
ad Pochybujete o tom, o čem něco víte proto, protože to snad není jisté?
Ano.
Myslím si, že ve všem, co vím, se mohu mýlit.
ad Příčina pochybnosti není tedy v tom, že si nejste jistý, ale v tom, že si naopak jste jistý – minimálně v tom, co již víte.
Ne.
Pochybuji do jisté míry o všem, co vím.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE RE – Stoura. Tušíte špatně. Já raději pochybuji. I o tom, o čem si dočasně třeba myslím, že že do určité míry „vím“. – ještě dodatečně – jak se toto příčí mému tvrzení o tom, že Vy raději asi „víte“? Pochybujete o tom, o čem něco víte proto, protože to snad není jisté? Anebo pochybujete proto, protože tam je ještě něco, co tam jakoby rozpoznáváte, ale zatím nevíte, zdali to, co si myslíte, že někde je – tam je skutečně? Pochybováním získáváte možnost se dívat na věci z jiného… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Stoura –

ad tuším, že to nemáte moc v lásce…… Vy asi raději – „víte“…
Tušíte špatně.
Já raději pochybuji. I o tom, o čem si dočasně třeba myslím, že že do určité míry „vím“.

– ano, v podstatě jsem to takto měl na mysli. Děkuji. – pokračování později.

Stoura
Stoura

pro jhk – Vlasta Předtím jsem musel odběhnout, takže pokračování: ad nevím, jestli Jste si všiml, ale články jsou tu o faktech – nikoli o „zázracích“ očima běžného člověka. Možná by se bylo třeba dohodnout na několika předpokladech: 1. Dějí se zázraky? 2. Jsou zázraky něčím nebo nějak omezené? 3. Je Potopa čistě přírodním jevem – neboli něčím, co je pouze důsledkem přírodních zákonů bez přímého působení čehokoliv či kohokoliv jiného než přírody samé? Nebo je Potopa zázrakem – neboli něčím, co se vymyká působení přírodních zákonů a přírody samé,… Číst vice »

Stoura
Stoura

ad „Aha. Takže možnost tu je že? “ Jistě. Jakmile do děje zasahují zázraky, je možno naprosto cokoliv. ad „jenomže tisíce důvodů – proč to příliš pravděpodobné není že? “ Jakmile fungují zárraky, pravděpodobnost jevů postrádá smysl. Bez ohledu na pravděúpodobnosti může být cokoliv produktem zázraku. Tudíž ani nemá smysl určovat velikost pravděpodovností. ad Co tedy potom tady dělat s vodami z Europy a proč o nich uvažovat? Kde je ta Europa umístěna, pokud by se to popisovalo slovy Genesis? Podle mne na nebi, podobně jako Slunce a Měsíc. Pokud… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Stoura – Pokud byl během Potopy mnohem plošší, tak by vody bylo dost. – opravdu? Aha. Takže možnost tu je že? Jenomže ……. jenomže tisíce důvodů – proč to příliš pravděpodobné není že? A koneckonců všemocný Bůh mohl na dobu Potopy prostě stvořit dost vody a na konci ji zase zrušit – koneckonců – proč by nemohl že? Jenomže to už není ta „správná věda“, takže tudy asi cesta nevede že? Nebo třeba dočasně přesunout na Zemi vodní obal měsíce Europa, kde je podle všeho vody několikrát víc,… Číst vice »

Stoura
Stoura

pro jhk – Vlasta ad “ to je pravda. Mění se. Ale dost vody na celosvětovou potopu tak, jak to je v Bibli to není že?“ Myslím, že na místním webu byly opsány teorie popisující, že se během potoby ve velkém měnil reliéf terénu celé Země. Pokud byl během Potopy mnohem plošší, tak by vody bylo dost. A koneckonců všemocný Bůh mohl na dobu Potopy prostě stvořit dost vody a na konci ji zase zrušit. Nebo třeba dočasně přesunout na Zemi vodní obal měsíce Europa, kde je podle všeho vody… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Stoura

Okny a dveřmi Země je propustnost atmosféry v infračervené části spektra, kamny pak Slunce, propustnost atmosféry ve viditelném světle a světelná pohltivost povrchu. Všechny zmíněné vlivy se v čase mění, některé přírodní děje k tomu fungují jako kladné i záporné zpětné vazby.

– to je pravda. Mění se. Ale dost vody na celosvětovou potopu tak, jak to je v Bibli to není že?

Stoura
Stoura

pro Admin OK. Omlouvám se – byť si myslím, že svůj slib z 21:00, jímž jsem se zavázal vyhýbat se tématu konkrétně popsané „lopatičky“, jsem nijak neporušil. Nechtěl jsem prostě jen v nějakém dalším případě narazit a proto jsem se ptal na jasné místní kritérum veřejné známosti pro osoby, což jste uvedl jako kritérium pro možný hlubší rozbor postojů dané osoby. Toto kritérium jsem se ale nedozvěděl. Bohužel mi v určení toho kritéria moc nepomáhá ani prozkoumání místních článků o konkrétních třetích osobách, jejichž veřejnou známost by bylo možné brát… Číst vice »

Stoura
Stoura

Errata:
V příspěvku z 23:27 mi vypadlo slovo „hřejí“ (kamna trochu hřejí). Omlouvám se za nesrozumitelnost, všiml jsem si pozdě a propásl čas na opravu.

Stoura
Stoura

Pro Admin:
Osoba, již jsem vybral jako příklad v diskusi, vystupuje v televizních i rozhlasových pořadech, poskytuje interview, pořádá veřejné přednášky doma i v zahraničí, zveřejňuje obrovské množství článků na svém webu, ale i v jiných médiích, spolupracuje s podobně zaměřenými lidmi a organizacemi po celém světě, vydala knihu, zmiňují ji někteří známí čeští vědci.

Co víc je potřeba, aby byla libovolná osoba (alespoň podle místních kritérií) považována za veřejně známou a smělo se na tomto webu o jejích názorech šířeji psát?
To nebyla řečnická otázka, ale vážně míněný dotaz.

Stoura
Stoura

pro jhk – Vlasta ad ale je dost neznámých zdrojů, které způsobí oteplení celé planety během pár tisíc let a to dle vyjádření radikálním způsobem? Japato? Zkuste zauvažovat, čím to může být, že v zimě, když kamna v místnosti trochu ale stále je tam zima, stačí zavřít okno, aby se v ní radikálně oteplilo. Nebo nekdy (třeba i zároveň) stačí k tomu ohřátí kamna víc nažhavit, když okno nejde pořádně zavřít. Okny a dveřmi Země je propustnost atmosféry v infračervené části spektra, kamny pak Slunce, propustnost atmosféry ve viditelném světle… Číst vice »

Stoura
Stoura

Pro Admin: ad Pokud se v dané věci kdokoliv, o němž se vede řeč, nevyjádří, je samozřejmé (alespoň má generace to tak měla zažité) v tom dál nepokračovat. OK. Snažil jsem se řídit zvykovým právem. Vzhledem k tomu, že o řadě konkrétních lidí a jejich náboženských postojích jsou zde články či víceré zmínky v různých článcích, aniž by tu od těch konkrétních lidí byly na ty články reakce, předpokládal jsem, že nedělám nic, co by bylo mimo zdejší zvyklosti. Ale pravidlo nerozmazávat víru těch, kdo se zd epo několika příspěvcích… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ne všichni vědci souhlasí

Studie, kterou ve středu zveřejnil National Georgaphic, nicméně došla k odlišným názorům. Tvrdí, že před 10 až 12 tisíci lety, kdy byla Země mnohem chladnější než dnes, docházelo rovněž k masivnímu tání ledovců. https://www.novinky.cz/veda-skoly/474947-ubytek-ledu-v-antarktide-desive-zrychluje.html

– což je docela divné.Jak mohla být země před několika desítkami tisíc let chladnější, když země postupně vychládá? Takže tím se chce říci – že není dost vody na celosvětovou potopu, ale je dost neznámých zdrojů, které způsobí oteplení celé planety během pár tisíc let a to dle vyjádření radikálním způsobem? Japato?

Stoura
Stoura

Pro Admin: OK. Pokud jsem porušil místní tabu, omlouvám se, budu to respektovat a tomuto tématu se nadále budu pečlivě vyhýbat. Z Vašeho vyjádření soudím, že tabuizovaným tématem (lopatičkou) tohoto webu je názor pana Kábrta na božství Ježíše Krista či šířeji jakékoliv jeho osobní názory nad rámec mladozemského kreacionismu. Pokud je rozsah zakázaných témat tohoto webu širší (nad rámec výše popsané lopatičky a pravidel diskuse), možná by bylo dobré, kdyby zde někde byla konkrétně uvedena. V každém případě budu respektovat Vaši připomínku tak jak jsem ji pochopil a výše popsal… Číst vice »

Kristův učedník
Kristův učedník

Admine, já mám na to jiný názor, ale ok, respektuji. Mějte se tu krásně.

Kristův učedník
Kristův učedník

Admine, Váš příspěvek jsem viděl až teď. A musí říci, že se mi to dotklo… Každopádně vyhovím v nezanášení.

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťoura: Proto mne zajímalo, jestli jej v takovém případě budete považovat za ateistu.

Pokud někdo nevěří v božství Ježíše Krista, tak je to relativní ateista vzhledem k božství Ježíše Krista, ale nemusí to být ateista absolutní. To platí pro kohokoliv.

Ten příklad prezident a premiér, byl jenom příklad, přirovnání, podobenství. Samozřejmě to není stejné.
Je to těžké a složité téma. Něco si o tom přečtěte jinde. Já si to zde netroufám vysvětlovat.
Končetiny, pravice – ono to může být myšleno i obrazně, pravice jako výkon moci.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Na to, aby člověk zjistil, kudy a kam vede cesta potřebuje mít schopnost, která ho uschopní ke znalostem. Tzn. potřebuje schopnost rozsuzovat. Tzn. potřebuje býti člověkem. Příroda touto schopností dle mě nedisponuje. Odkud se tato schopnost z oné přírody tedy vzala? – pouze jejím nějakým konkrétním uspořádáním?

Kristův učedník
Kristův učedník

Sronin: Podle mého došlo k „oplodnění“ Země mimozemskou entitou a také k její fyzické přítomnosti zde po určitou dobu. Historické artefakty pocházející z různých částí světa jsou toho jasným důkazem.

Myslím si, že ne. To asi myslíte ty artefakty, které dokazují biblický nebo předpotopní svět případně uctívání nějakých božstev.

Jestliže, život se na Zemi nevyvinul, ale byl zanesen, tak potřebuje stále nějakého Stvořitele.

To, že jakési „mimozemské“ bytosti přijdou, aby sváděly, to se předpokládá i v křesťanských kruzích.

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťouro, ohledně pana Kábrta, zeptejte se jeho. Předpokládám, že teď není v ČCE, tak nevím proč řešit nauku ČCE. Ohledně bakterie, bakterie zřejmě umírají i na Zemi bez toho, aby přišly do styku s člověkem, zřejmě i nějaká zvířata. Nevím, co tím chcete dokázat. Když řeknu, že zvířata mají význam pro dospění k věčnému životu, tak neznamená, že každé jednotlivé zvíře přímo ovlivňuje život nějakého člověka. Tak jsem to nemyslel. Je tu stvořen nějaký svět, podmínky pro život a zvířata a bakterie jsou jeho součástí. Už jenom, že to člověk… Číst vice »

Václav Dostál
Václav Dostál

Pro Sronina Nevím, zda nějakého „badatele“ napadlo, že mimozemšťané, kteří zde na Zemi „zaseli“ život případně vybudovali různé stavby, přiletěli z některého paralelního vesmíru nějakou červí dírou, jejíž obrovskou gravitaci dokázali ovládnout tak, aby jim nejen neškodila, ale dokonce aby jim pomohla. V článku, na nějž jsem Vás odkázal, jsou odkazy na články ve vědeckých časopisech. Když tak seriózní zdroje uveřejní takové články, tak to bude pravda – že ano? Nebo připustíte, že nápad s civilizací z paralerního vesmíru případně odkázané články jaou bláboly?? Existuje alternativa, že členové vyspělé civilizace… Číst vice »

sronin
sronin

pro Václa Dostál: Ano, tato argumentace je mi známa, nic nového …

Václav Dostál
Václav Dostál

Pro Sronina
Pěkný přehled vizte https://crev.info/2018/06/space-aliens-makes-evolutionists-go-nuts/
(June 10, 2018)

sronin
sronin

pro Stoura: Víte, myslím si, že paradoxně tou vírou v Boha popisují, k čemu skutečně došlo, jen si to přikrášlili k obrazu svému a své potřebě. Tou potřebou je jednoduchost problému, protože přemýšlet o světě jako o složitém vyvíjejícím se organismu je příliš náročné a když to ještě spojíte s představou mimozemského zásahu, je to už nepochopitelné. Vlastně je to pochopitelné … pokud si do rovnice dosadíte Boha. Podle mého došlo k „oplodnění“ Země mimozemskou entitou a také k její fyzické přítomnosti zde po určitou dobu. Historické artefakty pocházející z… Číst vice »

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťouro, co je nepravdivého na tom, že bakterie se může infikovat vesmír?

Ohledně pana Kábrta, vždyť v tom dokumentu je i vyfocen jak ho Dan Drápal odává s jeho ženou a je to důkaz, že nebyl aspoň v té době Svědek Jehovův.
Viz 9:31: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1185258379-cesty-viry/312298380030012-zacalo-to-na-maninach/diskuse?discussion-report=568823#t=9m31s

Stoura
Stoura

Bakterie – já jsem dal obecné vysvětlení, jak mohou být bakterie užitečné.

Vysvětlení je buď obecné a pravdivé a potom nutně musí platit v každé své konkretizaci,
– nebo není obecné,
– nebo není pravdivé.

Šťouro, to je jedno co, kdo zastával v minulosti. Důležité je, co zástává teď.
Nikde jsem nenašel Kábrtovo prohlášení, kde by sdělil něco o pozdější změně svého postoje. Vycházím tedy z toho, kde se svou vírou začal: u Svědlů Jehovových. Pokud něco o změně svého postoje k božství Ježíše sdělil, stačí, pokud na to odkážete.

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťouro, to je jedno co, kdo zastával v minulosti. Důležité je, co zástává teď.
A zde myslím ten dokument, kde to pan Drápal říkal:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1185258379-cesty-viry/312298380030012-zacalo-to-na-maninach/diskuse?discussion-report=568823

Bakterie – já jsem dal obecné vysvětlení, jak mohou být bakterie užitečné.
Koktrétní bakterii jste neidentifikoval, tak víc konkrétně to nejde.
Nevím, co pořád máte. Nenapadla Vás nějaká bakterie?

Stoura
Stoura

ad Říkal to zakladatel Křesťanských společenství Drápal, že spolu byli v jedné církvi, ale teď nevím jestli před nebo po založenímKS – to vyšlo z jiné círvke a nebyli to Svědci Jehovovi. Dan Drápal byl vikářem ČCE. Ta má kromě jiného na svých stránkách uvedeno: Příběhy o stvoření a prvních lidech nepopisují dávnou historii, ale vysvětlují naši přítomnost. Vyprávění o Adamovi, Evě a jejich synech je výpovědí o člověku jako takovém. V Adamovi, Evě ajejich potomcích se má poznat každý z nás. První dvě kapitoly bible tedy nejsou reportáží o… Číst vice »

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťoura: Ke které? A kde. Říkal to zakladatel Křesťanských společenství Drápal, že spolu byli v jedné církvi, ale teď nevím jestli před nebo po založenímKS – to vyšlo z jiné círvke a nebyli to Svědci Jehovovi. Šťoura: Jistě. Pokud je obecný výrok vyvrácen na drobnosti, tak je prostě vyvrácen a ukáže se ve své obecné podobě nepravdivým. Dobře, chápu. Ještě, že se Vám to nedaří vyvracet. Nedivte tedy, až budete před posledním soudem, že se budou třeba probírat maličkosti. Šťoura: Tím pádem ale vnášíte do svých tvrzení zmatek. Totéž tvrzení… Číst vice »

Stoura
Stoura

ad „pochybuji, že je Svědkem Jehovovým. “ Nepíšu, že je, ale jasně jsem napsal, že byl. Sám to o sobě několikrát prohlásil. ad „A slyšel jsem, že už před lety se hlásil k církvi, které uznávala božství Ježíše Krista.“ Ke které? A kde. ad „Vy pořád bazírujete na nějakých drobnostech.“ Jistě. Pokud je obecný výrok vyvrácen na drobnosti, tak je prostě vyvrácen a ukáže se ve své obecné podobě nepravdivým. ad „Já přece také používám slovo ateista i vy významu militantní ateista.“ Tím pádem ale vnášíte do svých tvrzení zmatek.… Číst vice »