Všeobecná diskuse

Chcete-li si prohlédnout starší komentáře,
klikněte prosím na Starší diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

311
Komentujte

Please Login to comment
304 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
jhk - vlastaVáclav DostálFotonStouraJiří Zelinka Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Kristův učedník
Kristův učedník

Šťouro, pana Kábrta osobně neznám, musel by se vyjádřit on, ale pochybuji, že je Svědkem Jehovovým. A slyšel jsem, že už před lety se hlásil k církvi, které uznávala božství Ježíše Krista. Vy pořád bazírujete na nějakých drobnostech. Já přece také používám slovo ateista i vy významu militantní ateista. Do hlubokého vesmíru zase tolik sond nelétá a ten význam bakterií, pokud jsou, tam určitě je. Můžou infikovat třeba hluboký vesmír atd. Když ne, tak není snad rozdíl mezi tím, když bakterie tam není. Nechápu proč to řešit…. To je něco,… Číst vice »

Stoura
Stoura

Pro Kristův učedník: Myslel jsem to v tomto smyslu. Boží Syn má stejnou podstatu s Otcem. Takže například zakladatel tohoto webu, pan Kábrt, jenž byl Svědkem Jehovovým (ti neuznávají Trojici), je podle Vás ateistou? (Nikde jsem totiž nenašel, že by v nauce o božství Ježíše nějak změnil názor, ale pokud je o tom někde zmínka, možná už někdy ateistou Vašem smyslu slova přestal být.) ad No u křesťanů, což jsou často i bývalí ateisté či muslimové, se s tím počítá, S tím se asi počítá symetricky u všech. Co se… Číst vice »

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťoura: To jistě ano. Například bez Mycobacterium tuberculosis by nebylo významné tuberkolózy. Tak vidíte. Odpověděl jste si. Nemoci také mají svůj význam. Šťoura: Takže je celkem pravděpodobné, že v nich zůstaly nějaké živé bakterie a je zcela jisté, že jich tam zůstalo velmi mnoho mrtvých. Vyberte libovolnou z nich. No odpověděl jste si v předchozím odstavci. Kdyby to bylo uděláno, že bakterie nějak zmizí, při letu do kosmu, nevím, to je asi jedno ne? Vlastně, jedno to nemusí být, protože nějaká se může uchytit třeba na Marsu a potom tam… Číst vice »

Stoura
Stoura

pro Krisův učedník ad Bakterie obecně jistě mají svůj význam. To jistě ano. Například bez Mycobacterium tuberculosis by nebylo významné tuberkolózy. ad Kterou přesně bakterii máte na mysli? Není to jen hypotetický příklad? Když mi jí přesně identifikujete, tak já se pokusím říci, jaký má význam. Příklad je to hypotetický jen zčásti. Kosmické sondy se sice sterilizují chemicky, teplem a zářením, ale u sond, které nemají přistát na jiných tělesech, nebyly ta tu sterilizaci příliš vysoké nároky. Takže je celkem pravděpodobné, že v nich zůstaly nějaké živé bakterie a je… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.novinky.cz/veda-skoly/474133-pluto-se-sklada-z-miliardy-komet-tvrdi-vedci.html Tělesa obsahující dusík ve větším než stopovém množství tedy podle něj musela vzniknout v oblastech, kde se dusík vyskytoval v pevném stavu. Buď a) přímo jako zrnka ledu dusíku b) jako molekuly dusíku nachytané na zrnkách vodního ledu c) jako zrnka ztuhlého čpavku a dalších složitějších dusíkatých sloučenin. Zastoupení dusíku v těchto třech variantách se měnilo s rostoucí teplotou – a tedy i s klesající vzdáleností od Slunce. „Tělesa vzniklá variantou a) vlastně neznáme, ta by musela obsahovat dusíku obrovské množství. Tělesa vzniklá variantou b) jsou komety (a Pluto),… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Tvrdí, že už jako dítě ji matka vyhazovala na ulici. S odřenýma ušima vychodila zvláštní školu, práci měla jen příležitostně a k přespání poznala jen ubytovny nebo azylové domy. Smůla se jí lepila na paty i při výběru partnerů. Většinou to byli násilníci a alkoholici. „Uráželi mě, mlátili a podváděli. Jeden mě dokonce řízl do krku, u soudu jsem ho ale chránila. Řekla jsem, že jsem na kole přepadla přes řídítka a řízla se o rozbitou láhev,“ svěřila se žena znalcům. – https://www.novinky.cz/krimi/474429-slaboducha-zena-z-karlovarska-se-s-dcerkou-toulala-svetem-skoncila-v-hamburku.html – je to zvláštní že? Žena tvrdí,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Trojjediný Bůh je pořád jeden Bůh.

– ano. A důvod k obdivu a přemýšlení a úctě a nabývání moudrosti a k radosti a úžasu a k pokoře a ke spoustě dalším užitečným skutečnostem v životě člověka. A mimo jiné je to cesta, kterou Bůh používá k tomu, aby mohl hovořit s člověkem. Za což mu náležitě patří člověka velký dík.

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťoura: Aha. Jak tedy přispěje k nalezení věčného života nějaká bakterie, která například opouští naši Sluneční soustavu, omylem zapomenutá na palubě některé z kosmických sond? Už to vysvětloval jhk – vlasta. Všechno má svůj význam. Bakterie obecně jistě mají svůj význam. Kterou přesně bakterii máte na mysli? Není to jen hypotetický příklad? Když mi jí přesně identifikujete, tak já se pokusím říci, jaký má význam. Musíme se bavit konkrétně. Šťoura: Takže je vlastně jedno, jak se kdo rozhodne, protože to rozhodnutí bylo stejně určeno už před jeho narozením. Jinak by… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Aha. Jak tedy přispěje k nalezení věčného života nějaká bakterie, která například opouští naši Sluneční soustavu, omylem zapomenutá na palubě některé z kosmických sond? – proč se zamýšlet takto nesmyslně? Bůh učinil zemi takovou, jakou učinil, postavil na ní tvory tam, kde je postavil, člověka dal do zahrady Eden. Pak byl člověk z Ráje vyhnán pro svůj hřích. Vesmír je všude okolo planet a hvězd podobně jako je člověk obklopen vzduchem, zemí a mořem – neboli – Bůh učinil prostor pro člověka v této podobě, i kdyby člověk do toho… Číst vice »

Stoura
Stoura

ad Nevím jestli jen, to jsem nepsal, ale jinak to určitě k nalezenení věčného života u některých lidí příspívá a to i když s nimi nepřijdou do styku. Aha. Jak tedy přispěje k nalezení věčného života nějaká bakterie, která například opouští naši Sluneční soustavu, omylem zapomenutá na palubě některé z kosmických sond? Jak já to chápu i z Bible, tak ano, ale je to v souladu s jejich rozhodnutím. Takže je vlastně jedno, jak se kdo rozhodne, protože to rozhodnutí bylo stejně určeno už před jeho narozením. Jinak by to… Číst vice »

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťoura: Hmm – takže jsem se dozvěděl, že fauna, flora a ateisté mají podle Vás význam jen svou pestrostí, ktrerá dovede vyvolené k věčnému životu. Jest tak? Nevím jestli jen, to jsem nepsal, ale jinak to určitě k nalezenení věčného života u některých lidí příspívá a to i když s nimi nepřijdou do styku. Nemohlo by se stát něco, co se stalo. Šťoura: Ti vyvolené jsou vyvoleni předem? Už před svým narozením? Jak já to chápu i z Bible, tak ano, ale je to v souladu s jejich rozhodnutím. Štoura:… Číst vice »

Stoura
Stoura

Pro Kristův učedník: Hmm – takže jsem se dozvěděl, že fauna, flora a ateisté mají podle Vás význam jen svou pestrostí, ktrerá dovede vyvolené k věčnému životu. Jest tak? Ti vyvolené jsou vyvoleni předem? Už před svým narozením? A co fauna a flora v místech, kde s těmi vyvolenými nepřijde do styku? Možná by ještě stálo za to, abyste popsal, kdo je pro Vás ateistou. Materialista bude pro Vás ateistou nejspíš určitě. Ale co ostatní? Je pro Vás ateistou třeba i starozemský kreacionista? Muslim mladozemsky kreacionistický? Muslim starozemsky kreacionistický? Buddhista?… Číst vice »

Kristův učedník
Kristův učedník

Štoura: pro Kristův učedník:
1. „Jaký je však smysl té fauny a flory? Sam o sobě žádný. “
2. „Důležitost zvířat v celé historii, evoluci, vývoji od Stvoření, určitě je.“

Neodporují si ty výroky, protože „sám o sobě“ je něco jiného než důležitost pro nějaký účel.
Zanechme „predikátové logiky“ bavme se normálně. 🙂

Kristův učedník
Kristův učedník

Ještě upřesním, zvířata mohou sehrát roli u někoho, aby dospěl k věčnému životu, stejně jako třeba ateisté, aniž by sami věčného života dosáhli.
Bez těchto stvoření by nebyl tento svět tak pestrý a nemohlo by se stát něco, co se stalo a co vedlo a třeba ještě povede u vyvolených lidí k věčnému životu.
Snad jsem to trochu osvětlil, jak to chápu.

Stoura
Stoura

pro Kristův učedník:
1. „Jaký je však smysl té fauny a flory? Sam o sobě žádný.
2. „Důležitost zvířat v celé historii, evoluci, vývoji od Stvoření, určitě je.

Podle mne si ty výroky trochu odporují.
Ale možná to bude vězet toho, jakou používáte významovoyu náplň slov „smysl“ a „důležitost“. Může mít důležitost něco, co nemá smysl?

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťoura: Vzhledem k tomu, že od začátku je řeč o zvířatech (resp. jejich vybarvených samcích), vyplývá z vyjádření vás obou, že přisuzujete důležitost dospění k věčnému životu zvířatům, a Vlasta i rostlinám.

To je v podstatě pravda. Důležitost zvířat v celé historii, evoluci, vývoji od Stvoření, určitě je. Já taky rostlinám. Neplyne z toho, že lidi jsou zvířata.

Stoura
Stoura

pro jhk -Vlasta
ad guláš v tom bude mít ten, kdo pořádně nečte příspěvky
Přesně tak. Pokud někdo zareaguje na příspěvek popisující, co je z hlediska teorie nejspíš důležité pro zvířata tím, že důležitější je dospět k věčnému životu, pak to znamená, že buď připisuje věčný život zvířatům, nebo diskusi pořádně nečetl a udělal ji takovou, jak ji sám ohodnotil.

Kristův učedník
Kristův učedník

jhk – vlasta: Takže ještě dodatečně – nikde jsem neměl na mysli člověka jako zvíře – podobně jako to mají evolucionisté.

Ani já ne. V tom se shodujeme. Je pan Šťoura to tam někde vydedukoval.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Stoura

Nechme tedy opět na čtenářích, nechť posoudí, kdo a kde a jakým způsobem tam způsobil Vámi zmíněný nesmyslný guláš.

– guláš v tom bude mít ten, kdo pořádně nečte příspěvky – podobně jako ten, kdo dobře nezná Bibli a moc Boží. Takovým lidem asi nepomůže ani svěcená voda. Úmyslně pomíjím úplně ty, kteří tomu, co kdo někde, jakým způsobem a na jaký komentář odpoví, vůbec neporozumí, či toho ani nejsou schopni.

Takže ještě dodatečně – nikde jsem neměl na mysli člověka jako zvíře – podobně jako to mají evolucionisté.

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťouro, všiml jsem si, že jsou tam odpovědi jak ode mě, tak od jhk – vlasty dohromady.

Stoura
Stoura

Pro Kristův učedník: ad „Šťouro, teď jste smíchal příspěvky dohromady a je z toho nesmyslný guláš.“ Využiji číslování, které jsem použil v předchozím příspěvku: Příspěvky 1. 2. a 3. byly vloženy během přibližně 70 minut v uvedeném pořadí bez jakýchkopliv příspěvků mezi nimi. Příspěvky 2. a 3. i s citací na předchozí příspěvek, ukazující, že ty tři příspěvky tvoří navazující celek. Nechám na laskavých čtenářích, aby posoudili, ve kterém okamžiku tam vznikl Vámi zmíněný guláš a kdo jej způsobil. Příspěvky 4. a 5. opět navazují, jak ukazuje citace 4. v… Číst vice »

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťouro, teď jste smíchal příspěvky dohromady a je z toho nesmyslný guláš. 🙂
Já i JHK – vlasta odpovídáme samostatně. Nejsme jeden. 🙂
Takový pečlivý pán a takhle to zmotá….

Stoura
Stoura

pro jhk – Vlasta a Kristův učedník ad: KU: „Nevím, proč se mi na to ptáte, ale rád odpovím. Ne, nepovažuji člověka za zvíře“ ad JHKV: „mne by také docela zajímalo, jak z toho, co jsem řekl, vyplývá, že si myslím, že člověk je zvíře. Nevím, jak na to Stoura mohl přijít.“ Vyplynulo to z kontextu diskuse: 1. JHKV: „Jen se divím, proč přírodní výběr nabarvil tak excelentně samce mnohých druhů zvířat a mnoho jiných … 2. S: „Z hlediska evolučního algoritmu je podstatné mít životaschopné potomky“ 3. KU: „Řekl… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.national-geographic.cz/clanky/k-cemu-slouzi-muzske-bradavky-oboci-slepe-strevo-a-dalsi-ctyri-neuzitecne-casti-tela-20180604.html

Některé části těla jsou nám evidentně k ničemu – je pravdivé toto tvrzení? A z čeho že toto tvrzení vychází? …….

Vědci mají v celku pochopitelné vysvětlení. Na začátku vývoje je každé embrio vlastně ženské a k maskulinizaci dochází až v průběhu vývoje – aha. Vědci mají vcelku pochopitelné…….. vcelku pochopitelné. Mě nezbývá tak říci – pouze – ano – zní to docela logicky. Logicky do určité chvíle – kdy si obočí vytrháte – a pak vám budou létat mouchy přímo do otevřených očí. Atd. atd. atd.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ne, nepovažuji člověka za zvíře

– mne by také docela zajímalo, jak z toho, co jsem řekl, vyplývá, že si myslím, že člověk je zvíře. Nevím, jak na to Stoura mohl přijít.

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťoura: Takže člověka považujete za zvíře? Psal jste konkrétně o „mnohých druzích zvířat“.

Tatáž otázka se týká i Kristova učedníka, jenž mne žádá o komplexni chápání.

Nevím, proč se mi na to ptáte, ale rád odpovím. Ne, nepovažuji člověka za zvíře, protože nevěřím v Evoluční teorii.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Stoura

Všechny vědecké teoríe jsou jen formálně vyslovené domněnky lidí. Nebo možná nejen lidí, ale i počítačů – myslím, že nějaké pokusy s generátory teorií už proběhly.

– to záleží ale na Vás, jaká fakta uspokojí Vaše jistoty. Podle toho, jaká bude Vaše jistota, bude pak i Vaše budoucnost. Nebo si myslíte, že Vaše jistoty Vaši budoucnost nikterak neovlivňují a ona je na nich zcela nezávislá?

Stoura
Stoura

pro jhk – Vlasta
ad „To, že evoluční teorie stojí na tom, že je důležité zanechat životaschopné potomky je pouze domněnka lidí
To je snad samozřejmé.
Všechny vědecké teoríe jsou jen formálně vyslovené domněnky lidí. Nebo možná nejen lidí, ale i počítačů – myslím, že nějaké pokusy s generátory teorií už proběhly.

Stoura
Stoura

pro jhk – Vlasta
upodivu ano – ale platí to myslím pouze v případě člověka.
Takže člověka považujete za zvíře? Psal jste konkrétně o „mnohých druzích zvířat“.

Tatáž otázka se týká i Kristova učedníka, jenž mne žádá o komplexni chápání.

—-
Smysl potkanů, klíšťat, tasemnic, rulíku či koky, a dalších představitelů fauny a flóry (reaguji na otázku Jaký je však smysl té fauny a flory?), můžeme probrat později.

Stoura
Stoura

pro jhk – Vlasta
ad Ale proč mnozí hýří barvami – když to začalo buňkou, která přeci reaguje na chemické signály? K čemu taková barevná různorodost a prapodivné tvary? Má snad evoluce smyl pro estetiku?
Protože ty barvy samečků zvířat ovlivňují samičky, jež nejsou jen jednou buňkou.
Barvy mají samozřejmě smysl pro ty, již mají orgány pro rozpoznávání barev nebo alespoň odstínů světla.

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťoura: Jenže jste reagoval na příspěvek, řešící význam vybarvení samců různých druhů zvířat.

Měl byste to chápat trochu komplexně. Lidé můžou dospět k věčnému životu. Jak to bude se zvířaty přesně nevím.
Jaký je však smysl té fauny a flory? Sam o sobě žádný. Minimálně to pomáhá, aby člověk něčemu dospěl, někam se vyvinul. Tedy i k věčnému životu.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ostatně všichni znají onen verš – celé tvorstvo toužebně čeká na zjevení slávy Božích synů – či tak nějak – přesně si to tak nevybavuji. To, že se při tom čekání množí – jak z toho můžu odvodit ono – „zanechat životaschopné potomky? “ Kde to z toho množení se nějak zásadně a poznatelně vyplývá? Jak to víme, že to je kvůli tomu? To, že evoluční teorie stojí na tom, že je důležité zanechat životaschopné potomky je pouze domněnka lidí – se skutečností to nemusí mít – a myslím, že… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Takže podle Vás je pro představitele fauny a flóry důležitější z hlediska evolučního algoritmu dospět k věčnému životu, než zanechchat životaschopné potomky?

– kupodivu ano – ale platí to myslím pouze v případě člověka. Ovšem trochu něco podobného najdeme i v říši některých zvířat – vždyť přeci existují zvířata samotáři……..

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Stoura

Z hlediska evolučního algoritmu je podstatné mít životaschopné potomky

– tak to zajisté. Ale proč mnozí hýří barvami – když to začalo buňkou, která přeci reaguje na chemické signály? K čemu taková barevná různorodost a prapodivné tvary? Má snad evoluce smyl pro estetiku?

Stoura
Stoura

Pro Kristův učedník

Podle toho, co jste napsal, jste měl na mysli evoluční algoritmus života křesťana (alespoň podle Vašeho pozdějšího vyjádření, že jste měl také na mysli hledisko evolučního algoritmu).
Jenže jste reagoval na příspěvek, řešící význam vybarvení samců různých druhů zvířat.
Proto dotaz na paviána v Ráji.

Ale možná jste to myslel jinak. Připadá mi, že píšete dost rozporuplně, takže jistý si nejsem.

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťouro, myslel jsem to jinak a Vy to víte.

Stoura
Stoura

Pro Kristův učedník
ad Já jsem to přece také myslel z hlediska evolučního algoritmu.
Takže podle Vás je pro představitele fauny a flóry důležitější z hlediska evolučního algoritmu dospět k věčnému životu, než zanechchat životaschopné potomky? Třeba pavián mandril či paví kohout budou věčně žít s Bohem v ráji?
Nebo jste to myslel nějak jinak?

Připomínám, že můj příspěvek o důležitosti zanechat potomky reagoval na dotaz ohledně excelentního vybarvení samců mnohých druhů zvířat.

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťoura: Tak to klidně řekněte.

Děkuji za svolení. 🙂
Nevím co s tím má společného ten Fridirch II veliký. Jestli on to nemyslel, žít věčně v tomto světě. Já myslel věčně s Bohem v Ráji.

Šťoura: Relativitu pohledu jsem už předtím jasně uvedl slovy „z hlediska“.

Já jsem to přece také myslel z hlediska evolučního algoritmu. Jenom rozlišuji evoluci a Evoluční teorii. To jsou dvě věci.
Čekal jsem podobnou šťouravou reakci.

Stoura
Stoura

Pro Jiří Zelinka
C.S. Lewis ovšem ve stejné eseji píše:

„Ale musíme ostře rozlišovat mezi evolucí jako biologickou teorií a populárním evolucionismem či vývojismem který je určitě mýtem.“

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Kristův učedník Řekl bych, že je důležitější dospět k věčnému životu. K tomu se náramně hodí pohnutý příběh irského spisovatele C.S. Lewise, který se po mnohaletém bloudění v kruhu zatvrzelého ateismu a okultismu nakonec stal jedním z nejvýznamnějších apologetů. Jeden z jeho výroků: „… [evoluční] mýtus mě žádá o víru, že rozum je jednoduše nepředvídatelný a nezamýšlený vedlejší produkt bezduchého procesu v jedné fázi jeho nekonečného a bezcílného bytí. Tudíž obsah mýtu otřásá mým jediným základem, na který bych se snad mohl spolehnout, že mýtus je pravdivý. Pokud je má… Číst vice »

Stoura
Stoura

pro Kristův učedník
Řekl bych, že je důležitější dospět k věčnému životu.
Tak to klidně řekněte.
Z hlediska křesťatana je to pro něho samého určitě pravda. Byť někteří lidé si myslí opak.
Nejsem si ale příliš jist, zda všichni křesťané připisují důležitost věčného života třeba i barvami hýřícím pávům či bažantům, které jsem měl ve svém předchozím příspěvku na mysli.
Relatvitu pohledu jsem už předtím jasně uvedl slovy „z hlediska“.

Kristův učedník
Kristův učedník

Šťoura: Z hlediska evolučního algoritmu je podstatné mít životaschopné potomky.

Řekl bych, že je důležitější dospět k věčnému životu.

Stoura
Stoura

pro jhk – Vlasta ad“Jen se divím, proč přírodní výběr nabarvil tak excelentně samce mnohých druhů zvířat a mnoho jiných – onen přírodní výběr zdá se mi poněkud podivným………“ Mohlo by to být možná tím, že vítěze ve hře na schovávanou si ve statisticky významném počtu případů nenajde žádná samička. Z hlediska evolučního algoritmu je podstatné mít životaschopné potomky. Obecněji je dobré si alespoň trochu projít teorii her, která ukazuje výhodnost řady strategií, které opravdu na první pohled mohou působit podivně. Výše zmíněné samozřejmě nijak nevylučuje možnost, že svět i… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jaká barva je v přírodě nerozeznatelná od okolí? Pokud myslíte že zelená – tak dejme tomu ano. Pokud myslíte, že hnědá – tak také – černá už moc ne a ostatní barvy jakž takž. Osobně jsem zjistil, že existuje ještě jedna kamufláž, od okolí v podstatě k nerozeznání – a tou je barva rzi. Zkuste do trávy hodit něco rezavého a uvidíte, jak těžko to budete hledat. Jen se divím, proč přírodní výběr nabarvil tak excelentně samce mnohých druhů zvířat a mnoho jiných – onen přírodní výběr zdá se mi… Číst vice »

Stoura
Stoura

pro sronin
Jsme tady na webu mladozemských kreacionistů.
Ti jsou definováni právě přesvědčením, že Země je mladá a stvořená.
Úporným tvrzením, že Země je stará, jim jejich přesvědčení samozřejmě nijak nevyvrátíte.

Myšlenkovou strategií mladozemských kreacionistů při konfroncaci s jinými názory je obvykle postoj, že ti, již tvrdí něco jiného, jsou lháři, darebáci nebo popletené mozky. Vizte stěžejní článek Darwinovi darebáci, kde to patrně nejvýznamější český porpagátor mladozemského kreacionismu shrnul v dokonalé jednotě formy a obsahu do podoby pamfletu.

Václav Dostál
Václav Dostál

Pro Sronina
Jestliže je v nedůvěryhodném zdroji údaj o stáří něčeho, pak nelze věřit ani tomuto údaji.

sronin
sronin

pro Václav Dostál:

Možná … ale já jsem se ptal na vaše názory a ne na to, zda je zdroj tj. web důvěryhodný či ne …

Pořád se zde točíme kolem jednoho tématu, které zadávám … a sice jestli je lidstvo potažmo Země aj. staré 6000 let či ne.
Já tvrdím, že ne, vy zde úporně, že ano. Snažím se o diskusi, ale narážím na neustále se opakující dogmatické reakce.

Stoura
Stoura

ad ale už v první větě, kterou jste uvedl v angličtině je zcela jasné toto: „Tudíž v souladu s katolickým učením já potvrzuji doslovného Adama a Evu jako první lidi, výhradně stvořené Bohem“ :- ) JIstě. To jste ovšem pro jistotu přeložil jen první část věty. Nejspíš proto aby nebylo na první pohled vidět, že to stvoření Adama a Evy podle Bechleho proběhlo tak, že byla vložena racionální duše do páru vybraného z již existující populace homo sapiens. Tedy žádné tvoření Adama a Evy z ničeho či žebra, ale pouze… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

ad doložte Bechlyho starozemský kreacionismus Nejsem šťoura, abych si liboval v nekonečných dohadech a ping-pong s vámi hrát nemíním – ale už v první větě, kterou jste uvedl v angličtině je zcela jasné toto: „Tudíž v souladu s katolickým učením já potvrzuji doslovného Adama a Evu jako první lidi, výhradně stvořené Bohem“ je každému jasné, že teistickou evoluci odmítá. Ta staví na vývoji od stvořeného mikroba až do člověka. O teistické evoluci (stále na svých stránkách) říká: „Termín teistická evoluce není jasně definován a často představuje spíše jakési nadšení (eufemismus)… Číst vice »

Stoura
Stoura

pro Jiří Zelinka: ad Vaše uměle dodané „a to“ ve větě „…macroevolution in favor of …“ je opět zavádějící. V čem prosím má formulace zavádí (neboli mění význam Bechleho výroku)? ad na jiném místě opět zásadně odmítá i teistickou evoluci, Mohl byste prosím uvést přesný citát, kde to odmítnutí dělá? Podle mne je naopak s teistickou evolucí v souladu, když píše „Thus, in agreement with Catholic doctrine I affirm a literal Adam and Eve as first humans specially created by God by infusing a rational soul in a chosen pair… Číst vice »