Všeobecná diskuse

Chcete-li si prohlédnout starší komentáře,
klikněte prosím na Starší diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

65
Komentujte

Please Přihlásit to comment
58 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
BiostrojFotonjhk - vlastaRoute 66Václav Dostál Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

http://www.msn.com/en-xl/europe/europe-tech-science/earliest-piranha-like-fish-found/ar-BBOAa4u?li=BBKxJ6T&ocid=mailsignout#image=BBOAa4u_1|4 – – 150 000 000 let se z pirani nestala jiná ryba – zůstala piraňou. Nejspíše její potenciál tzv. „vyhořel“ a již se nemůže dál v něco jiného vyvíjet. U předka opice a člověka tomu však bylo jinak – náhoda zde zapracovala – a výsledkem je člověk a různé druhy opic. A v ještě menším čase než to možná stihly ony piraně z jiného společného předka všech ryb. To jsou panečku skoky – kdo by to do té náhody řekl – co? V jednom případě je líná jak veš,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Kdo by ještě snad měl pochybnosti o tom, jak se postupně vytvářely struktury a části buňky a bakterií – zajisté se mu budou hodit i další jisté informace. Vznik mitochondrií je předpokládaná endosymbiotická událost, ke které mělo dojít asi před 1,2 miliardy let,[5] kdy se na Zemi objevil kyslík v dostatečné koncentraci, aby dokázal negativně ovlivňovat anaerobní organismy. Protože na ně působí kyslík jako jed tím, že oxiduje jejich struktury, ta eukaryota, která dokázala využít schopnosti bakterií zpracovávat kyslík tak, že je pohltila, získala evoluční výhodu. Podle analýzy mitochondriálních genů… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ok. Trochu souhrnu o tom, jak proběhla evoluce. Pro člověka, který by pochyboval, zdali vůbec mohla proběhnout, zvýrazním slova, která ho uvedou v naprostou jistotu, kdyby snad byl na pochybách – což u mnohých zdejších čtenářů vůbec nepředpokládám. Zajisté sami – kdyby chtěli – doloží další stovky vědeckých pojednání, které podobně jako na ty na wikipedii – ujistí jakéhokoli pochybovače – že evoluce proběhla tak jistě, jako je jisté – že se zítra stanu ze dne na den miliardářem – pouhou náhodou. Eukaryogeneze je evoluční proces vzniku eukaryotické buňky, která… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

První mnohobuněční živočichové vznikli v průběhu období ediakara (někdy před 570 – 550 miliony lety)[9], jak napovídají i některá molekulárně biologická data. Někdy se hovoří až o období před 600 miliony lety.[13] Zřetelnější fosilní záznam se však objevuje až v kambriu. Z této doby, označované také jako kambrická exploze druhů, pochází množství fosilních dokladů současných živočišných kmenů.[14][15] Nejbližším příbuzným živočichů jsou pravděpodobně trubénky (Choanoflagellata), společným předkem trubének a živočichů byl jednobuněčný bičíkovec.[13] Existuje vícero teorií, které se snaží vysvětlit způsob vzniku mnohobuněčných tkání z jednobuněčných předků. Haeckelova invaginační teorie například… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Z učebnic biologie. „Prokaryota jsou zřejmě původnější – jsou na Zemi asi 3,5 miliardy let. Tak staré jsou totiž nejstarší známé usazené horniny na Zemi, ve kterých se vůbec mohly zbytky organizmů zachovat. Život se tedy objevil na Zemi krátce po jejím vzniku a patrně velmi brzy poté, co se tu pro něj objevily podmínky. Nejméně 2 miliardy let převládaly na Zemi prokaryotní organizmy. Teprve pak se objevily organizmy eukaryotní. Ty mají s bakteriemi zřejmě společné předky, neboť biochemické vlastnosti jsou podobné.“ – tolik ony „jistoty“. Jistotami se to ostatně… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin –

Ano, máme ho na našem Facebooku a má to české titulky – tak to je bezva. Skvělý počin.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
jhk - vlasta
jhk - vlasta

O tom, jak vědec přistupuje zaujatě k faktům se dočteme v odborných publikacích. Viz. např. Základy lékařské genetiky od Dorian J. Pritchard, Bruce R. Korf – cituji krátký odstavec z oddílu tvorba mediátorové RNA – transkripce – Enzym přepisuje vedoucí sekvenci, exony, introny, nepřekládanou sekvenci a (očividně nehospodárně!) pokračuje neurčitě dlouho po směru transkripce…. ačkoli je to pravda vytržené z kontextu – je velmi nevědecké do toho vkládat své pohledy že je něco nehospodárné. To zdali je nebo není neurčuje totiž člověk. Takových komentářů by se měl správný vědec minimálně… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.national-geographic.cz/clanky/kdyz-se-messner-dostal-blizko-smrti-potkal-zahadnou-bytost-co-na-to-vedci-20181006.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu Autor knihy není žádný náboženský fanatik, takže se nebojí podívat na faktor třetího člověka, jak tento fenomén pojmenoval, i z pohledu vědy. A to rovnou několika vědeckých disciplín. Psychologové, které cituje, tento jev dobře znají. Podle nich jde o bezpečnostní mechanismus, který se v našem těle vyvinul už v pravěku. Tehdy se lidé ocitali v nebezpečí mnohem častěji než dnes, o život jim šlo v podstatě denně. Neměli zdaleka tolik znalostí jako my dnes, chyběly jim nástroje i inteligence, aby se o sebe postarali. Víra, že vše dobře dopadne,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://globe24.cz/revue/62564-lide-se-vyvinuli-z-opic-z-ceho-se-ale-vyvinuly-opice-tady-je-tvor-ze-ktereho-vsichni-pochazime

– lidé se prý vyvinuli z opic. A opice se zase vyvinuly z krys. Začíná se nám to trochu zamotávat. Kdopak to rozmotá?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jedna jediná prostitutka položí veškerou argumentaci evolucinisty na lopatky. Jedna jediná. A může být s prominutím hloupá jak poleno.

Biostroj
Biostroj

Každému, kto vstúpi na tento web by som odporučil aby si najskôr prečítal 33 nebetyčných omylů rozšířených mezi lidmi na pôvodnej stránke Pavla Kábrta: Hewer. Ak ho na daných názoroch nič neznepokojí, aktivita tu ho už iba utvrdí. Osobne som patrične znepokojený najmä z údajných omylov č. 1, 5, 7, 9, 11, 18, 20, 22, 29. Foton napísal: „Pavel Kábrt je u mňa kandidát na Nobelovu cenu pre zdravý rozum.“ Nehodlám reagovať tak, ako reagovali niektorí na R. Dawkinsa, len som fakt úprimne sklamaný z toho, ako totálne vyčítavo a… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pořád tady slyšíme ze všech stran – že člověk se vyvinul ze společného předka se zvířaty. Pokud je tomu tak pravda – pak by neměl být zas tak velký rozdíl mezi zvířaty a člověkem a neměl by být problém – aby se zvířata něco z toho lidského jednání naučila – ba co více – aby někdy jako člověk i myslela a jednala. Jak to jde tedy zvířatům? Povedlo se to někdy nějakému zvířeti takto aspoň trochu napodobit v těchto ohledech člověka? Aspoň napodobit? Že ne? Co na druhou stranu –… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.novinky.cz/koktejl/483821-fotograf-poridil-unikatni-zabery-teleni-ledovce.html – člověk by tak nějak normálně předpokládal, že ke „změnám“ může dojít spíše pomalu – postupně – skoro to člověk ani nepozná, nerozezná, že k nějakým změnám došlo. Ale spíše se projevuje příroda trochu opačně. Samozřejmě záleží – jak kde a jak a v jakých konkrétních podmínkách. Např. takovéto rychlé tání – podobně jako se rychle odlomil onen „malý – velký“ kus ledovce – sněhu na horách na louce – nebude tak drasticky rychlé, jako to odlomení – ovšem projevy budou dle mého velmi podobné – voda se „vaří“… Číst vice »