Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tohoto webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Komentujte

2619 Komentáře zapnuto "Všeobecná diskuse"

Upozornit na
Kristův učedník

Telesto u článku: Zkamenělé dešťové kapky

Tohle mě rozesmálo. Existuje vůbec něco, co nemůže zkamenět? Nějaké průduchy budou nejspíš zkamenělý vzduch.

Kristův učedník

Jarek: To je pravda. Kdekdo mluví MÍSTO kdejaké představy Boha.

Ano. Jak psáno v 1. Janově 5:21: „Dítky, uchraňte se model! Amen.“

Route 66

Ondra-P
Tak jako „SMYSLUPLNĚ“ píšeš zde ty????
Hmmmmmmmmmmmmm
Ne! Nechtěl.

Apropó, jsi si jistý, že chápeš plně výrazům „smysluplný“ a „konkrétní“ ?

Kristův učedník

Ondra-P napsal jhk-vlastovi: Dokud nepochopíš rozdíl mezi vědou a náboženstvím, nebude ti pomoci.

Věda může být náboženství. Stejně jako buddhismus je náboženství, přestože koncept Boha není v něm definován, ale všichni chápou, že něco se uctívá, jenom ne Bůh.

Ondra-P

Route 66

Nechtěl bys už konečně napsat něco smysluplného a konkrétního?

Ondra-P
Vlasta Telesto se snaží navodit dojem, že lze vědecky všechno objasnit. Neřikám že ne, ale některé věci jsou otázkou spíše osobního zjevení Bohem. O tom Telesto zatím nic neví.em> Všechno? O tom nebyla řeč. Pochybuji, že Telesto je toho názoru, že se dá všechno vědecky objasnit. Ta druhá věta, to je zase něco. Pochop, že zjevení (ať už Křesťanským či jiným Bohem 1, 2, 3, 4, 5,…) nemá žádnou důkazní hodnotu. Každý může mít úplně jiné zjevení. A co pak? Zrovna včera běžel dokument o Japonsku (Tokio), kde byla zmínka… Číst vice »
Route 66

Telesto se snaží navodit dojem, že lze vědecky všechno objasnit.
——————————————————-
Nejen Telesto . A nejen objasnit, ale objasnit coby ROZPOR S VÍROU!
Což je manipulace, jako hrom.
Ovšem není to nic nového. Obdobní manipulátoři otravují životy lidem od mateřských školek až do hrobu.
Našinec takových prý zaručeně vědeckých Pravd prý vyvracejících víru, či Boha za svůj život už slyšel…! Co na tom, že příliš mnohé z nich se ukázaly, postupem doby, jako, kulantně řečeno – liché. Velice rychle a flexibilně je nahradili Pravdami jinými….

jhk - vlasta

Telesto se snaží navodit dojem, že lze vědecky všechno objasnit. Neřikám že ne, ale některé věci jsou otázkou spíše osobního zjevení Bohem. O tom Telesto zatím nic neví.

jhk - vlasta

RE: – Ondra.

již předem hotový názor z náboženské knihy

– to není pravda. Když už – tak by se dalo hovořit o nějakém předpokladu – ne o hotovém názoru. Ani jeden ze zdejších kreacionistů nemá onen „předem hotový názor“. Všichni jsou plni zvědavosti, jak to Bůh vlastně udělal. Možná ale – čím starší zralejší člověk křesťan – tím méně zvědavosti – a spíše více touhy po tom „skutečném domově“. Možná to jednou také tak uvidíš.

Ondra-P
Vlasta – ano souhlasím. Proto si jako kreacionisté raději nic nepředstavujeme – nám stačí pouhé svědectví – které vidělo, zažilo, předalo dalším generacím a další generace následně zapsaly. Stačí si přečíst Bibli Telesto – a vše bude mnohem jasnější – nemusíte si pak vůbec nic představovat. )))))) Představování na základě vědecké práce. Telesto tady psal o aspektech týkající se vědeckých oblastí. A já doplním, že tak pracuje věda/vědci – s tím, co má k dispozici, co může ověřovat, zkoumat apod. Není to tak, že by si vědci přečetli nějakou náboženskou… Číst vice »
jhk - vlasta

Co vím, tak zde nikdo nemluvil za Boha. Až bude mluvit za Boha – pak bude mluvit podobně jako proroci – toto paví Hospodin. Nebo – Bůh Vám tedy říká …… xxxx. Takto zde nikdo nemluvil, pokud ano – tak to nevím.

iluminator
Vlasta Za Boha kdekdo nemluví. Pokud ano – pak je to bu’d prorok, nebo evangelista. Když už tady někdo zmiňuje něco o Bohu, činí tak na základě svého poznání. Takže ono „kdekdo“ je spíše nepochopení toho, co a jak člověk myslí a proč něco říká. Ale jistě že mnozí lidé často mluví o tom, co Bůh…, jak Bůh…, co by Bůh… apod., byli jsou a budou lidé, co ve jménu Boha prorokovali, prorokují a dost pravděpodobně prorokovat budou. I v samotné bibli jsou zmínky o takovém jednání lidí, a to… Číst vice »
Jarek

Vlasta: Za Boha kdekdo nemluví.

To je pravda. Kdekdo mluví MÍSTO kdejaké představy Boha.

jhk - vlasta

Za Boha kdekdo nemluví. Pokud ano – pak je to bu’d prorok, nebo evangelista. Když už tady někdo zmiňuje něco o Bohu, činí tak na základě svého poznání. Takže ono „kdekdo“ je spíše nepochopení toho, co a jak člověk myslí a proč něco říká.

iluminator
Ondra-P Za Boha „mluví“ každá křesťanská církev/denominace prostř. svých výkladů. No a? Za Boha mluví kde kdo… Nemám snad i já právo mít v rámci víry svůj pohled na obraz Boha? Nevím jestli právo, každopádně zatím máme umožněno mít nějaký „svůj“ pohled, možná lépe řečeno, aspoň se nám jeví, že máme nějaký „svůj“ pohled, ale kdo opravdu ví, čí ten pohled vlastně je. V Bibli se uvádí, že Bůh je spravedlivý. Je tedy logické, že spravedlivý Bůh musí měřit stejným metrem – pokud není zajištěna evangelizace po celém světě, pak… Číst vice »
Ondra-P
Vždyť říkám – MOC MLUVÍTE. Dokonce i za Boha samotného („Pokud je Bůh spravedlivý, musí a priori spasit mnoho jedinců, kteří neznali J. K.“) Za Boha „mluví“ každá křesťanská církev/denominace prostř. svých výkladů. No a? Nemám snad i já právo mít v rámci víry svůj pohled na obraz Boha? V Bibli se uvádí, že Bůh je spravedlivý. Je tedy logické, že spravedlivý Bůh musí měřit stejným metrem – pokud není zajištěna evangelizace po celém světě, pak tací jedinci bez informaci o J. K. apod., musí Bůh soudit jiným způsobem („volnějším“),… Číst vice »
Ondra-P
Admin … a nebudu a nebudu a nebudu. Pro vás typické. Nedočetl jste ani ÚVOD, a už všechno víte. Ovšem jste to vy, kdo má problém, ne já. Vážně mě nebaví tato diskuze. Proč mi proboha nenapíšete, kde přesně v tom článku jsou odpovědi na ty mé uvedené postřehy k potopě? Nedočetl jsem úvod? Mýlíte se. Proč si myslíte, že jsem Vám kopíroval část z toho článku? Protože jsem ji přečetl a samozřejmě i to, co bylo před tím. Já mám problém? Vy mně nedáváte na odpovědi na moje připomínky… Číst vice »
jhk - vlasta
„Aplikovali jsme tento rámec na turbulentním proudění, což je jakýsi zlatý grál extrémních událostí. Vyskytuje se v dynamice klimatu ve formě extrémních dešťů, také při obtékání křídel v aerodynamice, nebo jako kavitace v turbínách. Pokud bychom tyto extrémní události dokázali předvídat, možná bychom dokázali vyvinout strategie na to, abychom jim uměli předcházet.“ – https://www.novinky.cz/veda-skoly/450724-dokazeme-predpovedet-neocekavane-katastrofy-veri-si-vedci.html – tohle mi připomíná Návrat do budoucnosti. Jenomže je to zcela nemožné. Vědci toho nebudou schopni. Možná se někdy párkrát strefí někdy třeba i vícekrát. Ale nebudou umět všechno. Lidé nebudou roboti, aby dělali všechno tak,… Číst vice »
jhk - vlasta
Je to velmi jednoduché Ondro. Křes´tanství je o víře v Krista. V to, že právě On je ten pravý Syn Boží, který byl dán za hříchy světa/lidí. K tomu, že to je právě On nám slouží svědectví zapsaná v Bibli. O tom, že to jsou pravá svědectví – se může nebo nemusí věřit. Každopádně i kdyby tu Bible nebyla – tak tu je Duch Svatý a svědectví křesťanů. Už to samo o sobě stačí k tomu, aby člověk mohl zapřemýšlet nad tím, co křesťané hlásají. O co jde v křes´tanské… Číst vice »
jhk - vlasta
Ondra. Aby se člověk mohl svobodně rozhodnout, zda Ježíše přijmout či ne, potřebuje pro to informace. A jak výše uvádím – jsou statisíce obyvatel, kteří informace nemají. Vy si prostě myslíte, že víte všechno nejlépe. A to i přesto, když Vám ukazuji realitu života. Pokud je Bůh spravedlivý, musí a priori spasit mnoho jedinců, kteří neznali J. K. Výše uvedeným jsem Vám chtěl poukázat na to, že ne každý má příležitost znát Bibli tak, jako Vy. Ne každý jedinec dokáže ovlivnit svoji socializaci. Ne každý jedinec musí být (pokud nezná… Číst vice »
Ondra-P
Admin Odkázal jste mě na poslední článek: Biblická geologie elegantně vysvětluje světová uhelná ložiska. Spíše než vegetaci rostoucí po dlouhou dobu v bažině, odpovídají uhelná ložiska předpotopnímu prostředí, které bylo se stoupajícími vodami Potopy vykořeněno a postupně pohřbeno (i když některá, zejména mnohá hnědouhelná ložiska, byla pohřbena až při ústupu vod Potopy). To také vysvětluje polystrátové kmeny stromů s chybějícími větvemi, bez kůry a kořenů, které jsou situovány vertikálně napříč uhelnými ložisky. Kmeny byly vytrženy i se zbytkem vegetace, zbaveny kůry, větví a kořenů, a uloženy, některé svisle, v hromadících… Číst vice »
Ondra-P
Admin Bohapustá výmluva. Pokud jde o tzv. civilizované země, tak se o křesťanství nemusí učit – stačí když jde malé dítě kolem kostela a zeptá se rodičů, na co to je? Nebo podobně, příležitostí dozvědět se o Kristu je bezpočet. Zkuste se zamyslet pořádně. Co země, kde je Křesťanství trestné? Viz některé muslimské oblasti. Co některé muslimské národy, které učí děti od školského věku ovládat střelné zbraně, zabíjet či projevovat nenávist k jinak smýšlejícím jedincům? Co některé africké domorodé národy? Pygmejové, Masájové, Núbijci, Křováci apod.? Zkuste si zjistit, jaké náboženství… Číst vice »
Ondra-P
Admin Vše, co dnešní geologie už zná, svědčí evidentně pro Potopu, nikoli pro báchorky ateistů. Takže věda Potopu nedokazuje, pouze ji neustále znovu a znovu POTVRZUJE. Troufáte si mluvit za geology? Jak důkazy máte, když nedokážete vysvětlit nejdůležitější průběh potopy? : Mocnost sedimentů po celém Zemském povrchu dosahuje místy až 11 km a jen Grand Canyon (který je celý vyhloubený v sedimentech) dosahuje místy hloubky až 1800 metrů. Do jaké výše by musela sahat potopa, aby uložila takové vrstvy sedimentů? A kde se tyto horniny vzaly? Vysoustružila nejdřív potopa Zemský… Číst vice »
Kristův učedník
Ondra-P: To je neuvěřitelné. To má být pokus o vtip – teda o ubohou narážku na ateisty? Ne ani vtip ani ubohá narážka. Plyne z toho, že všichni asi nevraždí, ale jaký je poměr nevím. Vy to taky nevíte. Chcete snad tvrdit, že ateisté nevraždí? Ondra-P: Vytrháváte text z kontextu? Hlavně strašit – viďte? Nevytrhávám. Uvedl jsem zdroj. Jednak každý si to může prostudovat a jednak si nemyslím, že bych to interpretoval špatně. Hlavně strašit – ne. Myslím, že někteří lidé by se toho měli bát a ti se právě… Číst vice »
Ondra-P
Admin Nestačí chápat Krista jen jako dárce života – i když jím bezpochyby je. I když si nakrásně uvědomujete, že nemáte na život automaticky nárok, nestačí jen říci „tak fajn, díky – já to tedy beru“. Bible také mluví o soudu – a zcela jasně varuje, že pokud bude člověk spoléhat jen na své dobré chování, zaručeně neobstojí. Od člověka se PŘEDEVŠÍM očekává, že si plně uvědomí svou hříšnost, nikoli jen to, že nemá na svůj život nárok. Že naprosto není schopen dostát Boží svatosti, byť by se o to… Číst vice »
Ondra-P

Vlasta

Kreacionismus je zastávání ověřených, dostupných a kdykoli přístupných informací – pro každého člověka, který na zemi žije.

Z wiki:
Kreacionismus (řidčeji kreacionalismus, oba tvary od latinského creatio – tvoření, stvoření) je v širším slova smyslu přesvědčení, že lidé, Země a vesmír byly stvořeny zvláštním zásahem vyšší bytosti či božstvem.

Jak chceš ověřit ten zvláštní zásah, potažmo ověřit vyšší bytost/božstvo?

Ondra-P
Kristův učedník Kristův učedník Jarku, zde je varování pro všechny hříšníky: Zjevení Janovo 21, 5-8: „A ten, jenž seděl na trůně, řekl: Hle, činím všechny věci novými. A praví [mi]: Piš, protože tato slova jsou spolehlivá a pravdivá. A řekl mi: Stalo se. Já jsem Alfa a Ómega, počátek a konec; já tomu, kdo žízní, zdarma dám z pramene vody života. Kdo vítězí, zdědí tyto věci, i budu mu Bohem a on mi bude synem, zbabělým však a nevěřícím [a hříšníkům] a ohavnostmi poskvrněným a vrahům a smilníkům a kouzelníkům… Číst vice »
Ondra-P

Kristův učedník

Já jsem to myslel na jednotlivé osoby, že snad (doufám) existují i ateisté, kteří ještě nevraždili.

Vy to píšete, jako by většina ateistů měla být vrahy… Viz, že doufáte, snad existují i tací, kteří nevraždili….

To je neuvěřitelné. To má být pokus o vtip – teda o ubohou narážku na ateisty?

Ondra-P
Pavel Kábrt ateisté jsou také někdy vrazi, říká Kristův učedník eufemisticky. Také někdy? 100 miliónů ateisty/evolucionisty vyvražděných lidí ve 20. století během pár desítek let, to je ono „také někdy“? Ale vzpomínám si, že na těchto stránkách nás nějaký ateista kdysi poučil, že ateismus není žádné vyznání víry a tudíž žádní ateisté nikdy nikoho nezabíjeli. Zabíjeli křesťané jménem Hitler, Stalin, Mao či Pol-Pot. Je něco, co pusa nemůže říct a co počítač odmítne zapsat? PK Vůbec nechápu co tady řešíte? Nebo, co řešil Učedník (nepodařilo se mi dohledat jeho komentář… Číst vice »
Ondra-P
Admin No a? Co tím chcete vlastně říci? Kromě toho jsem neřekl že zrovna tyto vaše věci. Jinak ale právě toto je přece biblické – nelze si myslet, že můžeme vědět všechno. Protože „Z částky zajisté poznáváme“. „Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.“ (1.Korintským 13 a 14) A Vy nevidíte ten oxymóron? Tady se Vy (či někteří zdejší kreacionisté) „plácáte po zádech“ o tom, jak je ta celosvětová potopa jasná a… Číst vice »
Route 66

Pro „nezaujatého“ člověka

(Ze zcela zřejmých důvodů jsem v „diskuzi“ přešel do té „všeobecné“)

Ano, opět děkuji NEZAUJATÉMU a zřejmě i opravdovému člověku. Škoda jen, že neví, že žádný nick na internetu NENÍ anonymním. A dokonce že lze celkem snadno porovnáním textů pod několika nicky určit společného autora. NEZAUJATÝ člověk bude nejspíš velmi mladý student, či dokonce nějaká mladá ŠTUDENTKA.
Jinak můj nick je Route 66, nikoliv „rout66“. To jenom pro úplnost. DDD

jhk - vlasta
RE: – Václav. Geometrický prostor (sloužící pro popis či znázornění) je prázdný a neobsahuje nic – ano rozumím. Bohužel ale nejsem schopen tvrdit to, že neobsahuje vůbec nic. Jakožto prostor obsahuje minimálně onen „nehmotný obsah toho slova – či pojmu, který jej znázorňuje“. Čili – pokud vymezím nějaký prostor – pak to nevymezuji z ničeho, ale v „něčem z něčeho“. Je mi tedy líto Václave – já opravdu neumím dělat něco v ničem. Vesmírný prostor může být prázdný, ale nějaká – i třeba malá energie tam asi bude muset být.… Číst vice »
Václav Dostál

Vlastovi
„...když se něco rozpíná, tak samozřejmě v součinnosti s tím musí docházet také k „ředění“
Geometrický prostor (sloužící pro popis či znázornění) je prázdný a neobsahuje nic. Svým rozpínáním by se staval čím dál prázdnější, obsahující stále méně a méně než nic. To je absurdní!
Takže: “ má vesmír dost velký problém s energiemi“ – jak může nějaká fyzikální příčina (např. energie) fyzikálně = hmotně působit na geometrický prostor, který žádnou hmotnost nemá?

Kristův učedník
George: Ja psal o jine lasce. Samozrejme – nekdo si muze myslet, ze tahle laska tu, o ktere pisu, muze lehce „nahradit“. Ovsem nekdo jiny by si zase mohl myslet, ze problem je proste v tom, ze skutecnou lasku – vuci jinemu cloveku – jeste nepoznal. Protoze kdyby poznal, tak by si to treba nemyslel. Takze se stejne nedojde k nicemu. Nebo také někdo nemusel rozpoznal lásku Boží a proto jí nedokáže docenit. George: A to rika takto kdo? Jiste by to troufalejsi bylo, jenze nevim vubec nic o tom,… Číst vice »
angel
Vlasťa – George – co říkáš na tenhle verš Georgi? A prach se vrátí do země, kde byl, a duch se vrátí k Bohu, který jej dal. – kdekdo tady tvrdí, že je Bible taková nejasná. Toto se psalo již v Kazatelovi. Genesis je ještě krapánek starší… Mocný stvořitel pak z prachu země zformoval člověka a do jeho útrob vdechl život. Nu a tak se člověk stal živou bytostí…Později mu určil toto: V potu své tváře budeš jíst chleba, dokud se nevrátíš do země, neboť z ní jsem tě vzal.… Číst vice »
pavelkabrt
Vlastik píše: Jako jsem schopen si představit, že se něco rozpíná – ale když se něco rozpíná, tak samozřejmě v součinnosti s tím musí docházet také k „ředění“, nebo se něco rozpíná proto, protože to někdo „dofukuje“. Mám za to – že když už rozpínání – tak to musí mít hlavu a patu… Není tomu tak: pro evolucionisty je každá volovina dobrá, jen když nemusejí přijmout Boží stvoření. Říkají tomu „věda pravá ořechová“ a je úplně jedno, jak tato věda pravá ořechová je v rozporu s realitou, pozorováním nebo fyzikou… Číst vice »
jhk - vlasta
Jako jsem schopen si představit, že se něco rozpíná – ale když se něco rozpíná, tak samozřejmě v součinnosti s tím musí docházet také k „ředění“, nebo se něco rozpíná proto, protože to někdo „dofukuje“. Mám za to – že když už rozpínání – tak to musí mít hlavu a patu. Nemůže to dělat zase nesmysly typu – něco z ničeho. To myslím dost dobře nejde. Buď tedy vesmír existuje ve „věčnosti“ – neboli – ona věčnost je okolo vesmíru – anebo má vesmír dost velký problém s energiemi –… Číst vice »
Václav Dostál

Vlastovi
Věta: „představa – že [vesmír] se rozpíná – a to je už jedno, zdali plynule, nebo neplynule je úplně v rozporu s tím, že tento svět funguje v kvantech“ je přesná a správná! Můžeš si jí být jistý!
Odkaz na svůj text jsem Ti dal k doplnění: Je to pohled na to rozpínání trochu z jiné strany, ale Tvou větu to podporuje!

jhk - vlasta

RE: – Václav Dostál –

milý Václave, já vím. To, že na to něco namítám, či tvrdím, že to není tak nějak přesně poznatelné je pouze a jen proto, protože si sám nejsem určitými věcmi jist tak, jak bych já sám potřeboval. Pokud Vy Jste si jist – dobře pro Vás.

Václav Dostál

Vlasto,
jak je to s rozpínáním prostoru/vesmíru jsem se pokusil vypsat: viz http://vaclavdostal.8u.cz/rozpina.htm

jhk - vlasta

George – co říkáš na tenhle verš Georgi?

A prach se vrátí do země, kde byl, a duch se vrátí k Bohu, který jej dal.

– kdekdo tady tvrdí, že je Bible taková nejasná. Toto se psalo již v Kazatelovi. A Kazatel není zrovna nějaká mladá kniha. Přesto už tenkrát pisatel a zákoníci věděli – že člověk je „složen“ z ducha a hmoty……

jhk - vlasta
Je-li náš vesmír kvantovaný, pak představa, že se plynule rozpíná, je špatná. Rychlost toho rozpínání nemůže plynule vzrůstat. Také údajné prudké rozpínání („inflační“) nemohlo být plynulé! Zato naše blbost může nabývat libovolně velkých hodnot! Je ovšem v naší moci raději vůbec neblbnout. Nemyslím si milý Václave – že představa – že se rozpíná – a to je už jedno, zdali plynule, nebo neplynule je úplně v rozporu s tím, že tento svět funguje v „kvantech“. Osobně totiž vůbec netuším, jak to nějak pojmout – že by se mohl vesmír nějak… Číst vice »
Václav Dostál

Vlastovi
Je-li náš vesmír kvantovaný, pak představa, že se plynule rozpíná, je špatná. Rychlost toho rozpínání nemůže plynule vzrůstat. Také údajné prudké rozpínání („inflační“) nemohlo být plynulé!
Zato naše blbost může nabývat libovolně velkých hodnot! Je ovšem v naší moci raději vůbec neblbnout.

jhk - vlasta

se z jedné hodnoty na druhou po libovolně maličkých krocích – plynule

– ano, jak jsem již psal – je to otázkou vnímání – přístroje s tím problém nemají, protože sami fungují na tomto principu.

jhk - vlasta

RE: – Václav

Lepší je tvrzení, že energie elektronu v atomu může nabývat jen některých – vybraných – kvantových – „dovolených“ hodnot, ale žádné jiné „mezilehlé“ hodnoty neexistují!

– ano, bylo to těžké přijmout, že svět funguje krokově/skokově – ale proti faktu přeci nemohu nic namítat. Ono to ostatně v materiálním světě prostě tak je. Je to spíše problémem logiky a smysluplnosti. Každopádně – jsem s tím smířen.

Václav Dostál
Vlastovi Kvantová mechnaika nám bourá naše představy plynulosti. Např. pro znázornění polohy bodu (zjednodušujícího těleso) používáme prostor, jehož tři souřadnice (x, y, z) mohou nabývat libovolných hodnot a měnit se z jedné hodnoty na druhou po libovolně maličkých krocích – plynule. Ukazuje se, že tato představa je velkým zádrhelem, který zabraňuje sjednocení teorie relativity s kvantovou mechanikou. Dalším naším problémem je chápání látky („hmoty“) jako souboru jejích malinkatých kousíčků zvaných částice, přičemž vzniká otázka „co je v mezerách mezi těmi částicemi?.“ Odpověď „nic“ je ovšem špatná! To navozuje další problém:… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – George – neberu Ti Tvoji víru. Každý máme nějakou. Spíše Ti doporučuji přehodnotit pohledy.

takze pro tebe nema ani smysl to cist. – nevím tedy proč to píšeš? Pro jiné?

jhk - vlasta
Je velmi zvláštní jak kvantová fyzika docela jemně navozuje onen stav – nebylo – a najednou je. Ihned, během okamžiku – v jednu chvíli je tu atom, v druhé chvíli iont. Najednou, bez nějakých přechodných jevů – prostě náhle. Evoluce musela probíhat také náhle. v jednu chvíli tu byly pouze nějaké součásti – neživé prvky – a náhle najednou tu musely být již hotové části. Evolucionismus je založena na dlouhých věcích – dogma evolucionismu – nic není možné hned – pouze postupně. Přiznám se – že kniha Schrodingerova kočka byl… Číst vice »
angel
George vs Vlasta Vlasta Nevím jaký rozpor? George Co treba tenhle? „Rikame-li, ze jsme nezhresili, klameme sami sebe a pravda v nas neni… Rikame-li, ze jsme nezhresili, delame z neho lhare a jeho slovo v nas neni (1. Januv 1). „Kdo v Synu zustava, nehresi. Kdo hresi, ten ho nevidel ani nepoznal… Kdo je narozen z Boha, nedopousti se hrichu, protoze Bozi sime v nem zustava, ba ani nemuze hresit, protoze se narodil z Boha.“ (1. Januv 3). Nechci se moc vměšovat, jen krátce. Tu je to s tím hřešením… Číst vice »
George
Kristuv ucednik: No a já píšu o lásce Boha k lidem, která je větší. Je to mozne, ale o tom ja nic nevim. Ja psal o jine lasce. Samozrejme – nekdo si muze myslet, ze tahle laska tu, o ktere pisu, muze lehce „nahradit“. Ovsem nekdo jiny by si zase mohl myslet, ze problem je proste v tom, ze skutecnou lasku – vuci jinemu cloveku – jeste nepoznal. Protoze kdyby poznal, tak by si to treba nemyslel. Takze se stejne nedojde k nicemu. Daleko troufalejší je říkat budou zachráněni všichni,… Číst vice »
George

Vlastik:

Metodologický naturalismus – je víra v schopnosti člověka.

Ja to vidim tak, ze i kdyby nakrasne byla – jakoze neni, ale kdyby – tak je to porad mnohem lepsi nez tato vira.

Ale s tim vlastne nemusis vubec ztracet cas, protoze podobne veci netreba nijak resit… staci rict treba ze to s krestanskou virou nema nic spolecneho apod… to uz vsechno zname… takze pro tebe nema ani smysl to cist.

jhk - vlasta
Podobnost čistě náhodná? V rámci jediného modelu si můžete často nakombinovat tolik konfigurací, že byste s nimi zaplnili ceník všech nových vozidel na trhu před padesáti lety. Zvyšující se konkurence nutí výrobce optimalizovat své produkty mnohem častěji a některé výbavové pakety a položky pak z jednoho modelu umí vytvořit úplně odlišná auta. Stručně řečeno, pokud byl kdysi nějaký model označen jako dobrý, velmi pravděpodobně byl dobrým autem v téměř všech svých variantách. Dnes může jeden konkrétní model nabývat mnoha podob, nabízet mnoho různých dojmů a mnohem více, než kdy předtím,… Číst vice »
jhk - vlasta
Vodu prý na zem přinesly komety. Co ještě dalšího přinesly komety? Nepřinesly také náhodou i sůl, a nestrefily se zrovna do moře? Jaktože moře je tak slané – kdežto země nikoli? Nebo se sůl po přinesení vody splavila ze země do moře? Kteréžto přírodní procesy působí salinitu moří? Evolucionistův problém je v tom – že do laboratoře chodí s již daným přesvědčením – že Boha nelze dokázat a že se v přírodě projev inteligence neprojevuje – že na všechno stačí pouhé přírodní procesy. Tím největším problémem ale není to, že… Číst vice »
jhk - vlasta
Když postupně rozebereme buňku – přijdeme na to, že se skládá z prostých biomechanických systémů – které velmi jednoduše pracují – pracují při dělení buňky do té doby, než vznikne tělo. Tělo člověka, zvířete, rostliny. V té počáteční oplodněné buňce nenajdeme vůbec nic – než pouhé „jednoduché“ mechanické systémy – které prostě a jednoduše „pouze“ dělají to, co jim „biomechanika“ káže. Nic jiného. Zjednodušeně se dá říci, že to je stroj, který se z počáteční informace v něm uložené – vyvine v konečný stroj – který informaci o sobě pošle… Číst vice »
jhk - vlasta

Pokud evolucionista řekne – že se organizmy nemohly přizpůsobit nějakému prostředí a vyhynuli – pak je to vlastně důkazem toho, že evoluce nefunguje tak, jak by si evolucionisté přáli.

Evoluce je tu proto, aby zfalzifikovala Boží dílo. Kvůli ničemu jinému tu není. Podobně jako jsou lidi, kteří falzifikují obrazy, či cokoli jiného – jsou tu i bytosti, které falzifikují Boží dílo. Není třeba v tom zase hledat nějaké složité věci. Někteří na to přijdou, někteří ne – někteří si budou myslet – že to nelze rozhodnout.

jhk - vlasta
Nebo možná spíše přesněji……. to platí samozřejmě i v mém případě. Proto také já jsem ten, kdo se bude měnit ve svých postojích, názorech a mnohých tvrzeních, pokud nebudou postaveny na faktech.….. – má tvrzení a postoje se budou měnit podle toho, zdali poznám, že fakta ukazují jiným směrem, než jsem si myslel. Zatím ukazují stále více a více k tomu, že veškerý historický záznam Bible je to pravé a pravdivé svědectví. Krom dalších faktů, které jak správně podotkl pan Kábrt – se dá zjistit o tomto světě z jakýchkoli… Číst vice »
pavelkabrt
A co je na tom podstatné a důležité – pravdu totiž není třeba nějak ohýbat, zabrušovat, přiřezávat, upravovat – tak, jak to dělali modláři v dávnověku, kteří si tvořili modly ke svému obrazu, a jak to dělají i dnes evolucionisté, když přijdou na fakta, která evoluci v tom podání „od buňky až do člověka skrze miliardy let vývoje“ – zpochybňují – takto skutečná pravda nevzniká. – jhk – vlasta Evolucionista si totiž hledání pravdy a pokrok vědy představuje jako úpravu svých starých příběhů o tom, jak kamení polité vodou stvořilo… Číst vice »
jhk - vlasta
A co je na tom podstatné a důležité – pravdu totiž není třeba nějak ohýbat, zabrušovat, přiřezávat, upravovat – tak, jak to dělali modláři v dávnověku, kteří si tvořili modly ke svému obrazu, a jak to dělají i dnes evolucionisté, když přijdou na fakta, která evoluci v tom podání „od buňky až do člověka skrze miliardy let vývoje“ – zpochybňují – takto skutečná pravda nevzniká. Pravda byla je a bude vždy stále stejná – a nemění se. Člověk a příroda se měnit může – jednání a chování člověka se měnit… Číst vice »
jhk - vlasta
Je sice velmi zajímavé, jak tu kdekdo mluví o tom, že víra je pouze nějaký dojem, že Bůh není skutečný, že křesťané jsou pouze lidé s nějakým svým vlastním přesvědčením, že potopa nebyla, že evoluce je pravda, že člověk vznikl postupným vývojem z prvních buněk, přes společné předky se zvířaty, atd. atd. atd. , že pouze ateista, či nezařazený jsou schopni se na realitu dívat nezaujatě, že kreacionisti toho nejsou schopni, atd. atd. atd. – tolik domněnek, falešných pohledů, výmyslů a čeho všeho ještě možného zde tito lidé napovídají……. ani… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – Route.

Vždyť jim ani stínem náznaku nedošlo, jak si nabíhají DDD

– jejich víra je velká. A problémy bohužel také. Ty jsou ještě větší.

Route 66

Ne, Vlasto, plakat se nedá. Možná je politovat a zcela jistě se pobavit. Vždyť jim ani stínem náznaku nedošlo, jak si nabíhají DDD

jhk - vlasta
Někdy se člověk i zasměje – a někdy by i plakal. Jednu reakci z těchto někdy uplakaných diskuzí na facebooku. Martin Knotek Přemysl Baroň Mozna jenom doplnim, ze sladkovodni ryby se morske vode nijak neprizpusobi (a obracene). Jde mimo jine o regulaci iontu. Proste je to nevhodne prostredi zabije. – diskutér tu snad opravdu jednou provždy dosvědčil – že evoluce je naprostý nesmysl a že tedy neumí změnit organizmus při změně prostředí. Měl by konečně přijmout rozumnost kreacionistů – kteří netvrdí, že se při potopě smíchaly slaná voda se sladkou… Číst vice »
Kristův učedník

Pacak: Dotaz: Je Země kulatá, pokud ano, jaký má průměr kolem rovníku?

Pokud by nebyla kulatá, bylo by to velké spiknutí mnoha lidí. To se mi nezdá pravděpodobné. Někteří věří ve spiknutí a odkazují i na Bibli, ale ta se dá celkem v pohodě chápat pro kulatou Zem, více jsem k tomu četl zde: http://www.slovo-pravdy.cz/2016/11/25/uci-bible-ze-je-zeme-plocha/

jhk - vlasta
Ovšem pozor, jsme stále pouze na začátku. K tomuto zjištění postačil jen kousek sledovaného mozku u krysy, jejichž lebeční obsah vědci zkoumají od počátku projektu. Než bude možné podobné výsledky zjišťovat i u lidí, ještě si pár let počkáme. Současné výsledky však dokážou identifikovat mozkové procesy, které vedou třeba k tomu, že krysa zahýbe fousky. Pokud pochopíme, jak zpracovává informace mozek krysy, jsme na dobré cestě k poznání člověka. Částečně to zní jako sci-fi, ale věda se k těmto odpovědím postupnými krůčky skutečně dostává… – to je srandy pytel….. –… Číst vice »
Pacak
Pacak

Dotaz: Je Země kulatá, pokud ano, jaký má průměr kolem rovníku?

jhk - vlasta
Václav Peterka, Praha Út, 26. září 2017, 13:22:10 | Souhlasím | Nesouhlasím | +15 / -1 Ta bio-hovězí stvoření se stejně nepoučí a budou dál riskovat život svůj i dítěte! Tolik z reakce na Novinkách….. – ale vemme si to pěkně po pořadě……. – takovýchto připomínek bylo mnohem více než pouze tato. Pouze dvě či tři připomínky na první stránce reakcí byly jiné. Takže – co víme, tak za 1. – když tedy dle evoluce vznikal člověk – umíralo se při porodu také…. a ještě hooooooooodně dlouho potom…… 2 –… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – George.

Metodologický naturalismus – je víra v schopnosti člověka. To je Tvá věc, že tomu věříš.

A to ostatní ……… – každý si nějak potřebujeme vysvětlit to, co vidíme, slyšíme, vnímáme. Někdo tak a jiný zase jinak. Na tom není nic špatného. Pokud Jsi Ty sám s tím spokojen – buď spokojen. Pokud nejsi spokojen – buď nespokojen. S tou krokokachnou jsi trapný/srandovní – vyber si co se Ti z těch dvou věcí osobně víc líbí.

iluminator
Nenapsal, a proto nebylo vaše sdělení úplné. Proto jsem odpověděl tak, jak jsem odpověděl – dobré chování ano, ALE. Já jsem totiž původně ani nepsal a ani nechtěl psát o propustce do nebe, o té jste začal psát vy. Původně jsem se totiž zmiňoval, že dle bible Bůh člověka dle jeho chování, smýšlení hodnotí, což taky z bible můžu prokázat. Opět stejný rámec – ano, vyloženě jste to tak nenapsal, ale napsal jste jen tuto část, JEN tu o přijetí života. A to je opět málo, proto můj doplňující komentář.… Číst vice »
iluminator
admin: Píšete, že v Bibli je toho dost ohledně toho, jak Bůh člověka může hodnotit podle jeho ovoce, podle jeho jednání, smýšlení ať už dobrého nebo zlého atd. Ano, to s vámi jistě souhlasím. Jenže všechno pěkně popořádku. Snaha o co nejlepší chování přesto není propustkou do nebe, i kdybyste se o to snažil sebevíc. To byste vlastně Krista ani nepotřeboval, kdybyste si dokázal zasloužit zpětný návrat k Bohu vlastní pílí, vlastními dobrými skutky. Proto jsem vám uvedl onen verš – „není rozdílu. Všickniť zajisté zhřešili, a nedosahují slávy Boží.“… Číst vice »
Kristův učedník
George: Mluvim o lasce ke konkretnimu cloveku. Ale nemyslim „fyzickou lasku“, natoz pak ve smyslu „chtic“. No a já píšu o lásce Boha k lidem, která je větší. To žádný člověk nemůže z daleka naplnit. To taky není fyzická láska. George: Ja si myslim, ze v tomto kontextu je znacne troufale oznaceni i jen jedne jedine konkretni „skupiny“, lhostejno zda ve smyslu „budou spaseni“ ci „nebudou spaseni“. Mam dojem, ze pan Kabrt ma na strankach tady ten vtip, ktery pry koluje mezi vericimi. Vtip neznám. Diskuze o tomto asi nikam… Číst vice »
George
Kristuv ucednik: Takže někomu chybí láska, tak chce raději umřít, než aby se připojil k věčnému životu s Láskou? Mluvim o lasce ke konkretnimu cloveku. Ale nemyslim „fyzickou lasku“, natoz pak ve smyslu „chtic“. Rozdíl je v tom, že já neoznačuji všechny, kdo budou nebo nebudou zachráněni. Ja si myslim, ze v tomto kontextu je znacne troufale oznaceni i jen jedne jedine konkretni „skupiny“, lhostejno zda ve smyslu „budou spaseni“ ci „nebudou spaseni“. Mam dojem, ze pan Kabrt ma na strankach tady ten vtip, ktery pry koluje mezi vericimi. Víš,… Číst vice »
George
Vlastik: Protože Tvá hlediska – jsou pouze a jen Tvými subjektivními „brýlemi“ ,kterými pohlížíš na tento svět. Co je „nadprirozene“ je vymezeno metodologickym naturalismem, nikoliv mnou. Jelikoz ruzni lide mohou mit na toto ruzne nazory, tzn. pro teistu muze byt „prirozeneho“ neco jineho nez pro ateistu, tak je zapotrebi tyto nazory vztahnout k necemu „neutralnimu“ – k necemu, co nerika ani ze nadprirozeno neexistuje, ani ze existuje, protoze ze sve podstaty to nic takoveho rikat nemuze. Pokud bych k tomu mel pristupovat jinak, tak bych musel napriklad sousedovi odkyvat, ze… Číst vice »
George
Vlastik: Nevidíme tak, jak bychom chtěli že Georgi? No jo, to je ale problém. Zadny problem neni. Pozorujeme to, co bychom dle ET pozorovat meli. A naopak nepozorujeme zadne „krokodylokachny“ ci „opice rodici lidske deti“ a dalsi podobne kreacionisticke vymysly, ktere by ve skutecnosti vetsinu ET krasne falsifikovaly – ale rozhodne nepotvrdily. A evolucionista si k tomu dle té „svojí vědy“ vytvořil určitá pravidla, jak by co mělo a nemělo takovým způsobem, aby se existenčně jinak založená osoba – měla dle přání či požadavků těchto lidí – projevovat tak, jak… Číst vice »
pavelkabrt
…co takhle si přečíst konečně pořádně Bibli – a zapřemýšlet – proč se něco jeví mladé, místo toho,aby se to jevilo jako staré? Není spíše nesmysl předstírat, že jsem starý, když jsem mladý? A přitom stačí tak málo – brát Bibli vážně. … Jak už dávno víme z Bible, na počátku všech zel a nectností a hříchů stojí pýcha. Dnes je to tato pýcha: my jsme moderní lidé, nejchytřejší ze všech předchozích generací, máme vědu a všechno víme nejlépe, před námi žili zaostalí primitivové…nějaká Bible? Chacha. Všechny staré texty jsou… Číst vice »
jhk - vlasta
Výzkum aktivity satelitních galaxií ukazuje, že Mléčná dráha není jako jiné galaxie. Její výjimečnost by ale znamenala zásadní problém – http://vesmir.stoplusjednicka.cz/nase-galaxie-mlecna-draha-je-mene-typicka-nez-si-myslime – když je něco výjimečné – je to vždy zásadní problém. Vzniká vždy otázka – jak to, že se něco podobného nikde neobjevuje? Vždy´t to přeci není pravděpodobné – aby ve Vesmíru nenastala aspoň podobná situace k utvoření něčeho podobného? Jo jo…… to je vždy tak, když si něco myslí člověk – všechno musí být uniformované, na jedinečnost se u člověka nehraje – všechno musí sedět mému pohledu…. a… Číst vice »
jhk - vlasta
http://veda.instory.cz/53-nove-dukazy-o-vzniku-zivota-na-zemi-neprilis-pravdepodobna-teorie-se-stava-pravdou.html – toto již spekulace není. Tady je všem všechno jasné. Stalo se to tak, jak tvrdíme. To, že Bible jasně říká, že v jeden den tu vyrostly stromy a rostliny – a tudíž se najednou objevil v ovzduší kyslík ve větší hustotě – by asi tyto lidi nenapadlo – že by to také tak „mohlo být“. Možná se dívají na historicitu Bible trochu jiným způsobem, třeba jí tolik nevěří. Já jí věřím. Ten, kdo to psal – by si nemohl příliš vymýšlet. Je totiž jasné – že by se… Číst vice »
Kristův učedník

Abychom někřivdili, tak v článku o Burianosauru je ještě video a tam odpovídá šťastný výzkumník po několika dotazech moderátora na podobu: „je to trošku spekulace“. Tak snad to nezanikne v toku informací.

jhk - vlasta
Duch článku je zcela zřejmý. Jedná se o promluvu věřícího člověka, který sám sebe a jiné se snaží ubezpečit, že to, co si myslí – se stalo skutečně tak, jak si myslí. Používá k tomu výrazy typu – pravděpodobně – muselo se stát – a podobná slova ve významu něčemu věřím tak silně, že o tom musím přesvědčit i ostatní. Protože díky tomu, že se něco stalo s jistou pravděpodobností – se to muselo stát jistě – proto to musím říci i ostatním. A s těmi miliony let už je… Číst vice »
jhk - vlasta

Opět byla asi pro mě myšlenka příliš hluboká.

Nemyslím. Je to jednoduché. Pokud ministerstvo řeší náboženskou otázku podle oděvu, pak musí být zajisté pravdou, že i křesťané se musí nějak specificky oblékat, a že tedy i ateisté musí mít nějaký svůj specifický oblek. Protože pokud ne – pak nevím, proč by se měla škola zajímat o to, kdo co a jak nosí a proč poukazovat na nějaké náboženské smýšlení?

Kristův učedník

Nevycházím z úžasu nad českým dinosaurem: Burianosaurus augustai
Vím se o něm všechno, že to byl elegán, žil u Kutné hory na ostrově, byl to veganský gurmán.
Vědci rekonstruovali podobu Burianosaura podle okousané levé stehenní kosti (předpokládám zkamenělé).
Tomu říkám věda od slova vědět. Ví se i kdo nám ho ohlodal.

A pozor: Paleontologové ho našli v sedimentech vzniklých pravděpodobně za silné bouřky s efekty podobnými tsunami; tělo dinosaura muselo být nějakou dobu unášeno mořem, protože na kosti jsou známky zubů žraloků.

Více na webu ČT: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/2249410-ceska-republika-ma-sveho-prvniho-dinosaura-dostal-jmeno-burianosaurus

Kristův učedník

jhk – vlasta: – no, to nevím, možná to budou vědět na ministerstvu.

Opět byla asi pro mě myšlenka příliš hluboká. 🙂

jhk - vlasta

Takže jistě že i kdyby se jakýkoliv člověk ve svém životě snažil žít ve shodě se svým nejlepším vědomím a svědomím dobře, tak žije a žít bude nezaslouženě, a už nikdy se na tom nic nezmění.

– ano souhlasím. Náš život nikoho není z naší strany jakkoli zasloužený a to je dobrým dalším důkazem pro to, že všichni žijeme z pouhé milosti, či potažmo z čisté Boží dobroty, nebo ještě jinak – z pouhé Boží vůle.

jhk - vlasta

Jaký je vzor oblečení ateisty?

– no, to nevím, možná to budou vědět na ministerstvu.

iluminator
admin: Vycházíme-li z Bible, pak samozřejmě víme, že o dobru a zlu bylo vše potřebné už dávno řečeno Bohem. Takže ten, kdo určuje a rozhoduje, je Bůh sám. Uvedená otázka je proto zavádějící – někomu může navodit dojem, že Bůh hodnotí člověka podle toho, zda koná nebo nekoná dobro. Ale tak to není. Víme, že není ani jednoho, kdo by mohl říci – tak, Bože, udělal jsem vše pro to, abys mě přijal mezi své. Apoštol Pavel na to říká: „Neboť není rozdílu. Všickniť zajisté zhřešili, a nedosahují slávy Boží.“… Číst vice »
Kristův učedník

jhk -vlasta: Je spousty křesťanů, kteří se oblékají po vzoru ateistů a spoustu ateistů, kteří se oblékají po vzoru křesťanů.

Jaký je vzor oblečení ateisty?

jhk - vlasta

Školy musí zachovávat náboženskou neutralitu, řekl ministr Štech

Ministerstvo školství nebude nijak zasahovat do pravomoci škol, které rozhodují, co žáci smí a nesmí nosit
https://www.novinky.cz/domaci/450024-skoly-musi-zachovavat-nabozenskou-neutralitu-rekl-ministr-stech.html

– to ale půjde dost těžko. Je spousty křesťanů, kteří se oblékají po vzoru ateistů a spoustu ateistů, kteří se oblékají po vzoru křesťanů. Jak tedy v tomto případě zachovat onu „náboženskou neutralitu“? Zamysleli se úředníci ve vládě také nad těmito problémy?

jhk - vlasta
Krom toho Georgi – tvůj pojem „nadpřirozená bytost“ – není můj pojem. To je další Tvůj problém s vnímáním toho, co je přirozené, nepřirozené, nadpřirozené – a jakým způsobem to lze rozeznat. Protože Tvá hlediska – jsou pouze a jen Tvými subjektivními „brýlemi“ ,kterými pohlížíš na tento svět. Jenomže svět se nechová podle Tvých brýlí. A k tomu, aby Jsi mohl zjistit, co je a co není normální, nenormální, skutečné, neskutečné, reálné, nereálné – k tomu Ti nebude stačit zkušenost jen Tvého života. Jak jsem již psal – Bůh neskáče… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – George Nikde hlavne nevidime, ze by jakakoliv nadprirozena bytost nejakou bunku tvorila. Pokud jde o tento klicovy aspekt kreacionismu, tak je zcela neoveritelny, nedostupny a nepristupny. Vidime, ze to, co nazyvame „zivotem“, vznika z predchoziho „zivota“ – VZNIKA, nikoliv „je tvoreno“. – však ano – to nevidíme. Nevidíme tak, jak bychom chtěli že Georgi? No jo, to je ale problém. Ono to totiž s tím – jak my co chceme docela souvisí v tom směru, že kdo tady nechce vidět – není kreacionista – ale evolucionista. A evolucionista… Číst vice »
George
Vlastik: nepovídej Georgi? Povidam. Ja jsem psal zcela jasne – nadprirozena bytost. Nepsal jsem vubec nic o nejakem „nimrani se v bunkach“ provadenem nejakou „inteligentni existenci“. K tomu ted jen zase utikas, protoze nemas co uvest k tomu, co jsem skutecne psal. Ale to neni „kreacionismus“ – rozhodne ne takovy, o jakem se diskutuje tady a predevsim ani takovy, v ktery bys veril ty sam. Takze… proc o tom vubec pises? Az budes sam zastavat treba tzv. rizenou panspermii – tak prijd a diskutuj o tom. Do te doby je… Číst vice »
Kristův učedník

jhk – vlasta: Někdo jiný zase věřil osadě havranů.

Osada je také volně podle archeologa, spisovatele a dneska už můžeme říci pohádkáře Eduarda Štorcha.

Tento pán se snažil i o reformu dějepisu.

jhk - vlasta

Pro existenci „něčeho nad námi“ je spousty důkazů. Pro neexistenci – je pouze to – že si to někdo myslí na základě toho, že nebude brát ty určité důkazy v potaz a řekne, že to nejsou důkazy pro onu existenci.

jhk - vlasta

Nikde hlavne nevidime, ze by jakakoliv nadprirozena bytost nejakou bunku tvorila. Pokud jde o tento klicovy aspekt kreacionismu, tak je zcela neoveritelny, nedostupny a nepristupny. Vidime, ze to, co nazyvame „zivotem“, vznika z predchoziho „zivota“ – VZNIKA, nikoliv „je tvoreno“.

– krom toho – vlastně to není úplně pravda – co Jsi napsal. Bůh skutečně člověka nového v životě matky tvoří – neboli utváří – jak o tom píše Žalmista. Nebudu citovat, kdo ví – uvědomí si, o čem mluvím. Neříkáš pravdu Georgi.

jhk - vlasta
George. Vlastik: Což je např. Evoluční teorie a z ní vyplývající Evoluce. Ta nemá s realitou příliš mnoho společného. Biologicka evoluce prokazatelne probiha a kazdy se o tom v pripade zajmu muze presvedcit sam, zcela bez ohledu na sve nabozenske vyznani. Je uplne jedno, jak moc (a jak dlouho) se to budes snazit popirat. Proste to tak je. Nikde totiž nevidíme – že se buňka vyvíjí v něco jiného než zase a jen v buňku. Nikde hlavne nevidime, ze by jakakoliv nadprirozena bytost nejakou bunku tvorila. Pokud jde o tento… Číst vice »
George
Vlastik: Což je např. Evoluční teorie a z ní vyplývající Evoluce. Ta nemá s realitou příliš mnoho společného. Biologicka evoluce prokazatelne probiha a kazdy se o tom v pripade zajmu muze presvedcit sam, zcela bez ohledu na sve nabozenske vyznani. Je uplne jedno, jak moc (a jak dlouho) se to budes snazit popirat. Proste to tak je. Nikde totiž nevidíme – že se buňka vyvíjí v něco jiného než zase a jen v buňku. Nikde hlavne nevidime, ze by jakakoliv nadprirozena bytost nejakou bunku tvorila. Pokud jde o tento klicovy… Číst vice »
Route 66

– pokud jde o spravedlnost – Kristův učedník nepsal nic o lhaní a pomlouvání……

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´

Pokud jde o spravedlnost, tak ta je pro naše přátele, při vousu dárvinově, velice relativním pojmem. Jako i „lhaní a pomlouvání“
Myslím, v kontextu toho jejich zdejšího dlouholetého působení, že netřeba více rozvíjet. DDD

jhk - vlasta

Trochu jinými slovy – v tomto světě vidíme všechno přesně tak, jak bychom to očekávali, pokud by svět byl stvořen. A to právě tím Bohem, o kterém je řeč v Bibli.

jhk - vlasta
George tu naznačuje cosi o spravedlnosti. Ok. Přibližme si tedy to, co je nám o Bohu známo a co je pouze výplod lidské fantazie. Výplodem lidské fantazie je to, co si člověk pouze myslí, ale s realitou to nemá příliš mnoho společného. Což je např. Evoluční teorie a z ní vyplývající Evoluce. Ta nemá s realitou příliš mnoho společného. Nikde se totiž nic nevyvíjí dle toho scénáře – krom toho, že se některé živé organizmy mění – což je naopak zcela v pořádku, to ale není v žádném rozporu s… Číst vice »
jhk - vlasta
Kdo četl Lovce mamutů od Eduarda Štorcha, tak ať to bera jako pohádkový příběh. Archeologové potvrzují, že většina vědeckých poznatků z kterých kniha čerpá, už je neplatná: Historie.cs Mamuti a jejich lovci Kopčem, Mamutík i Veverčák by museli být normální lidi. – mnoho z nás vyrůstalo v mládí v nějaké té víře. Někdo jiný zase věřil osadě havranů. To, že to hráli lidé – už nikoho asi netrklo. Mě tedy ne. Možná dnes by to bylo jiné. Mnohem lepší scifi byl Oheň, či Planeta opic. Ale to už jsem byl… Číst vice »
jhk - vlasta

V zájmu spravedlnosti budiž řečeno, že možná existuje i nějaký křesťan, který nevraždí, nelže a nepomlouvá

– pokud jde o spravedlnost – Kristův učedník nepsal nic o lhaní a pomlouvání……

Já jsem to myslel na jednotlivé osoby, že snad (doufám) existují i ateisté, kteří ještě nevraždili.

Kristův učedník

Kdo četl Lovce mamutů od Eduarda Štorcha, tak ať to bera jako pohádkový příběh. Archeologové potvrzují, že většina vědeckých poznatků z kterých kniha čerpá, už je neplatná: Historie.cs Mamuti a jejich lovci
Kopčem, Mamutík i Veverčák by museli být normální lidi.

Kristův učedník

tomas12345,

biblický kód je zajímavý. Já jsem to nezkoumal, ale jestli je to pravda, tak to asi není moc pravděpodobné, že to vzniklo evolucí. 🙂

Kristův učedník
Jarku, zde je varování pro všechny hříšníky: Zjevení Janovo 21, 5-8: „A ten, jenž seděl na trůně, řekl: Hle, činím všechny věci novými. A praví [mi]: Piš, protože tato slova jsou spolehlivá a pravdivá. A řekl mi: Stalo se. Já jsem Alfa a Ómega, počátek a konec; já tomu, kdo žízní, zdarma dám z pramene vody života. Kdo vítězí, zdědí tyto věci, i budu mu Bohem a on mi bude synem, zbabělým však a nevěřícím [a hříšníkům] a ohavnostmi poskvrněným a vrahům a smilníkům a kouzelníkům a modlářům a všem… Číst vice »
tomas12345
Zaujíma ma váš nazor na danu vec. Udajne sa pomocou urciteho algoritmu podarilo najst z 5 kníh Mojžisovych slovo izraalskeho premiera Netanjaha. Zda sa mi to vcelku zaujimave . Mohlo ist o nahodu ? Aka je sanca ze sa nahodou najde z Biblie slovo Netanjahu ? Slovo Netanjahu sa sklada z 9 pismen , a ked na kazdom jednom pismene moze byt 30 roznych pismen sanca ze vznikne taketo slovo je 30 na deviatu, teda je to sanca 1: 19 bilionov. A o slove Jicchak Rabin uz ani nehovorim .… Číst vice »
Jarek

Kristův učedník: Já jsem to myslel na jednotlivé osoby, že snad (doufám) existují i ateisté, kteří ještě nevraždili.

V zájmu spravedlnosti budiž řečeno, že možná existuje i nějaký křesťan, který nevraždí, nelže a nepomlouvá

Kristův učedník
George: Ne, o tom opravdu nemluvim. Uz davno ani nezamenuji „zamilovanost“ s „laskou“. Na druhe strane… jde o neprenositelne zkusenosti. 🙂 Tak jsem to pochopil správně. Takže někomu chybí láska, tak chce raději umřít, než aby se připojil k věčnému životu s Láskou? George: Tak nejak mi to prijde podobne… Rozdíl je v tom, že já neoznačuji všechny, kdo budou nebo nebudou zachráněni. George: Musim priznat, ze tomuto moc nerozumim. Pokud budeme uvazovat nekoho, kdo o Kristu nikdy neslysel, tak se tezko muze chovat podle jeho prikazani. Muze se chovat… Číst vice »
Kristův učedník

pavelkabrt: Také někdy?

Já jsem to myslel na jednotlivé osoby, že snad (doufám) existují i ateisté, kteří ještě nevraždili.

George
Kristuv ucednik: Pokud jde o fyzickou lásku, chtíč, tak to není zase tak nedostupné. Ne, o tom opravdu nemluvim. Uz davno ani nezamenuji „zamilovanost“ s „laskou“. Na druhe strane… jde o neprenositelne zkusenosti. 🙂 Já si myslím, že vím jenom, kdo nebude mít večný život, ne úplně, ten kdo bude mít. Tak nejak mi to prijde podobne… Kdo se bude chovat podle přikázání Ježíše Krista, tak k Bohu dospěje, aby se ukázalo, že jeho skutky jsou vykonány v Bohu. Musim priznat, ze tomuto moc nerozumim. Pokud budeme uvazovat nekoho, kdo… Číst vice »
pavelkabrt

ateisté jsou také někdy vrazi, říká Kristův učedník eufemisticky.

Také někdy? 100 miliónů ateisty/evolucionisty vyvražděných lidí ve 20. století během pár desítek let, to je ono „také někdy“? Ale vzpomínám si, že na těchto stránkách nás nějaký ateista kdysi poučil, že ateismus není žádné vyznání víry a tudíž žádní ateisté nikdy nikoho nezabíjeli. Zabíjeli křesťané jménem Hitler, Stalin, Mao či Pol-Pot. Je něco, co pusa nemůže říct a co počítač odmítne zapsat? PK

jhk - vlasta

Za proměnlivým množstvím melaninu v lidském těle stojí evoluce. Když se lidé stěhovali z rovníkových oblastí se spoustou slunečního svitu, do chladnějších severních oblastí s menšími dávkami UV záření, přestali velké množství pigmentu potřebovat a naše tělo se tomu zkrátka přizpůsobilo.

Za proměnlivým množstvím melaninu v lidském těle nestojí evoluce, ale schopnosti lidského organizmu reagovat na proměnlivé okolní prostředí. A tato schopnost je vrozená. Měli ji naši rodiče a rodiče rodičů až do prvního člověka, který ji měl od Boha.

jhk - vlasta

Doba sem, doba tam, věříte na věčného Boha.

Argument neargument – mě je to jedno. Mě se to nelíbí a tak musí být tak, jak si myslím. – volná parafráze Jarkových slov.

Prostě co na tom, že Bůh kdysi přikazoval a po Kristu už nepřikazuje. Aneb – vyznávám pouze to, co se mi líbí a hodí a ostatní je mi putna.

jhk - vlasta

RE: – George. Ok.

Kristův učedník

Jarek: To jsem rád, že Vy osobně momentálně nikoho nezabíjíte v domnění, že Vám to přikázal Bůh.

Já nejsem rád, že se řídíte evolučním zákonem džungle. Jestli jste si nevšiml, tak ateisté jsou také někdy vrazi. A to ani nemluvím o vražedných ateistických ideologiích.

Jarek

Kristův učedník: Jenže mě to nikdo nepřikazuje.

To jsem rád, že Vy osobně momentálně nikoho nezabíjíte v domnění, že Vám to přikázal Bůh, jenž Vám to přikázat může.
Dobrou noc 🙂

Kristův učedník

Jarek: No tak vidíte. Jste stejný jako Muhammed nebo jiný věřící na Boha, který vám může přikázat zabíjet.

Jenže mě to nikdo nepřikazuje.

MĚ PŘIKAZUJE MILUJ SVÉ NEPŘÁTELE!

Jarek

Kristův učedník: Jasně, že může,vždyť je to nejmocněší bytost, Panovník.

No tak vidíte. Jste stejný jako Muhammed nebo jiný věřící na Boha, který vám může přikázat zabíjet.

Řekl jim: „Toto praví Hospodin, Bůh Izraele: Všichni si připněte k boku meč, projděte táborem tam i zpět od brány k bráně a zabijte každý svého bratra, každý svého přítele, každý svého nejbližšího.“
Ex 32:27

Já jsem ale vstoupil do diskuze jen proto, abych vyjádřil politování nad papežovou nedůsledností.

Kristův učedník
Jarek: Doba sem, doba tam, věříte na věčného Boha. Věříte na Boha, který přikázat zabíjet v může a věříte, že je správné ho poslechnout. Jste na tom v principu stejně jako Muhammed nebo jakýkoliv jiný věřící, který věří na možnost Božích příkazů zabíjet. Jasně, že může,vždyť je to nejmocněší bytost, Panovník. Soudce také vynáší rozsudek. Nikdo mi to ale nepřikazuje! Jsem na tom lépe než vy, který v Boha nevěříte a musíte se strachovat o život, a můžete se někdy cítit ohrožen a bojovat o život. Řídíte se dle evolučního… Číst vice »
Kristův učedník
George: Treba laska? ??? To nechápu. Vždyť Bůh je láska. Pokud jde o fyzickou lásku, chtíč, tak to není zase tak nedostupné. George: Ja se domnivam, ze zklamani budou mnohem vice treba lide, kteri se domnivaji, ze vedi koho Buh spasi a koho ne. Já si myslím, že vím jenom, kdo nebude mít večný život, ne úplně, ten kdo bude mít. George: Coz je velice problematicke tvrzeni uz jen proto, ze pouzitim vyrazu „vsichni“ se to z podstaty veci vztahne i na jedince, kteri o Kristu nevedi (coz teoreticky mohou… Číst vice »
Jarek

Kristův učedník: „Ti dostali příkaz od Boha na tom nejsou stejně. Bylo to tak ve Starém zákoně, v jiné době. Dnes už nevím o tom, že by něco takového Bůh chtěl.“

Doba sem, doba tam, věříte na věčného Boha. Věříte na Boha, který přikázat zabíjet může, a věříte, že je správné ho poslechnout. Jste na tom v principu stejně jako Muhammed nebo jakýkoliv jiný věřící, který věří na možnost Božích příkazů zabíjet.

Kristův učedník

Jarek: Z pozice kritického pozorovatele jsou domnělí vykonavatelé Boží k zabíjení na tom všichni stejně, ať už svému přesvědčení o pozici Boží pravdy zabíjet z jeho příkazu podlehnou hned nebo později.

Ti co dostali příkaz od Boha na tom nejsou stejně. Bylo to tak ve Starém zákoně, v jiné době. Dnes už nevím o tom, že by něco takového Bůh chtěl.

George
Kristuv ucednik: Co by to mělo být? Treba laska? O te je zrovna ta basnicka: Nikdy ji nespatrit? Bez ni tu byti? Morem slz pluje opily vrak. Nechte si pohar vecneho ziti, vecny bych smutek, vecne pil pak… Pro jistotu podotykam, ze jsem to neslozil ja. 🙂 Doporučuji tomu zklamání po smrti nějak předejít. Ja se domnivam, ze zklamani budou mnohem vice treba lide, kteri se domnivaji, ze vedi koho Buh spasi a koho ne. To je jednoduché. Jestliže přišel Boží Syn a ten přišel, tak proč věřit někomu jinému?… Číst vice »
Jarek
Kristův učedník: „Co jsem četl, tak zpočátku s mu zdálo, že blouzní.“ Alespoň z počátku byl trochu sebekritický. Ale ani to mu nepomohlo, aby nakonec nepropadl představám, že ho vede Bůh nebo Boží anděl. Z pozice kritického pozorovatele jsou domnělí vykonavatelé Božích příkazů k zabíjení na tom všichni stejně, ať už svému přesvědčení o pozici Boží pravdy zabíjet z Božího příkazu podlehnou hned nebo později. Samo to vaše přesvědčení, že Bůh někdy přikazuje zabíjet, to umožňuje. Řekl jim: „Toto praví Hospodin, Bůh Izraele: Všichni si připněte k boku meč, projděte… Číst vice »
Kristův učedník

Jarek: V pozici pravdy si připadal i Muhammed.

Co jsem četl, tak zpočátku s mu zdálo, že blouzní.

Jarek

Kristův učedník: „Z pozice pravdy se domnívám že, jde o to, že Mojžíš měl příkazy přímo od Boha, Muhammed ne.“

V pozici Boží pravdy si samozřejmě připadal být i Muhammed. Možná ještě víc, než vy.

Kristův učedník

Jarek Z pozice kriticky uvažujícího pozorovatele jde ve všech případech v nejlepším případě o pouhé upřímné přesvědčení nějakého člověka, že mu Bůh přikázal zabíjet. Je lhostejné, jestli je to Mojžíš, Muhammed nebo jiný věřící.

Z pozice pravdy se domnívám že, jde o to, že Mojžíš měl příkazy přímo od Boha, Muhammed ne.

Kristův učedník
George: To je sice zajimave vysvetleni, jenze kdyz na to prijde, muze to byt klidne i uplne naopak – clovek touzi po necem, ceho by se podle sveho subjektivniho presvedceni nikdy nenabazil, ale nemuze to mit a tak samozrejme nijak zvlast nestoji o vecnost. Nebot vecnost by se rovnala vecnemu touzeni. To je samozrejme jen priklad, na kterem demonstruji, ze to neni tak jednoduche. Ale znam k nemu peknou basnicku. 🙂 Co by to mělo být? Lidé, kteří mají všechno, docházejí k závěru, který jsem psal já. George: To je… Číst vice »
Jarek

Kristův učedník: Je snad rozdíl mezi vykonat příkaz a mezi usmyslet si (chybně), že něco je Boží příkaz a vydávat to za to.

Z pozice kriticky uvažujícího pozorovatele jde ve všech případech v „nejlepším“ případě o pouhé upřímné přesvědčení nějakého člověka, že mu Bůh přikázal zabíjet. Je lhostejné, jestli je to Mojžíš, Muhammed nebo jiný věřící.

George

Vlastik:

Rozeberme si to trochu. 1. Ty nevyznáváš nejen náboženství, ale ani dobro ani zlo.

Tak rozebirat klidne muzes, ale jsi mimo hned s tim prvnim, protoze ja jsem nepsal ze „nevyznavam“ dobro ani zlo – ja jsem vzdy diskutoval o absolutnim dobru a zlu. V jakem smyslu dobro a „vyznavam“ (fakt nemas nejaky lepsi vyraz?), to jsem na tomto webu psal mnohokrat.

Nu a dal to pokracuje v podobnem duchu…

Kristův učedník

Jarek: To, že například Jozue nebo Mojžíš zabíjeli v Božím jméně, doslova na jeho příkaz, jsou dějiny v podání biblických textů. Docela mě na papeži mrzí, že řekne-li A, neřekne B. Tedy že pokud je zabíjení v Božím jméně rouhání, jsou rouhavé mnohé biblické pasáže.

Je snad rozdíl mezi vykonat příkaz a mezi usmyslet si (chybně), že něco je Boží příkaz a vydávat to za to.

George
Kristuv ucednik: Protože, když člověk nevěří v Boha, tak život mu může dát jenom nějaký pomíjivý smysl a těch pomíjivých věcí se dříve či později člověk nabaží. To je sice zajimave vysvetleni, jenze kdyz na to prijde, muze to byt klidne i uplne naopak – clovek touzi po necem, ceho by se podle sveho subjektivniho presvedceni nikdy nenabazil, ale nemuze to mit a tak samozrejme nijak zvlast nestoji o vecnost. Nebot vecnost by se rovnala vecnemu touzeni. To je samozrejme jen priklad, na kterem demonstruji, ze to neni tak jednoduche.… Číst vice »
Jarek
George [cituje papeže]: „Tato uzavřenost, která nepřipouští, že by venku lidé mohli činit dobro, je jako zeď. Vede nás k válkám a také k přesvědčení, že můžeme zabíjet v Božím jménu. V dějinách se to mnozí domnívali, avšak je to rouhání. Tvrdit, že se může zabíjet v Božím jménu, je rouhání.“ To, že například Jozue nebo Mojžíš zabíjeli v Božím jméně, doslova na jeho příkaz, jsou dějiny v podání biblických textů. Docela mě na papeži mrzí, že řekne-li A, neřekne B. Tedy že pokud je zabíjení v Božím jméně rouhání,… Číst vice »
Kristův učedník
George: vite, ja si vybavuji, ze byla doba, kdy z uceni zapadni cirkve plynulo, ze hlavou cirkve je papez a proto i vysveceny klerik muze stanovit, kdo bude a kdo naopak nebude spasen. Bible byla pořád stejná. George: Proti tomu se u nas stavel napriklad nejaky Jan Milic, ktery kazal, ze ty, kdoz maji byt spaseni, vybira pouze Buh a zadny clovek na zemi tedy nevi, kdo se do nebeskeho kralovstvi dostane a kdo nikoliv. A nemyslel tím náhodou z křesťanů? Taky kázal, že Karel IV. je antikrist. George: „Tato… Číst vice »
Václav Dostál

„V stredu večer sa začal židovský rok 5778“
„Začiatok židovského Nového roka, ktorý sa nazýva Roš Hašana, pripadol v tomto roku na 21. septembra. Začal sa už v stredu 20. septembra po západe Slnka ako všetky židovské sviatky. … V Talmude sa Roš Hašana spomína ako výročný deň stvorenia sveta, je teda aj spomienkou na začiatok bytia a zároveň i deň, na ktorý sa viaže nádej do budúcnosti.“
Více na http://krestandnes.cz/stredu-vecer-sa-zacal-zidovsky-rok-5778/

jhk - vlasta
George. Ja si myslim, ze papez si pouze dobre uvedomuje, ze z bazirovani na pravdivosti, spravnosti… jednoho jedineho nabozenstvi vzdy povstavalo, povstava a postavat bude – krystalicke zlo. A to zcela bez ohledu na to, co ono nabozenstvi uci. Ok. Rozeberme si to trochu. 1. Ty nevyznáváš nejen náboženství, ale ani dobro ani zlo. Tvůj světonázor je toho prost. Tvé bazírování na tom, že tedy někdo bazíruje – je poněkud nesourodé s Tvým světonázorem. – nebo si to myslím špatně? 2. Nevyznáváš ani něco jako „pravda“. Co pak potom chceš… Číst vice »
George
Vlastik: Ja si myslim, ze papez si pouze dobre uvedomuje, ze z bazirovani na pravdivosti, spravnosti… jednoho jedineho nabozenstvi vzdy povstavalo, povstava a postavat bude – krystalicke zlo. A to zcela bez ohledu na to, co ono nabozenstvi uci. Protoze pro mnoho lidi je nejdulezitejsi to, aby prave oni meli ve svem pohledu na danou vec (treba zrovna vykladu nejakych konkretnich biblickych versu) pravdu. To je pro ne dulezitejsi mnohem vic, nez nejaka laska k bliznimu svemu a dalsi podobne veci. Proto vydavaji svuj nazor za „jedinou spravnou moznost“, proto… Číst vice »
Ondra-P
Admin Když se pozorně rozhlédnete, zjistíte, že existuje také celá řada jiných geologů a geografů, kteří naopak biblickou potopu nejen podporují, ale četnými důkazy ji prokazují. Takovým poskytujeme na tomto webu prostor a jejich poznatky publikujeme prostřednictvím článků. Potopa je široké téma, k tomu nestačí přečíst si pár jalových poznámek. K vytvoření názoru je potřeba čas a trpělivost. Čtěte pozorně odborné články a přemýšlejte. A jaké že to ty důkazy jsou? Jje to pár měsíců, co jste v diskuzi se mnou přiznal , že mnohé věci (a to ty, které… Číst vice »
Ondra-P

Vlasta

Admin: NAŠE VÍRA V BOHA NENÍ VĚDECKÝ OBOR.

Vlasta: – je. Ale ne ten, který tu neustále prezentuje George a jemu podobní. Je to jiná věda. S výrokem samozřejmě souhlasím, vím, jak je to myšleno. Přesto musím tvrdit, že já vím, že Bůh existuje. Mám pro to spousty důkazů.

Prý jiná věda. A prý – Mám pro to spousty důkazů.

Popiš prosím tu „jinou vědu“ a předlož prosím ony důkazy.

jhk - vlasta
Podobne, jako v tech versich co jsem citoval predtim, je zcela jasne uvedeno kazdy a nikoliv to, co pise admin („kazdy, kdo veri v Jezise Krista se vsim co k tomu patri“). – pokud někdo koná dobro – pak nebude mít problém přijmout nejen Krista, ale i Boha. Podle mě to není příliš složité na to přijít, že tyto verše mimo jiné i toto naznačují. Papež říká pouze část pravdy. Možná jako mnozí další. Možná proto, protože si myslí, že to je dobré takto říci, možná proto, že si myslí,… Číst vice »
George
admin: vite, ja si vybavuji, ze byla doba, kdy z uceni zapadni cirkve plynulo, ze hlavou cirkve je papez a proto i vysveceny klerik muze stanovit, kdo bude a kdo naopak nebude spasen. Proti tomu se u nas stavel napriklad nejaky Jan Milic, ktery kazal, ze ty, kdoz maji byt spaseni, vybira pouze Buh a zadny clovek na zemi tedy nevi, kdo se do nebeskeho kralovstvi dostane a kdo nikoliv. Mam takovy dojem, ze dnes je oproti tomu doba, kdy verici odmitaji jak autoritu papeze, tak i to, co kazal… Číst vice »
George
iluminator: Jenže když dva dělají totéž, je to vždy totéž? Treba zalezi na pohnutkach. „Kdo skoupe rozseva, bude take skoupe sklizet a kdo stedre rozseva, bude take stedre sklizet. Kazdy at dava podle toho, jak se predem ve svem srdci predem rozhodl, ne s nechuti ani z donuceni, vzdyt radostneho darce miluje Buh“ (2. Korintskym 9:6,7). Tyhle verse obcas slycham od vericich lidi. A zajimave je, ze oni dobre vedi, ze ja verici nejsem. Ale to jim nijak nevadi v tom, aby me na tohle upozornovali. 🙂 Nemuze to byt… Číst vice »
Kristův učedník
George: To je dobre. 🙂 Já chápu váš postoj, že jste rád, že vám nikdo nenutí věčný život. Protože, když člověk nevěří v Boha, tak život mu může dát jenom nějaký pomíjivý smysl a těch pomíjivých věcí se dříve či později člověk nabaží. Je to dobře rozebráno v biblické knize Kazatel. Jestliže však Bůh je, říkáte nevíte, tak vás bude mrzet, když s ním nebudete moci být a to nebudete, když nevěříte a nechcete. George: To bych tedy nerekl. Treba takova buddhisticka pekla… to rozhodne neni zadny med. Tady jsme… Číst vice »
iluminator
„Souzeni a uzkost padne na kazdeho, kdo pusobi zlo, predne na Zida, ale i na Reka. Avsak slava, cest a pokoj ceka kazdeho, kdo pusobi dobro, predne Zida, ale i Reka…“ „Toto přikázání může být dobrou cestou k dosažení pokoje. Kdybychom všichni druhým činili dobro, nakonec se naše cesty protnou. A pomalu, postupně, poznenáhlu se utvoří ona kultura setkávání, které máme tolik zapotřebí. Setkáme se, protože konáme dobro. ‚Já ale, Otče, nevěřím, jsem ateista.‘ Konáš ale dobro, a tam se setkáváme!“ Skoro bych rekl, ze se temi versi papez primo… Číst vice »
George
Kristuv ucednik: Vždyť vám ho také nikdo nenutí. To je dobre. 🙂 V jiných náboženstvích jsou ke hříchu tolerantnější, kvůli tomu nemusíte přestat hřešit. To bych tedy nerekl. Treba takova buddhisticka pekla… to rozhodne neni zadny med. Tak pod to se můžu podepsat. Je to i můj názor. Proto nemam prilis velkou chut tvrdit, ze biologicka evoluce neprobiha. Ani kdyz se rika to „moudrejsi ustoupi“. No jo, ale co když je jejich vlastní pohled shodný s tím co je v Bibli? To neni to, nac jsem se ptal. Schvalne jsem… Číst vice »
tomas12345

George

Evolucionisti hovoria že evolúcia je nahodna…

(„Evolucionisti“ nic takoveho takoveho nehovoria. „Evolucionisti“ naopak hovoria, ze prirodni vyber je alternativou nahody.Evolucionisti hovoria že evolúcia je nahodna…)

Vsak ano , prirodny výber nie je nahodny , nahodne su len mutacie , lenze ja som mal na mysli mikroevoluciu respektive prisposobenie organizmu danemu prostrediu o ktorom si myslim (oprav ma ak sa mylim ) ze nahodne nie je , ako som uz vo svojom pociatocnom prispevku vysvetloval.

jhk - vlasta
Pobídky k nákupu elektromobilu v Norsku zahrnují osvobození od daní při registraci auta, od DPH, mýtného, parkovacích poplatků a jak už jsme zmínili, u veřejných nabíječek také od platby za elektřinu. Dříve dokonce mohli majitelé elektromobilů jezdit v pruzích pro autobusy, ty ale „obsadili” tak rychle, že tahle výhoda musela skončit. Zmíněná zvýhodnění byla zavedena v roce 2012 jako snaha podpořit prodej elektroaut s cílem, aby do roku 2020 bylo 90 % všech nově prodaných aut v Norsku elektrických nebo aspoň plug-in-hybridních. Tento cíl byl vládou potvrzen, navíc s další… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – George.

To by se teoreticky dalo vylozit i tak, ze to s tim respektovanim svobody projevu mas tak nejak podle momentalni nalady.

Hmmm. Nepotřebuji řešit to, jak kdy reaguji, ale na co. Pokud k tomu tedy nemáš už nic podstatného – můžeme se zase vrátit k problémům evoluce, jak již Foton naznačil.

Foton

Prírodný výber nemá v sebe dostatok informácie, aby zostrojil enzýmy, proteíny s ich zložitým mechanizmom umožňujúcim vykonávať svoju činnosť. (O vyšších biologických štruktúrach ako orgány a končatiny, už ani nehovoriac.)

George

Vlastik:

Ano, nejspis to melo nejaky smysl. Ja myslel, ze ti vadilo ze vam do te debaty vstupuji – ze nechces abych reagoval (a pokud uz, tak na Kristova ucednika), kdyz slo o neco, co jste si resili mezi sebou. Taky je samozrejme mozne, ze jsem to jen nepochopil spravne.

Když mi někdy nevadí, že se ten druhý ozývá…

To by se teoreticky dalo vylozit i tak, ze to s tim respektovanim svobody projevu mas tak nejak podle momentalni nalady. 🙂

jhk - vlasta
RE: – George. – pokud chceš reagovat na Kristova učedníka – reaguj na něj. Ne na mě. Dík Tak jsem si rikal, ze kdyz ti to jednou tak vadi, nebudes prece totez delat jinym. „Jak chcete, aby lide jednali s vami, jednejte i vy s nimi.“ Lukas 6:31. Však ano- to souhlasí. Napsal jsem něco, co v té situaci bylo potřebné. Vždyť Jsi mi přeci nemusel odpovídat. Je to Tvá svobodná volba. Stejně jako moje. Krom toho to tenkrát mělo nějaký smysl. Jinak bych to asi neřekl ne? Nejspíše ta… Číst vice »
George

tomas12345:

Evolucionisti hovoria že evolúcia je nahodna…

„Evolucionisti“ nic takoveho takoveho nehovoria. „Evolucionisti“ naopak hovoria, ze prirodni vyber je alternativou nahody.

George
Vlastik: Představ si – že když čtu něco – a přemýšlím, proč si někdo myslí to, co si myslí – může vzniknout najednou určitá myšlenka, kterou pak mohu např. tomu někomu říci – anebo přispět svým pohledem na danou „problematiku“. Tomu se říká svoboda projevu. Nemáš nic proti tomu…. snad. ? Ja mel dojem, ze proti tomu mas neco ty, protoze ty ses tu proti tomu zacatkem srpna vymezoval – ne ja. Nebo jsi uz zapomnel na to, co jsi mi psal? – pokud chceš reagovat na Kristova učedníka –… Číst vice »
tomas12345

Vcera vecer som tu daval prispevok ale ked sa prihlasim do diskusie tak nikde nemozem najst svoj prispevok a ani prispevky zo vcera a z dneska. Jedine co sa my zobrazuje uplne hore su prispevky až od 6.6.2017 v com moze byt chyba ?

jhk - vlasta

RE: – George.

ve kterem bez predstavy nejakeho posmrtneho zivota nema nic smysl

– neřekl bych že jde o představy. Proč si myslíš, že by to měla být pouhá představa?

jhk - vlasta
RE: – George. Ja problem nemam – to spis ruzni verici mi prubezne „cpou“ svoje videni sveta, ve kterem bez predstavy nejakeho posmrtneho zivota nema nic smysl. A proto, kdyz se zcela subjektivne zeptam „co bych si pocal s vecnym zivotem?“, tak hned citi potrebu to komentovat… dokonce i tehdy, kdyz je to adresovano nekomu jinemu a ne primo jim samotnym. Fakt nechces nechat na me, jak dlouho by se mi zamlouvalo zit? – však ano Georgi. Představ si – že když čtu něco – a přemýšlím, proč si někdo… Číst vice »
George
Vlastik: Nejsi snad rád za to, že jsi rád za to, že máš to co máš? A co kdyz jsem se svym zivotem spokojen mj. prave proto, ze si nemyslim, ze potrva vecne? Nelíbí se Ti Tvůj vlastní subjektivismus? Ja problem nemam – to spis ruzni verici mi prubezne „cpou“ svoje videni sveta, ve kterem bez predstavy nejakeho posmrtneho zivota nema nic smysl. A proto, kdyz se zcela subjektivne zeptam „co bych si pocal s vecnym zivotem?“, tak hned citi potrebu to komentovat… dokonce i tehdy, kdyz je to adresovano… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – George.

Však ano – to, že někdo děti nemá – platí pro něj to ostatní. Nelíbí se Ti Tvůj vlastní subjektivismus? Nejsi snad rád za to, že jsi rád za to, že máš to co máš? Jedny kalhoty, možnost si kdykoli zajet tam, kam bys chtěl, atd. atd.? To do těch příkladů spadá také….. – horlivost pro vědu – aby vše fungovalo tak jak by dle Tebe mělo…. atd. atd. atd.

jhk - vlasta

RE:. Admin – děkuji.

Kdo přemýšlí, může dojít jen ke stejnému závěru – princip tohoto přirovnání je jasný a je zcela na místě. Ten, kdo přemýšlí, již ZNÁ cenu nalezeného

Snažil jsem se to naznačit jak nejsrozumitelněji jsem byl v tu chvíli schopen.

George
Vlastik: dejme tomu konkrétně do čeho Georgi? To jen jestli si náhodou zase prostě jen nevymýšlíš Konkretne do termodynamiky. Co presne je na tom nesrozumitelneho? Je zapotrebi to jeste nejak dale konkretizovat? Coz uz jsem vlastne v tom prispevku dale udelal, kdyz jsem citoval jedno zcela konkretni kreacionisticke tvrzeni. pochop už konečně – že transcendentální zkušenost – a křesťanská víra – nejsou založeny vždy na stejném základě To je mozne, akorat ta diskuse tykala techto zkusenosti zcela obecne a nikoliv krestanske viry. Proto ani tva namitka o jezdeni do Afriky… Číst vice »
jhk - vlasta
Georgeho tvrzení je nesmysl. Já bych řekl, že vy jste, který nejste. Máte snad věčný život od JSEM? Co bych si pocal s vecnym zivotem? Pokusím se ukázat v čem. Řeknu jiné tvrzení. – nepotřebuji, aby vše vždy fungovalo jak má. Co bych si počal s tím, že by vše vždy fungovalo jak má? Anebo to lze ukázat na jiném příkladě – co bych si počal s tím, kdybych měl tu možnost vidět děti svých dětí a děti svých dětí a děti svých dětí a děti svých dětí………? Co bych… Číst vice »
Kristův učedník
George: Co bych si pocal s vecnym zivotem? Vy, nevím. Vždyť vám ho také nikdo nenutí. 🙂 George: Nebo v XY jinych nabozenstvi… V jiných náboženstvích jsou ke hříchu tolerantnější, kvůli tomu nemusíte přestat hřešit. To je jedna věc. Pokud budete žít podle toho co káže Ježíš Kristus (nebudete páchat hřích), tak se stanete křesťanem, aby bylo vidět, že vaše skutky jsou vykonány v Bohu. George: Ja ted v posledni dobe casto vidim, ze venku prsi. Je teoreticky mozne, ze nekteri lide by me mohli presvedcovat o tom, ze ve… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – tomas12345 – Jasná odpověď na to, co se tehdy stalo, se ale nikdy nenašla. – ano, to je problém s jasnou odpovědí. Co se stalo tehdy v Geraze – to je jasné. Kristus tehdy poslal ony „zlé duchy“ do prasat a prasata se „zbláznila“ a spáchala hromadnou sebevraždu. Co se však stalo s těmito kravami – to může vyznívat podobně – ale kdo to „dosvědčí“? Kdo má v této oblasti tak jasno – aby mohl říci – tak to bylo? Můžeme pouze věřit – pokud někdo nebude mít… Číst vice »
tomas12345

https://www.novinky.cz/koktejl/439922-stado-krav-ve-svycarsku-hromadne-skocilo-ze-skaly-farmari-netusi-proc.html

Vlasta neviem preco ale ked som cital tento clanok tak hned som si spomenul na Biblu Matus 8:28-34

George
Kristuv ucednik: Úplně nerozumím dotazu. Já něco píšu, vy na to reagujete a já zase na vás. Myslel jsem to obecne, nikoliv vyhradne ve vztah k debate nas dvou. Já bych řekl, že vy jste, který nejste. Máte snad věčný život od JSEM? Co bych si pocal s vecnym zivotem? Protože jinak byste se musel stát věřící v Božího Syna Ježíše Krista. Nebo v XY jinych nabozenstvi… Protože vidím pravdu někde jinde. Ja ted v posledni dobe casto vidim, ze venku prsi. Je teoreticky mozne, ze nekteri lide by me… Číst vice »
tomas12345

(ale aby se ze suchozemského stalo čistě vodní – k tomu už by bylo potřeba trochu té fantazie……… – nebo se mýlím? Možná že se z čisté ryby může stát např. pes domácí – ale kde se dobereme oněch potřebných důkazů? Jsou nějaké?)

Dokazy nie su , ibaze by sa nasiel vo fosiliach alebo v sucasnosti nejaky prechodny clanok ktory ma nohy a rybie telo :D. Ziadny taky nález sa ale nepodložil. Rád by som sa na to ale kazdopadne isiel kuknut .

tomas12345
( Ale když si vezmeme eventuální možnost – že by se to ferrari mohlo nějakým způsobem poupravit na místě – např. nějakým šikovným člověkem – pak proč ne? Za přispění inteligence je možné přeci spoustu věcí ne? Anebo je k tomuto „přizpůsobení“ pomoc pomocí inteligence zakázána?) No však toto, to aby to auto vobec reagovalo na nejake vonkajsie podnety (zima ,teplo,vlhko,voda….) a aby vedelo rozpoznat o aky podnet sa jedná a ešte k tomu aj vytvorit urcity obranny mechanizmus ktorym sa prisposobi danemu prostrediu tak na to ako si aj… Číst vice »
Kristův učedník

Queek -> Treviso: Docela nechápu, jak je možné, že nejste na těchto stránkách blokován jako ostatní ne-kreacionisté.
Treviso -> Queek: Asi neumím dobře argumentovat, tak mě tady trpí.

Předpokládám, Treviso, že vás zdejší adminé mají rádi. I já vás mám rád.

George
admin: Jakoby snad lidé hledali svůj světonázor ve Wikipedii. Ja myslim, ze kazdy si muze svuj „svetonazor“ hledat kde je libo, ale stale to nemeni nic na tom, ze vyvozovat ho z urcitych konkretnich veci je nesmyslne. A nemyslim si, ze zrovna tohle nechapete, protoze je to podobne, jako kdyby si nekdo neco evidentne nesmyslneho vyvodil z urcitych konkretnich biblickych versu. A pak se nabizi otazka, k cemu je vlastne dobry svetonazor zalozeny na nesmyslnych zakladech. Už mě vaše vytáčky unavují. Ale chápu vás, nechcete se shodit. Smyslem te otazky… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – tomas12345 Ked si zobereme take auto, tak to možme umiestnit trebars aj na aljasku do zimy, no auto sa nijako neprisposobi danemu prostrediu – no, ono záleží na tom, jaké že to auto na té Aljašce bude že? Pokud ho tam shodíme z letadla – pak může být tzv. nepřizpůsobené a člověk ho ani nenastartuje, natož aby tam s ním někde na sněhu mohl jezdit. Ale když si vezmeme eventuální možnost – že by se to ferrari mohlo nějakým způsobem poupravit na místě – např. nějakým šikovným člověkem… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – tomas12345

Alebo ?

– alebo – za tim stojí ID, který způsobil, že v DNA je nějakým způsobem zakodovana možnost „omezené evoluce/adaptace/přizpůsobení – určitým podmínkám, ale aby se ze suchozemského stalo čistě vodní – k tomu už by bylo potřeba trochu té fantazie……… – nebo se mýlím? Možná že se z čisté ryby může stát např. pes domácí – ale kde se dobereme oněch potřebných důkazů? Jsou nějaké?

tomas12345
Je evolucia nahodná ? Ono zoberme si moznost že by evolúcia bola realna a zvierata naozaj podstupuju evoluciou. Evolucionisti hovoria že evolúcia je nahodna a nikým neriadena lenze je to pravda ? Tak napriklad zoberme si taku mikroevoluciu ked sa zvierata dokazu prisposobit danemu prostrediu, napriklad ak sa v danom prostredi ochladi tak sa po case u daneho zvierata vytvori hustejsia srst, alebo ked sa zviera presunie do vodneho prostredia tak mu po case narastu plutvy a vytvoria sa ziabre . V skratke, organizmus zvierata sa dokaze prisposobit danemu prostrediu.… Číst vice »
Treviso

Queek

Asi neumím dobře argumentovat, tak mě tady trpí.

Queek
Queek

Treviso
Docela nechápu, jak je možné, že nejste na těchto stránkách blokován jako ostatní ne-kreacionisté.
Nicméně – ani tuhle moji nechápavost se nejspíše nedozvíte, protože většina mých příspěvků zde je adminem před uveřejněním zcenzurována a nezveřejněna…

Treviso

Dobrý deň. Na internetovej stránke teraz.sk som našiel krátky článok, v ktorom slovenský geológ a geograf Juraj Činčura tvrdí, že celosvetová potopa vzniknúť nemohla. Aký máte na to názor?

Dovolím si odpovědět za kreacionisty.

O potopě světa se píše v Bibli. Tudíž byla. Důkazy o opaku jsou irelevantní.

dedekin

Dobrý deň. Na internetovej stránke teraz.sk som našiel krátky článok, v ktorom slovenský geológ a geograf Juraj Činčura tvrdí, že celosvetová potopa vzniknúť nemohla. Aký máte na to názor? Tu je link na článok: http://www.teraz.sk/magazin/geograf-povoden-biblia-vznik/202480-clanok.html

pavelkabrt
Vlastikovi k Georgovi …jenomže to samozřejmě George jako onen „pravý vědec“ odmítá – tuto aplikaci… Jen k Georgovi: George je pro mne vyprávěč příběhů a „poudal/kecal z prodanky“ takového toho typu „jedna paní povídala“. Do vědce má asi tak daleko jako já do evolucionisty. George si představuji, jak sedí u piva, kouří doutník a říká: no, něco mezi nebem a zemí asi bude, ale nemáme pro to žádnou definici a naše teleskopy to ono zatím nezaměřily. Konec konců, mezi životem a neživou hmotou není téměř žádného rozdílu, ať to žije… Číst vice »
jhk - vlasta
Jsou tedy i viry živé? Viry nemají buněčné tělo, jde vlastně jen o genetický kód v podobě RNA, který pro rozmnožení potřebuje hostitelské buňky. „Viry sice nejsou plně samostatné, ale podle mě definici života perfektně splňují. Evoluce jim jde, bohužel, skvěle. A že potřebují podobně jako mnoho jiných organismů k přežití cizí tělo? To přece nevadí, vždyť parazitizmus je jednou z nejúspěšnějších evolučních strategií!“ směje se Jiří. A Judit dodává: „Ale je fakt, že pro biology většinou začíná život až od vzniku buňky.“ Považujme tedy pro tuto chvíli RNA za… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – Pavel Kábrt. . ale toto nejsou vědecké stránky. Nyní, alespoň podle manželů Šponerových, zbývá poslední – sestavit tyto postupné kroky do jedné souvislé řady reakcí v jakémsi laboratorním „generátoru života“. Pokud by tam řetěz reakcí opravdu spontánně proběhl, znamenalo by to, že v této etapě vývoje nebyl potřeba žádný nadpřirozený zásah či návštěva mimozemské civilizace Zdroj: https://technet.idnes.cz/sponer-zivot-0cs-/veda.aspx?c=A170914_101639_veda_kuz – tady se onen „přirozený vznik“ – aplikuje hned na to, že k tomu tedy nemusel být potřebný onen „nadpřirozený zásah“. – jenomže to samozřejmě George jako onen „pravý vědec“ odmítá… Číst vice »
pavelkabrt
Pokud si někdo chcete přečíst prolhané evoluční scénáře vzniku živé buňky z neživých chemikálií, tak je to zde. Všimněte si legračních obratů typu „Nyní, alespoň podle manželů Šponerových, zbývá poslední – sestavit tyto postupné kroky do jedné souvislé řady…“ – chacha, jsme na dávné zemi bez života, kdo to tam asi bude sestavovat, že? Připomínám, že dle geochemických výzkumů kyslík byl už na prvotní zemi nejméně v koncentraci 20 %, což stačí hravě na rozložení všech náhodně vzniklých organických molekul. Jinak, buňka by musela vzniknout náhle, najednou, za minutu, jinak… Číst vice »
jhk - vlasta
Přijetí evoluční teorie má ovšem bezprostřední a dalekosáhlý vliv na systematiku: organizmy se již netřídí podle podobnosti libovolných znaků, ale podle příbuznosti. Evoluční úvahy jsou od moderní systematiky neodlučitelné. Jednotlivé znaky organizmů se hodnotí podle toho, jak dalece vypovídají o skutečné evoluční příbuznosti organizmů. Využívá se i poznatků o průběhu zárodečného vývoje, velmi důležité jsou i nálezy zbytků vymřelých organizmů – fosilií – jimiž se zabývá zvláštní věda – PALEONTOLOGIE. Poměrně velmi brzo dostali biologové do ruky přístroj, který nesmírně rozšířil jejich pozorovací možnosti – světelný mikroskop. Byl vynalezen Holanďanem… Číst vice »
jhk - vlasta
Existuje mnoho přesvědčivých důkazů pro to, že výběrem lze získat populaci organizmů odlišnou od původní. Odedávna to prováděl člověk při šlechtění domácích zvířat a rostlin. Vzpomeňme jen, jak různá plemena psů byla vyšlechtěna ze společných předků. Podobnou selekci ovšem provádí člověk i nechtěně a ke své škodě. Např. opětovná aplikace téhož insekticidu vedla v přírodě již mnohokrát ke vzniku odolných (rezistentních) populací. Když bylo totéž zkoušeno v laboratoři, ukázalo se, že zvýšení rezistence se dosáhne jen tehdy, když při každé aplikaci insekticidu zahyne většina populace a přeživší jedinci se použijí… Číst vice »
jhk - vlasta
První vývojové teorie proto předpokládaly nějaké vnitřní síly, které řídí evoluci ve smyslu přizpůsobování na vnější podmínky. Nejvýznamnější byla LAMARCKOVA teorie (kolem r. 1800), že jednotlivé organizmy se přizpůsobují podmínkám prostředí v průběhu vlastního života a že se tato přizpůsobení pak dědičně přenášejí na potomstvo. Cituje se často případ žirafy, která natahuje krk, aby dosáhla na listy stromů; tím se měl její krk prodlužovat, mláďata pak se už s delším krkem rodí, natahují jej dále až se po mnoha generacích vyvine žirafa s tak dlouhým krkem, jak ji dnes známe.… Číst vice »
wpDiscuz