Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tohoto webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Komentujte

2772 Komentáře zapnuto "Všeobecná diskuse"

Upozornit na
jhk - vlasta
Pokračování z knihy biologie Vznik biologických oborů Jedním z činů, s kterými se spojuje vznik biologie jako vědy, je formulování SYSTÉMU ŽIVÉ PŘÍRODY, které provedl v 18. Století švédský biolog Karl Linné. Zavedl dosud užívané tzv. binární názvosloví: každý biologický druh má jméno rodové (psané velkým písmenem), společné s nejblíže příbuznými druhy, a jméno druhové (psané velkým písmenem: kuna lesní Martes martes a kuna skalní Martes foina patří stejnému rodu kuna – Martes. Linné zavedl i vyšší systematické jednotky (taxony) – čeleď, třída. Organizmy řadil podle podobnosti; představa o příbuznosti… Číst vice »
jhk - vlasta

George.

Ale ted to zasadni, pokud tedy tohle je kreacionismus, tak proc se kreacioniste neustale pletou do zcela konkretnich vedeckych zalezitosti (dejme tomu termodynamiky), kterym v mnoha pripadech ani poradne nerozumi a kde jsou se svymi zavery prokazatelne uplne mimo realitu?

– dejme tomu konkrétně do čeho Georgi? To jen jestli si náhodou zase prostě jen nevymýšlíš.

Kristův učedník
George: Hm, ja bych skoro rekl, ze kdyby to skutecne bylo jedno, tak se tady tyhle diskuse nevedou. Oni totiz treba takovi teisticti evolucioniste se taky snazi zit podle uceni „Boziho Syna Jezise Krista“. Pokud je to dulezitejsi, nez jestli je nekdo kreacionista, tak proc se na tato temata vubec dohadovat? Jaky to ma smysl? Úplně nerozumím dotazu. Já něco píšu, vy na to reagujete a já zase na vás. George: Jsem, ktery jsem. 🙂 Já bych řekl, že vy jste, který nejste. Máte snad věčný život od JSEM? George:… Číst vice »
George
Kristuv ucednik: Je jedno jestli je někdo kreacionista a veří v Boha. Důležité je jestli se snaží žít podle učení Božího Syn Ježíše Krista. Hm, ja bych skoro rekl, ze kdyby to skutecne bylo jedno, tak se tady tyhle diskuse nevedou. Oni totiz treba takovi teisticti evolucioniste se taky snazi zit podle uceni „Boziho Syna Jezise Krista“. Pokud je to dulezitejsi, nez jestli je nekdo kreacionista, tak proc se na tato temata vubec dohadovat? Jaky to ma smysl? Vy nejste věřící v Boha ani nevěřící, ani netvrdíte, že věda káže… Číst vice »
jhk - vlasta
Jak podle George – funguje věda…… „Chtěla jsem porodit za přítomnosti porodní asistentky, proto jsem si vybrala nemocnici v Cambridge. Doufala jsem, že k tomu přesvědčím i svoji sestru, ale ta bydlí dvě hodiny odsud, takže se rozhodla pro porod tam,“ svěřila se Rachael. Zveřejnil(a) Rachael McGeoch dne 20. srpen 2017 Podle odhadů lékařů měla Rachael porodit 1. srpna. Ovšem ani třináct dní poté, což byl mimo jiné termín její sestry, se kýžený výsledek nedostavil. Poté, co se lékaři už dva dny snažili porod vyvolat, přijela ji do nemocnice uklidnit… Číst vice »
jhk - vlasta

Georgi….. pochop už konečně – že transcendentální zkušenost – a křesťanská víra – nejsou založeny vždy na stejném základě. Říkám – pochop už konečně… Neříkám – „napij se extraktu“……. – křesťan se nestává křesťanem po požití nějaké „drogy“. Na to, aby Jsi zjistil, co je křes´tanství – nemusíš jezdit do Afriky. K tomu Ti stačí pouhá Bible – a trochu se zamyslet nad čteným slovem.

Kristův učedník

George: Asi uplne nejzajimavejsi zazitky mam z tropu… „vyletovani“ s ruznymi samany.
Ma to jen jedinou vadu na krase… vzdy je nutne nejprve pozit extrakty z ruznych mistnich rostlin apod… jinak to jaxi nefunguje.

Samozřejmě, že jinak to nefunguje. Musíte vždy dát souhlas k tomu, aby nadpřirozeno mohlo vás posednout. Různé psychotropní látky se používaly k navázání kontaktu s různými „božstvy“. Proto to funguje.

I Bůh repektuje vaše přání jestli s ním chtete mít něco společného nebo ne, ale má zákony, které platí. Spravedlivé, nestranné…

George
admin: Že vy jste Georgi někde vyšátral ten recept a dopřáváte si občas takový malý, transcendentální výlet? Tak kdyz uz se ptate, transcendentalni vylety jsem si chtel doprat mnohokrat. 🙂 Asi uplne nejzajimavejsi zazitky jsou z tropu… „vyletovani“ s ruznymi samany. Ma to jen jedinou vadu na krase… vzdy je nutne nejprve pozit extrakty z ruznych mistnich rostlin apod… jinak to jaxi nefunguje. Ale muzu rict, ze v tomto pripade naprosto chapu, proc jsou mistni verici… pokud clovek nema urcite vedomosti, tak… muze to byt proste sila. Pak treba „pokladani“… Číst vice »
Kristův učedník
George, nevím co vám, kdo řekl, jaký kreacionista o tom, že se to bude učit a je mi to jedno. Je jedno jestli je někdo kreacionista a veří v Boha. Důležité je jestli se snaží žít podle učení Božího Syn Ježíše Krista. Muslimové jsou také kreacionisti mladého věku, ale nejsou to bratři a sestry v Kristu. Věřím, že kreacionismus se masově učit bude, ale nejspíš ne ten podle Ježíše Krista. George: Proto se ozvu, kdyz tu napr. nekdo jako Anonym 2 bude psat, ze VI, ze zadny Buh neexistuje –… Číst vice »
George
George
Kristuv ucednik: Je to spíš povinnost než právo, pro toho, kdo má svědomí a nalezne pravdu. Je teoreticky mozne, ze prave kreacioniste nalezli pravdu, ale z toho neplyne, ze to „vedi“ – pouze tomu veri. Ja uz mel tu cest s mnoha vericimi lidmi, kteri tvrdili totez – tedy ze „vedi“. Jenze kdyz prislo na praxi, tak vsichni do jednoho selhali. V roce 2009 mi kreacionista howto kategoricky napsal, ze kreacionismus se v CR proste ucit bude a tecka, protoze Buh to tak chce – a proto ze do deseti… Číst vice »
George
admin: Máme tu dva odlišné věroučné systémy – chcete-li, světonázory. Ne, to tedy opravdu nechci. Dle Wikipedie je svetonazor „označení pro souhrn jednotlivcových představ, názorů a životních hodnot, které se týkají nejzákladnějších filozofických, etických, politických, sociálních a náboženských otázek“. Co s timhle ma spolecneho evolucni teorie? A pro jistotu jeste jednou pripominam, ze me nezajimaji ruzne nesmyslne filosoficke implikace, ktere z ET vyvozuji nekteri ateiste. Zajima me jen evolucni teorie jako takova – nic vic. Pokud má jedna strana maximální možnosti uplatňovat své principy všude, kde jen se dá, pak… Číst vice »
Kristův učedník
George: To je na uplne stejne urovni, jako kdyz tu Anonym 2 nebo nejaky jiny antiteista bude tvrdit, ze zadne nadprirozeno neexistuje a proto muze a mel by zpochybnovat krestanstvi. Je to proste jen subjektivni pohled na vec, ktery pri stretu s opacnym stejne tak subjektivnim pohledem na vec nelze bezrozporne dolozit, takze vyvozovat z toho jakesi „pravo“ na zpochybnovani vedeckych teorii (ci na zpochybnovani neci nabozenske viry) pokladam za projev extremismu. Svym zpusobem dosti nebezpecny projev. Je to spíš povinnost než právo, pro toho, kdo má svědomí a nalezne… Číst vice »
George
Kristuv ucednik: Z hlediska toho o čem já píšu je to velmi podstatné. My víme, že nadpřirozeno existuje a proto můžeme a měli bychom zpochybnit vědecké teorie. To je na uplne stejne urovni, jako kdyz tu Anonym 2 nebo nejaky jiny antiteista bude tvrdit, ze zadne nadprirozeno neexistuje a proto muze a mel by zpochybnovat krestanstvi. Je to proste jen subjektivni pohled na vec, ktery pri stretu s opacnym stejne tak subjektivnim pohledem na vec nelze bezrozporne dolozit, takze vyvozovat z toho jakesi „pravo“ na zpochybnovani vedeckych teorii (ci na… Číst vice »
George
admin: Tak předně mi citované výroky a reakce na ně říkají, že ateisté a spol. dosud neustále a dokola neumí pochopit podle mě celkem triviální záležitost Ja se domnivam, ze vubec nejde o to co dokazou/nedokazou pochopit ateiste, ale o chovani kreacionistu, ktere je v hrubem rozporu s tim co pisete. Kdyz si to projdeme vetu po vete, tak: Je to oblast, kterou jsme po důkladném zvážení, na základě mnoha a mnoha indícií, vlastním svobodným rozhodnutím přijali vírou. Palec nahoru, nemam proti tomu jakychkoliv namitek a pokud by zustalo u… Číst vice »
jhk - vlasta

Znouvu bych chtěl zdůraznit jednu věc – že to, že víme, že nadpřirozeno existuje – vůbec neznamená, že to je nepřirozené – či jiným slovem nesmyslné – anebo ještě možná jiným slovem – nepoznatelné. Spoustu lidí totiž pouze „věří“ na něco „nad námi“. To není víra, kterou tu šířil Kristus. Nemá s tím vůbec nic společného. O takové víře tu neustále mluví nejen Georg. Pochopte, že o takové víře se zde vůbec nebavíme.

Kristův učedník
George: To je mozne, ale z hlediska toho o cem mluvim ja dosti nepodstatne. Ono se s tim totiz dost dobre ani neda nic delat – pokud zadne nadprirozeno neexistuje, nema ani zadny vliv, ktery by bylo mozne ignorovat (nebo naopak zohlednit). Nekdo by si mohl i myslet, ze je to tak „zarizene“ schvalne, protoze kdyby nebylo, nezbyl by zadny prostor pro tu viru. Z hlediska toho o čem já píšu je to velmi podstatné. My víme, že nadpřirozeno existuje a proto můžeme a měli bychom zpochybnit vědecké teorie. George:… Číst vice »
George
Kristuv ucednik: Šlo mi ale o to, že vědecké teorie ze své podstaty často nemohou být správné, když ignorují vliv nadpřirozena. To je mozne, ale z hlediska toho o cem mluvim ja dosti nepodstatne. Ono se s tim totiz dost dobre ani neda nic delat – pokud zadne nadprirozeno neexistuje, nema ani zadny vliv, ktery by bylo mozne ignorovat (nebo naopak zohlednit). Nekdo by si mohl i myslet, ze je to tak „zarizene“ schvalne, protoze kdyby nebylo, nezbyl by zadny prostor pro tu viru. Tak to se právě mýlíte. No,… Číst vice »
jhk - vlasta

Tak jsem jen tak pro zajimavost rekl kolegum v praci aby si zkusili otevrit stranky kreacionismu na mobilu s pausalem a nejde to. Takze predpokladam, ze chyba je u operatgora. Z nejakeho duvodu blokuje pristup minimalne z mobilniho pripojeni. Proc to O2 dela?

Foton

Sonda Cassini dnes ukončí svoju 13 ročnú misiu okolo Saturnu. Nechajú ju zhorieť v atmosfére Saturnu, pri čom sa ešte prenášajú data a zábery. Tu je to on-line. (Odpočítavanie a tak ďalej.) ….Podrobnejšie on-line info sú tu a tiež tu . (Stav signálu atď…) …..Tu sú jednotlivé stanice, ktoré práve prijímajú signál.
….predpokladaný priebeh:
12:45 – Očakávaná strata signálu
14:08 – Prijatie posledného signálu na Zemi

jhk - vlasta

RE: – Admin

NAŠE VÍRA V BOHA NENÍ VĚDECKÝ OBOR.

– neřekl jsem to úplně přesně – spíše bych měl říci – že „ano, rozumím tomu, proč Jste to takto řekl/napsal. „.

jhk - vlasta

Toto je důležitý text –
Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen.

10 Srdcem věříme k spravedlnosti a ústy vyznáváme k spasení,

11 neboť Písmo praví: ‚Kdo v něho věří, nebude zahanben

– člověk není pouze jeho přemýšlení. Člověk není mozek. Člověk možná mozkem myslí, ale srdcem věří. Kdo tomu porozumí – pochopí.

jhk - vlasta

NAŠE VÍRA V BOHA NENÍ VĚDECKÝ OBOR.

– je. Ale ne ten, který tu neustále prezentuje George a jemu podobní. Je to jiná věda. S výrokem samozřejmě souhlasím, vím, jak je to myšleno. Přesto musím tvrdit, že já vím, že Bůh existuje. Mám pro to spousty důkazů.

jhk - vlasta
Jen aby to příliš nezapadlo. Takto odpověděl Libor Votoček na ……. 1) Stvořit lze dokonalou tvář, dokonalé tělo nebo dokonalý automobil – nikoliv však dokonalý charakter. Proč? Protože dokonalý charakter VYŽADUJE svobodu volby a osobní zodpovědnost. To není možno stvořiti – to je možné pouze prožiti – ve vztahu s někým, kdo je dokonale svobodný a přitom dokonale zodpovědný – Ježíš Kristus je nejlepším (a prakticky jediným) kandidátem na tuto pozici. … komentář …..“Kdyby byl člověk dokonalý, dokázal by rozpoznat „zlo“ a „dobro“, a nikdy by zlu nepropadl“ – Pokud… Číst vice »
Kristův učedník
George: Ja teda „ke stesti“ nepotrebuju ani jedno (ani aby neexistovalo, ani aby existovalo). Zatím. Třeba jednou budete volat k Bohu. Šlo mi ale o to, že vědecké teorie ze své podstaty často nemohou být správné, když ignorují vliv nadpřirozena. George: Aha, tak to ano, to bude take podobny mindset – totiz presvedceni, ze jen ta moje vira je jedina spravna (dobra), zatimco vsechny ostatni spadaji do te kolonky „magie a okultismus“. Tak to se právě mýlíte. Ti „ezolidé“, kteří to provádějí jsou často otevření náboženskému synkretismu s tím, že… Číst vice »
George
Ondra: toz ja tu mam od Libora jeste zajimavejsi vyroky, napriklad tyhle (cca 10 let stare): Kdybyste pozorně četli mé příspěvky, všimli byste si, že jsem NIKDE netvrdil, že stvořitelská interpretace vzniku Vesmíru, života a člověka je věda! Což mi neustále a neomaleně podsouváte – já jsem to neřekl – řekli jste to vy! JÁ PRÁVĚ TVRDÍM, ŽE VĚDOU NENÍ! Protože nelze v laboratoři provést experiment Božího aktu Stvoření! JE TO TEDY JEN INTERPRETACE – ANO, JE TO MÁ VÍRA A NEJEN MÁ! Mozna by me i docela zajimalo, co… Číst vice »
George
Kristuv ucednik: Jenže nadpřirozeno existuje… To je stejne „podlozene“ tvrzeni, jako pravy opak – tedy ze neexistuje. Ja teda „ke stesti“ nepotrebuju ani jedno (ani aby neexistovalo, ani aby existovalo). Jak jsem psal, na urcitych vecech by to stejne vubec nic nezmenilo. Chapu, ze nekdo ma treba jine potreby, ale podle me je proste lepsi soustredit se na ty problemy, ktere existuji prokazatelne (objektivne). Je jich docela dost. …některé vědecké teorie jsou hodně scestné, hlavně ty, které se nedají experimentálně ověřit a závisí na interpretaci faktů bez nadpřirozena… To zalezi… Číst vice »
George
Vlastik: specielně pro Tebe to napíšu takhle: – Ano, pravda je nepříjemná. To mi nemusis pripominat. Ja vim, ze jsou pro vas urcite veci neprijemne. Konkrétní příklady jsou. Takze opet nic… Že se to Tobě nelíbí – je sice smutné – ale co my s tím naděláme? To je slabe Vlasto, to je porad dokola. Je uplne jedno co me se libi/nelibi. Zvlast kdyz ja jsem clovek dosti nenarocny, ktery v podstate nic moc nepotrebuje. Me se asi libi v tropech, daleko od civilizace. A pak uz bych musel nejakou… Číst vice »
Kristův učedník
George, vy chápete, že věda neodhaluje nadpřirozeno. To znamená jakákoliv vědecká teorie nepočítá s nadpřirozeným vlivem. Jenže nadpřirozeno existuje s má vliv a to právě vede k tomu, že některé vědecké teorie jsou hodně scestné, hlavně ty, které se nedají experimentálně ověřit a závisí na interpretaci faktů bez nadpřirozena. George: Asi uplne nerozumim otazce. Jde o to, že kdo si zahrává s magií a okultismem, tak toho to vede ke smrti. Kdo spolehá na Božího Syna, ten spěje k životu věčnému. George: Proti tomu nic nemam. Taky by mi to… Číst vice »
George
Kristuv ucednik: To je jenom jinými slovy řečeno totéž, co jsem psal já. Pak to tam ovsem neni, pouze nekteri lide to tam vidi, resp. ruzni lide tam vidi ruzne veci. Ano a doporučuji to dělat. A k cemu je to dobre, vyjma subjektivniho utvrzovani se v nejake vire, abych ji pak dotycny mohl snaze vydavat za „pravdu“ v objektivnim vyznamu? To vůbec ne. Tím jsme se dostali ke smysluplným důležitým implikacím. Jestli filozofickým nebo ne, to je mi jedno. Mam-li X, ktere se z podstaty toho ze jde o… Číst vice »
Ondra-P
– my tu ale nemluvíme o filosofii Georgi. My tu mluvíme o argumentech a faktech pro stvoření. Minul ses svým příspěvkem. O tom, kdo si co kdy myslel – se tu nebavíme. Zajisté si spousty lidí myslelo různé věci – a možná i mnohem zajímavější. Ale přijít sem s tímto argumentem – kdy tu máme jako doklad Bibli, která je svým svědectvím mnohem starší než tito aktéři, je tak trochu divné ne? Žádná fakta pro stvoření nejsou. To říkal i tvůj oblíbenec Votoček v jedné přednášce. Tedy jestli se dá… Číst vice »
jhk - vlasta
Napriklad v knize Kuzari je popisovana scena, kdy filosof diskutuje s kralem Chasaru a rika mu o Bohu toto: „Rikaji-li filosofove ze te stvoril, mysli to jen v prenesenem slova smyslu, nebot on je pricinou vsech pricin pri stvoreni vseho stvoreneho, ne vsak proto, ze by od nej vyslo neco z umyslu. Nikdy cloveka nestvoril, nebot svet je vecny a nikdy se clovek nezrodil jinak, nez z jineho cloveka pred nim… Tak vsechno pochazi z jedne prvotni priciny, ktera je vsak dokonale prosta umyslu.“ – my tu ale nemluvíme o… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – George.

Žádná skupina lidí v žádné době nebyla a není nikdy ryze homogenní.

Kdyz si to uvedomujete, takjak potom muzete tak obecne tvrdit, ze verici vedci byli kreacioniste

– právě proto.

George
admin: Věřící vědci byli kreacionisté, protože věřili ve stvoření podle Bible. To samozrejme neodpovida skutecnostem, protoze spory na tato temata se vedla davno pred nejakym Darwinem a to ve vsech velkych nabozenstvich – zejmena kvuli vlivu Aristotelovy filosofie, ktera byla v postklasicke fazi znama jen v novoplatonske interpretaci. Kdybyste studoval dila starych islamskych ci treba zidovskych ucencu, tak to vite taky. Napriklad v knize Kuzari je popisovana scena, kdy filosof diskutuje s kralem Chasaru a rika mu o Bohu toto: „Rikaji-li filosofove ze te stvoril, mysli to jen v prenesenem… Číst vice »
George
admin: ale ja jsem nepsal nic o „vericich vedcich“. Psal jsem o kreacionistech. 🙂 Neni to nahodou tak, ze prave vy kreacioniste dnes mnohe zavery techto vericich vedcu napadate? Napriklad jsem zde nekolikrat upozornoval, ze ac nejsem nejakym extra velkym obhajcem tzv. Velkeho tresku, tak jako prvni s touto myslenkou prisel nejaky Lemaitre, coz byl rimskokatolicky knez. A jiny verici vedec, pan Petr Raus, zde byl panem Kabrtem oznacen za „blba“ jen proto, ze si dovoluje nesdilet kreacionisticke nazory. Takze je otazka, kdo je drzy a zpupny vic. Vaše pošetilé… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – George.

A konkretni priklady samozrejme nejsou (jako ostatne vzdy).

– ale no tak Georgi. Baví Tě to? Konkrétní příklady jsou. Jenomže nejsou příliš po Tvé „vědecké“ vůli. Tento svět ale není o tom, co si člověk myslí že je to tak. Ale o tom, co je tak – jak to je. Že se to Tobě nelíbí – je sice smutné – ale co my s tím naděláme?

jhk - vlasta

RE: – George.

Muzes si rikat co chces, ale realitou zustava, ze pokud by se kreacioniste neustale nepletli do vedy (kde nemaji vubec co delat), tak uz se tyto diskuse davno nevedou, protoze by nebylo o cem diskutovat.

– specielně pro Tebe to napíšu takhle: – Ano, pravda je nepříjemná.

jhk - vlasta
Libor Votoček Libor Votoček To jsou otázky, které jsou kladeny VŽDY ZNOVU. Přijetí odpovědi ale vyžaduje určitý zdravě negativní postoj ke zlu a k porušenosti tohoto světa a určitý zdravě pozitivní postoj k dobru a k dokonalosti charakteru ve svobodě, milosrdenství a lásce. Jelikož jsou zde lidé, kteří ze srdce nenávidí úvahy, které jsem právě představil, tak se pokusím stručně a věcně vyjádřit, proč se Jeroným Šebesta, Jan Maska, Karel Teubner i další mýlí zejména ve svých předpokladech. 1) Stvořit lze dokonalou tvář, dokonalé tělo nebo dokonalý automobil – nikoliv… Číst vice »
Kristův učedník
George: Ja bych spis rekl, ze to „mezi radky“ je dano tim, k cemu ten ktery clovek inklinuje. To je jenom jinými slovy řečeno totéž, co jsem psal já. George: Ne tim, ze by to tam „mezi radky“ skutecne bylo. Jenže ono to tam je. George: Za urcitych okolnosti lze urcite veci „cist mezi radky“ prakticky vsude, jestli je srozumitelne jak to myslim. Ano a doporučuji to dělat. George: To se zase dostavame k tem nesmyslnym filosofickym implikacim … To vůbec ne. Tím jsme se dostali ke smysluplným důležitým implikacím.… Číst vice »
George

Vlastik:

Tvůj problém Georgi je ten, že říkáš pouze část faktů – a ostatní potichu zametáš pod koberec…

A konkretni priklady samozrejme nejsou (jako ostatne vzdy).

mohu říci že lžeš Georgi, když 88 procent z toho není pravda?

Muzes si rikat co chces, ale realitou zustava, ze pokud by se kreacioniste neustale nepletli do vedy (kde nemaji vubec co delat), tak uz se tyto diskuse davno nevedou, protoze by nebylo o cem diskutovat.

George
Kristuv ucednik: Jasně, tak to je rozdíl ve světonázoru na kterém se zřejmě neshodneme. Ja bych spis rekl, ze to „mezi radky“ je dano tim, k cemu ten ktery clovek inklinuje. Ne tim, ze by to tam „mezi radky“ skutecne bylo. Za urcitych okolnosti lze urcite veci „cist mezi radky“ prakticky vsude, jestli je srozumitelne jak to myslim. Spoustu lidí si to ale myslí, že když je něco vědecky vysvětleno, tak tím je vyvráceno jakékoliv nadpřirozeno a je to opora jejich víry. To se zase dostavame k tem nesmyslnym filosofickym… Číst vice »
jhk - vlasta
A tim se dostavame presne k tomu, ze v prevazne vetsine pripadu ono „zachovavani vedeckosti“ nikomu nevadi, dokonce ani kreacionistum ne. Myslim, ze kdyz si odmyslime pripady jako treba tento, tak pokud kreacionista (nebo jeho dite) onemocni, pujde vyhledat pomoc lekare. A za to, ze lekar mu nepredepise homepatikum ci holotropni dychani, muze vdecit prave tomu, ze u nas se od urcite doby na onom „zachovavani vedeckosti“ baziruje. Tvůj problém Georgi je ten, že říkáš pouze část faktů – a ostatní potichu zametáš pod koberec, v domnění, že si toho… Číst vice »
jhk - vlasta

Ovsem kdyz prijde rec na biologickou evoluci, tak je toto najednou zapomenuto a kreacionista ono bazirovani naopak kritizuje. A najednou se vsemozne snazi to nadprirozeno „propasovat“ nekam, kam vubec nepatri. Najednou by se mu strasne libilo, kdyby kreacionismus mohl byt povazovan za neco, cim proste nikdy byt nemuze – za vedu. Je mu lhostejne, ze kdyby se tentyz pristup uplatnoval v jinych vedeckych oblastech, tak si krome modliteb muze maximalne namichat nejake to homeopatikum.

– mohu říci že lžeš Georgi, když 88 procent z toho není pravda?

jhk - vlasta

RE:- Admin.
Děkuji vřele za doplnění a upřesnění. Přesně to jsem měl na mysli, když jsem řekl, že jsem koš úplně nevysypal.

Kristův učedník
George: Ja myslim, ze ani mezi radky. Jasně, tak to je rozdíl ve světonázoru na kterém se zřejmě neshodneme. George: Zde jde ovsem o zasadni nepochopeni problematiky, nebot veda zadne nadprirozeno nepopira. Veda se k nemu nevyjadruje a to z podstaty toho, ze ho nema jak „uchopit“. Dejme tomu, že věda nadpřirozeno nepopírá ani přímo nepotvrzuje, ale nemá jak uchopit. Spoustu lidí si to ale myslí, že když je něco vědecky vysvětleno, tak tím je vyvráceno jakékoliv nadpřirozeno a je to opora jejich víry. George: Myslim, ze kdyz si odmyslime… Číst vice »
Kristův učedník

jhk – vlasta:Zajisté jsem koš úplně „nevysypal“ – lze k tomu určitě napsat ještě spousty dalšího….

To je mi jasné. 🙂

George
Kristuv ucednik: Což z pohledu křesťana nevadí. Z meho pohledu take nevadi, ze neslo prave o prevladajici nazor. Dulezite je, ze nektere lidi podobne veci napadaly uz v tak davne minulosti. Nemyslim si, ze to bylo „jen tak“. To je důležité pro zachování vědeckosti, ale neplyne z toho jestli nadpřirozené příčiny jsou nebo nejsou. To jiste neplyne. Dulezite je prave to zachovani vedeckosti. Ostatne dostanu se k tomu jeste nize. Z takových vědeckých závěrů tedy nikdy přímo nevyplyne jestli nadpřirozené jevy jsou nebo ne, to může člověk z toho vyčíst… Číst vice »
jhk - vlasta
A vezměte přilbu záchrany a meč Ducha, jímž je Boží slovo.“ Na tomhle bychom se mohli v klidu a v pohodě dostat do sporu, co to ve skutečnosti znamená a co tím pisatel myslel . V tomto případě apoštol Pavel. Já bych např. mohl tvrdit, že tím „slovem Božím“ nemuselo být nutně myšleno jen to, co je v Bibli. V té době totiž Bible existovala pouze jako Starý zákon. Znamenalo to tedy – že se mělo používat pouze slovo ze Starého zákona? Já bych samozřejmě souhlasil – ano – zajisté… Číst vice »
Kristův učedník
Měč Ducha se hodí, Efezským 6, 11-17: „Oblečte si celou výzbroj Boží, abyste se mohli postavit proti Ďáblovým nástrahám. Neboť náš zápas není proti krvi a tělu, ale proti vládám, proti autoritám, proti světovládcům této temnoty, proti duchovním mocnostem zla v nebeských oblastech. Proto vezměte na sebe celou Boží zbroj, abyste se mohli v den zlý vzepřít, všechno vykonat a zůstat stát. Stůjte tedy opásáni na bedrech pravdou, oblečeni v pancíř spravedlnosti, nohy obuté v připravenosti k službě evangelia pokoje; k tomu všemu vezměte štít víry, jímž budete moci uhasit… Číst vice »
Kristův učedník

iluminator,

já už jsem se k tomu vyjádřil.

Myslím, že šíření evangelia ke křesťanství patří.

Doporučujete Písmo studovat nebo nestudovat?

Asi bylo dobré uvádět u citací zdroj, ale bylo možné snadno ověřit zdroj i případně jiný překald

jhk - vlasta
V historii lidstva neměla spousta lidí možnost setkat se s biblickými texty, přesto jistě měli možnost s Bohem žít, a třeba i žili, a třeba byli Bohu mnohem blíž než mnozí znalci Písem. Mám tak trochu za to, že pokud se člověk přímo neúčastní diskuze, ale pozoruje to jako „pozorovatel“ – tak to, co říká onen člověk, pochopí snáze, než když se diskuze přímo účastní. Z jednoho důvodu – není na tom nějak interně/rozuměj pocitově zainteresován a ovlivňován. Ten, kdo se naučil být takto nezainteresován – to má o trochu… Číst vice »
iluminator
iluminator
Kristův učedník: Nevím kolik je takových Božích mužů či žen, kteří žijí a kážou, šíří biblickou zvěst,… Vlasta napsal, že k tomu, aby člověk mohl žít s Bohem, není nutné znát texty Písma, přitom za lidi žijící s Bohem asi neměl na mysli jen ty, co šíří slovo z Bible. Život s Bohem jistě není omezen jen na to, být kazatelem slova z Bible. Ostatně sám Kristus odsoudil některé kazatele Písma, znalce zákona, za pokrytce, nehodné božího království, jejich kázání je k Bohu nijak nepřiblížilo, viz třeba: Mnozí mi řeknou… Číst vice »
Kristův učedník
George: A krestanstvi snad prevladajicim nazorem bylo? Myslim hned od pocatku. Což z pohledu křesťana nevadí. George: Dulezite je jen to, aby i ta dalsi pripadna teorie byla stejne tak vedecka jako evolucni teorie, tzn. zadne nadprirozene priciny typu Buh apod. To je důležité pro zachování vědeckosti, ale neplyne z toho jestli nadpřirozené příčiny jsou nebo nejsou. Z takových vědeckých závěrů tedy nikdy přímo nevyplyne jestli nadpřirozené jevy jsou nebo ne, to může člověk z toho vyčíst pouze nepřímo, mezi řádky. Tím, že věda popírá nadpřirozeno, to je samozřejmě vítězství… Číst vice »
George
Kristuv ucednik: Empedoklese neznám, ale přesvědčil jste mě, že byly asi nějaké filozofické směry v něčem podobné teistické Evoluční teorii. Stejně si ale myslím, že převládající názor to nejspíš nebyl. A krestanstvi snad prevladajicim nazorem bylo? Myslim hned od pocatku. Tak tím jste mě překvapil. Já myslel, že hájíte Evoluční teorii. Samozrejme, ze hajim vedeckou evolucni teorii. I kdyz si nejsem uplne jisty, co je v tomto pripade mysleno tim slovickem „hajit“. Nicmene dulezite je stejne jen to, jak je zapotrebi vnimat vedecke teorie (vsechny) – a o tom jsem… Číst vice »
jhk - vlasta
Zajímavý příklad účelné a neúčelné práce ve vědě ukazuje životní historie kvakerského učitele z Manchesteru Johna Daltona, který žil na přelomu 18. a 19. Století. Byl to systematický muž : Celých 57 let měřil v Manchesteru denně – bez ohledu na počasí – množství srážek a teplotu. Tato pozorování neměla žádný vědecký význam – nepřinesla odpověď na žádnou vědeckou otázku. (s podivem – přineslo to vědecká data/fakta, ovšem věda to není – aha, takže věda je v tom, že to odpoví na otázku, zdali je nějaký organizmus výsledkem vývoje? Ch… Číst vice »
jhk - vlasta
Pokračování z učebnice biologie Při POKUSU záměrně měníme jednu z podmínek, při kterých studovaný jev probíhá, abychom zjistili její význam pro jeho průběh. Čisté provedení pokusu předpokládá, že se zaručeně mění jen jedna podmínka a ostatní zůstávají konstantní. Proto používáme při pokusu minimálně dvou skupin objektů: kontrolní objekty, které jsou v podmínkách přirozených, a pokusné objekty, vystavené právě jedné definované změně. Zaručit, že se mění jen jedna podmínka, je mnohem snadnější v laboratoři než ve volné přírodě. Při pokusné práci se původně využívalo celých organizmů, postupně se přešlo na práci… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – Kristův učedník….

Dobře. To jsem rád. Tak to jsem se asi ztratil.

– to se není co divit. U mě se ztrácí více lidí.

Kristův učedník

jhk – vlasta: ne. To netvrdím.

Dobře. To jsem rád. Tak to jsem se asi ztratil.

jhk - vlasta

RE: – Kristův učedník…

Rozumíme si, že jsi přesvědčen, že Mojžíšský Zákon, Tóra, základ židovského náboženství, není přímo od Boha?

– ne. To netvrdím.

Kristův učedník

jhk-vlasta: – a proč bych si to myslet neměl?

Rozumíme si, že jsi přesvědčen, že Mojžíšský Zákon, Tóra, základ židovského náboženství, není přímo od Boha?

jhk - vlasta
RE: – Kristův učedník. já myslím, že tohle nemůžeš vědět, jak to bylo na té hoře. – to je pravda. To nevím. Na základě čeho se domníváš, že Mojžíš to posbíral z jiných národů a nebylo to přímo od Boha? – a proč bych si to myslet neměl? Vždy´t to snad každého zajímá i dnes ne? Krom toho je ve škole povinná četba minimálně Starých řeckých bájí a pověstí. No a tenkrát ještě internet nebyl, takže se všechno četlo ze svitků, tabulek – a poslouchalo se vyprávění. Samozřejmě že nevím… Číst vice »
Kristův učedník
jhk – vlasta, já myslím, že tohle nemůžeš vědět, jak to bylo na té hoře. Cituji z wikipedie: Jedna z verzí považovala věnování Tóry za jedinečnou událost, při které Mojžíš na hoře Sinaj obdržel celou Tóru. V tomto jediném okamžiku byla zjevena celá historie lidstva od prvopočátku Stvoření.[zdroj?] Podle jiných verzí Mojžíš na Sinaji obdržel pouze Deset přikázání[5] a ostatní zákony byly zjevovány postupně během čtyřiceti let putování pouští. V každém případě to ale podle těchto verzí byl hlas Boží, který Mojžíšovi diktoval obsah Tóry. Na základě čeho se domníváš,… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – Kristův učedník – „Mojžíš byl na hoře Sínaj u Boha 40 dní a 40 nocí. Nevím, co tam dělal, ale jestli mu tam Bůh něco nediktoval. Desatero bylo určitě napsané za chvíli.“ – Mojžíš se setkával s Bohem nejen na hoře Sinaj, ale i ve stanu setkávání. 40 dní v postu, modlitbě a rozhovoru – někdy uběhne jako kdyby to byl den jeden – tedy aspoň si myslím. U Boha ten čas je na tom trochu jinak – Bůh je přeci věčný, u Boha žádný čas není /… Číst vice »
Kristův učedník

jhk-vlasta: Jsem přesvědčen o tom, že Mojžíš byl člověk, který ze všech záznamů a to nejen v Egyptě, ale i z jiných záznamů okolních národů – vytáhl vše podstatné, co bylo založené na reálných základech a oddělil fakta a svědectví které se skutečně tak staly – od toho, co se ve skutečnosti tak nestalo.

Mojžíš byl na hoře Sínaj u Boha 40 dní a 40 nocí. Nevím, co tam dělal, ale jestli mu tam Bůh něco nediktoval. Desatero bylo určitě napsané za chvíli.

jhk - vlasta

RE: – Kristův učedník.

To někdo tvrdí?

Ne. Dal jsem pouze příklad toho, co by to znamenalo, kdyby to někdo chtěl tvrdit. Podobně jako…..

Myslím, že kdo odrazuje lidi od čtení Písma, tak nedělá dobře.

— by si někdo mohl myslet, že to, co říkám, by znamenalo to, že Písma/Bible není potřeba….

Kristův učedník

jhk -vlasta: V dobách Abrahama či Mojžíše Písmo jako takové neexistovalo – teprve vznikalo.

Ano, i za časů apoštolů nebyl Nový zákon hned k dispozici. A ve středověku byla jeden čas Bible zakázaná.
V současné době je však Bible snadno dostupná a je jí zapotřebí, protože je tolik různých křesťanských směrů, že se v tom špatně orientuje. Myslím, že kdo odrazuje lidi od čtení Písma, tak nedělá dobře.

jhk -vlasta: Přesto myslím, že nebude rozumné tvrdit, že např. Eliáš nebyl Boží muž.

To někdo tvrdí?

jhk - vlasta
Historický vývoj biologie Záznamy o pozorování živé přírody pocházejí už ze starověku. Nejsoustavněji zpracoval tehdejší poznatky a názory řecký filozof Aristoteles ve 4. století před Kristem. Byl uznávanou autoritou, zaštítěnou církví ve středověku, který k vědeckému poznání prakticky nepřispěl. Biologie jako věda se zrodila až v novověku, když se vyvinuly vědecké pracovní metody. (hmmmm. Takže novověká věda se svými domněnkami je zřejmě vědečtější než zjištěná/poznaná fakta ve starověku. V Bibli se jasně zmiňují fakta – ne žádné domněnky. Jediný problém je asi ten, že se tam zmiňuje také Stvořitel. To… Číst vice »
jhk - vlasta
Vedle těchto základních vztahů mezi organizmy nacházíme i vztahy mezi jednotlivými druhy, mnohdy velmi těsné. (evolucionista bude na tom zakládat onu „evoluci“ – avšak stejně dobrým dokladem je také stvoření – Stvořitel vše velmi rozumně „sesouvztažnil“ pro správný/dobrý/fungující chod a funkčnost této biodiverzity.) Někteří živočichové (např. švábi nebo potkani) jsou schopni využívat nejrůznější zdroje organické hmoty. Proti nim stojí někteří jiní býložraví živočichové, kteří jsou specializováni na určitý typ rostliny: bourec morušový na moruši, vačnatý koala medvídkovitý na listy blahovičníku, panda velká na bambusové výhonky. Takové závislosti mají ovšem velký… Číst vice »
jhk - vlasta
Další pokračování z učebnice biologie pro gymnázia…. – a další příspěvky směrem nahoru Vztahy mezi organizmy Až dosud byl předmětem našich úvah organizmus jako jedinec. V přírodě však nežijí organizmy nezávisle na sobě. Právě naopak, jejich existence je nejrůznějším způsobem podmíněna a ovlivňována vztahy k organizmům jiným. Základní vztahy mezi organizmy jsou vztahy POTRAVNÍ (přesněji výživové). Autotrofní organizmy – zelené rostliny – trvale pohlcují z atmosféry oxid uhličitý a z něj (a z vody) vytvářejí pomocí slunečního záření látky pro stavbu svých těl. Jejich těla jsou zdrojem živin pro heterotrofní… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – Kristův učedník. V dobách Abrahama či Mojžíše Písmo jako takové neexistovalo – teprve vznikalo. Nevím kolik je takových Božích mužů či žen, kteří žijí a kážou, šíří biblickou zvěst, jsou příkladem, bez toho, aby s ní byli alespoň rámcově, když né podrobně, seznámeni. Je to možné. Pokud by někdo takový nebyl, tak tomu doporučuji Písmo studovat. – krom toho – neměl jsem na mysli šíření křesťanství jako takového, ale prostě „život v Bohu“ – za život v Bohu si můžeme dosadit život v pravdě, lásce, pokoji, oddanosti, věrnosti…..… Číst vice »
Kristův učedník

jhk -vlasta: Kdo Boha přijme, nemusí nutně znát Písmo. Písmo zná samozřejmě ten, kdo je mu vyučován. Např. v rodině, či ve společenství. Ale není úplně nutné pro to, aby člověk „žil s Bohem“. Žít s Bohem lze i bez znalosti Písma.

Nevím kolik je takových Božích mužů či žen, kteří žijí a kážou, šíří biblickou zvěst, jsou příkladem, bez toho, aby s ní byli alespoň rámcově, když né podrobně, seznámeni. Je to možné. Pokud by někdo takový nebyl, tak tomu doporučuji Písmo studovat.

jhk - vlasta
Jsem přesvědčen o tom, že Mojžíš byl člověk, který ze všech záznamů a to nejen v Egyptě, ale i z jiných záznamů okolních národů – vytáhl vše podstatné, co bylo založené na reálných základech a oddělil fakta a svědectví které se skutečně tak staly – od toho, co se ve skutečnosti tak nestalo. Dnes je zajímavé to, co se ve skutečnosti tak nestalo – viz. Narnie, či Pán prstenů,(jako další si dosaďte všechnu možnou další mytologii, která je buď známá, nebo která existuje) Mojžíš to udělal opačně – to, co… Číst vice »
jhk - vlasta

Dokladů o Stvořiteli a o stvoření je tolik, že se nemohou a nedají ignorovat. Dají se pouze napadat. Nic jiného.

jhk - vlasta
Doklad o Stvořiteli….. Obecně jsou adaptace změny dlouhodobé až trvalé: jsou zpravidla spojeny se změnami v regulaci růstu buněk i syntézy bílkovin. Nejsou však dědičné: dědičná je schopnost adaptovat se určitým způsobem, ne však adaptace sama – doklad o Stvořiteli nemusíme příliš složitě hledat – je to prostě vidět – „když lidé přemýšlejí o Jeho díle“. Adaptovat se může pouze organizmus který tuto schopnost obdrží. Hmota sama o sobě se adaptovat nebude moci, protože hmota nemá žádné schopnosti jako má člověk. A jelikož víme, že adaptovat se může pouze někdo… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – Kristův učedník

Určitě muže mít někdo Písmo přečtené a nerozumět tomu. Myslím, že z toho plyne i nutná podmínka být s Písmem vůbec seznámen.

– ano, to samozřejmě ano. Bez znalosti Písma bych také řekl, že je pak rozhovor tak trochu těžkopádný. Ale není to úplně zabité. Kdo Boha přijme, nemusí nutně znát Písmo. Písmo zná samozřejmě ten, kdo je mu vyučován. Např. v rodině, či ve společenství. Ale není úplně nutné pro to, aby člověk „žil s Bohem“. Žít s Bohem lze i bez znalosti Písma.

Kristův učedník

iluminator,

hezky to je řečeno v 2 Timoteově, 3. kapitole, 16-17:

Veškeré Písmo je vdechnuté Bohem a je užitečné k učení, k usvědčování, k napravování, k výchově ve spravedlnosti, aby Boží člověk byl takový, jaký má být, důkladně vystrojený ke každému dobrému skutku.

iluminator
iluminator
Kristův učedník: Nicméně znalost Písma bych nepodceňoval. Matouš 22, 29: Ježíš jim odpověděl: „Bloudíte, protože neznáte Písma ani Boží moc.“ Nepodceňuji účinek obeznámení se s texty z Písma, na druhou stranu ale z Písma samého jde pochopit, že samotná znalost textů, zákonů, k uzdravení srdce mnohdy prostě nestačí, viz. znalci zákona, farizeové apod. My dnes máme k dispozici navíc texty popisující život Krista, jeho chování, přístup k člověku v různých situacích. Tak třeba ve velké části Evropy mají mnozí lidé asi dostatečné povědomí o příbězích z evangelií, o životě Ježíše… Číst vice »
Kristův učedník

jhk- vlasta: Jde pak o to – že za ono skutečné poznání a znalost – dosazuji své vlastní výmysly. A to je myslím to, co Kristus zmiňoval – „neznáš Písma, ani moc Boží“ – neboli – nerozumíš správně tomu, co je v Písmech a nemáš povědomí o tom, co Bůh dokáže.

Určitě muže mít někdo Písmo přečtené a nerozumět tomu. Myslím, že z toho plyne i nutná podmínka být s Písmem vůbec seznámen.

jhk - vlasta
Některé adaptivní změny přetrvávají velmi dlouho. Např. intenzivní tělesná cvičení v mladším věku ovlivní vývoj kostí natolik, že jsou i ve stáří odolnější proti odvápnění (osteoporóze). Známé jsou adaptace u rostlin: tentýž druh rostliny může vypadat jinak v nížinách a jinak v horských polohách (nižší vzrůst, hustší chlupy na listech apod. ) Obecně jsou adaptace změny dlouhodobé až trvalé: jsou zpravidla spojeny se změnami v regulaci růstu buněk i syntézy bílkovin. Nejsou však dědičné: dědičná je schopnost adaptovat se určitým způsobem, ne však adaptace sama. – nu, jak vidíme, tyto… Číst vice »
jhk - vlasta
Ok. Pokročme v získávání znalostí….. Rychlé krátkodobé reakce, většinou s výraznou pohybovou složkou, jsou pro živočichy typické a jsou podmíněny vznikem podráždění. Podráždění je předem připravený děj (nevím, jak to autor myslí, ale pokud myslí že je předem připravená reakce na podráždění, tak nemá úplně pravdu, reakce totiž může být všelijaká, to záleží na spoustě okolností, které tuto reakci mohou všelijak ovlivnit, pokud má na mysli autor to, jak bude např. reagovat nerv na píchnutí špendlíkem, pak do jisté míry pravdu má, do jisté míry však i přesto neví, zdali… Číst vice »
jhk - vlasta
protože neznáte Písma ani Boží moc neznalost Písma se však dá vyložit podle mě minimálně dvěma způsoby. Buď neznalostí takovou, že fakt nevím, co tam je napsané (např. jsem prostě ony „Písma“ nečetl….) – nebo neznalostí takovou – že nechápu a nerozumím tomu, co tam je napsané – ale Písma jako taková znám, protože jsem je četl. V tomto případě se jedná o neznalost podstaty. Vím, co tam je napsané – ale myslím si, že mé porozumění je to správné, kdežto poznání někoho jiného – je špatné. Jde pak o… Číst vice »
Kristův učedník

iluminator, asi máte pravdu.

Nicméně znalost Písma bych nepodceňoval. Matouš 22, 29: Ježíš jim odpověděl: „Bloudíte, protože neznáte Písma ani Boží moc.“

iluminator
iluminator
Ano, neznalost Písma je domnívám se často jedním z důvodů, proč někteří křesťané se nechovají jako křesťané. Jedním z důvodů proč se křesťané nechovají podle Kristova vzoru to sice být může, myslím ale že to bude důvod spíše okrajový, neboť chovat se, žít jako Kristus není tak ani o té znalosti, jako spíše o náklonnosti srdce. Je totiž docela možné, že byli, jsou a budou lidé, co evangelia nečetli a číst ani nebudou, přesto se svým chováním a životem, mohli a můžou více blížit Kristu než ti, kteří znali, znají… Číst vice »
Kristův učedník

iluminator: Možná by ale bylo zajímavější zjistit ne to, proč je bible takovým bestsellerem, ale spíš to, jaké množství lidí z těch, kteří bibli vlastní, tu knihu taky čte, nebo co všechno si lidé, kteří tu knihu mají, z té knihy přečetlo. 😉

Ano, neznalost Písma je domnívám se často jedním z důvodů, proč někteří křesťané se nechovají jako křesťané.

iluminator
iluminator
Šriber Otázka „Proč je Bible největším bestsellerem“ má podle mého soudu vést k zamyšlení čím je to způsobeno. Důvody proč je bible takovým bestsellerem mohou být skutečně asi různé, např. jeden z nich může být ten, že ke křesťanství se hlásí přes 2 miliardy lidí na světě, a proto spousta lidí chce mít doma knihu, která o křesťanství a dalším z čehož křesťanství vychází pojednává. Možná by ale bylo zajímavější zjistit ne to, proč je bible takovým bestsellerem, ale spíš to, jaké množství lidí z těch, kteří bibli vlastní, tu… Číst vice »
Václav Dostál
Šriber Otázka „Proč je Bible největším bestsellerem“ má podle mého soudu vést k zamyšlení čím je to způsobeno. Důvody mohu být různé, a je naděje, že jeden z nich výrazně převažuje: „Kvůli svému obsahu.“ Je pravděpodobné, že existuje nějaká sociologická studie, uvádějící průzkum. I bez výsledků takového průzkumu se dají udělat přibližné závěry na základě zkušeností ze zdejších diskuzních příspěvků. Tyto závěry budou nepřesné, protože se se nikdo nebude zabývat sociologickým studiem zdejších příspěvků. Takové studium by mohlo být zajímavé, ale myslím si že existují mnohem zajímavější temata ke studiu.… Číst vice »
jhk - vlasta
V obecné mluvě spojujeme slova dráždivý nebo podráždění obvykle s rychlými a nápadnými ději, často provázenými pohybovou aktivitou. V biologii zahrnujeme pod pojem dráždivost velmi širokou škálu dějů. –(pro mě je dráždivost projevem spíše nějaké reakce na nějaký podnět – např. když někoho píchnu jehlou – tak obecně např. v 8 třídě základní školy, zareaguje slovem – au, co to děláš, to bolí…..) — Nejjednodušší reakce na změnu prostředí lze pozorovat u pohyblivých bakterií jako tzv. taxe, což zde značí orientaci pohybu v určitém směru. Bičíkaté bakterie mohou orientovat svůj… Číst vice »
jhk - vlasta
Nadprodukce potomstva má význam i pro evoluci – umožňuje působení přírodního výběru, jak brzo uvidíme. (no to je ale postřeh…. Nadprodukce potomstva – kterou ale nemůžeme jakkoli prokázat – jak již bylo řečeno, nikdo neví, kdy je už nadprodukce a kdy ne – králíci se rozmnožili, a zůstávají stále králíky. Jak tady tedy působí evoluce? V čem? Kde je onen přírodní výběr? Kde to tu vidíme?) Rozmnožování jednobuněčných organizmů je dělení buněk. Dělení buněk je však základem rozmnožování všech organizmů, i mnohobuněčných. Zásady „omne vivum ex ovo“(vše živé z vejce)… Číst vice »
jhk - vlasta
Další vstup z učebnice biologie…. Jedinec – v případě pohlavního rozmnožování živočichů rodičovský pár – má vždy velké množství potomků. (netuším, kde tuto informaci tento člověk vzal? Co to znamená velké množství potomků? Jeden? Dva? Tři? Sto? Tisíc? Miliony?) Je to pochopitelná pojistka – zvyšuje se tím pravděpodobnost, že aspoň, že aspoň jeden pár unikne všem nebezpečím a dožije se dospělosti, aby mohl vlastním rozmnožováním zajistit pokračování druhu. (autor zde dává najevo, že se nějaký pár buněk snad „rozhoduje“? – že bude mít více potomků? Vždyť buňky nemají přeci vědomí… Číst vice »
Treviso
Evoluční profesor: „Věda naštěstí stojí mimo víru a zkoumá jen to, co může zkoumat a co má všeobecnou platnost pro celý svět a vesmír bez ohledu na vyznání.“ Student: „To asi máte na mysli např. to, co říkal Pasteur – že život vzniká jen z předchozího života, že? Evoluční profesor: „Nechte toho a nerušte pořád, člověče. Pokud chcete zdárně dokončit školu, tak věřte tomu, co vám říkám. Víra zákonitě nemůže mít pravdu, i kdyby věřila sebevíc.“ Student: „Promiňte pane profesore. Budu tedy věřit tomu, že vy věříte tomu, že v… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – Admin….

Přečetl bych si ten článek, ale možná naštěstí neumím anglicky. )

jhk - vlasta
RE:- Admin. „Výhody inteligence převažují nad smrtí a s tím spojené újmy“ – obávám se, že ono „výhodné“ – je příliš nadužívané jakožto „doklad“ – který tu slouží pro doložení onoho „vývoje“. Ono totiž nakonec je výhodné prakticky všechno a nic zároveň. Ono operovat s takovýmito slovy jako – je to výhodné, proto se to tak vyvinulo – je jako když mi někdo vyčítá že – to bůch……. – to je potom těžká řeč…. Stejně nerozumím dost tomu jaká že to je újma? Vždy´t organizmus přestal fungovat celý, ne jen… Číst vice »
jhk - vlasta

Mám překvapivé zjištění – které zřejmě bude evolucionistům nepříjemné – protože po všechen ten čas, kdy evoluce „působila“ změny na organizmech – tak během té doby v jedné oblasti nedošlo k žádné změně. Je snad tato oblast „nepolíbená evolucí“, či nějakým způsobem vyjmuta z působení oněch „životodárných přírodních sil“? Pokud by někdo měl otázku po tom, co se za tu dobu vůbec nezměnilo – tak to je smrt organizmu. Smrt je po tu dobu stále stejná a neprošla vůbec žádným vývojem, podobně jako onen „živý organizmus“. Není to divné?

jhk - vlasta
https://youtu.be/JUNEB4FQBH4?t=1851 neřekl bych. Když se na některý obraz díváme, pak není zaručeno – že si budeme pamatovat, co na tom obraze všechno je. Obraz jako takový samozřejmě vidíme celý – ale samozřejmě, pokud nebudeme mít fotografickou paměť, tak si prostě nevzpomeneme, co všechno na obraze vlastně bylo. To, že se můžeme splést v tom, co všechno na tom obraze znamená, mnohem lépe než v tom, co tam je – je také nasnadě. My totiž, pokud nám to někdo neřekne – také mimo jiné nevíme, jaká že situace se tam odehrává.… Číst vice »
jhk - vlasta

https://youtu.be/JUNEB4FQBH4?t=654

…..))))). Vemme si příklad kdy Kristus uzdravil slepého od narození. Ten slepý neměl od svého uzdravení žádné takové podobné problémy, jako tento muž. Ten slepý od narození – se choval a jednal tak, jako kdyby celý život vždy viděl. Neměl problém s nějakým „začleňováním“ do běžného života. Ba spíše naopak Kdykoli kohokoli Kristus uzdravil – nečinil nikdy polovičatě. Když někoho uzdravil, bylo do naprosté uzdravení. Nemoc prostě odešla – a zůstal tu naprosto zdravý člověk. Fyzicky, a pokud toto uzdravení přijal jakožto Boží projev – i duševně.

jhk - vlasta
https://youtu.be/JUNEB4FQBH4?t=356 – ne, to není pravda, že to je výsledkem několika milionů let trvající evoluce. Spíše to je důkazem pro Stvořitele, který vše velmi dobře navrhl a zkonstruoval, pokud se tedy dá mluvit v tomto případě o stejném konstruktu, jaký tvoří člověk např. auta, letadla, lodě, obrazy, el. přístroje, medicínské přístroje, obráběcí stroje, atd. atd. Jde v podstatě o stejný konstrukt, ovšem s naprosto jinou kvalitou. Tak rozdílnou, že se zatím člověku nepodařilo ani jen na malý krok přiblížit té „Boží tvorbě“. My jsme pouze ti, kteří tuto tvorbu pouze… Číst vice »
Ondra-P

Admin

Smazal jste mi (asi omylem) oba dva komentáře. Já psal ten „Komentář čeká na schválení“.

Pakliže záměrně, uveďte prosím důvod.

Ondra-P

Admin:

„Komentář čeká na schválení“ – prosím tento smazat. Děkuji.

Václav Dostál

Šriberovi
Na otázku „Proč si lidé Bibli kupují víc než ostatní knihy?“ byste ovšem odpověděl: „Protože je první mezi bestsellery!“, že ano? 🙂

Václav Dostál

Violovi
Pravděpodobně chcete „vypíchnout“ třetí větu. Významnou částí Boží vůle je osobní svoboda člověka. Např. Vám dovoluje rouhání. Ale že by se mu vždycky líbilo chování lidí a nic by proti zlým lidským činům nedělal? Často přichází „hodnocení“ až za delší dobu. Časová měřítka jsou u něj hodně odlišná od našich běžných – každodenních. Tisíc let může mít tentýž význam jako jeden den a jeden den může být stejně významný jako tisíc let.+

jhk - vlasta

RE: Admin – však oni to ti lidé všichni ví, co se stane s organizmem na dně oceánu. Oni to velmi dobře ví…….

jhk - vlasta

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/padesat-drzitelu-nobelovy-ceny-tipovalo-co-zpusobi-zanik-lidstva-36609?dop-ab-variant=&seq-no=3&source=hp

– ten poslední vědec, který si „tipnul“, že to bude nějaká droga – se docela trefil. Tou „drogou“ je lidská vzpoura proti všemu, co jakýmkoli způsobem dokazuje Boží existenci a prezentuje různá fakta, která o této existenci podávají nepopiratelné a jasné svědectví. (Veskrze se prakticky ze 100 procent jedná o vědecky ověřená fakta/data.) V tomto konkrétním případě mám na mysli např. kreacionismus.

jhk - vlasta
RE: – Foton…….. Fyzika od Petra Kulhánka. Lepšie už vedel vysvetľovať snáď len Feynman: – jak tak sám pozoruju – tak je opravdu dost důležité, jak kdo co jakým způsobem podá. Může to podat klidně více slovy – to je jedno, i přesto to nebude na závadu, když se to vysvětlí. Někdo to podá méně slovy a se stejným výsledkem. Někdo to podá tak jako zábavně….. – způsoby jsou různé. co ale já osobně prožívám, tak to je okamžik, a to stačí pouze jedno jediné slovo v jakémkoli takovém dokumentu… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE. – Ondra…. Filozofovat můžeš samozřejmě donekonečna … ufff, tak to se mi ulevilo. Aspoň něco…..- dobrá – jdeme na to. Všimli jste si, jak velmi rychle prakticky jakýkoli tvor a to nemusí být zrovna živočich, stačí i taková hloupá moucha – velmi rychle „ví“ co je pro ni nebezpečné? Jak to, že se jakýkoli tvor – „bojí?“. Odkudpak asi ví, že je „něco špatně“? Jak to může zjistit taková moucha, která myslím vůbec nemá „rozum“? Nebo snad rozum má? Jak to ví malé dítě? Jak to ví i jen… Číst vice »
Foton
Fyzika od Petra Kulhánka. Lepšie už vedel vysvetľovať snáď len Feynman: 1: http://www.youtube.com/watch?v=GAzcIMG2kZU 2: http://www.youtube.com/watch?v=p8Iezba-E2s 3: http://www.youtube.com/watch?v=nCK3woqk_us 4: http://www.youtube.com/watch?v=mb3eLugzA10 5: http://www.youtube.com/watch?v=0DPbHu7J-Ag 6: http://www.youtube.com/watch?v=wDeR0e_lk2M 7: http://www.youtube.com/watch?v=zoLfXr6Sgn8 8: http://www.youtube.com/watch?v=_8vmiNSF2IU 9: http://www.youtube.com/watch?v=2fgEePHI3mI 10: http://www.youtube.com/watch?v=vAwepNW1Byc 11: http://www.youtube.com/watch?v=-oX5dV6D4i4 12: http://www.youtube.com/watch?v=-EcfDG2_RxU 13: http://www.youtube.com/watch?v=BnAd6hYQG2o 14: http://www.youtube.com/watch?v=xTMR_nh7SOA Keby si to niekto chcel stiahnuť, tu je link na online konvertor: http://www.clipconverter.cc/ze/ Kvalita záznamu jednotlivých dielov je až 4k (vtedy má jeden diel do 20 GB). Úplne však stačí FHD kvalita 1080, kedy má jeden diel 2-3 GB. Konvertor vám dá najprv na výber, v akej kvalite to chcete skonvertovať.… Číst vice »
Ondra-P

Vlasta

– Pro Tebe možná ano. Nejspíše Jsi velmi šťastný člověk, když všechno takto rychle umíš vyřešit.

Vlasto, odpověděl jsem ti. Filozofovat můžeš samozřejmě donekonečna – to nemyslím teďka popudivě, ale prostě se jiné odpovědi nedočkáš.

Foton

Ondra-P

Níže uvedené pohádka podle Vás určitě není, to je ověřený fakt, že?

Mlátenie slameného panáka je taktika, keď si niekto vymyslí určité argumenty ako tvrdenie oponentov a tie sa potom snaží vyvrátiť. Tvojim slameným panákom je obrázok v tvojom príspevku.

jhk - vlasta

RE: – Ondra.

Konec záhady.

– Pro Tebe možná ano. Nejspíše Jsi velmi šťastný člověk, když všechno takto rychle umíš vyřešit.

Kristův učedník

Když jsme u těch pohádek, zde je jedna hezká:
https://www.youtube.com/watch?v=T1_vnsdgxII

Dobrou noc děti.

Ondra-P

Vlasto, pokud vím, tak jsi ženatý. Máš manželku a předpokládám, že víš, proč ji máš, máte vymezené role atd.

Pak nechápu, proč se na níže uvedené ptáš – to vypadá, jako bys neměl ánunk.

Podíváme-li se na to biblicky, podle jednoho z výkladů (kreacionistického) – aby se lidstvo mohlo rozmnožovat, potřeboval chlap ženskou. Konec záhady.

jhk - vlasta
Žena měla být mužovi pomocí. Slovo pomoc bych trochu vyzdvihl. V čem měla být muži pomocí? A proč potřeboval pomoc Kristus? Kristus potřeboval pomoc svého Otce. Víme přeci, že na kříži zvolal – Bože můj, Bože můj, proč jsi mě opustil? Ten, kdo mu pomáhal – najednou jakoby nepomáhal. K čemu byli určeni lidé? – Genesis – A Bůh jim požehnal a řekl jim: „Ploďte a množte se a naplňte zemi. Podmaňte ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem, nade vším živým, co se na zemi hýbe.“ 29… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – Admin …. A to příměr k nesrovnatelně složitějším „věcem“, které také jen využíváme a nepřemýšlíme o nich. Třeba jen když šlapeme po obyčejném spadaném listí, vůbec nám nedochází, jak neskutečně složitý a důmyslně konstruovaný je takový obyčejný list. Ovšem ten prý byl samozřejmě vytvořen bez rozmyslu, jen náhodnými procesy, v průběhu milionů let – a tak se opět jen usmívám, jak dětsky nabubřelé pohádky si nejen vypráví, ale jim i věří dnešní dospělí lidé… – ano – myslím, že kdyby se „dětem“ necpala do hlavy nějaká evoluční biologie,… Číst vice »
Route 66

Jakoby se vrátil náš milovaný Ano!nym. DDD

Ondra-P

Admin

a tak se opět jen usmívám, jak dětsky nabubřelé pohádky si nejen vypráví, ale jim i věří dnešní dospělí lidé…

Níže uvedené pohádka podle Vás určitě není, to je ověřený fakt, že? ….Takže asi takhle – nemáte si moc co vyčítat.

comment image

jhk - vlasta
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10441294653-hyde-park-civilizace/217411058090520/ 51:27 – pokud by chtěl ale někdo navázat trochu kontextu, proč tento člověk bude tvrdit to, co tvrdí, pak bych doporučil už 45 minutu. Z toho ale krásně vyplývá jeden podle mě nutný postřeh/zjištění/poznatek/uvědomění ……. Pokud tento svět vykazuje „potřebu“ na něco „přijít“ – není to dost dobrým – možná trochu nepřímým, ale dostatečným důkazem, či důvodem – nejen předpokládat, ale i myslet si, – že to není náhodou, ale že to je právě kvůli tomu, že to tak „má být“? Že to tak má být proto – aby… Číst vice »
jhk - vlasta
Proč bych si neměl myslet, že nejen při vzniku přírodních systémů působila inteligence, a proč by nemohla působit i během toho běhu – jak je vidět na článku na seznamu v případě hlídání letového prostoru? Není to naopak a spíše logické si nejen myslet, ale i pro to mít spoustu rozumných a logických důvodů – že v tomto světě působí „někdo“, kdo vše udržuje při životě? Není to naopak to nejrozumější, co bych měl při pohledu na tento svět – přijmout, jako ta odpověď na mou otázku – proč je… Číst vice »
jhk - vlasta
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/tohle-bych-ani-za-150-tisic-delat-nechtel-zkusili-jsme-ridit-leteckou-dopravu-nad-ceskem-36530?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp Jakým způsobem řešit vzdálenost letadel, aby se nesrazila? Za 1 – musíte „vědět“, kde jsou letadla, jak vysoko, jak rychle letí, musíte vědět, že víte, musíte vědět, že víte, co chcete a musíte vědět, jak na co a jakým způsobem správně reagovat – to vše je „funkcí“ jak všichni dobře víme – pouze vědomého života – a tím jediným, který všichni známe – jsme my lidé. Lidé vytvořili systémy a tyto systémy ovládají. https://www.celostnimedicina.cz/lymfaticky-system.htm – je tu spousty otázek ohledně jiných „systémů“ – proč bych si měl myslet, že… Číst vice »
jhk - vlasta
A toto je dílo lidské….. Celá léta se to ale jednoduše nedělalo, vývoj byl rychlý a divoký.“ – jaký je rozdíl oproti dílu Božímu? Neodvrhuj, můj synu, Hospodinovo kárání, neprotiv se jeho domlouvání. 12 Vždyť Hospodin domlouvá tomu, koho miluje, jako otec synu, v němž nalezl zalíbení. 13 Blaze člověku, jenž našel moudrost, člověku, jenž došel rozumnosti. 14 Nabýt jí je lepší nežli nabýt stříbra, její výnos je nad ryzí zlato. 15 Je drahocennější než perly, nevyrovnají se jí žádné tvé skvosty. 16 V její pravici je dlouhověkost, v její… Číst vice »
jhk - vlasta

Když lidé, co mají hodně peněz – nemají do čeho píchnout, tak hledají smysl života…….

jhk - vlasta
Jak dlouho ještě si budeme nalhávat, že náš předek vypadal jako jeden z druhů opice? Jak dlouho ještě bude lidská obrazotvornost snášet evolucionistické výmysly? Cožpak jsou snad představy pravdivé. Představy jsou k ničemu Představy budou a zůstanou vždy pouze představami – v případě evoluce. Je třeba pouze přijímat fakta – která hovoří jasně – člověk a opice nemají žádného společného předka. Bu´d ta fosilie byla člověkem, nebo opicí. Ještě doplním – buď ta fosilie jednala jako člověk, přemýšlela jako člověk a žila jako člověk, nebo to bylo zvíře se vším… Číst vice »
Jarek

… věříme, že dodání knihy na pulty obchodů už nebude trvat dlouho.

Díky. Zkusím tedy zase později.

Jarek

Kniha Achillovy paty evoluce je přeložená do češtiny, jak jsem již dříve zde informoval, a měla by vyjít na jaře 2016 v pražském nakladatelství Advent-Orion

http://www.advent-orion.cz/knihy

Zdravím. Je něco nového?

jhk - vlasta

RE: – Ondra

Vlasto, kreace a kreativita jsou dva odlišné pojmy. Když už zmiňuješ kreaci (stvoření), tak co by si pod ten oddíl napsal – uvedl?

Oddíl evoluce bych úplně vypustil a nechal bych na lidech samotných, čemu by dali přednost – zdali kreaci, nebo evoluci. Vždyť jak říkal/á Hrabě – žijeme v demokracii – což je svoboda. Svoboda vybrat si to, čemu dám přednost.

Ondra-P

Vlasta

Samozřejmě jako jeden z oddílů oné „biologie“ je také oddíl evoluce. A co kreace? Ta tam není? Proč by tam nemohla být? Živočichové snad nejsou kreativní?

Vlasto, kreace a kreativita jsou dva odlišné pojmy. Když už zmiňuješ kreaci (stvoření), tak co by si pod ten oddíl napsal – uvedl?

jhk - vlasta
Rozmnožování umožňuje i zeměpisné šíření druhů. Zvláště rostliny a houby, připoutané po celou dobu života jedince k témuž stanovišti, využívají (rostliny nic nevyužívají, rostliny jsou tak už od svého vzniku „naprogramované“, podobně i houby. Bůh jim takto už od jejich vzniku určil – jak se budou rozmnožovat. Není k tomu potřeba žádné „evoluce“ a miliard let.) rozmnožování k nalezení nového prostoru pro své potomstvo: jejich výtrusy, semena a plody jsou k tomuto nejrůznějšími zařízeními přizpůsobena. (zase vkládání nějakých „předpokladů“ do toho, jak co jak vypadá a jakým způsobem se rozmnožuje… Číst vice »
jhk - vlasta
No a máme tu předpoklad pro určení toho, zdali je něco živé – či není. Rozmnožování je tak důležité mezi všemi obecnými vlastnostmi organizmů, že rozhodlo o tom, že viry počítáme mezi organizmy. (No vida – ještě před pár měsíci tu kdekdo z evolucionistů tvrdil, že to není možné nějak rozhodnout, takže už to víme, co rozhoduje o tom, co je či není živé. Otázkou je – zdali je to také pravda) Viry jsou nebuněčné, nemají vlastní metabolismus, v pravém slova smyslu nerostou, jejich strukturální organizace i diferenciace, pokud o… Číst vice »
jhk - vlasta
Pokračování z knihy o biologii… Rozmnožování Schopnost rozmnožování je tak důležitou schopností organizmů, že si zaslouží vytknout do zvláštního bodu. My všechny živé bytosti – od bakterií, muchomůrek, sedmikrásek, staletých dubů, žížal a chobotnic až k nám lidem – jsme potomky rodičů. (zase další nesmysl za druhým – jaké že mají houby či rostliny rodiče? Rostliny se snad rodí? Nemnoží se snad rostliny semeny? – množí se snad člověk semeny?) A ti rodiče byli potomky jiných rodičů, atd., a tak nakonec dojdeme k tomu, že za určitou časovou hranici má… Číst vice »
jhk - vlasta
Jen pro informaci – co je to vlastně ona „biologie“? Biologie (z řeckého bio jako život a logie jako věda – tedy životověda – věda zkoumající život) v nejširším slova smyslu je vědní obor zabývající se organismy a vším, co s nimi souvisí, od chemických dějů v organismech probíhajících na úrovni atomů a molekul, až po celé ekosystémy – Samozřejmě jako jeden z oddílů oné „biologie“ je také oddíl evoluce. A co kreace? Ta tam není? Proč by tam nemohla být? Živočichové snad nejsou kreativní? Každopádně podle mě – biologie… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – Ondra.

„viz jiné biodiverzity během časových úseků, nicméně jde hlavně o to se snažit být nezaujatý, přistupovat k věcem férově – a to navzdory i víře.“ –

– to je pravda. Však tak činí i každý kreacionista. Někdo ve větší míře, někdo v menší míře. To ale myslím s „čistotou“ faktů moc nesouvisí. Fakta vždy byly a pouze jedny. Podobně jako je pro všechny křesťany pouze jedna Bible. Samozřejmě jsou tu schválené texty a neschválené texty. Avšak u těch schválených panuje shoda napříč všemi běžnými církvemi.

Ondra-P

Foton

Realita.

Foton

Vikolaný
Ježiš Kristus nikoho nezavraždil. Svoje fóbie si rieš u psychiatra. (Divím sa, že tu Admin necháva toho truľa reagovať. Veď Viola je jednoznačne troll anonym)

Foton
Kreacionisti sú jediní záujemci o vedu schopní slobodného myslenia. Ostatní sú poviazaní rôznymi predsudkami a fóbiami z náboženstva, ktoré im nedovoľujú pripustiť možnosť, že by biblický Boh Jahve mohol byť stvoriteľ a Pán sveta. Preto sa musia krvopotne držať báchoriek o samoplodení a samotvorení. Keď im na to niekto poukáže popierajú, že by niečomu takému verili a napádajú oponenta, že tomu nerozumie. Používajú potom názvy a výrazy ktoré si pre tento účel sami vymysleli ako: „Evolučná teória“, „Abiogenéza“ alebo „Big Bang“. Avšak pri poctivom a nezaujatom rozbore uvedených teórii z… Číst vice »
Foton

Ondra

Na trollování nemíním reagovat. Jsi obyčejný troll a náboženský fanatik v jednom

Argument, kterým se diskutující snaží vyvrátit oponentovo tvrzení poukazováním na jeho vlastní názory či jednání, případně i na jeho skutečné či domnělé nedostatky se nazývá jak? 😉

Ondra-P
Admin Breberky páně Darwina nepřestanou, dokud vás celého nedostanou a nový druh živočišný z vás uvinou. A víte o tom, že i Vy máte smysl pro humor? Pochopitelně se mýlíte. Nejsem žádný velký „fanoušek“ ET a pravděpodobně ani nikdy nebudu. To, že jsem tady v poslední době psal o celosvětové potopě – to bylo téma, které mne naopak velmi zajímá. Samozřejmě, že se to i oblasti ET dotýká – viz jiné biodiverzity během časových úseků, nicméně jde hlavně o to se snažit být nezaujatý, přistupovat k věcem férově – a… Číst vice »
pavelkabrt

A jé, už tu máme zase hejkala Violu, starého Anonyma jedna dva tři čtyři a Mudlu. To se nám stejskalo po frázích jednoho vymaštěnce, vstal z popela coby správný ďábelník. PK

Ondra-P

Admin

Tak aspoň že smysl pro humor jste zatím uchránil. Zatím. Bude totiž stále hůř.

A v jakém smyslu hůře?

Ondra-P

Taky dobrá odpověď. A já vám napovím: Ten okamžik bezpečně poznáte tak, že vám nejprve začnu veřejně říkat KTE. A to už pak budete vědět, viďte.
comment image

Admine, Admine….

jhk - vlasta

RE: – Admin…

Taky dobrá odpověď. A já vám napovím: Ten okamžik bezpečně poznáte tak, že vám nejprve začnu veřejně říkat KTE. A to už pak budete vědět, viďte.

To snad ani ne – tomu nevěřím – https://youtu.be/gDtvoGcRvkk?t=23

KTE

Biotyp není KTE, křesťane.

biotyp

to admin:
biotype, a to vy se vážně podivujete nad tím, že na kreacionistickém webu vám nikdo nechroupe tu vaši zdrclou prapolévku?

Dobrá odpověď. Budete dělat, jako že jste nerozuměl komentáři a rychle svedete řeč na nějaké nesouvisející univerzální téma. Jak typické… Proč mě to ani nepřekvapuje?

to Queek:
Má-li to tak být, pak to tak bude. Stejně jako se kreacionisté štítí pravdy, tak se štítí i těch, kteří je upozorňují na jejich netoleranci a víru v lež. Co s tím už naděláme…

jhk - vlasta

RE: – Admin – čistě pro nějakou formu nereaguji na rostlině…..

V ničení hodnot už tato doba přetrumfla dobu „postmoderní“.

– ano souhlasím. Ovšem říci tady vyčerpávajícím způsobem, jak to probíhalo – by bylo velmi zdlouhavé. Musel by člověk začít od vzniku církve.

Ondra-P

Admin

Jinak jste celkově prolezlý a zkažený evolučníma breberkama, nejspíš vám už není pomoci.

To chce….

comment image

pavelkabrt
Zkuste porovnat přesvědčivé vědecké argumenty nacistických antropologů, že nordická rasa je nadřazena rase negroidní i mongoloidní, se současnými vědeckými výzkumy v genetice: lidské rasy se liší geneticky zcela nepatrně, jen o desetiny procenta. Zkuste porovnat čtyřicetileté lži darwinistů o odpadní DNA v genomu člověka, která měla údajně tvořit 98 % lidského genomu, nebo o údajné stejnosti embryí (Haeckel) či skoro stoprocentní podobnosti šimpanzího a lidského genomu, se současnými poznatky z ENCODE a embryologie či genetiky. Zkuste porovnat Darwinovy nesmysly, na kterých založil myšlenku evoluce, se současnými znalostmi z paleontologie, genetiky… Číst vice »
Queek
Queek

Zkuste prosím porovnat:

100 důkazů, že naše Země není rotující Zeměkoule
naše Země je placatá

Více zde: http://www.placata-zeme.cz/
_____________________________________________
A:

Stáří světa – 101 argumentů pro nízké stáří země a vesmíru

http://kreacionismus.cz/stari-sveta-101-argumentu-pro-nizke-stari-zeme-a-vesmiru/

……………………………………………………………

Závěr: To že je země placatá je stejně tak jisté – ale možná ještě mnohem jistější nežli to, že má Země nízké stáří…

🙂

Ondra-P
Admin Pokud někdo zachází s Biblí tak, že je ochoten a schopen do ní naroubovat evoluci, pak takový mě opravdu dál nezajímá. On totiž dělá z Boha lháře a u toho já být nemusím. Už bych se opakoval, že je to věcí výkladu Bible. Nicméně… v Bibli taky není uvedené stáří Země a vesmíru – prosím pěkně – není to tam doslova uvedené, proto ty spekulace mladokreacionistů o mladém stáří Země, vesmíru. Taky děláte z Boha lháře, když tvrdíte, jak je přesně starý vesmír/Země, přesto, že to v Bibli není… Číst vice »
Ondra-P
Admin 3.Nutnost odolat lákavé nálepce vědeckosti – mylnému přesvědčení, že vědci v každé chvíli a ve všech otázkách vědí vše nejlépe. Myslím, že v realitě to opravdu tak není, že vědci v každé chvíli a ve všech otázkách vědí vše nejlépe. Na druhé straně tady máme skupiny náboženských představitelů, kteří na základě nějakých textů /napříč různými náboženskými oblastmi/ nám předkládají svojí jedinou pravdu. Abych byl konkrétní – celosvětová potopa prostě proběhla, protože se o tom cosi píše v Bibli a protože se nachází fosílie. A tohle je ta pravda, žádné… Číst vice »
jhk - vlasta

Globalizace je pojem, který lze provozovat dvojím způsobem. Násilně, anebo zcela přirozeně. Jsem zvědav, jak se s tím vypořádají někteří evolucionisté. Zdali budou také tak šťastní, jak zde dávají najevo.

Queek
Queek

Biotyp
No ale to jste projevil názor, který admin nejspíše shledá jako jemu nepříjemný… a tudíž se se vší pravděpodobností dostanete mezi ty, kterým pro příště komentář povolí až po jeho schválení – stejně jako mě…

Ondra-P

Admin

Vy jste nějaký chytlavý. Na to, abych viděl, že teističtí evolucionisté Bibli jako svou prioritu nemají, je vůbec nepotřebuji znát. Stačí jen vidět jejich nehoráznou drzost při zneužívání Bible ke svým zvrácenostem.

Takže Vás ani nezajímá jací jsou charakterově ty lidé – jak vystupují na veřejnosti, jaké mají názory apod. Vás ani nezajímá jejich pohled na Bibli (např. i s pohledem na realitu, vědecké bádání). Vy je šmahem ocejchujete ze zneužívání Bible ke zvrácenostem.

biotyp
Co nám tu v posledních dnech řekl samotný admin? pokud má kdokoliv a kdekoliv na světě Bibli jako svou prioritu, pak se určitě shodne s každým, kdo k věcem přistupuje podobně. (teističtí evolucionisté) Stačí jen vidět jejich nehoráznou drzost při zneužívání Bible ke svým zvrácenostem. Koukám, že to s tou Biblí jako prioritou nebude až tak horké, že … ono je totiž jasné, že kdo nesdílí ten můj jediný správný názor, tak musí dělat zvrácenosti (zvrhlík jeden), ale abych vypadal dobře tak se sem tam hecnu a řeknu, že Bible… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – Ondra

Můžu očekávat tvojí odpověď na moje poslední dva komentáře určené tobě?

Psal Jsi, abych se dovzdělal. Právě tak činím – čtu tuto knihu a dost ji tady na všeobecné diskuzi recenzuju. Můžeš se přidat a popřípadě mi vyvracet, zdali něco říkám špatně. Bylo by to myslím pro mě přínosem. Zatím se nikdo z evolucionistického tábora nějak k tomu nemá……

Jinak už nic jiného k těm zvířatům nemám. Všechno podstatné jsem již řekl a myslím, že už z mé strany je to všechno.

Ondra-P

Admin

Teističtí evolucionisté nemají Bibli jako svou prioritu a natahují si ji, jak se jim zlíbí a kde se jim zlíbí.

Vždycky mě fascinovali tzv. „praví věřící“, kteří naprosto všechno věděli – jaká je správná víra, jaká ne apod.

Co si vůbec dovolujete mluvit za ně, že nemají Bibli jako svou prioritu? Naznačoval to tady i George – jde o přístup k Bibli, její výklad.

Ondra-P

Vlasta

Můžu očekávat tvojí odpověď na moje poslední dva komentáře určené tobě?

jhk - vlasta
Už se to tu zmiňovalo několikrát – pokud něčemu pouze věřím pak si nemohu být jist, pokud to, čemu věřím – není jisté – – neboli – pokud po mě někdo chce, abych mu věřil bez toho, aby to, čemu bych měl věřit by byla pravda – pak je má víra v takovou věc bláhová. Vždy´t to, čemu věřím – není přeci pravdivé. Proto je tady křesťanství – a Bible, abychom nemuseli věřit něčemu, co pravda není. Sice to člověku v mnoha případech bude tak i tak dělat potíže, ale… Číst vice »
Ondra-P

Admin

Souhlas. I teističtí evolucionisté rovněž věří v Boha, žel od některých zdejších křesťanů jsou haněni.

jhk - vlasta

RE: – Admin Ondrovi….

Také bezva. Děkuji. V.S.

Kristův učedník
George: A treba takovy Empedokles Empedoklese neznám, ale přesvědčil jste mě, že byly asi nějaké filozofické směry v něčem podobné teistické Evoluční teorii. Stejně si ale myslím, že převládající názor to nejspíš nebyl. Ex nihilo – tu stránku na wikipedii jsem už četl, ale nějak mi to z toho stejně nebylo jasné. Křesťané nepotřebují být filozoficky vzděláni, ale někteří to určitě znají. George: Ja o pravdivosti ET presvedcen nejsem, nemam k tomu ani zadny duvod – je mi lhostejne do jake miry je/neni pravdiva. Tak tím jste mě překvapil. Já… Číst vice »
George
Kristuv ucednik: Nevím, proč jste o tom tedy vlastně psal… Protoze je to podstatne z hlediska toho, o cem se bavime (uz se opakuji). někteří křesťané věří v Evoluční teorii… Nekteri krestane v ni asi „veri“, ale rada z nich ne, stejne jako v ni neverim ja – z duvodu, ktere jsem jiz uvedl. Zajímalo by mě jak byla tato víra rozšířená. To má asi daleko do Evoluční teorie z generace na generaci od buňky? A treba takovy Empedokles („jednotlive casti rostlin a zivocichu vznikly z pocatecniho chaosu a pak… Číst vice »
Ondra-P
Vlasta Ondro – ty v první větě napíšeš svojí obhajobu, že Jsi nikde nepsal, že by tam musel být každý zástupce ze všech plemen nějakého druhu, ale vzápětí se snažíš na Archu protlačit dinosaury. Jak víš, jestli to nebyl ten samý problém jako s plemeny psů? Podle Tebe tedy – co každý dinosaur – to jiný druh? To je přeci pitomost ne? Víš koliik zástupců z tzv. dinosaurů opravdu je a jak moc se liší? Dovzdělej se a nepiš hlouposti. …Srovnáváním plemen psů s dinosaury. Pokud byl dle tvé představy… Číst vice »
Ondra-P
Vlasta Za 1 – řekni prosím, jaká zvířata žila za dob Noema a vyjmenuj mi je, potom mi ukaž jak přesně vypadala, jaké měla rozměry, hmotnost, která byla ta čistá a která byla ta nečistá. Zvířata, která jsou uvedená v Bibli – tedy přeživší potopu, musela logicky žít i před potopou – tedy za dob Noeho. Z biblických dob existují malby zvířat. Např. koně nemají „dvě hlavy“ nebo něco podobného, že by vypadali jinak, ale je to kůň, který by zapadl mezi dnešní koně. Pro pomalejší lidi to napíši ještě… Číst vice »
Ondra-P

Admin

Vůbec jste nepochopil smysl té diskuse Fotona se mnou – znovu si raději přečtěte Fotonům komentář.

Co jsem na tom nepochopil?

Kristův učedník

Admin: Zvíře prý bylo nejspíš smeteno do moře při povodni řeky, kleslo na mořské dno a bylo zakryto sedimentem

Že by zase jedna fosílie mimo „správnou“ vrstvu?

jhk - vlasta
V Bibli máš cosi o potopě – to ale vůbec neznamená nic konkrétního. Nota bene, když je kolem potopy x různých problémů. Viz co jsem tady psal já, Telesto či Treviso – to znamená něco dost konkrétního. – kolem potopy je spousty problémů. To kolem solného sloupu Lotovy ženy také. A kolem spousty dalších věcí – a to vůbec nezmiňuji věk prvních lidí do potopy, existence Adama a Evy, a xxxxxxxxxxxxx dalších problémů. Ano – to máš pravdu – kolem Bible je tolik problémů, že je ani nejde pomalu vyjmenovat.… Číst vice »