Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tohoto webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Komentujte

2619 Komentáře zapnuto "Všeobecná diskuse"

Upozornit na
Route 66

Páni,
nebuďme na trolla až zase moc přísní.
Třeba i jeho existence má nějaký ten smysl a užitek.
Třeba i v tom , když jeden, někdo stíhán momentální osobní krizí, neúspěchem , nemocí… spočine okem na trollově trollovině, řekne si: “ No, ještě že tak! Mohl jsem dopadnout i hůř…“
None?

boris
boris
Kristuv ucednik: Myslím, že tvá parafráze na největšího trolla tohoto webu je velmi trefná – ono jemu to sice nic neřekne (pouze se spolehlivě ozve jako potrefená husa), ale možná to řekne něco ostatním – s blbostí se sice bojovat nějak musí, ale vyhrát se nedá. Onen národní mega-troll tu neomaleně, nepravdivě a drze napadl Pavla Kábrta a tak jen pro připomenutí jsem zkopíroval vyjádření PK k tomuto tématu ze dne 30.5.2017: … lze pozorovat, že sem moc nepíšu a moc si zde toho nevšímám a nechávám tu i trolovat… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník
Logika zločince: „Potřebuji odstranit lidi co mi překáží, vzít si co potřebuji, dělat si co se mi zalíbí. Někteří lidé mi v tom překážejí – odstranit. Policajt mi chce omezovat a soudce mi chce nechat zavřít do vězení prý podle nějakých báchorek zákonů nějakých sadistických zákonodárců. To by bylo neuvěřitelně sadistické a zlé, takhle mučit člověka. A vůbec dokažte mi, že nějaký zákonodárce, ta modla, vůbec někdy existovala, pak se tím budu řídit. Do té doby si budu dělat, co uznám já za vhodné. Protože jsem to JÁ! A kdyby… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

O své knize
Nedalo mi to a příspěvek pana SSK z dneška 14:36 jsem umístil do své knihy „Kreativní informace“ Jako: „Citát na závěr“ – před „Obsah“

Foton
Foton

Vikolaný

Kulturní škváry mají také často vysokou sledovanost.

Trvá to len chvíľu. Potom to zapadne prachom. 😉

Václav Dostál
Václav Dostál

MJH: „Proto, věrný křesťane, hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, mluv pravdu, drž pravdu, braň pravdu až do smrti, neboť pravda tě vysvobodí…“
(Převedeno do moderní češtiny)

Viola
Viola

Dostál

Proč Je Bible první mezi bestselllery?

Co to dokazuje? Kulturní škváry mají také často vysokou sledovanost. Nedávno jsem četl rozhovor s knězem z Británie, také správcem knihovny. Stěžoval si, že vaše báchorka sice je vydávána za nejčtenější knihu světa, ale všechny její svazky mu leží v knihovně, aniž by si je lidé půjčovali. Udělej si průzkum mezi mladými lidmi – kdo z nich tu báchorku četl.

Viola
Viola

Dostál

Vřele doporučuji Pravidla diskuse na Aktuálně.cz jako vzor Pravidel pro tento web.

To je nesmysl. Kábrt zde vystupuje jako samozvaný diktátor, žádná pravidla nectí. Posuzuje příspěvky i přispívající podle ideologické (ne)příslušnosti ke křesťanské ideologii. Žádná objektivita, svoboda projevu, názoru atd. zde není.

Viola
Viola

Ondra

George se bojíš, tomu nebudeš oponovat

Proč bych se ho měl bát? Jen to není můj názorový oponent.

vůbec se nesnažím dokazovat existenci biblického Boha

Možná se nesnažíš proto, že si uvědomuješ, že neexistující nelze dokázat.

Nicméně se snažím respektovat život. Jistě bych se v mnoha věcech s Biblí shodl.

To já také, nedokážu si představit, že bych vraždil. V čem se s báchorkou shodneš? Maximálně v obecně platných morálních zásadách. K tomu ale nepotřebuji ideologii, která je zrůdná a sektu, která tu zrůdnost naplňuje.

Václav Dostál
Václav Dostál

https://cs.wikipedia.org/wiki/Světové_bestsellery

Proč Je Bible první mezi bestselllery?
Někteří si ji pořídí jako kulturní dědictví, jiní jako podklad pro své odsouzení a jiní jako podklad své víry (i budoucí). Bylo by dobré udělat průzkum veřejného mínění: Kolik procent lidí si podle Vás pořídí Bibli z každého uvedeného důvodu?

Václav Dostál
Václav Dostál

Pavlovi i čtenářům tohoto webu:
Vřele doporučuji Pravidla diskuse na Aktuálně.cz jako vzor Pravidel pro tento web. Až na: „Pokud diskusní příspěvek obsahuje odkaz (URL adresu) na jinou webovou stránku, vystavuje se jeho autor riziku, že komentář bude posouzen jako spam.“

Ondra
Ondra
Viola Viola po vás chce důkazy existence vaší modly, když pořád . Viola po vás chce, abyste na základě jasných textů z vaší ideologické báchorky přiznali, že křesťanská ideologie je ideologií vraždící modly, že je založena na fantasmagoriích, výhrůžkách, trestech a vraždění. Viola ví, že to nikdy nepřiznáte, že radši překroutíte text a znásilníte realitu, než abyste přiznali, že jste na svůj život sami a že žádná modla vás nebude ochraňovat, ani kdybyste si to čelo o zem rozbili. Přesně, jak jsem si myslel. George se bojíš, tomu nebudeš oponovat,… Číst vice »
Viola
Viola

Ondra

Ano, Viola plká.

Viola po vás chce důkazy existence vaší modly, když pořád . Viola po vás chce, abyste na základě jasných textů z vaší ideologické báchorky přiznali, že křesťanská ideologie je ideologií vraždící modly, že je založena na fantasmagoriích, výhrůžkách, trestech a vraždění. Viola ví, že to nikdy nepřiznáte, že radši překroutíte text a znásilníte realitu, než abyste přiznali, že jste na svůj život sami a že žádná modla vás nebude ochraňovat, ani kdybyste si to čelo o zem rozbili.

Ondra
Ondra

Viola

Je to pro me na stejne urovni, jako kdyz tu Viola bude psat, ze VI, ze po smrti urcite uz vubec nic nebude – proste subjektivni plky, Vlasto.

Ano, Viola plká.

Ondra
Ondra

Viola

Napsal George:

Je to pro me na stejne urovni, jako kdyz tu Viola bude psat, ze VI, ze po smrti urcite uz vubec nic nebude – proste subjektivni plky, Vlasto.

Viola
Viola

Ondra

Právě že zas tak neobhajuji.

V diskuzi se mnou určitě obhajuješ.

rafael

Kristuv ucednik, ak na zaklade historickych zaznamov existuje Kristus a dokonca ako syn bozi (aj ked kazdy vie, ze ziaden historicky zaznam nikto nikdy nenasiel), preco by ludia inych kultur vyznavali inych bohov? Chapes tu nelogickost? Chapes tu subjektivitu, ktora nikdy nebude objektivna?
,

jhk - vlasta

RE: – George.

Mluvím o tom, že poměřuješ nepoměřitelné. Narození člověka není o jeho vůli, je to přírodní proces. Volba (ne)náboženství je na vůli člověka. Vaše modla vyhrožuje a vraždí za to, když ji někdo nemiluje či nevyznává její ideologii, čili se o žádné svobodné rozhodování nejedná.

– tak co Georgi? Je narození člověka pouhý přírodní proces? A je vůbec odpověď Anonyma správná? Já myslím, že to posoudit lze. Co myslíš Ty? V.S.

Viola
Viola
Vlasta Pouze se Vás zeptám – mohl Jste si vybrat, zdali se narodíte? Pokud ne – tak o čem to tu pořád mluvíte? Mluvím o tom, že poměřuješ nepoměřitelné. Narození člověka není o jeho vůli, je to přírodní proces. Volba (ne)náboženství je na vůli člověka. Vaše modla vyhrožuje a vraždí za to, když ji někdo nemiluje či nevyznává její ideologii, čili se o žádné svobodné rozhodování nejedná. Doporučil bych Vám jednu věc – až budete venku, podívejte se nahoru a pokud uvidíte vzduch, tak budete vědět, že vzduch existuje. Pokud… Číst vice »
Viola
Viola

Vlasta

Ale to, na co jsem chtěl poukázat je spíše to, že tu Bibli máme a máme tu její svědectví – kdy došlo k tomu, že se lidé s Bohem setkávali, mluvili s Ním, poznávali Ho, přijímali od Něj zákony, proroctví, poznání, moudrost, pravdu…….

Jak se to slučuje s tím, že jinde ve vaší báchorce je napsáno, že vaši modlu nelze spatřit? Texty vaší ideologické báchorky nejsou svědectvími, jsou to pouhé báchorky.

Ondra
Ondra

O Viole

Je to pro me na stejne urovni, jako kdyz tu Viola bude psat, ze VI, ze po smrti urcite uz vubec nic nebude – proste subjektivni plky, Vlasto.

To jo.

Ondra
Ondra

Viola

Když nevíš, jestli křesťanská modla existuje, proč její existenci obhajuješ a chováš se zde jako krecík?

Právě že zas tak neobhajuji.

jhk - vlasta
RE: Anonym….. To si tedy podle vaší ideologické báchorky vybrat nemůže. Tedy dobrovolně ne. Pokud si vybere cestu bez vaší modly, vyhrožuje mu sadistickými tresty.Je to tedy „svobodná“ volba s pistolí u hlavy. – podívejte Anonyme, je to velmi jednoduché. Pouze se Vás zeptám – mohl Jste si vybrat, zdali se narodíte? Pokud ne – tak o čem to tu pořád mluvíte? Doporučil bych Vám jednu věc – až budete venku, podívejte se nahoru a pokud uvidíte vzduch, tak budete vědět, že vzduch existuje. Pokud ho neuvidíte, pak vzduch neexistuje… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – George. Pokud je na svete tolik spousta strasne zajimavych veci, ktere lze na teto resit jeste za nasich zivotu, nemam chut ztracet cas nekonecnym filosofovanim a handrkovanim se o veci, ktere jeste za nich zivotu takto resit nelze – nejspíše Jsi chtěl říci, že nechceš řešit, zdali to, co je někde zaznamenané – by bylo oním „objektivním“ zjištěním a např. Mojžíšovo desatero by tedy mohlo být oním „morálním objektivním zákonem“, protože to není možné jakkoli doložit dnes, proto to nemůže být považováno za ono objektivní absolutno, protože na… Číst vice »
Viola
Viola

66 lhářů

ano, nevidis nic

Ani jsi nepochopil, že to je o tobě. Ty žiješ ve fantasmagoriích s nadpřirozenými modlami, zázraky a zombie. Nejsi schopen vnímat realitu světa, jsi mimo.

Route 66

Mno, je to videt

Člověk neschopný vnímat realitu „nevidí“ nic.

ééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé
tak zde ti musím dát za pravdu. snad po prve jsi ji napsal:
ano, nevidis nic, pouze zijes ve svych nenavistnych , fantasmagorickych predstavach.

Viola
Viola

66 lhářů

Mno, je to videt

Člověk neschopný vnímat realitu „nevidí“ nic.

Route 66

mno, to co ovladlo a zblblo tebe

Nic.

éééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé
Hahahahahaha!!!!
Mno, je to videt DDD

Viola
Viola

Ondra

Zase vedle. Já nevím, jestli Bůh existuje, netvrdím, že byla jistě celosvětová potopa, Evoluční teorii nezavrhuji.

Když nevíš, jestli křesťanská modla existuje, proč její existenci obhajuješ a chováš se zde jako krecík?

Viola
Viola

66 lhářů

mno, to co ovladlo a zblblo tebe

Nic.

Ondra
Ondra

Viola

Zatímco ty, fanatický krecík, zaujatý nejsi.Ty zajisté posuzuješ křesťanskou ideologii nezaujatě

Zase vedle. Já nevím, jestli Bůh existuje, netvrdím, že byla jistě celosvětová potopa, Evoluční teorii nezavrhuji.

George
George

oprava… „vzdy to bude X“

George
George
JHK: Mám tomu tedy rozumět tak, že chceš… Nevim jestli lze rict ze „chci“, ale domnivam se, ze svet by pak byl mnohem lepsim mistem. …ale sám osobně zastáváš jako vysoce objektivní, že věda je na prvním místě… Nevybavuji si, ze bych nekdy nekam napsal, ze veda je na prvnim miste. Rikam, ze existuji veci, o nichz se objektivne presvedcit lze (v ramci urcitych podminek!) a tyto veci patri do oblasti vedy. Typicky nejake jednoduche chemicke pokusy, ktery si kazdy clovek muze v pripade zajmu udelat i doma a vzdy… Číst vice »
Route 66

Vlasta

Proto říkám, že je Bible velmi potřebná
hejkal odpovida:

K zblbnutí a ovládnutí lidí…

éééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

mno, to co ovladlo a zblblo tebe,hejkale, zadna Bible jiste nebyla!
none?

Viola
Viola
Vlasta Člověk si prostě může vybrat pouze ze dvou cest. Buď půjde s Bohem, nebo půjde bez Boha. To si tedy podle vaší ideologické báchorky vybrat nemůže. Tedy dobrovolně ne. Pokud si vybere cestu bez vaší modly, vyhrožuje mu sadistickými tresty.Je to tedy „svobodná“ volba s pistolí u hlavy. Někdo by mohl namítnout – ale já přeci neříkám, že Bůh není, může klidně být. Hmmmm. Když může být, tak proč jeho existenci neuznat? Na základě námitky „někoho“? Nadpřirozená modla nemůže být, není třeba její existenci připouštět. Ale to zatím nikdo… Číst vice »
Viola
Viola

Vlasta

Proto říkám, že je Bible velmi potřebná

K zblbnutí a ovládnutí lidí…

Viola
Viola
Ondra je „určitě“ celý SZ Nepsal jsem, že je to celý SZ. Jsi prostě mimo. Zaujatý. Zatímco ty, fanatický krecík, zaujatý nejsi. Ty zajisté posuzuješ křesťanskou ideologii nezaujatě. Zvláště, když ti tvoje fantasmagorická modla vyhrožuje sadistickými tresty, pokud ji nebudeš milovat a uznávat její jedinou pravdu. Text křesťanskoideologické báchorky byl mnohokrát účelově upravován – některé části se vypouštěly zcela, některé upravovaly, dopisovaly, přepisovaly, což však pro nás dnes není podstatné. Podstatný je současný text, který nutíte jako jedinou pravdu. A ten text dokazuje zrůdnost vaší modly, zrůdnost celé ideologie naplněné… Číst vice »
jhk - vlasta
https://www.novinky.cz/koktejl/439801-krizovatka-ktera-vypada-jako-nocni-mura-ridicu.html „Řidiči nečelí složitému rozhodování, každý výjezd má jen dva směry,“ uvedl pro Reuters projektový manažer stavby Jüe-tung Li a dodal, že členitost křižovatky byla nutná kvůli složitému okolnímu terénu. – když člověk ví, jak to funguje v životě – pak vlastně tito lidé, co navrhovali toto mimoúrovňové křížení – přišli na tu jednoduchou a podstatnou věc, o které se mluví i v Bibli. Člověk si prostě může vybrat pouze ze dvou cest. Buď půjde s Bohem, nebo půjde bez Boha. Někdo by mohl namítnout – ale já přeci neříkám,… Číst vice »
Route 66
mily pane zboriteli mytu. jako vjedec, cili intelektualní elita a sila naseho naroda, byste mel vjedet, ze u vlastnich jmen, jako je Zboric, Jezis etc se pise velke pismeno. velke! proto coby vjedec si musite uvedomit, ze takto projevena vase pologramotnost(zel u vetsiny zdejsich vjedcu se vyskytujici) vas ve vasem vjedeckem usili znacne delimituje. pochopitelne na Route66 poukazat, ze je na tom gramaticky obdobne neni relevantni, neb Route66 vjedcem neni(!) a ani se za nej nepovazuje. a neoznacuje a dokonce zde byl jiz mnohokrate ruznymi genijalnimi udavaci , pravdonosici a… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – George. Objektivní pravda je ale jenom jedna. Ovsem tato objektivni pravda v cele rade pripadu muze byt proste a krasne nezjistitelna (objektivne, nikoliv subjektivne). A problemy zacnou prave v okamziku, kdy se nekdo s timto odmita smirit a subjektivni nazory zacnou byti vydavany za objektivni pravdu. Velke problemy. Mám tomu tedy rozumět tak, že chceš, aby byl každý pokorný a říkal, že vše je pouze jeho názor na věc a že to může být jinak, ale sám osobně zastáváš jako vysoce objektivní, že věda je na prvním místě… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – George. Kristuv ucednik: proc myslis, ze pokora nezacina u schopnosti pripustit, ze ja jsem ten, kdo se v necem muze mylit? – chceš na Boha natahat své nedostatky. Např. ten, že nejsi tak mocný, aby Jsi mohl něco tvořit a bylo to živé, či aby Jsi mohl tvořit hmotu, či aby Jsi byl tím Stvořitelem. Či – aby Jsi byl arbitrem jedné pravdy, či aby Jsi byl nesmrtelný. Protože tyto vlastnosti nemáš a nejsi nejchytřejší, nejsi nejmoudřejší, nejsi nejsilnější, nejsi nejcitlivější, neumíš všechno dobře posoudit, nejsi schopen tvořit… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník
Viola zplodil: „Podle vaší ideologie mou vůli určuje vaše modla, neboť nic se neděje bez její vůle. Za to, že jsem z její vůle bezbožník, mě potrestá. Potvrzuješ má slova.“ Co je nepochopitelného na tom, že je to Boží vůle i vaše vůle? Prostě obojí. Máte to co chcete. Chcete snad věřit v Boha a být spasen? Nechcete, tak si nestěžujte. Je to i VAŠE VOLBA. Zapsat za uši. Dokaž objektivní existenci vaší modly. Pořád se tomu vyhýbáš. Pokud to neumíš, přiznej to. Už jsem vyjmenoval přehled důkazů. Vy je… Číst vice »
boric mytu
Jak mohl pisatel/JK v té době tím „nepomine ani písmenko“ myslet Starý Zákon, když žádný SZ neexistoval? . samozřejmě že existoval, jen se mu neříkalo starý zákon a na rozdíl od starého zákona v pravém slova smyslu obsahoval některé knihy navíc, které křesťanské církve více či méně neuznávají. mimochodem slovo „tóra“, prvních pět mojžíšových knih v tanachu, se překládá právě jako zákon. a je zajímavé, že ježíš v souvislosti neměnnosti zákona ve stejném smyslu zároveň zmiňuje i proroky, tedy vedle tóry další skupinu spisů tanachu. ale jak to interpretovat je… Číst vice »
Ondra
Ondra
Viola Myslel ty části vaší báchorky, které byly později označeny jako SZ. 17 Nedomnívejte se, že jsem přišel zrušit Zákon nebo Proroky; nepřišel jsem zrušit, nýbrž naplnit. 18 Amen, pravím vám,: DOkud nepomine nebe a země, nepomine ani jediné písmenko ani jediná čárka ze Zákona, dokud se všechno nestane. 19 Kdo by tedy zrušil jediné z těchto nejmenších přikázání a tak učil lidi, bude v království nebeském vyhlášen za nejmenšího; kdo by však zachovával a učil, bude v království nebeském vyhlášen velkým. 20 Neboť pravím vám: Nebude-li vaše spravedlnost o… Číst vice »
Viola
Viola

Ondra

Jak mohl pisatel/JK v té době tím „nepomine ani písmenko“ myslet Starý Zákon, když žádný SZ neexistoval?

Pisatel, nikoliv fiktivní JK. Myslel ty části vaší báchorky, které byly později označeny jako SZ.

Ondra
Ondra
Viola To je celkem jedno. Sama jedna ze tvých model řekla, že nepomine ani písmenko ze SZ. To je neuvěřitelné. Tak ještě jednou. V biblických dobách NEEXISTOVALO rozdělení na Starý a Nový Zákon. Události, které dneska známe jako kompilát Bible, pisatelé desítky let zapisovali a tím vznikla určitá návaznost. V biblických dobách, kdy se události zapisovaly, neexistovalo rozdělení na tyto knihy https://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Knihy_Star%C3%A9ho_z%C3%A1kona a Nový zákon zase na svoje knihy. To striktní rozdělení vzniklo až na nějakém tom koncilu – dávno po tom, co pisatelé zapisovali události, které se pak použily… Číst vice »
Viola
Viola

Kristův učedník

To je pouze váš subjektivní a nepodložený dojem.

Dokaž objektivní existenci vaší modly. Pořád se tomu vyhýbáš. Pokud to neumíš, přiznej to.

KTE

Uctívá-li skupina A nadpřirozenou entitu AA a skupina B nadpřirozenou entitu BB, je BB pro skupinu A modlou a AA modlou pro skupinu B.

Viola
Viola

Nechápu. Subjektivní názor přece může být pravdivý.

Pokud je subjektivním názorem existence fantasmagorické modly, pak těžko. Nepopsal jsi svůj osobní zážitek s vaší modlou.

Viola
Viola
Kristův služebník Jak mohla modla něco říct? Tak existuje vaše modla, nebo neexistuje? Já jsem psal, že něco řekla, ovšem pouze ve vaší báchorce. Ty ji však vydáváš za realitu. Ne, ne a ne. Zlo dopadá na hříšníky jako jste vy. Ještě si dupni. I když napíšeš stokrát ne, pořád bude vaše modla nespravedlivou, krutou a zrůdnou modlou. Jak může mít modla nějakou vůli? To tvrdíte vy, nikoliv já. Na člověka dopadají následky jeho volby a jeho předků. Pokud se neobrátí k Ježíši Kristu Božímu Synu. Správně. Pokud nebude vyznávat… Číst vice »
Kristův učedník

Viola: Objektivní pravdou například je, že žádní bozi neexistují.

To je pouze váš subjektivní a nepodložený dojem.

Viola
Viola

Kristův učedník

Objektivní pravda je ale jenom jedna.

Na ni si dělali nárok tvůrci všech zrůdných ideologií. Objektivní pravdou například je, že žádní bozi neexistují.

Kristův učedník

Viola: Takže všechny tebou jmenované modly „existují“ subjektivně, objektivně nikoliv.

Nechápu. Subjektivní názor přece může být pravdivý.

Kristův učedník
Viola, Máš modlu. I když ji vznešeně nazýváš bohem. Já bych to snad měl vědět lépe, jestli mám nebo nemám modlu. Vy o tom nerozhodujete. To je jenom vaše pýcha, že mi to chcete určovat. To je celkem jedno. Sama jedna ze tvých model řekla, že nepomine ani písmenko ze SZ. Nepomine Starý zákon, neboli všechno se naplní. A co jako? Jak mohla modla něco říct? Těžko. Blouzníte? Není spravedlivý, odsuzuje a vraždí lidi na základě jejich vztahu k němu a ochoty vyznávat jeho ideologii. Ne, ne a ne. Zlo… Číst vice »
George
George

Mozna bych to mel jeste trochu poupresnit – nezjistitelna za nasich zivotu.

Viola
Viola

Kristův učedník

Plyne z toho muj subjektivní závěr, že Bůh existuje a je to Otec, Syn a Duch Svatý Ježíš Kristus Boží Syn. Tak to respektujte.

Takže všechny tebou jmenované modly „existují“ subjektivně, objektivně nikoliv.

Viola
Viola
Kristův učedník Třeba na základě osobních zkušeností Popiš svou osobní zkušenost s vaší modlou. svědectví jiných lidí Nedoložených svědectví. historických záznamů V historických záznamech není ani jeden důkaz o existenci vaší modly. obsahu Bible Na základě pohádky Ubrousku, prostři se, máš důkaz o existenci takového ubrousku? mravních pravidel učení Ježíše Krista Božího Syna Mravní pravidla křesťanů se neliší od pravidel nekřesťanů. Navíc jste desatero obšlehli z Egyptské knihy mrtvých. logiky vůbec Logika dokazuje, že žádné nadpřirozené bytosti neexistují, zázraky se nedějí, nic není věčné, lidé nevstávají z mrtvých atd. Bůh… Číst vice »
George
George

Kristuv ucednik:

Objektivní pravda je ale jenom jedna.

Ovsem tato objektivni pravda v cele rade pripadu muze byt proste a krasne nezjistitelna (objektivne, nikoliv subjektivne). A problemy zacnou prave v okamziku, kdy se nekdo s timto odmita smirit a subjektivni nazory zacnou byti vydavany za objektivni pravdu. Velke problemy.

Viola
Viola

Ondra

Cituj, kde dokazuji existenci Boha.

Cituj, kde jsem psal, že dokazuješ existenci vaší modly. Jen jsem konstatoval, že jste ji ještě nikdo nedokázali.

Viola
Viola
Kristův učedník Nemám modlu Máš modlu. I když ji vznešeně nazýváš bohem. Desetaro je opakováno v Novém zákoně. To je celkem jedno. Sama jedna ze tvých model řekla, že nepomine ani písmenko ze SZ. Soudce může udělat justiční vraždu, ale spravedlivý soudce ne a to je Bůh. Není spravedlivý, odsuzuje a vraždí lidi na základě jejich vztahu k němu a ochoty vyznávat jeho ideologii. Stejně, jako to dělali nacisti a komunisti. Pomsta náleží Bohu Nic se neděje podle vás bez vůle vaší modly. Takže ona způsobí, že se lidé chovají… Číst vice »
Kristův učedník

George: Ano, subjektivni zaver je jiste v poradku.

To jsem rád. Máte také právo na svůj subjektivní názor. Objektivní pravda je ale jenom jedna.

George
George

Kristuv ucednik:

Plyne z toho muj subjektivní závěr…

Ano, subjektivni zaver je jiste v poradku.

Kristův učedník

Geoge napsal: „Ja chapu, ze tomu veris, ale z toho jaksi neplyne zadny objektivni zaver. Pokud bys byval konvertoval treba k islamu, s uplne tou stejnou „jistotou“ bys tvrdil, ze JK syn Bozi neni. A tak dale.“

Plyne z toho muj subjektivní závěr, že Bůh existuje a je to Otec, Syn a Duch Svatý Ježíš Kristus Boží Syn. Tak to respektujte.

Kristův učedník

Viola: Na základě čeho, jaký máš o jejich existenci důkaz?

Třeba na základě osobních zkušeností, svědectví jiných lidí, historických záznamů, obsahu Bible, mravních pravidel učení Ježíše Krista Božího Syna, logiky vůbec a Bůh je poznat ve Stvoření. Stačí?

Na základě čeho máte důkaz, že neexistují?

Ondra
Ondra

Viola

Vy jste hlavně nedokázali existenci vaší modly, takže jste na nule.

Cituj, kde dokazuji existenci Boha.

Kristův učedník

Viola,

jste úplně mimo. Nemám modlu, takže co co píšete se mě netýká. Týká se to modlářů. Kdy si to už zapamatujete?

Desetaro je opakováno v Novém zákoně. Snad jen u dne odpočinku je řečeno, že člověk není pro sobotu, ale sobota pro člověka.

Soudce může udělat justiční vraždu, ale spravedlivý soudce ne a to je Bůh. Počítejte s tím i při posledním soudu!

Pomsta náleží Bohu, to znamená nenáleží člověku, jak si asi zrůdně myslíte vy.

Vy jste člověk zcela pohlcený zlem a lží. Měl byste s tím něco udělat, než bude pozdě.

Viola
Viola

Koukám, že tvůj PC/mobil už taky nemůže vystát tvoje vlastní komentáře

To bude spíš zásah vaší modly – čárymáryfuk a příspěvky nebyly, pak čárymáryfuk a příspěvky byly. Ve srovnáním se šichtou při tvoření světa malina. Víš přece, že se nic neděje bez její vůle.

Ondra
Ondra

Omlouvám se panu Kábrtovi za nespravedlivé osočení z mazání mých příspěvků. Příspěvky se mi nezobrazovaly, teď tu jsou.

Koukám, že tvůj PC/mobil už taky nemůže vystát tvoje vlastní komentáře 😀 😀 ….tak je skrývá…

George
George

Kristuv ucednik:

vy se mi pořád snažíte vnutit názor, že si v něčem nejsem jistý a měl bych to tak říkat

Kde?

Jenže já jsem psal o existenci Boha a Syna Božího Ježíše Krista a v tom si jistý jsem.

Ja chapu, ze tomu veris, ale z toho jaksi neplyne zadny objektivni zaver. Pokud bys byval konvertoval treba k islamu, s uplne tou stejnou „jistotou“ bys tvrdil, ze JK syn Bozi neni. A tak dale.

Viola
Viola

Církev jde s dobou. Sestrojila robokněze, který požehnání i vytiskne.

Těším se na reakce fanatiků.

Viola
Viola

Omluva Kábrtovi

Omlouvám se panu Kábrtovi za nespravedlivé osočení z mazání mých příspěvků. Příspěvky se mi nezobrazovaly, teď tu jsou.

Viola
Viola

Kristův učedník

Jenže já jsem psal o existenci Boha a Syna Božího Ježíše Krista a v tom si jistý jsem.

Na základě čeho, jaký máš o jejich existenci důkaz?

Viola
Viola

Ondra

Prostě „stopadesát tisíc“ věcí, ale nedokázal jsi nic!

Vy jste hlavně nedokázali existenci vaší modly, takže jste na nule.

Viola
Viola

Kristův učedník

Bůh nevraždí, ale zachovává spravedlnost. To jako, kdybyste říkal, že soudce vraždí.

Neobhajitelné a ideologicky ovlivněné lži. Vaše modla vraždí, protože zabíjí lidi z ideologických důvodů Stejně tak vraždili soudci za komančů či nacistů, když odsuzovali lidi za „zločiny“ proti jejich ideologii. Navíc soudci nevykonávali sami rozsudky smrti, na rozdíl od vaší modly, která se v tom vyžívá.

Čarodejnice – to bylo zákon pro Izraelity.

Takže desatero, které rovněž pochází ze SZ, neplatí? Čarodějnice nejsou jedinou skupinou lidí, které vaše modla nařizuje vraždit.

Pomsta náleží Bohu.

Sám přiznáváš zrůdnost vaší modly.

Route 66

Kábrt má z mých názorů opět strach. A to je dobře, když se ideologický fanatik bojí…

Pokud dovolíte, velice od srdce se zasměji. Vaší , ehm indispozici.

Kristův učedník

George napsal 27.5: „… To ovsem neznamena, ze casto nediskutuju hodne tvrde a utocne, ci ze mi dela problem nazyvat veci pravymi jmeny.!“

Tak, vidíte….

Kristův učedník

George,

vy se mi pořád snažíte vnutit názor, že si v něčem nejsem jistý a měl bych to tak říkat.
Jenže já jsem psal o existenci Boha a Syna Božího Ježíše Krista a v tom si jistý jsem.
Samozřejmě, že nejsem neomylný, ale to je nad jasné a nemusí to člověk v každé větě psát.

Vy si jistý ve svých názorech nejste, tak je správné, že je nebude zdůrazňovat, ale říkat jenom „domnívám se, že pravděpodobně“.

Viola
Viola

Kábrt má ze zrůdnosti své vlastní ideologie opět strach. A to je dobře.

George
George
Kristuv ucednik: ja o tvem nazoru na existenci Boha ale zrovna ted nepsal, tak moc nerozumim tomu, proc to resis. Jestli jsem o nejakem tvem nazoru psal, tak predevsim o tomto: Obecně, pokud si někdo myslí, že má pravdu, měl by mlčet a říkat, že si není jistý? K cemuz jsem se stejne tak „obecne“ vyjadroval. To, na co jsem se ptal v kontextu s pokorou, prece vubec nemusi souviset s otazkou existence Boha. Jestli to chapu spravne (coz je trochu narocnejsi odhadnout, nebot strasne klickujes) v podstate mi ted… Číst vice »
Viola
Viola

Kábrt má z mých názorů opět strach. A to je dobře, když se ideologický fanatik bojí…

Ondra
Ondra

George

Ty tady něco piš o pokoře. Opakem pokory je pýcha. Tolik věcí jsi tady napovídal (naposledy chytání Bílé paní na hradech či zámcícch………pardon -. tedy hledání nadpřirozena a přespávání na hradech/zříceninách/zámcích). Nemluvě o tom, kde jsi všude byl, koho všeho znáš, jak znáš skvěle Bibli, jaký si evoluční biolog atd. Prostě „stopadesát tisíc“ věcí, ale nedokázal jsi nic!

Kristův učedník

Viola: A sám vesele vraždí, vyhrožuje, týrá lidí, nutí je vraždit jiné…

Bůh nevraždí, ale zachovává spravedlnost. To jako, kdybyste říkal, že soudce vraždí.
Čarodejnice – to bylo zákon pro Izraelity. Má se postupovat podle milujte své nepřátele a dobře jim čiňte a volat na pomoc mocného přítele Ježíše Krista Božího Syna, který má pravomoc nad nebem i zemí. Pomsta náleží Bohu.

Kristův učedník

George,

já připouštím, že se můžu mýlit ve spoustě věcí.
Můj názor na existenci Boha je prostě takový, jaký píšu. Co je na tom k nepochopení?

Viola
Viola

Kristův učedník

Bůh přikazuje nebudeš vraždit!

A sám vesele vraždí, vyhrožuje, týrá lidí, nutí je vraždit jiné…

Viola
Viola

Kristův učedník

Kdo zachovává Jeho přikázání, ten miluje Boha.

Například: čarodějnici nenecháš naživu? Jaký důkaz milování modly vidíš ve vraždění žen?

Viola
Viola

Vlasta

prvky chemické tabulky jsou „neživé“

Výborně, Vlasto, děláš pokroky. Chemické prvky opravdu jsou, na rozdíl od vaší modly, která není.

Viola
Viola

Feťák

Kreáciu pozorujeme denne.

Jmenuj jeden příklad, kdy každý den nějaká nadpřirozená modla tvoří žvatláním něco z ničeho. Rád se podívám.

Viola
Viola

Opět mizí mé příspěvky. Kábrt bude ovšem tvrdit, že je nemaže. Inu, křesťan…

George
George

Kristuv ucednik: proc myslis, ze pokora nezacina u schopnosti pripustit, ze ja jsem ten, kdo se v necem muze mylit? Povazujes snad takovou schopnost pro pokoru za nedulezitou? Nebo proste potrebujes, aby soucasti tveho zivota byly veci, ve kterych se mylit „nemuzes“?

Kristův učedník

Viola,
modlu nemám.

Kristův učedník

George: Proc bych se tedy v diskusi mel ridit tim, co je na Wikipedii o pokore a soucasne bez dalsiho akceptovat, ze Jezis JE Bozi syn?

Nemusíte se tím řídit, já vás nenutím, ale doporučuji v tomto případě. Já jsem to uvedl proto, aby bylo vidět, že si to nevymýšlím. Proč já bych se měl řídit vaším názorem, když si myslím, že to je jinak?

Viola
Viola

Vlasta

že prvky chemické tabulky jsou „neživé“

Výborně, Vlasto, děláš pokroky. Chemické prvky opravdu jsou. Na rozdíl od vaší modly, která není. Tím pádem je celá vaše ideologie nesmyslná.

Viola
Viola

Feťák

Kreáciu pozorujeme denne.

Opravdu? Tak uveď nějaký příklad, kdy nadpřirozená modla tvoří něco z ničeho žvatláním. Jako obvykle, krecík žádný důkaz nemá…

Viola
Viola

Vlasta

V tomto případě je modlou evolucionismus.

Tvé logické vývody jsou jako vždy mimo mísu. Evolucionizmus není předmětem žádného nekritického obdivu či zbožňování.

už minimálně 3x za sebou

Jak to víš? Prozradila ti to tvoje modla, když s ní pravidelně plkáš?

Nejsme všichni stejní.

Naštěstí. Představa, že jsou všichni lidé vyznavači zrůdné křesťanské ideologie je děsivá…

rafael

Takze by bolo spravne odteraz tvrdit(aspon podla Kristova ucednika zavisleho na wiki),ze Kristus je bozim synom len pre krestanov, Pre ostatnych nie….
Myslim, ze tym by sa predislo roznym nedorozumeniam a hlavne chytrackym reciam o jedinej pravde.

Viola
Viola
Kristův učedník máte pravdu v tom, že Bible popisuje jak lidé uctívají modly a to je vede ke zlu. Jakékoliv uctívání nesmyslných bohů, bůžků a idejí vede ke zlu. Příkladů je dostatek. Jediný pravý Bůh Stvořitel To tvrdí o svých bozích všichni věřící různých náboženství. Jak dokážeš, že máš pravdu zrovna ty? Teda hned po tom, co dokážeš existenci té vaší modly. Když si lidé nedávají říct, nezbývá Mu než zakrýt svojí tvář a přichází měč, hlad a mor Vaše všemohoucí modla přece může vše, tedy i způsobit to, aby… Číst vice »
George
George

Kristuv ucednik: Na Wikipedii je ovsem uvedeno napriklad i to, ze Jezis je ustredni postava krestanstvi a ze ho krestane povazuji za Boziho syna. Proc bych se tedy v diskusi mel ridit tim, co je na Wikipedii o pokore a soucasne bez dalsiho akceptovat, ze Jezis JE Bozi syn? Z toho, ze ho za nej povazuji krestane (a to jeste historicky ne vsichni), nic takoveho automaticky neplyne.

rafael
Preco si myslite prave vy, ze je to dobre vediet? Hadam ludia zijuci v inych kulturach, ci inom obdobi na zaklade coho boli okradnuti o tu jedinu pravdu? Je hlavne si uvedomit, ze sovinizmus je slepy, preto kazdy ,kto veri si mysli, ze veri prave tej jedinej pravde. Tie miliony bohov toto dosvedcuju, lebo inak by sme tu mali vzdy len toho isteho bez ohladu na vychovu kulturu , uzemie v ktorom zijeme a hlavne v dobe, kedy kto zil. Kedze ale to tak nie je a nikdy nebolo a… Číst vice »
Kristův učedník

Jhk, soulasím.

George, pokora je něco jiného, aspoň podle wikipedie.

jhk - vlasta

Myslím, že důležité je vědět, že Kristus je Boží Syn. Proto tu je Bible a svědectví v ní obsažená. Krom toho je dobré také vědět že Bůh není lidský výmysl. To je také dobré vědět. To ostatní už je na tom, jak se k tomu člověk postaví.

George
George
Kristuv ucednik: me jednou jeden clovek rikal, ze pokora zacina tam, kde si dokazu pripustit moznost, ze to mozna jsem ja, kdo v necem nema pravdu – coz pry vetsina krestanu (nejen) neumi. Ja se nastesti obvykle stykam s temi, kteri to umi, tak mam ponekud lepsi zkusenosti. Ale je vazne zvlastni, kdyz o pokore pise clovek, ktery pak druhym dechem vyplodi tohle: Obecně, pokud si někdo myslí, že má pravdu, měl by mlčet a říkat, že si není jistý? Protoze obecne, presne tohle rada tech pokornych lidi dela, nebot… Číst vice »
KTE

@Kristův učedník
S tím ostatním velmi pravděpodobně také.

Kristův učedník

KTE,
dle mého skromného mínění, s tím čápem máte pravdu.

KTE

@Kristův učedník
Že jsou zdejší kreacionisté mimo realitu netřeba sdělovat nepřímo. Sdělím to klidně i přímo. Svět velmi pravděpodobně není starý pár tisíciletí, žádná potopa se velmi pravděpodobně v rozsahu a způsobem popsaným v bibli nekonala a člověk a šimpanz velmi pravděpodobobně měli společného předka. Podobně velmi pravděpodobně děti nenosí čáp.

Kristův učedník

Já chápu, že pro lidi, to je nepříjemné, když jim někdo sděluje nepřímo, že jsou úplně mimo realitu.
Je třeba si uvědomit, že často člověk, který to sděluje, byl na tom dříve podobně, takže to nemyslí ve zlém. Mluví tak i sobě v minulosti.

Ty svědectví nemusí být pravdivé, ale věřím, že často je to opravdu, to co lidi zažívají. A pokud to není pravda, tak je třeba hledat vysvětlení, proč to zažili.

KTE

@Kristův učedník
Foton si pochopitelně myslí, že má pravdu. To se šílencům stává. Uvádí tam například očitá svědectví z návštěvy nebe a pekla. Doporučuji k přečtení.

Kristův učedník

KTE,
já jsem to nečetl, ale závislost na Bohu asi vyjadřuje. Obecně, pokud si někdo myslí, že má pravdu, měl by mlčet a říkat, že si není jistý?

KTE

@Kristův učedník
Je ve Fotonovi hodně pokory, když své stránky nazval Pravdivý popis světa?
http://www.tlg.estranky.sk/

Kristův učedník

KTE: Velmi správně, jsem agnostik. Možná jsem nenašel pravdu, možná však ani vy jste nenašel pravdu. Možná je ve mně více pokory.

Možná. Cituji z wikipedie: „Pokora (latinsky: humilitas, německy: Demut, anglicky: humility, rusky: smirenomudrije) je jedna ze sedmi ctností, je to pocit, kdy si člověk uvědomuje vlastní nedokonalost či závislost na někom. Člověk si uvědomuje závislost na tzv. „vyšších mravních požadavcích“ a má tak důvěru, když se to od něho očekává, a ne když potřebuje neúměrně velebit sám sebe. Opakem pokory je pýcha „

KTE

@Kristův učedník
Velmi správně, jsem agnostik. Možná jsem nenašel pravdu, možná však ani vy jste nenašel pravdu. Možná je ve mně více pokory.

Kristův učedník

KTE: ‚Kdybys o sobě dokázal uvažovat aspoň trochu nezaujatě, uvědomil by sis, že se chováš jako typický náboženský fanatik. Neříkám, že boha není, byť i tuhle možnost připouštím. Ty jiný názor nepřipouštíš. Zkus to jinak, raději napiš: „Věřím, že existuje jen jeden bůh.“ Pak to bude v pořádku.‘

Já toleruji existenci jiných názorů, ale nesouhlasím. Nejsem neomylný, ale nemám důvod se domnívat, že Bůh není a nemám důvod se domnívat, že Ježíš Kristus není Boží Syn. Vy si jenom nejste jistý. Jste vlastně agnostik. Nenašel jste zatím pravdu.

KTE

@Vlasta
Věří všichni křesťané v božskou podstatu Ježíše Krista? Je pro všechny křesťany Ježíš bohem?

jhk - vlasta

RE: – KTE.

„Věřím, že existuje jen jeden bůh.“ Pak to bude v pořádku.

Pokud už tedy něčemu věřit, tak tomu, že Kristus je Syn Boží.

KTE

@Foton
Připadám si relativně normální. A ty?

KTE

@Kristův učedník
Kdybys o sobě dokázal uvažovat aspoň trochu nezaujatě, uvědomil by sis, že se chováš jako typický náboženský fanatik. Neříkám, že boha není, byť i tuhle možnost připouštím. Ty jiný názor nepřipouštíš. Zkus to jinak, raději napiš: „Věřím, že existuje jen jeden bůh.“ Pak to bude v pořádku.

Kristův učedník

KTE,
ne, stvořitelů a vládců nad nebem i zemí nemůže být více než jeden. To je logika.
Něco nevzniklo z ničeho. To je logika.
Blázen v srdci říká, že Boha není.
Vy jste lidé, kteří nevědí co činí.

Foton
Foton

KTE
Atómy sú stvorené podľa rovnakého plánu v celom Vesmíre, takže stvoriteľ ej jeden.

KTE

@Kristův učedník
Stvořitelů může být víc než jeden nebo nemusí být žádný. Co nám zde tvrdíš, plyne jen z tvé víry, nikoli z vědění. Podobně opatrný bych byl ve vyhlašování, co všechno ti bůh údajně přikazuje nebo nepřikazuje.

Foton
Foton

Také mezi křesťany jsou lidé hloupí a fanatičtí, tito lidé mi vadí, ne křesťanství.

Kresťan je človek, ktorého viera je totožná s obsahom kresťanstva. Ty kresťanského oponenta napádal práve za túto jeho vieru – jej jednotlivé prvky. Je to ako povedať „rešpektujem Krišnaizmus“, ale budem napádať každého Krišnaitu, ktorého uvidím rozdávať Bhagavadgíru na námetí – lebo je to fanatik. ….Pripadáš si normálny?

Kristův učedník

KTE: Od vyhlašování jediného pravého boha stvořitele je jen kousek k vyhlašování jediného správného způsobu jeho uctívání a na to by si křesťané měli dávat pozor. Historie zná spoustu případů, kdy křesťan pod věroučnou záminkou vraždil jiného křesťana.

Zameťte si nejdříve před prahem svého světonázoru. Samozřejmě, že je jenom jedem Stvořitel, kolik by jich mělo být? Kdo zachovává Jeho přikázání, ten miluje Boha. Bůh přikazuje nebudeš vraždit!

jhk - vlasta
Člověk přeci nepřemýšlí evolučně – aby náhodným postupem získával vědomosti – člověk přemýšlí úplně jinak. Přemýšlení se nemuselo vyvíjet po miliony let – k čemu to? Člověk velmi dobře dokázal myslet už při svém počátku – nepotřeboval se učit přemýšlet a jakákoli taková varianta – je taková volovina – že to až bije do očí. Věta – člověk začal postupně pomalu po miliony let zlepšovat svojí mysl – je taková ptákovina na entou, že už snad větší nelze ani vyprodukovat, krom toho, že si postupně po ten čas začal uvědomovat,… Číst vice »
jhk - vlasta
George – Foton: samozrejme by to slo demonstrovat na vetach lepe nez ted, pokud bys ovsem nesmyslne neztotoznoval funkci se srozumitelnosti cele vety. Tzn. ve vete by se prubezne mohla vyskytovat i slova (mutovana), ktera by byla nesmyslna, aniz by to necemu vadilo. Pak by to ovsem zase nevychazelo tobe, jak ty potrebujes (ostatne i proto ses myslim sveho casu dohadoval o definici nesmyslne mutace). Ty si myslíš Georgi, že když nějaký proces vyprodukuje nějakou „rozumnou větu“ – že tím pádem máš vyhráno? A k čemu bude asi tomu „něčemu“… Číst vice »
jhk - vlasta
@Vlasta Evoluční teorie je asi takovou modlou jako kvantová mechanika. – zapřemýšlejte přeci trochu KTE. Psal jsem, že když někdo vyznává/uctívá modlu, pak jeho jednání opravdu přejde k tomu, že bude jednat zle. Bude dělat zlé věci. Což krásně ladí s dnešní dobou, kdy lidé uctívají mnohem více model, než se kdy komu v minulosti mohlo i jen zdát, že by jich mohlo být tolik, ačkoli jich zase na druhou stranu je stále stejně – stejně jako kdysi lidé uctívali kamenné, nebo železné, nebo zlaté předměty, tak dnes uctívají tu… Číst vice »
jhk - vlasta
Dnes jsem znovu mluvil se svým kamarádem o tom, že prvky chemické tabulky jsou „neživé“. Žádný prvek chemické tabulky – Není živý. Nemá vlastní vůli.. Nemůže si uvědomovat sám sebe. Je možné, že si to jeden z těch prvků může třeba myslet, ale zatím nám to nedává dost dobře najevo. Pokud tomu tak je – tak jak to, že my lidé „složení z těchto prvků“ – si něco můžeme uvědomovat? Že můžeme přemýšlet? – pokud to neumí ani jeden z prvků, které známe. Existuje snad nějaký prvek, o kterém zatím… Číst vice »
KTE

@Kristův učedník
Od vyhlašování jediného pravého boha stvořitele je jen kousek k vyhlašování jediného správného způsobu jeho uctívání a na to by si křesťané měli dávat pozor. Historie zná spoustu případů, kdy křesťan pod věroučnou záminkou vraždil jiného křesťana.

@Vlasta
Evoluční teorie je asi takovou modlou jako kvantová mechanika.

@Foton
Také mezi křesťany jsou lidé hloupí a fanatičtí, tito lidé mi vadí, ne křesťanství.

Foton
Foton

Mně vadí kreacionismus, hlupáctví a fanatismus jeho vyznavačů. Do křesťanství se obvykle nenavážím.

Keby ti naozaj vadilo hlupáctvo a fanatizmus, tak by si sa nemohol pozrieť ráno ani do zrkadla. To, že predvádzať v skutočnosti je selektívne nemyslenie a účelová predpojatosť. Dokonca aj klameš, že do kresťanstva sa nenavážaš. Alebo je ešte možnosť, že kresťanstvo vôbec nepoznáš.
…Kreáciu pozorujeme denne. Evolúciu nikto nikdy nepozoroval. To prvé kritizuješ, to druhé vášnivo miluješ (pretože žiješ v Darwinovej utópii a vo vzdušných zámkoch) 😉 😉

Foton
Foton

jhk
už minimálně 3x za sebou

Niektorí nevyrástli z puberty ani po 60-tke. Vidieť takého je ďaleko komickejšie, ako vyčíňanie puberťáka v kompatibilnom veku. 😛 JuraDUB vs Violka vs. anonym raz, dva. tri, je takého príkladom. 😉

jhk - vlasta

RE: – Combatant.

Combatant

Viole,
prosím ,
už ti bylo alespoň 15 let?

– už minimálně 3x za sebou. Proto se divím, kde na takové reakce někdo v tomto věku bere invenci a inspiraci. No ale každý jsme nějaký, jeden tak a druhý jinak. Nejsme všichni stejní.

jhk - vlasta
máte pravdu v tom, že Bible popisuje jak lidé uctívají modly a to je vede ke zlu – člověk to slyšel už tolikrát, že už mu to pomalu nic neříká, ale když to uslyší někdy jako např. zde – přijde mu najednou určitá myšlenka, která najednou zjeví, že to je vlastně pravda a že to tak přesně probíhá a že vlastně se s tím už reálně mnohokrát potkal. Je to přesně tak – Bible popisuje, jak když lidé uctívají modly – že je to vede ke zlému. Je to v… Číst vice »
Kristův učedník

Viola,
máte pravdu v tom, že Bible popisuje jak lidé uctívají modly a to je vede ke zlu. Jediný pravý Bůh Stvořitel, který přišel v těle Ježíše Krista Božího Syna, je před tím varuje a posílá své proroky. Když si lidé nedávají říct, nezbývá Mu než zakrýt svojí tvář a přichází měč, hlad a mor atd. Ti kteří se chtějí napravit, nad těmi se smilovává.

Viola
Viola

KTE

Mně vadí kreacionismus, hlupáctví a fanatismus jeho vyznavačů. Do křesťanství se obvykle nenavážím.

Kreacionizmus a křesťanství mají společnou ideologickou základnu, jsou to spojité nádoby. Křesťanství se do sebe navezlo samo zrůdnostmi, které jejich modla v bibli vykonala a které oni obhajují, k čemu vyzývá, a svou historií.

KTE

Mně vadí kreacionismus, hlupáctví a fanatismus jeho vyznavačů. Do křesťanství se obvykle nenavážím.

Viola
Viola

KTE

Udělali byste lépe, kdybyste si ho nevšímali.

To nemohou, fakta jsou jasná a jim vadí. Je zvláštní, že na svém blogu píšeš podobné věci…

Viola
Viola
Boris Violončelo, zatm vidím jen to, že zesměšňuješ, urážíš a nadáváš jen ty Opravdu? A jak? Tím, že cituji z křesťanskoideologické báchorky a uvádím fakta z historie? Věřím, že to vyznavačům této zrůdné ideologie vadí. to není ani vtipné, ani pravdivé, ani jinak zajímavé Vtipné to není, pravdivé ano a historie je moc zajímavá. Kdo ji nezná a nebrání se zločinným ideologiím, hrozí mu, že ho opět ovládnou. Opakuješ se, synku. Mé opakování je jen reakcí na vaše opakování. Vy zde opakovaně zastáváte nedoložitelnou existenci vaší fantasmagorické modly, historicitu celosvětové… Číst vice »
KTE

Udělali byste lépe, kdybyste si ho nevšímali.

boris
boris

Violončelo, zatm vidím jen to, že zesměšňuješ, urážíš a nadáváš jen ty – a to není ani vtipné, ani pravdivé, ani jinak zajímavé. Opakuješ se, synku.

Viola
Viola
Proč to umísťujete na tento web?? Protože tento web se jmenuje „kreacionismus“ a ty moje příspěvky o ně jsou. Můžete hádat, jaký bude výsledek jejich posouzení takových vět. Je mi jedno, jak moje příspěvky budou krecíci posuzovat, ale dokážu si to představit. Je to stejné, jako u ostatních zrůdných ideologií – pravda se o nich nesmí psát a říkat. Následuje hned pronásledování, týrání, omezování svobody případně vražda podle úrovně moci, kterou zrovna vyznavači té ideologie mají. Dnes naštěstí žijeme u nás v době, kdy mi mohou jen nadávat, zesměšňovat mě… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

Podstatné jsou texty křesťanskoideologické báchorky a historie lidstva, aby si soudný člověk udělal na tuto zrůdnou ideologii svůj názor.
Proč to umísťujete na tento web??
Dojem, že takové prohášení nějak pomůže křesťanům a zejména kreacionistům, kteří mají tento web rádi, je mylný. Ani jim to neuškodí, ani jim to nebude jedno. Můžete hádat, jaký bude výsledek jejich posouzení takových vět.

Viola
Viola

Viole, prosím , už ti bylo alespoň 15 let?

To není podstatné. Podstatné jsou texty křesťanskoideologické báchorky a historie lidstva, aby si soudný člověk udělal na tuto zrůdnou ideologii svůj názor.

Viola
Viola

66 lhářů

ono ta tvoje reakce totiz vysvetluje vsechno

Tvé příspěvky a jejich úroveň o tobě také vypovídá všechno…

Route 66

aha, zase ten hraběcí 5minutovy limit je na spadnuti, no ale jsi si jisty srandonyme, zes pochopil , co jsem ti psal???? ono ta tvoje reakce totiz vysvetluje vsechno. vis? toz pro dnesek – nazdar! DDD

Combatant

Viole,
prosím ,
už ti bylo alespoň 15 let?

Viola
Viola

66 lhářů

dulezita je skutecnost a realita. a ta je a byla uplne odlisna od tech tebou a tobe podobnymi fanatiky zde proklamovanymi fantasmagoriemi

Máš pravdu. Skutečnost a realita (jak píšeš) opravdu nemohou být založeny na vědeckém zkoumání a pozorování a na přírodních zákonech. Jsou založeny na skutečných a reálných báchorkách ze starověku, kde vystupují nadpřirozené postavy, žvatláním tvoří z ničeho všechno, dějí se zázraky, mluví hadi, ožívají mrtvoly a prohánějí se zombie, nenávist, týrání a vraždění se vydávají za lásku atd.. To je ta pravá skutečnost a realita.

Route 66

srandonyme, je naposto irelevantni co ty kde radis DDD
i to , co se domnivas, ze ty „vis“
dulezita je skutecnost a realita. a ta je a byla uplne odlisna od tech tebou a tobe podobnymi fanatiky zde proklamovanymi fantasmagoriemi . vis?

Viola
Viola

Dostál

Přesně totéž prohlašovali ideologové KSČ za socialismu a poněvadž tomu také hluboce věřili, uskutečňovali „boj proti náboženskému tmářství“.

Já tomu hluboce nevěřím, já to vím. Křesťanství, stejně jako další ideologie, k ničemu jinému neslouží.

Metody toho boje byly drsné až kruté.

Byly stejně drsné až kruté, jako metody křesťanů při násilné christianizaci evropských i zaoceánských obyvatel. Nemáte si s komouši co vyčítat. Obě ideologie jsou stejně zrůdné, ale ta vaše má na svědomí víc utrpení a lidských životů.

Viz knihu „Odpusť Natašo“

Viz například dějiny osídlování indiánských území v Americe láskyplnými křesťany.

Viola
Viola

66 lhářů

drtiva vetsina tvych zdejsich soudruhu

Vždyť ty jsi ještě ani nepochopil, přestože to zde opakovaně píšu, že komunizmus řadím co do zrůdnosti po bok křesťanské ideologie.

Foton
Foton

Vola
Neviem akú definíciu lhár ako ty už len mohol vymyslieť.

Václav Dostál
Václav Dostál

smysl křesťanskoideologické báchorky – oblbnout lidi, nahnat jim strach a udělat z nich tupé, nemyslící ovce
Přesně totéž prohlašovali ideologové KSČ za socialismu a poněvadž tomu také hluboce věřili, uskutečňovali „boj proti náboženskému tmářství“. Metody toho boje byly drsné až kruté. Viz knihu „Odpusť Natašo“, jejíž četba i text je ma Internetu.

Route 66

zel, jako hloupa tupa a jeste k tomu zla, nemyslici ovce se zde projevujes ty a drtiva vetsina tvych zdejsich soudruhu. chapes? no, asi tezko DDD ! jinak vzhledem hrabecimu petiminutovemu limitu – zdar a silu zase nekdy jindy! DDD

Viola
Viola

66 lhářů

ze zrovna ty, hejkale nepochopils spoustu nesmyslu v tom clanku

Na rozdíl od tebe jsem pochopil smysl křesťanskoideologické báchorky – oblbnout lidi, nahnat jim strach a udělat z nich tupé, nemyslící ovce. Gratuluji.

Viola
Viola

Feťák

Odteraz ho už chápeš, pretože irelevancie si sa práve dopustil.

Ty jsi zase potvrdil pravdivost lhářovy definice věřících v křesťanskou modlu.

Route 66

to, ze zrovna ty, hejkale nepochopils spoustu nesmyslu v tom clanku, ani to koho charakteristice jsem psal jednoho ani neprekvapi. zene. DDD

Foton
Foton

Vikolaný
Odteraz ho už chápeš, pretože irelevancie si sa práve dopustil. Máš praktický príklad sám na sebe.

Viola
Viola

66 lhářů

Tvůj příspěvek je opět pouhá snůška nesmyslných útoků bez jediného argumentu.

kterým dokáže uvěřit toliko a jen nějaký ten fanatický b.lb a bezmozek, bez kousku schopnosti vlastního kritického myšlení…

Tvoje charakteristika věřících v křesťanskou modlu je přesná.

Route 66
Fotone , ten článek je z velké míry hoax. Je v něm hned několik nesmyslů, pravděpodobně poplatných představivosti a senzacechtivosti „novinářů“ Práva dříve Rudého, či der Sturmer, a nebo snad v lepším případě legendárního Hromu!, čili plátků zaměřených na nižší společenské třídy, plátků , kterým dokáže uvěřit toliko a jen nějaký ten fanatický b.lb a bezmozek, bez kousku schopnosti vlastního kritického myšlení… Je zbytečné se nadále nad tím pozastavovat. Tedy jak nad článkem, tak nad jeho důvěřivými, nevzdělanými a hloupými konzumenty, co s vyvalenými očními bulvami hltají každé takové sturmerovské… Číst vice »
Viola
Viola

Feťák

To, čo si napísal a čo znovu opakuješ je irelevantné.

Ještě kdybys tak chápal význam slova irelevantní…

Foton
Foton

Vikolaný
To, čo si napísal a čo znovu opakuješ je irelevantné.

Viola
Viola

Feťák

Ide o to, čo z toho ty vyvodzuješ. Ako obvykle samé koniny založené na argumentačných klamoch. (Lebo si klamár.)

Jen opakuju to, co ta zdravotní sestra řekla – že její rudé vidění bylo od boha či od ďábla. To může říct jen náboženský fanatik. Normální člověk ví, že nic takového reálné není.

Foton
Foton

Vikolaný
Je to 3-5, či je pravdivý. Ide o to, čo z toho ty vyvodzuješ. Ako obvykle samé koniny založené na argumentačných klamoch. (Lebo si klamár.)

Viola
Viola

Feťák

Je šuma fuk, či sú tvoje kecy aj v akomsi bulvári. Stále sú to kecy. Ekonómovia nevedia písať na stroji. Poznal som jedného a ten si pri tom takmer dolámal ruky.

Dokaž, že ten příběh není pravdivý. Podobných jsou zdokumentovány mračna. Koho znáš ty a co ti lidé dělají, to si nechej pro staré báby.

Foton
Foton

Vikolaný
Je šuma fuk, či sú tvoje kecy aj v akomsi bulvári. Stále sú to kecy. Ekonómovia nevedia písať na stroji. Poznal som jedného a ten si pri tom takmer dolámal ruky.

Foton
Foton

Vikolaný
Ty vždy navymýšľaš kecov… 😉

Viola
Viola

Jeden z důsledků náboženského pomatení:

(zdravotní sestra) policii přiznala, že často zápasila se záchvaty vzteku. Viděla prý rudě, uvedl London Free Press, který citoval z výpovědi. Podle ní to bylo „od boha, ale možná od ďábla”.

Foton
Foton

Vikolaný
Dostatočne máme preverená – a opäť sa to potvrdilo, ako sa snažia evopudi obhajovať neobhájiteľné – a pritom klamať a zavádzať.

Foton
Foton

KTE
Už nám pomohol. (…rozlíšiť, ako sa vy evolucionisti pokúšate silou mocou podvádzať a zavádzať…)

jhk - vlasta

Kompas řeší Foton a Vlasta. Budiž jim bůh nápomocen.

Mě do toho netahejte. Já kompas už vyřešil. Zdalipak Vy Jste už vyřešil, zdali jde také změřit napětí polévkovou lžící? Nebo 50 procentním solným roztokem?

Viola
Viola

Ondra

Už se zase řeší kompas?

Krecíci nemají k ničemu dostatek argumentů, proto se musí vracet k tomu, co už mají dostatečně provařeno a v čem se cítí silní.

KTE

Ondra
Kompas řeší Foton a Vlasta. Budiž jim bůh nápomocen.

Foton
Foton

Áno, dá sa pekne zmerať prúd. Napätie len vtedy, keď sériovo k drôtu zaradíš odpor povedzme 10 Ohm. Zvyšovaním napätia potečie drôtom stále väčší prúd a výchyľka kompasu bude väčšía. Lenže takto upravený komplex (zariadenie) už nevoláme kompas. Cez všetky úpravy stále zostáva platiť, že kompas zmeria iba prúd. …Pôvodne sa jednalo o meranie napätia v zásuvke, ktoré je striedavé. Čiže by bolo ešte treba pridať do série diodu a najlepšie tiež za diodu voči PE vyhladzovací kondenzátor. Toto všetko už ale nevoláme kompas, ako sa snaží klamať KTE.

Ondra
Ondra

Už se zase řeší kompas? 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=BFy0_7mRxAs

Foton
Foton

KTE
Nemyslím si to a nikdy jsem si to nemyslel (tedy, pokud k tomu nebudu moci připojit třeba můstek, případně nějaký kondenzátor).

To už ale nie je kompas, rovnako, ako voltmeter nie je cievka.

Ale je to lež, a tentokrát to splňuje obecně přijímanou definici lži.

Tvoje je klamstvo, že zariadenie, ktorého súčasťou je upravený kompas doplnený o ďalšie súčiasky, voláme naďalej kompas. 😉 Potom, že kto sa tu pokúša o lži…. 😀

Foton
Foton

KTE
Samé kecy…

KTE
jhk - vlasta
http://www.nfneuron.cz/cs/oceneni-vedci/laureati-ceny-neuron/2016/jan-svoboda/?gclid=Cj0KEQjwmcTJBRCYirao6oWPyMsBEiQA9hQPbjnbXPqi2_PBVVKzR7fA6CkIF7Q7R4TYwQQ6N9S8QCEaAlJc8P8HAQ Můžeme tedy mluvit o štěstí, že reverzní transkripce existuje… Ano, přesně tak. Přitom ale retroviry a buňky vedou miliony let neustálý boj. Když buňka vytvoří nějakou obranu, retrovir najde způsob, jak zaútočit jinak. Například? Na povrchu většiny buněk jsou molekuly, které fungují jako háčky a zachytávají chemické signály důležité pro fungování buňky. Těchto háčků, tzv. receptorů, ovšem využívají taky retroviry k proniknutí do nitra buňky. Ale nedávno se ukázalo, že na obalu retrovirů došlo k nějaké změně, takže dokáží vniknout i do buněk bez receptorů. Obecně řečeno to znamená,… Číst vice »
jhk - vlasta

To jen Kábrt, Foton a možná pár dalších podobných nenávistných fanatiků tvrdí, že si to myslím. Ale je to lež, a tentokrát to splňuje obecně přijímanou definici lži.

– ¨plátkem bramboru lze také měřit napětí. Nebo hrotem špendlíku, popř. i jedním atomem cesia. Popř. lakmusovým papírkem, nebo i čerstvě uvařeným vejcem. Jak relevatní je to Vaše – splňuje obecnou definici lži?

bezboha
bezboha

Ak si myslíš, že kompasom zmeriaš striedavé NAPÄTIE, buď si zopakuj základku alebo sa daj vyšetriť.

Nemyslím si to a nikdy jsem si to nemyslel (tedy, pokud k tomu nebudu moci připojit třeba můstek, případně nějaký kondenzátor). To jen Kábrt, Foton a možná pár dalších podobných nenávistných fanatiků tvrdí, že si to myslím. Ale je to lež, a tentokrát to splňuje obecně přijímanou definici lži.

jhk - vlasta
https://youtu.be/B660f3dPEuw?t=97 Co je na tomto „světě“ tak neuvěřitelné, či zázračné? Vemme si svět, který jako lidé známe. Tento svět, ve kterém my lidé žijeme – je světem, kde se lidé dorozumívají mezi sebou řečí. Jeden člověk mluví na druhého a rozumí si vzájemně – ví, co ten druhý po něm chce, či ro mu říká. Vemme si to např. ve společenství hospodářském. Jeden pěstitel např. rajčat – nabízí dalšímu vypěstovaná rajčata za např. 30 kč/kg. Ten vidí, že to je dobrá cena, proto je od něho koupí ve velkém a… Číst vice »
Foton
Foton

KTE
Vcelku chápu, Kábrte, proč jsi si vsugeroval tu nepravdu, že jsem chtěl měřit samotným kompasem (bez kalibrace a nejlépe bez použití rukou) střídavé napětí v zásuvce. Potřebuješ něčím dobíjet svoji nenávist.

Ty si taký hlupák, až to bolí. Potrebuješ za každú cenu obhajovať neobhájiteľné. Voltmeter nie je kompas. Ak si myslíš, že kompasom zmeriaš striedavé NAPÄTIE, buď si zopakuj základku alebo sa daj vyšetriť.

KTE

Příště, Kábrte, pokud se věcně vyjadřuji k článku (což ovšem občas neumíš kvůli své nevzdělanosti posoudit), raději si mě nevšímej. Mám pak tendenci na tvé pošetilosti reagovat pod stejným článkem, pod kterým si mě bereš za cíl.

Viola
Viola

Eurozprávy: Tělovýchovného Sokola nesnášeli nacisté, katolíci i komunisté.

Jak příznačné a další společný průsečík všech tří nejzrůdnějších ideologií lidských dějin.

Viola
Viola
Vlasta evolucionistická pohádka je o tom, jak neživá hmota začala přemýšlet a uvědomovat si sama sebe a díky tomu začít povídat všem lidem, že po smrti žádný život už není jistý a že věřit něčemu není rozumné a už vůbec ne vědecké. Evolucionistická pohádka možná, ale evoluční teorie nikoliv. Už by sis ji konečně mohl přečíst. O čem je ta vaše báchorka: nějaká nesmrtelná, všemocná a vševědoucí postavička začne žvatlat, vytvoří z ničeho všechno, naučí mluvit hada, nutí lidi pít její krev a jíst jeho maso, kdo ji neposlouchá, toho… Číst vice »
Viola
Viola

Boris

Smiř se prostě s tím, že žádný živý organismus NEMOHL vzniknout jen tak,

Dokaž tohle tvrzení.

a ty jsi naletěl neskutečně směšné, ale o to víc velkohubé báchorce.

Myslíš křesťanskoideologickou báchorku? Ta je neskutečně směšná a velkohubá.

Viola
Viola

boris

očekával bych nějakou (aspoň domněle) rozumnou odpověď

Mně stačí, že jsi neodpověděl ty. Čekal jsem aspoň nějakou odpověď, její rozumnost jsem neočekával.

jhk - vlasta

RE: – Pavel Kábrt ze Svaté Heleny.
Sama evolucionistická báchorka je však čistá věda ořechová,

– ano, evolucionistická pohádka je o tom, jak neživá hmota začala přemýšlet a uvědomovat si sama sebe a díky tomu začít povídat všem lidem, že po smrti žádný život už není jistý a že věřit něčemu není rozumné a už vůbec ne vědecké.

rafael

na otazku aku si polozil ti naozaj neda a nemoze dat nikto odpoved, ale ako vidim, z posledneho mojho prtspevku si nepochopil evidentne nic.

boris
boris

Rafael – vyhýbavé odpovědi jsou pro mě také odpovědi, navíc nad slunce jasné. Ale neboj, nečekal jsem od tebe nic jiného.

rafael

ja viem, ze si si bol isty, ze aspon raz v zivote sa ti podarilo sklbit myslienku do zmysluplnej vety.
Odhalenie, ze to tak nie je, ta muselo ranit.
Preto ti to napisem este raz, skus okrem kreacionistickej hatlaniny zabrdnut do skutocnej vedy a uvidis, ze aj taketo otazky ,ake si polozil sa budu zdat coskoro aj tebe ako natvrdnute.

boris
boris

Rafael – o natvrdlosti toho či onoho by se tu dalo diskutovat donekonečna, to je jen prázdná vata, kterou používají zejména nepřemýšliví kývači, tím tu nikoho neoslníš.

Tvoje argumentace je ale i tak veskrze směšná, protože popisuje v podstatě samovolný vývoj jaderné elektrárny bez projektantů, nebo sestavení notebooku bez IT programátorů či vývojářů. Smiř se prostě s tím, že žádný živý organismus NEMOHL vzniknout jen tak, samovolně a ty jsi naletěl neskutečně směšné, ale o to víc velkohubé báchorce.

rafael

boris, neviem ci si natvrdly, ale evidentne asi ano,,,,
Tu uz niekolki, niekolkokrat pisali, ze evolucia, nepojednava ani o abiogeneze, ani o prvom hybatelovi, ani o svorke bohov, ci boha jedneho, ci cohokolvek ineho, preto je uplne pre evolucne procesy doteraz prebiehajuce irelevantne,kto je tym hybatellom.
Ci kto stoji za tym vami prezentovanym naprogramovanim….

Ono totiz aj keby ste ten algoritmus, ci program objavili, aj tak to evoluciu nefalzifikuje.

boris
boris

Viola – očekával bych nějakou (aspoň domněle) rozumnou odpověď na otázku, kde se tedy podle darwinistických pohádkářů a jejich nepřemýšlivých kývalů vzala ta nehmotná, důmyslná informace ještě předtím, než byla zapsána do DNA. A taky KDO je tím prvotním autorem tohoto nehmotného programu.

Viola
Viola

Boris

Totiž nejprve NEHMOTNÉ LOGOS, neboli slovo, informace, plán, program – a potom tělo.

Vaše modla je tedy co? Ta totiž byla podle vaší báchorky ještě před tím slovem, informací, plánem či programem.

boris
boris

JHK „Ještě méně rozumím tomu, že je někdo schopen zastávat – že člověk je pouze tělo.

Ano, přesně tak – proto je pro evoluční sedmilháře trvalá a nepřekonatelná bariéra z Janova evangelia: „Na počátku bylo slovo, to slovo bylo u Boha a to slovo byl Bůh….A to slovo se stalo tělem…“

Totiž nejprve NEHMOTNÉ LOGOS, neboli slovo, informace, plán, program – a potom tělo. Nehmotná informace v DNA existuje dřív než její realizace – to nikdy nikdo nemůže obejít, tím méně nepřemýšliví zastánci evoluční „teorie“.

Viola
Viola

Vlasta

Ještě méně rozumím tomu, že je někdo schopen zastávat – že člověk je pouze tělo.

Já stejně tak nerozumím tomu, jak je někdo v informační společnosti schopen zastávat reálnou existenci nadpřirozených bytostí z pohádek a báchorek.

jhk - vlasta

Ještě méně rozumím tomu, že je někdo schopen zastávat – že člověk je pouze tělo. Kam se potom poděla schopnost mít svobodnou vůli?

jhk - vlasta

https://youtu.be/OjPcT1uUZiE?t=9

člověk je tvor od přírody zví(ě)davý, který vše zkoumá a přemýšlí nad tím, jak je co udělané. Po x stovkách letech trvalého výzkumu vymyslel obrazovku, na které si lze promítat výsledky svého výzkumu.

Toto video znázorňuje jednoduchým zobrazením proces dělení buňky ukázkou na DNA. Nerozumím dost dobře tomu, že by někdo mohl zastávat, že to „hmota sama“ bez cizí pomoci…..

Václav Dostál
Václav Dostál

VŠEM
Pro soudné čtenáře, kteří chtějí projít diskusi mezi Koroslavem a mnou a mezi SSK a mnou jsem do svých stránek zařadil text Z diskuse o tvorbě algoritmů. Pro své příznivce jsem do knihy Kreativní informace přidal Druhou část debaty.
(Udělal jsem to honem, dokud se můj PC zcela nezbortí)

Viola
Viola

66 lhářů

zcela vyjmecne mas pravdu.

Proč to neuděláš, abys své tvrzení doložil?

jhk - vlasta
Co na to Dawkins? Začalo to opravdu evolucí? Na počátku byla jednoduchost. Je dosti obtížné vysvětlit i počátky poměrně jednoduchého vesmíru. Považuji za zřejmé, že vysvětlit náhlé povstání plně vybaveného, uceleného řádu, jakým je život, nebo pokusné zopakování takového procesu by bylo ještě složitější. Darwinova teorie evoluce přírodním výběrem je uspokojující, protože ukazuje způsob, kterým jednoduchost přechází v komplexitu, způsob, jakým se mohly atomy bez řádu seskupovat ve stále složitější soustavy, až skončily lidmi. Z dosud navržených řešení hlubokého problému naší existence přináší Darwin jediné přijatelné. Pokusím se vysvětlit tuto… Číst vice »
1 2 3 14
wpDiscuz